Skocz do zawartości
szympekmajster

Spis konfiguracji sprzętowych i wydajności gry

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ponieważ oryginalny spis konfiguracji znajdujący się TUTAJ jest aktualizowany bardzo rzadko, a część wpisów poddaję pod dużą dyskusyjność padła decyzja o naszej wersji tabeli. Dokument ten ma na celu rozeznać się graczom Star Citizen na jakich konfiguracjach sprzętowych gra "chodzi" i w dużym skrócie - na co wymienić bebechy trzeba, aby grało się przyjemniej.

 

Tak więc do dyspozycji oddaję Wam drodzy użytkownicy polską edycję tabeli, wraz z wygodnym formularzem do wprowadzania danych.

 

Ze względu na estetykę i spójność wpisu oraz wyeliminowanie trollingu - odpowiedzi z formularza będą ręcznie wpisywane w tabelę, w miarę możliwości codziennie lub co parę dni. Metodyka oraz krótkie FAQ pojawi się później, jeśli będą wątpliwości i pytania, pod linkami.

 

 

FORMULARZ

 

TABELA WYNIKÓW KONFIGURACJI SPRZĘTOWYCH

 

TABELA WYNIKÓW KONFIGURACJI (ENG)

 

 

Skrócony poradnik benchmarkingu gry

 

- benchmarkingu dokonujemy za pośrednictwem aplikacji FRAPS (najlepiej), dopuszczone są również inne programy benchmarkujące (Afterburner etc)

- pamiętamy o zachowaniu wartości informacyjnej wpisów, dokonujemy ich możliwie rzetelnie poprzez:

  • wyłączenie pracujących w tle torrentów, przeglądarek i innych mocno zasobożernych programów
  • pozwalając na stosunkowo długi czas benchmarku (najlepiej  t>5min)
  • w czasie walki w trybach Vanduul Swarm oraz Battle Royal zachowujemy się naturialnie, jak podczas normalnej gry
  • spadki FPS do zera klatek w wyniku problemów z grą można pominąć, tj. poprzez podanie następnej rzeczywistej minimalnej wartości klatek na sekundę, wraz z opisaniem problemu w dodatkowych informacjach
  • podczas robienia benchmarków, sugeruje się używanie możliwie nowych sterowników karty grafiki
  • ponieważ rozdzielczość 1920x1080p to najpopularniejsza nastawa wśród graczy - zaleca się w przypadku gry na mniejszej rozdzielczości tymczasowe podniesienie renderowania/wyświetlania obrazu do nastawy FullHD. W przypadku konfiguracji wielomonitorowych zaleca się wyłączenie dodatkowych ekranów na czas pomiaru, tak aby możliwie ujednolicić pomiary

- podczas wrzucania wyników pomiarów staramy się wypełnić formularz możliwie najlepiej, wszelkich informacji dot. używanego sprzętu dostarczą takie aplikacje jak GPU-Z oraz CPU-Z czy inne aplikacje związane z overclockingiem i moddingiem sprzętu (Afterburner), oraz panele konfiguracyjne dla kart graficznych

- jeśli dysponujemy wynikami archiwalnymi (sprzedane/wymienione części PC), nawet jeśli są niepełne - warto wprowadzić je do tabeli, gdyż każdy wynik poszerza zasób naszej wiedzy

- dodatkowe materiały jak tabele czy wykresy są mile widziane w formie linków do zrzutu ekranu, zostaną dołączone do tabeli w informacjach dodatkowych

- nieujęte problemy/propozycje należy poruszać w niniejszym temacie :)

 

 

Więcej wkrótce...

Edytowane przez szympekmajster

Szukasz finansowego wsparcia? Nie nadążasz z kontraktami? Chcesz dołączyć do sprawnej ekipy, z którą pomnożysz stan swojego konta? Dołącz już dziś do [url="https://robertsspaceindustries.com/orgs/WSSC"][b]Wide Spectrum Solutions Co.[/b][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ponieważ spora ilość wyników z tamtych tabel jest wzięta z powietrza, dodatkowo lwia część bazuje na starych wersjach. Nie ma co się zbytnio sugerować tamtymi informacjami. Z tym jest problem. Dopisać się może każdy kto ma klawiaturę a nie każdy robi to rzetelnie. Jeśli wszyscy uważają, że to bez sensu to niedługo zedytuję 1 posta na ładniejszą formę + mini tutorial gdzie i jak się wpisać i proszę o przyklejenie po fakcie.

 

framerate =/= szybkość klatek, bardziej ilość, szukałem jednowyrazowego sformułowania

Edytowane przez szympekmajster

Szukasz finansowego wsparcia? Nie nadążasz z kontraktami? Chcesz dołączyć do sprawnej ekipy, z którą pomnożysz stan swojego konta? Dołącz już dziś do [url="https://robertsspaceindustries.com/orgs/WSSC"][b]Wide Spectrum Solutions Co.[/b][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki mojej rakiety :P

CPU: Intel Xeon X5460 3,16 4 cores/4 threads

GPU: AMD Radeon HD6850 820/1050

RAM: 6GB DDR2 667

HDD: HDD Seagate Barracuda

 

Rozdzielczość: 1280x720

Detale: Niskie, dodatkowo wyłączony MotinBlurr i ssod

FPS:

- Hangar Asteroid - 1 Aurora: MIN 15 AVG 42 MAX 60

- Vandull Swarm wave 1-2: MIN 13 AVG 21 MAX 30

- Vandull Swarm Little King: MIN 5 AVG 15 MAX 19

 

Pozdrawki

BHoleVX

 

http://www.reddit.com/r/starcitizen/comments/2r5bla/ultimate_performance_tweaking_for_laptops/

 

Tutaj zerknij - to najbardziej dopracowany tweak user.cfg poprawiający wydajność jaki widziałem do tej pory - może poprawi fps'y :)

 

Najlepszy konfig na chwilę obecną dla słabszych sprzętów. Jeśli znajdziecie / zrobicie coś jeszcze bardziej wytweakowanego dajcie znać

-Neb 

Edytowane przez Nebthtet
Podpięcie, komentarz

reddeer_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


http://www.reddit.co...ng_for_laptops/
 
Tutaj zerknij - to najbardziej dopracowany tweak user.cfg poprawiający wydajność jaki widziałem do tej pory - może poprawi fps'y

 

Normalnie browara Ci wiszę! Mój laptop odżył tak mocno, że aż się grać da. Aż ustrzeliłem mojego pierwszego Vanduula ze szczęścia :P Może gra nie wygląda zbyt ładnie, ale zawsze to jest grywalne bardziej :> A teraz takie pytanie, może głupie... Jak włączyć licznik klatek? :P Nigdzie nie widzę takiej opcji.

 

Druga sprawa, taka bardziej sugestia. Może by tak przypiąć gdzieś linka z tym configiem? Rewelacynja sprawa dla kogoś, kto nie ma sprzętu z najwyższej półki, a i na te średnie laptopy się też nadaje. Ja widzę diametralną poprawę. Jak mi powiecie jak włączyć pokazywanie fps'ów to zrobię porównanie.

Właśnie takiego tweaka configa mi brakowało na tym forum :D


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można to gdzieś przypiąć *patrzy w stronę adminów znacząco* trochę osób skarżyło się już na kiepskie fps'y i słabe kompy więc na pewno nie zaszkodzi :)

 

Jak włączyć fps aby się wyświetlało nie mam pojęcia - gra takiej opcji w sobie nie ma. Może jakąś nakładką jak overwolf? Fraps chyba ma też taką opcję.

 

A na browara jestem zawsze chętny, tylko do Szczecina nie będę w najbliższym czasie zaglądał :) Może na jakimś zlocie syndykatu :D

 

EDIT: o widzę że podpięty już chyba

Edytowane przez Blaze

reddeer_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich adminÓW?!

Ech...


FPS-y mierzy też steamowy overlay (https://www.reddit.com/r/starcitizen/comments/2a9g43/how_can_i_use_the_steam_overlay/) i FRAPS. I założę się że znajdzie się sporo innych narzędzi.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.reddit.com/r/starcitizen/comments/2r5bla/ultimate_performance_tweaking_for_laptops/

 

Tutaj zerknij - to najbardziej dopracowany tweak user.cfg poprawiający wydajność jaki widziałem do tej pory - może poprawi fps'y :)

 

 

Sprawdziłem ten konfig i faktycznie daje kopa, ale w moim przypadku wygląda on tak, że stabilizuje się framerate, ogólny FPS rośnie nieznacznie ale ogólnie poprawiła się jakość doznań z latania :)

 

Niestety cena jest wysoka :P u mnie w VS Scyte'y to tylko "ogień" z silników, chyba że go taranujesz, to się cały pojawia :) W hangarze podłoga jest dziurawa a przedmioty się spawnują jakieś 10 kroków od ciebie :) Tekstury to tylko rozmazane plamy :)

 

Muszę pokombinować z ustawieniami trochę, żeby odzyskać trochę jakości wyświetlanego obrazu.

 

Pozdrawki

BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Muszę pokombinować z ustawieniami trochę, żeby odzyskać trochę jakości wyświetlanego obrazu.

 

Jak już coś wykombinujesz, żeby to ładniej wyglądało bez znaczącego spadku "doznań z latania" to daj znać.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę pokombinować z ustawieniami trochę, żeby odzyskać trochę jakości wyświetlanego obrazu.

 

Jak już coś wykombinujesz, żeby to ładniej wyglądało bez znaczącego spadku "doznań z latania" to daj znać.

 

 

Pierwsze testy za mną... niestety widać, że SC to jeszcze Alfa :P

Chciałem poprawić widoczność statków i elementów hangaru i udało się częściowo, ale podczas prób wychodziły takie kwiatki, że np: działało jak rakieta ale z mojej aurory w hangarze widać było tylko siedzenie pilota i generator :P, albo było widać wszystkie "dekoracje" i statki ale podłoga pojawiała się w pełnej jakości jakieś 2 metry przed tobą...

 

Generalnie odległość na jakiej widzimy obiekty jest regulowana przez kilka zmiennych, problem w tym, że obiekty mogą być po części w każdej z grup regulowanych przez te zmienne... nie było by to złe, gdyby nie to, że obiekty tego samego typu (np gablotki ze statkami) są porozbijane po różnych grupach.

 

Dodatkowo jeszcze dochodzi LOD który też trochę miesza w kwestii pojawiania się obiektów...

 

Krótko mówiąc, jeszcze dużo pracy przed ekipą CIG :D

 

Pozdrawki

BHoleVX 


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Krótko mówiąc, jeszcze dużo pracy przed ekipą CIG

Fakt, ale zanim zacząłem się grzebać w configu to poza spadkami fpsów i lagami (mój doskonały sprzęt) to jakichś graficznych wariactw nie widziałem. Teraz wygląda paskudnie, z końca hangaru widzę od 1/3 do 2/3 statku, a tekstury to plama, ale nie boję się, że nagle będzie 5 fpsów.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć kilka rzeczy

- brakuje nam konkretnego benchmarka - tj każda gra wygląda trochę inaczej i np fpsy- zależą od wydarzeń i stylu gry (np tłukąc się z Vandluami na bliskim dystansie mam mniej klatek niż robiąc BnZ 350r), 

- inne wersje sterowników, gry itd zmieniają i tuszują wyniki

- powinniśmy testować w tych samych rozdzielczościach i ustawieniach graficznych, nawet jeżeli ktoś ma np zbyt niską rozdzielczość monitora to może stworzyć rozdzielczość dostosowaną  (downsampling)

- czasem kiedy klatka wygenerowana jest bardzo szybko nie zobaczymy jej w całości na ekranie, a mimo to jest zliczana (częsty problem przy CrossFire/ SLI i kartach z dwoma GPU), oznacza to że software tak naprawdę źle liczy klatki (choć w przypadku konfiguracji z jednym gpu jest to marginalny problem)

- od fps tak naprawdę ważniejszy jest frametime - widać wtedy dokładniej kiedy coś się 'krztusi'

- widzę że wszyscy wpisują wyniki, zamiast tego użyjcie wykresu (np evga precision ma takową funkcję)

- do tego wykresu powinniśmy dorzucić zużycie CPU i GPU i Vram wtedy szybciej dojdziemy do wniosku co jest wąskim gardłem i gdzie

Edytowane przez Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna odpowiedź ode mnie - oryginalna tabela jest słabo aktualizowana przez twórce, jeśli nie powiesicie mnie za jaja to w najbliższych dniach powstanie wersja nasza - polska, aktualizowana przeze mnie dużo częściej, a także wygodny formularz, gdzie zawarte będą także dodatkowe pola jak wersja sterowników czy innych zmiennych.

Wszystkie testy domyślnie powinny się odbywać przy 1080p, natomiast sporo ludzi dalej gra przy niższych rozdzielczościach, a także na wielu monitorach, oczywiście rozdzielczość na wzór oryginału będzie zawarta w tabeli

Benchmarking powinien odbywać się za pomocą oprogramowania FRAPS (legalne i darmowe przy badaniu framerate'u)

Opcja frametime'u może być jak najbardziej dodana, napisz do mnie Yoda na pw o metodyce pomiaru proponowanej przez ciebie, pewnie znajdzie się w tabeli

Wyniki łatwiej umieścić w tabeli niż wykres, natomiast nie widzę problemu, żeby wykresy dorzucać dodatkowo tutaj w temacie

Reszta rzeczy nie dotyczy tabeli.

Wszystko powinno osiągnąć ostateczną formę do końca tygodnia, zależnie ile czasu wolnego będę mieć w pracy :)

Pierwsza wersja tabeli oraz formularza pojawiła się oficjalnie w pierwszym poście. Zachęcam do zaznajomienia się i wrzucenia własnych wyników. Wszelkie propozycje zmian, zgłoszenia błędów i konstruktywna krytyka mile widziane :)


Szukasz finansowego wsparcia? Nie nadążasz z kontraktami? Chcesz dołączyć do sprawnej ekipy, z którą pomnożysz stan swojego konta? Dołącz już dziś do [url="https://robertsspaceindustries.com/orgs/WSSC"][b]Wide Spectrum Solutions Co.[/b][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem wypełniony formularz. Niestety wersja testowa darmowa nie pozwala na wiele w temacie ustawień graficznych, ale może da to jakiś ogólny pogląd.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem wypełniony formularz. Niestety wersja testowa darmowa nie pozwala na wiele w temacie ustawień graficznych, ale może da to jakiś ogólny pogląd.

Żadna nie pozwala  :tongue:

Trzeba w configu grzebać, bo inaczej to high, medium, low...


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem katalog z grą i nie znalazłem pliku user.cfg, Może darmowa wersja testowa została okrojona z możliwości pogrzebania sobie w ustawieniach. Niestety chyba będę skazany na kilku sekundowe nagłe spadki ilości klatek z ok 25-28 do 4 podczas trybu VS.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wersji mniej lub bardziej okrojonej, masz taka sama jak każdy inny :) ja tez nie miałem tego pliku, trzeba go sobie zrobic i przekleić do niego wybrane ustawienia :)

Sent from my iPhone using Tapatalk


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi zaraz. W sumie jak to zrobić jest na początku tego wątku ^^


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie znaczna poprawa. Przy obecnych ustawieniach mój kalkulator wyciąga stabilne 22-27 podczas walki, a w garażu siedząc w kokpicie w porywach do 90. Jednak zwiechy mi się zdarzają i wtedy lipa 5-6 klatek, już się parę razy wpakowałem przez to na jakiś kawał skały...


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobię aktualizację. Dalej gorąco zachęcam każdego do wysyłania wyników z każdej platformy ;)


Szukasz finansowego wsparcia? Nie nadążasz z kontraktami? Chcesz dołączyć do sprawnej ekipy, z którą pomnożysz stan swojego konta? Dołącz już dziś do [url="https://robertsspaceindustries.com/orgs/WSSC"][b]Wide Spectrum Solutions Co.[/b][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szympek, jak tam wyniki? Nikt nie podsyła, że tak mało wpisów w tabeli, czy to po prostu brak aktualizacji?

Potrzebuję się dowiedzieć jak tam wydajność na i5 z radeonem r9 290... Niestety będę zmuszony kupić radeona, bo nie dam za grafikę półtora tysiąca. Postanowiłem sobie, że nie wydam więcej jak 1000pln, a w takiej cenie nie mogę nawet uszkodzonego trafić, więc padło na r9 290+zmiana vbiosa na 290X o ile ruszy.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dorzucę do wytłuszczonych linków odnośnik do angielskiego oryginału. Wielkich szans z biosem na X nie masz ;)

 

Jak masz 1000 do przeznaczenia to kup 7970 ew. GTX680 i poczekaj na nową serię AMD. Kotletów serii 200 nie ma co kupować.

Edytowane przez szympekmajster

Szukasz finansowego wsparcia? Nie nadążasz z kontraktami? Chcesz dołączyć do sprawnej ekipy, z którą pomnożysz stan swojego konta? Dołącz już dziś do [url="https://robertsspaceindustries.com/orgs/WSSC"][b]Wide Spectrum Solutions Co.[/b][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z prawdziwymi testami jak DX12 wskoczy, zresztą sami zerknijcie na ten artykuł, bardzo obiecujący:

 

http://www.pcworld.com/article/2900814/tested-directx-12s-potential-performance-leap-is-insane.html

 

Wiedziałem że zakup mojego I7 4770K jest "przyszłościowy". :D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie DX 12:

GTX 980:
http://www.pcper.com/files/review/2015-03-25/dx12-980.png

Radeon R9 290X:
http://www.pcper.com/files/review/2015-03-25/dx12-290x.png

 

Teraz już nie wiem, czy brać Nvidie, czy Radęcina....


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności