Skocz do zawartości
Nebthtet

Rzeczywistość wirtualna (VR) - temat ogólny. Technologie, marzenia, możliwości, przyszłość.

Rekomendowane odpowiedzi

599 USD w preorderze :(https://shop.oculus.com/en-us/cart/

Przepraszam "mała pomyłka" po zalogowaniu i podaniu kraju docelowego pokazała się cena 699 EURO bez kosztów wysyłki :wallbash:

ps.

Można ściągnąć aplikację która "sprawdzi" czy nasz komputer jest gotowy na Oculusa.

Mój komputer jest ale portfel chwilowo nie :)

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie cena przegięta więc nie pozostaje nic innego jak czekać aż konkurencja i popyt zrobi swoje. 

Swoją drogą od Microsoftu jakieś 2 m-ce temu dostałem ofertę preordera na Hololens z ograniczoną ilością,

mogłem zamówić nie więcej ja 2 sztuki za bagatela 3000$ za sztukę. 

Szaleństwo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wysyłka wychodzi 742,00 EU  :) czyli "na bogato" ....

Choć z drugiej strony te 2 mld dolarów musi się jakość Facebookowi zwrócić :)

ps.

Może w tym cenowym szaleństwie jest metoda. Zaporowa cena spowoduje, że kupią je świadomi użytkownicy których stać było/będzie lub mają adekwatnie drogi sprzęt komputerowy i nie będzie po premierze płaczu "w internetach", że Oculus nie działa są z nim problemy itd ...

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nexus napisał:

nie pozostaje nic innego jak czekać aż konkurencja

Vive będzie jeszcze droższe. Oculus ma zamiar zarabiać na sprzedawaniu softu podobnie do marketów na smartfonach, HTC dla odmiany czerpie zyski ze sprzedaży sprzętu. Zostaje czekać na informacje o PSVR.

Niezbyt ciekawa sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wersja. Dla mnie cena zaporowa. Sorry, ale miało być 500 dolców (więc z VAT to 615). A tu cena w € i jeszcze chore koszty wysyłki. Co oni, umyślnego wynajmują żeby osobiście przewiózł mi to z magazyny źródłowego pod drzwi?!

Dodatkowo NIE chcę wersji z kontrolerem. Padów do Xboxa mam 4 czy 5 szt w domu (z różnych źródeł), mam Steam Controller który jeszcze lepiej się nada (można go skonfigurować żeby robił praktycznie wszystko plus ma żyro). Kontroler to koszt 59,99€. Ten zestaw mógłby być o tyle tańszy, gdyby była wersja bez pada.

Ogromnym plusem jest, że Polska to jeden z krajów gdzie preordery są dostępne. Tych krajów jest tylko 20 - cieszy niezmiernie to, że ktoś zauważa że UE to nie tylko te "duże" kraje.

Po obejrzeniu video pokazanego [tutaj] ja wiem że nie kupię pierwszej wersji żadnego z urządzeń, dopóki nie będzie wiadomo więcej. Vive ma technologię do usuwania mory - mam nadzieję że Rift też z tym problemem sobie będzie radził. Wiem że dobrze by było pokazać wsparcie dla tej technologii, ale przy tym koszcie czekam na rozwój sytuacji (poza tym to, co się wyrabia z kursami walut skutecznie daje nam po dupie w temacie kosztów tych urządzeń).


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nebthtet napisał:

Kontroler to koszt 59,99€. Ten zestaw mógłby być o tyle tańszy, gdyby była wersja bez pada.

Niekoniecznie, w jednym z postów Luckey twierdzi, że dzięki umowie z Microsoftem i przez dużą ilość urządzeń które bundlują realny koszt dołączenia pada jest znacząco niższy niż cena dla użytkownika końcowego w sklepie.

Co nie zmienia faktu, że też wolałbym wersję bez pada bo mój główny obszar zainteresowania stanowią symulatory lotu. I bez walizki na cały zestaw która mi się najzwyklej nie przyda. Podejrzewam, że od dawna wiedzieli że nie będą w stanie zejść poniżej pewnego pułapu cenowego i razem z darmowymi grami są to dodatki które mają w oczach nabywcy zwiększać wartość zestawu.

4 godziny temu, Nebthtet napisał:

Wiem że dobrze by było pokazać wsparcie dla tej technologii, ale przy tym koszcie czekam na rozwój sytuacji

To jest najrozsądniejsza konkluzja w tej sytuacji i coś co sprawia mi największy zawód. Tego typu cena sprawi, że pierwsza generacja tych urządzeń trafi tylko w ręce entuzjastów VR a szansa na szersze przyjęcie technologii pojawi się dopiero za ok 2 lata. W takiej sytuacji ciężko będzie o ludzi chcących tworzyć content na taką platformę.

TotalBiscuit jak zwykle oferuje świetne podsumowanie sytuacji:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lethe napisał:

Niekoniecznie, w jednym z postów Luckey twierdzi, że dzięki umowie z Microsoftem i przez dużą ilość urządzeń które bundlują realny koszt dołączenia pada jest znacząco niższy niż cena dla użytkownika końcowego w sklepie. (...)

Owszem. Ich kosztuje mniej, z użytkownika końcowego zdzierają pełną cenę. I bardziej mi się zdaje że FB chce żeby P&L im się spięła i koszt wykupu zwrócił...

Prawda jest taka, że teraz powinni walczyć o zdobycie jak największej części rynku. Cena to jeden z supersilnych argumentów. Co robią producenci konsol wstawiając na rynek nowe urządzenie? Dopłacają do każdej sztuki sporo kasy. Właśnie po to by zbudować userbase, a kokosy trzepią później na akcesoriach i sofcie.

 

26 minut temu, lethe napisał:

To jest najrozsądniejsza konkluzja w tej sytuacji i coś co sprawia mi największy zawód. Tego typu cena sprawi, że pierwsza generacja tych urządzeń trafi tylko w ręce entuzjastów VR a szansa na szersze przyjęcie technologii pojawi się dopiero za ok 2 lata. W takiej sytuacji ciężko będzie o ludzi chcących tworzyć content na taką platformę.

Dokładnie. Sorry, ale jeśli właśnie w okolicach września była mowa o "okolicach" 350$, to obecna cena tego kryterium nie spełnia. Lepiej by było jakby Luckey zamknął paszczę i nie mówił nic na ten temat. Tak jak wspominałam koszt wysyłki też jest po prostu nienormalny, zwłaszcza na polską kieszeń.

A co do TB to w pełni się zgadzam.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Nebthtet napisał:

Co robią producenci konsol wstawiając na rynek nowe urządzenie? Dopłacają do każdej sztuki sporo kasy. Właśnie po to by zbudować userbase, a kokosy trzepią później na akcesoriach i sofcie.

Dokładnie taki plan deklaruje Oculus.

Cytat

To reiterate, we are not making money on Rift hardware. High end VR is expensive, but Rift is obscenely cheap for what it is.

https://twitter.com/PalmerLuckey/status/684809421675872256

O ile dobrze kojarzę gdzieś w okolicach odsłony Crescent Bay zaczęli mówić o tym, że ich biznesplan to wzorowanie się tym co Google zrobiło z Androidem i zarabianie na sprzedaży softu i filmów. Obecne skupienie wokół sprzętu wynika z tego, że ich docelowy rynek dzisiaj nie istnieje.

1 godzinę temu, Nebthtet napisał:

Lepiej by było jakby Luckey zamknął paszczę i nie mówił nic na ten temat.

Trzeba przyznać - do końca grudnia powtarzał, że CV1 będzie kosztował więcej niż DK2 ale właśnie w okolicach 350 USD. 

Myślę że chłopak jest w porządku tylko musi się podporządkować maszynie PR Facebooka. Będąc sprawiedliwym to ostrzegał już wcześniej o tej sytuacji: lOlUdnY.jpg

1 godzinę temu, Nebthtet napisał:

Tak jak wspominałam koszt wysyłki też jest po prostu nienormalny, zwłaszcza na polską kieszeń.

Tak to jest jak towar między krajami wysyła się kurierem z pełnym ubezpieczeniem. Zabezpieczają się na wypadek zgubienia/zniszczenia. Szkoda tylko, że koszty ponosi konsument.

Edytowane przez lethe
Wtyczka do wstawiania postów z Twittera jest be.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lethe napisał:

Tego typu cena sprawi, że pierwsza generacja tych urządzeń trafi tylko w ręce entuzjastów VR a szansa na szersze przyjęcie technologii pojawi się dopiero za ok 2 lata.

Cool, to zupełnie jak Star Citizen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by porównywanie oprogramowania do sprzętu miało sens. Tym bardziej gdzie tworzenie gier to dogłębnie znana sztuka a zarówno sprzęt jak i rynek VR w dzisiejszych realiach to w większości niezbadany teren.

Przy okazji Luckey wziął udział w AMA i jest tam wiele ciekawych informacji: https://www.reddit.com/r/IAmA/comments/3zt7ul/i_am_palmer_luckey_founder_of_oculus_and_designer/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jestem zdegustowany. :rzygi:

Nie dość że chcą 699 EUR to jeszcze żądają Intela. MONOPOLISTY!!!
Ja mówię im: precz.
Czekam na HTC Vive ^_^

Screenshot_1.jpg


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Shivon napisał:

Powiem tak - jestem zdegustowany. :rzygi:

Nie dość że chcą 699 EUR to jeszcze żądają Intela. MONOPOLISTY!!!
Ja mówię im: precz.

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4590-vs-AMD-Athlon-II-X4-635

Ten intel ma o połowę większą wydajność od twojego staruszka. Ale jasne, to na pewno stronniczość na rzecz intela, a nie fakt, ze AMD nie ma niczego w ofercie, co mogłoby się równać.

 

21 minut temu, Shivon napisał:

Czekam na HTC Vive ^_^

Bo Vive na pewno będzie miało niższe wymagania, by puszczać gry w 2 560 x 1 200 w 75, czy nawet 90 fps.

PS. 3 porty USB 3.0? Fak, ja mam tylko 3. sadface

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to HTC Vive będzie albo w podobnej cenie albo droższe ...

Jedyna nadzieja, że mimo wszystko przez

  1. pazerność Facebooka,
  2. multum opcji Vive a co za tym (chyba) wysoką cenę

nie "zarżną" na dzień dobry technologii zanim się nam narodzi ...

Bo jeśli się przyjmie to jest nadzieja na wysyp urządzeń od "chińczyka" robionych w tych samych fabrykach lub zwyczajnych podróbek dopiero wówczas technologia VR trafi "pod strzechy" :)

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Goomich napisał:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4590-vs-AMD-Athlon-II-X4-635

Ten intel ma o połowę większą wydajność od twojego staruszka. Ale jasne, to na pewno stronniczość na rzecz intela, a nie fakt, ze AMD nie ma niczego w ofercie, co mogłoby się równać.

Tak, tyle że ten staruszek kosztował JEDYNIE 300 PLN, BOX, a i5 4590... Około 1000 PLN.
Dziękuję, postoję :P

 

23 minuty temu, Goomich napisał:

PS. 3 porty USB 3.0? Fak, ja mam tylko 3. sadface

No to kupujesz kontroler USB 3.0 na PCI-E :P


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Shivon napisał:

Tak, tyle że ten staruszek kosztował JEDYNIE 300 PLN, BOX, a i5 4590... Około 1000 PLN.
Dziękuję, postoję :P

 

No, a my tu mówimy o monitorku za jedyne 3000, który ma bardzo ograniczoną użyteczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Shivon napisał:

Tak, tyle że ten staruszek kosztował JEDYNIE 300 PLN, BOX, a i5 4590... Około 1000 PLN.
Dziękuję, postoję :P

Oczywiście. Co nie zmienia faktu, że VR wymaga mocy obliczeniowej (z naciskiem na single core). AMD nie jest konkurencyjne w tej dziedzinie. Możesz czekać na Vive ale to niczego nie zmieni bo będzie mieć bardzo zbliżone lub takie same wymagania.

48 minut temu, Dako napisał:

Jedyna nadzieja, że mimo wszystko przez

  1. pazerność Facebooka,

W kontekście Rifta - skąd takie przekonanie? Wszystko wskazuje na to, że ich strategia jest długoterminowa i w tej chwili dopłacają do interesu a zyski zamierzają czerpać za 5-10 lat.

Policzyłem wszystkie pledge na kickstarterze które zawierały chociaż jeden DK1 i wyszło mi 6 955 osób. Do każdej poleci darmowy CV1 - przyjmując najoszczędniejszą wersję bez wysyłek międzynarodowych to jest 4 166 045 USD potencjalnie straconego zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Goomich napisał:

No, a my tu mówimy o monitorku za jedyne 3000, który ma bardzo ograniczoną użyteczność.

Jak na Polskę, to faktycznie lipa (choć powiem szczerze UK ma najgorzej z 560Ł).

 

7 minut temu, lethe napisał:

Oczywiście. Co nie zmienia faktu, że VR wymaga mocy obliczeniowej (z naciskiem na single core). AMD nie jest konkurencyjne w tej dziedzinie. Możesz czekać na Vive ale to niczego nie zmieni bo będzie mieć bardzo zbliżone lub takie same wymagania.

Zobaczymy, czy Zen spełni nasze wymagania...


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lethe

Po pierwsze innowacja kosztuje ...

Po drugi przez bardzo długi czas nikt z Twórców nie wspominał nawet o pułapie cenowym choć zbliżonym do zaoferowanego w preorder ...

A na jakiej podstawie podstawie wyceniasz dopłacanie przez Facebooka do Oculusa ? 

  • Dziś chyba nikt nie wie co tam fizycznie siedzi? Bardzo dużo osób chciałoby zobaczyć pełną oficjalną specyfikację hardware użytego do stworzenia OR - pewnie najtańsze akceptowalne wizualnie wyświetlacze, słuchawki ( jakie mają parametry? ),sam kontroler Xbox One kupiony "na kontenery" od Microsoftu a dołączony aby tylko uwiarygodnić cenę itd,  imho trochę zabrakło tych informacji (ja zwyczajnie chciałbym przeczytać w internecie zestawienie fizycznych kosztów tego urządzenia wyliczonych przez osoby trzecie)  ... 
  • Oczywiście wiadomo, że to nie tylko samo urządzenie ale również lata badań i technologia za którą ktoś musi zapłacić ale skoro FB zainwestował i ma zarabiać długoterminowo to cóż oni szacowali zyskowność inwestycji przy pułapie cenowym zakupu. Zwyczajnie tak po ludzku nie należało przez ostatni rok obiecywać czegoś nierealnego w kwestii ceny sprzedaży a wczoraj zaproponować coś zupełnie z "innej bajki" ...

ps.

I w żaden sposób nie łączył bym wsparcia z poziomu Kickstartera (i podziękowania części darczyńców dzięki którym projekt wypalił a twórcy dostali 2 mld dolarów ze sprzedaży projektu dalej)  z Facebookiem to imho dwie różne sprawy a to, że te osoby dostały CV1 to żaden gest ale imho zwyczajnie im się to należało bo bez nich tej wczorajszej premiery by nie było ...

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dako napisał:

Po pierwsze innowacja kosztuje ...

Powiedziałbym nawet że to główny powód takiej ceny Rifta.

3 minuty temu, Dako napisał:

Dziś chyba nikt nie wie co tam fizycznie siedzi?

Zgadza się, konkretniejsze informacje mają się pojawić na dniach. Szczegółową specyfikację poznamy pod koniec marca, na pewno pojawi się coś takiego: https://www.ifixit.com/Teardown/Oculus+Rift+Development+Kit+2+Teardown/27613

9 minut temu, Dako napisał:

pewnie najtańsze akceptowalne wizualnie wyświetlacze

Ograniczając się do rzeczy które wiemy na pewno: W CV1 nie ma już części wziętych ze smartfonów. Wyświetlacze to osobne dla każdego oka OLED-y z trybem low-persistance i obsługą wysokich częstotliwości odświeżania. To nie koniec bo będąc przy wizji nie można pomijać układu optycznego bez którego nie da się korzystać z urządzenia - w jego skład wchodzą hybrydowe soczewki które łączą zalety fresneli i tradycyjnych rozwiązań. Te elementy połączone są ze sobą układem mechanicznym który pozwala na regulację IPD.

Każdy z tych podzespołów jest robiony na zamówienie do wykorzystania w Rifcie. To nie są rzeczy które można wziąć z jakiegoś magazynu co automatycznie ciągnie za sobą zwiększone koszty.

30 minut temu, Dako napisał:

słuchawki ( jakie mają parametry? )

Luckey podał informację że jest to odpowiednik Audio Technica ATH-AD700 (wg recenzji poza słabymi basami bardzo dobry produkt). Wielokrotnie powtarzał że mają znacznie większe możliwości niż sugerowałby ich lichy wygląd. Dodatkowo CV1 ma wbudowany własny DAC wysokiej jakości.

37 minut temu, Dako napisał:

sam kontroler Xbox One kupiony "na kontenery" od Microsoftu a dołączony aby tylko uwiarygodnić cenę

Mimo wszystko po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że to dobry deal dla użytkownika końcowego. Dorzucili też opcjonalny adapter bezprzewodowy w zestawie a całość możesz sprzedać po cenie "niekontenerowej" odzyskując część inwestycji.

42 minuty temu, Dako napisał:

no i  zwyczajnie nie należało przez ostatni rok obiecywać czegoś nierealnego w kwestii ceny sprzedaży a wczoraj zaproponować coś zupełnie z "innej bajki"

Zgadzam się i to jest coś o co mam do nich żal. Niemniej w przeciwieństwie do HTC które winą za opóźnienia obarcza fanów sugerując, że sieją błędne informacje przedstawiciel Oculusa oficjalnie przeprosił i wziął całą sytuację na siebie.

50 minut temu, Dako napisał:

I w żaden sposób nie łączył bym wsparcia z poziomu Kickstartera z Facebookiem to imho dwie różne sprawy

Nie zgodzę się. Warunki pierwotnego kickstartera zostały wypełnione w momencie gdy wysłali ludziom DK1. Darmowy CV1 to gest który wykonali z własnej woli. Kto płaci za te wszystkie egzemplarze?

1 godzinę temu, Dako napisał:

A na jakiej podstawie podstawie wyceniasz dopłacanie przez Facebooka do Oculusa ? 

Ile sensu ma wg Ciebie wydawanie stosów pieniędzy na zakup Oculusa i zatrudnianie czołowych specjalistów w szeregu różnych dziedzin związanych z VR a następnie wypuszczanie produktu o zawyżonej cenie który zabija platformę którą Facebook stara się stworzyć? Jest jasne, że przy obecnych kosztach Rift będzie miał wąskie grono odbiorców, próba zarobienia na takim produkcie gdzie alternatywą jest posiadanie odpowiednika Google Play dla VR jest idiotyzmem o który nie będę posądzał nawet firmy której nie lubię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżę spektakularna klapę technologi VR tak jak telewizji 3D z okularami. Do kosztów samego sprzętu trzeba doliczyć dwa razy droższy komp. 

Jedyną szansa dla tej technologii jest szybkie obniżenie cen. W przeciwnym razie Chińskie klony szybko zaleją rynek ;)

 

Ewentualnie konkurencja zer strony HYC ale z tego co czytałem i prezentowano to wydaje mi się, że HTC ma o wiele bardziej zaawansowany technologicznie produkt. Zatem nie sądzę aby chcieli konkurować ceną. 

Edytowane przez Jazz

 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Chińczycy zaleją rynek to VR już nie będzie taką klapą. :-P

Potrzebujemy całego spektrum VR.

Niech będzie tanio dla każdego, chociażby cardboard czy troszke lepsze obudowy z lepszego materiału. Najlepiej takie które można sobie zrobić sprawdzenia czy to fajna sprawa czy nie. ;-)

Zrównoważonego żeby miało lepsze parametry, ale dla przykładu tylko headset, niech inne możliwości jak kontroler, słuchawki itp będą osobno kupowane (może nawet od innego producenta).

I takiego właśnie OR czy Vive, sprzętu wypasionego dla entuzjastów VR, cieszących się najwyższej klasy technologią.

VR będzie przede wszystkim zabawką, idealną dla symulatorów, ale w przyszłości pokażą się casualowe gierki. The Sims VR ;-P


rpr13.png
Życie jest grą, śmierć to tylko zmiana planszy.
i5 6600K | Nitro+ RX 470 8G | 16G DDR4 | Asus Z170 Pro Gaming | PSU XFX XTR 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, rpr13 napisał:

w przyszłości pokażą się casualowe gierki. The Sims VR ;-P

W tej cenie sprzę VR jest tylko dla hardcorowych graczy. Nie wyobrażam sobie aby ktoś kto gra w Simsy przez godzinkę dziennie zapłacił tyle kasy za gadżet. VR to doskonałe rozwiązanie dla symulatorów i może FPS, ale co do tego mam spore wątpliwośći skoro dedykowanym kontrolerem jest pad. 


 

 

JFK (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Eric "Wingman" Peterson w swoim niedawnym wpisie na devblogu Descent Underground dzieli się z nami kilkoma nowinkami dotyczącymi produkcji gry.
      Descent Underground jest tworzony na silniku Unreal - aktualnie twórcy dokonują aktualizacji do wersji 4.13 tego engine. Ma to pozwolić na odtwarzanie wideo w grze, co być może zaowocuje nowymi ciekawe ekrany z fikcyjnymi reklamami lub wiadomościami o stanie świata. Dzięki takiemu zabiegowi można by zwiększyć immersję gracza. Możliwe jest również, że zostanie udostępnione intro.
      Wersja Mac i Windows już jest zaktualizowana, ale linuxowa wciąż stwarza problemy - cały czas jednak trwają prace nad ich rozwiązaniem.

      Tworzony jest HUD, dodawane niektóre funkcjonalności radaru - tak by pasowały do ulepszonego kokpitu. Ma on wyglądać bardziej trójwymiarowo i realistycznie, a dokonywane zmiany w HUD mają w przyszłości umożliwić jego dostosowywanie.
      Testowana jest misja treningowa - po wydaniu wersji 4.13 i podpięciu w grze instrukcji zostanie udostępniona aby zebrać opinie testerów.
      Fabuła pierwszego rozdziału kampanii dla pojedynczego gracza jest już gotowa - ma zawierać ukryte elementy. Ma to trafić do gry jak najszybciej (ale po wersji 4.13) gdzie testować nową zawartość będą subskrybencji - misja po misji. Później zostanie ona udostępniona wszystkim, którzy kupili grę, co jednocześnie będzie oznaczać zakończenie etapu Early Access.
      Zespół grafików kończy mapę nazwaną "BAMM" - będzie udostępniona każdemu posiadaczowi gry. Pracowali też nad nowym kokpitem, robotami i tworzeniem większych fragmentów pomieszczeń co ma umożliwić budowę większych map. Poniżej rzut oka na sposób poruszania się robotów Hunter.
      Już wkrótce zadebiutować powinna możliwość wydobycia surowców wraz z trybem gry "Wojna Korporacyjna". Większość obecnie dostępnych w grze map przejdzie upgrade i zmiany by umożliwić taką formę rozgrywki. Ulepszane będą również drzewka technologiczne i możliwości specjalne statków (Wasp, Warlock).
      Descent Underground to tworzony na licencji i finansowany za pośrednictwem crowdfundingu projekt Erica "Wingmana" Petersona, który po odejściu z Cloud Imperium Games założył własne studio. Gra ma wspierać również Oculus Rift oraz HTC Vive.
    • Przez Nebthtet
      Na grupie Steam dedykowanej developerom korzystającym z platformy SteamWorks pojawiło się powiadomienie o planowanych w nadchodzących tygodniach zmianach w Steam Store. Valve w dalszym ciągu koncentrować się na funkcjonalnościach personalizacji i rekomendacji użytkowników. Najważniejsze planowane zmiany to:
      Odświeżenie wizualne strony głównej - większe obrazy z gier w niektórych miejscach, nowe sposoby promowania gier, usunięcie zbędnych elementów. Dodatkowa nawigacja w lewej kolumnie - dostanie ona nową sekcję linków do ważnych miejsc (nowe premiery, bestsellery, niedawno zaktualizowane, nadciągające premiery, okazje). Zalogowany użytkownik zobaczy też linki do pozycji popularnych wśród znajomych, rekomendacji śledzonych kustoszy i kolejki odkryć. Aktywność znajomych - znacząca sekcja na stronie głównej, która podkreśli co kupowali i w co grali znajomi użytkownika. Najlepiej sprzedające się nowe tytuły - nowa sekcja strony głównej dla świeżych premier, które osiągnęły top sprzedaży. Globalne preferencje klienta - nowe opcje umożliwiające użytkownikom ogólne określenie, jakie produkty chcą widzieć na stronie głównej (a nie zarządzanie każdą sekcją osobno). Pozwoli to na pominięcie na różnych stronach sklepu Steam wyświetlania konkretnych typów produktów (Early Access, oprogramowanie, filmy, VR). Czyżby koniec ze spamem informacjami o "ambitnych produkcjach", które nie powinny nigdy wyczołgać się z otchłani Steam Greenlight? Targetowana widoczność dla nowych produktów - zmiany mające na celu ułatwienie docierania z nowymi tytułami do odpowiednich odbiorców. Wcześniej Valve dostarczało milion wyświetleń każdej nowości na stronie głównej, ale była to mało efektywna metoda docierania do odpowiedniego potencjalnego klienta - owocowała niskim ich zaangażowaniem. Nowa metoda ma dostarczać treść węższej, ale lepiej targetowanej grupie odbiorców. Targetowana widoczność dla aktualizacji gier - zmiany mające na celu dotarcie z aktualizacjami do lepiej profilowanej grupy odbiorców - założenia takie, jak w przypadku widoczności nowych produktów. Poprawiona obecność kustoszy Steam - śledzący ich użytkownicy będą widzieć dedykowaną sekcję na stronie głównej. Sekcja ta będzie pokazywać nowe rekomendacje nowych popularnych tytułów lub niszowych gier - w zależności od tego, jakich kustoszy subskrybuje użytkownik. Dodatkowo pojawi się nowy landing page pokazujący wiele tytułów rekomendowanych przez kustoszy. Jak widać zmian jest całkiem sporo - dajcie znać w komentarzach co sądzicie na ich temat. Mnie cieszy szansa na poprawienie funkcjonalności kustoszy (curators), a także zmniejszenie zawalenia strony głównej masą nieciekawych gierek z Early Access.
    • Przez Dako
      Pimax 5k+ Virtual Reality czyli recenzja popełniona przez simulotnika
      Warto przeczytać
      Pimax 5k+ Virtual Reality | YoYoSims
      YOYOSIMS.PL  
    • Przez Dako
      Fajna rzecz dla latających w VR czyli coś w stylu machanie łapkami zamiast po omacku macania myszy i klawiatury
      Film z DCS



      ps.
      I dla dociekliwych temat z ichniego forum
      https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=218861
    • Przez Dako
      Być może ciekawa alternatywa dla smartfonów za kilka tysięcy PLN umieszczanych w plastikowych goglach VR
      https://www.newegg.com/global/pl-en/Product/Product.aspx?Item=N82E16826891001&ignorebbr=1&fbclid=IwAR0EUmr9wMFvA4ZOL__TSR2weUdYSL9bvPcXtxvXwce0WoeO_Vpe1LpBRDQ
      Recenzja sprzętu
      https://www.vrhunters.pl/recenzja-gogli-acer-windows-mixed-reality/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności