Skocz do zawartości
stawros

Słaby zasięg wifi i co z tym robić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam teraz net na lapsie przez wifi sygnał 1-2 kreski, wczoraj sprawdzałem ping i miałem 64. Zamierzam przeskoczyć na peceta, ale nie mam żadnej karty wifi i muszę coś sobie sprawić,  z drugiej strony zastanawiam się czy mogę jakoś poprawić ping? Czy jest to kwestia słabego zasięgu, który mogę wzmocnić kupując jakąś leprzą kartę ?(zastanawiałem się nad tymi dwoma https://proline.pl/tp-link-archer-t6e-karta-sieciowa-pci-e-ac1300-p942394     lub   https://proline.pl/tp-link-archer-t9e-karta-sieciowa-pci-e-ac1900-p942888  ). A może potrzebuję wzmacniacz sygnału jeszcze do tego ? No i oczywiście kable odpadają :) Za wszystkie podpowiedzi, odpowiedzi z góry dziękuję i  pozdrawiam   o7


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mieszkasz w bliku i sąsiedzi mają też WiFi? Jeżeli tak to może kanały nakladają się na siebie? Czy masz możliwośś administrowania swoimi WiFi?

Zobacz jakimś programem do skanowania kanałów WiFi czy tak nie jest (np. WiFi Analyzer).

A potem to już można kombinować, np.można puścić sygnał sieci przez zasilającą za pomocą adaptera,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ping zależy w głównej mierze od tego gdzie mieszkasz. Im większe zadupie tym (zazwyczaj) większy ^^

Nie ma się co martwić, póki jest poniżej 100ms da się żyć. Sam tego nie zmienisz w odczuwalnym stopniu, bo zmiana o kilka ms jest najzwyczajniej w świecie nie zauważalna.
Ja tam swojego piecyka mam na kablu, bo modem stoi tuż obok to co się będę bawić w jakieś wifi i kupowanie karty wifi jak nie potrzebuję, a na kablu jest zawsze stabilnie.

 

Nie znam się na tym specjalnie, ale te dwie karty, które podałeś to na moje oko to jest to samo tylko jedna ma trochę większą przepustowość. Modulacje, szyfrowania, czułość i inne takie z tego co sprawdziłem na stronie producenta to są albo takie same, albo różnią się w minimalnym stopniu.

Jedyna różnica jaką zauważyłem to to, że T9E ma kształtowanie wiązki, a T6E nie - nigdy z tego nie korzystałem i nie wiem co to zmienia w praktyce.

 

Co do wzmacniacza sygnału - jeśli sygnał jest stabilny i go nie rwie to chyba nie trzeba. 


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laps znajduje 5 różnych sygnałów to raczej nie jest dużo, problem w tym,  że teraz mieszkam w domu gdzie router jest piętro niżej za grubymi ścianami i przez to jest słaby sygnał. Zastanawiam się poprostu czy jak kupię lepszą kartę to będzie ona zbierać lepiej sygnał niż wbudowana w lapsa? 

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, laptopy maja zazwyczaj dość dobre anteny, bo lecą wzdłuż całego monitora ekranu.
Możesz spróbować z repiterami, ale wtedy transfer masz pomniejszony o 1/2 za każde takie urządzenie po drodze :P Więc albo router z mocniejszym sygnałem, albo kabel. Zobacz też jakie masz pingi gdy pójdziesz z lapem do pomieszczenia z roueterem o ile masz taką możliwość. 

Jest jeszcze opcja "Network Over Power", ale nigdy nie miałem tego okazji testować, więc wrzucam tylko jako ciekawostkę.

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu miałem problem z netem. Miałem tylko połączenie wi-fi i nie miałem bezpośredniego dostępu do routera. Syganł zazwyczaj słaby lub bardzo słaby. Pomógł mi wtedy tani wzmacniacz sygnału do którego już kabelkiem podłączałem laptopa. Różnica była zauważalna, ale stabilność raczej za dobra nie była mimo wszystko.


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ping 64 na wifi to wcale nie jest zły wynik.


81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@komandor_tarkin nic mu po dobrym pingu jeśli packet lossy będą...


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Jeśli masz dostęp do routera to jest zawsze opcja zmiany anten routera. Jeśli są demontowane to sprawa prosta i zwykle niezbyt kosztowna ale cudów raczej nie będzie.

Ethernet Over Power to sensowne rozwiązanie jeśli zostaniesz przy 100Mbps i możesz uruchomić urządzenia na jednej fazie, wtedy koszta i jakość łącza się na pewno poprawią.

 

Ale na początek to @Yoda podał najlepszą opcję, i bez kosztową :) 

 

Pozdrawiam
BHoleVX

 

 


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 5 sygnałów leci np. po 1 kanale to jest bardzo dużo i będzie kiepsko.

Jeżeli problemem są grube ściany to pamiętaj że standard oparty na 5GHz  (np. 802.11 ac) gorzej ,,penetruje" ściany niż 2,4 GHz.  Podaj model Routera i sprawdź kanały jak pisałem wczśniej.

Edytowane przez Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posprawdzałem jak jest z tym zasięgiem(pomimo że mam lapsa to jest on bez baterii :) ) pochodziłem po chacie i wyszło na to, że czy na 2 kreskach czy na max sygnał to chodzi net tak samo. Mam ping 40-60, mam obawy przed kupieniem jakiejś taniej karty, która nie będzie łapać sygnału. Wypatrzyłem coś takiego https://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-pce-ac56-pci-e-802-11ac-90ig00k0-bm0000-714812/   


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 - N razy ci powtarzam że jak się sieci nakładają na ten sam kanał to zawsze będzie lipa, niezależnie od zasięgu.

- modelu Routera też nie podałeś.  Standardy WiFi się różnią i to że masz tam a/g/b/c/n/ac/ad ma znaczenie, bez tego nikt nie poleci najlepszego adaptera do PC

-  karta WiFi i jej standard w laptopie też (model laptopa, PEŁNA NAZWA ze wszystkimi cyferkami bo JEDEN MODEL może mieć RÓŻNE KARTY WiFi (różni dostawcy hardware).
- 40-60 ping na WiFi to nie jest jakoś super dużo  (rozumiem że pingujesz server jakiś, a nie własną bramę, ja na kablu mam 20-25 do serwerów w moim Mieście na dsl)

- jak mieszkasz gdzieś daleko od serwera to 40-60 z WiFi też nic niezwykłego... 40 to ja mam do Berlina na kablu (450km)

- jak masz sieć elektryczną w mieszkaniu ładnie zrobioną Ethernetowy adapter do gniazdka sieciowego zrobi lepszą robotę niż jakakolwiek antena

- kabel ZAWSZE da najmniejszy ping  (no prawie zawsze...)

Edytowane przez Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za podpowiedzi. Zyję teraz "na walizkach" wlasnie zmieniłem chatę, w tej będę też przez chwilę i nie wim na co trafię później. Lapsa mam jeszcze przez 3 tygodnie, a później przywiozę puszkę w której nie mam karty wifi i zastanawiam się co wybrać i co mi najlepiej zda egzamin(za rozsądne pieniądze). Wcześniej miałem net z kabla i nie miałem z tym problemów.  tu jest taki   http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-15_TD-W8960N.html

a mój laps to hp tx2 1224. Pozdro :)  


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do stacjonarki i tak dociągnęłam kabel - działa najlepiej. Ale router jest 1,5m od puchy.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że lipa jest.

Tani router bez sma, niby n ale pasmo tylko 2,4 GHz choć strona producenta pokazuje tyle danych co strony Samsung i nie jest wiarygodna.  Możnaby wylutować i zmienić anteny na takie z większym zyskiem,  tylko możemy w ten sposób złamać prawo - brak podanej mocy wyjściowej nadajnika niestety i nie można policzyć co wsadzić.  

Z resztą router wart 100 zł.  Osobiście jakbym miał robić sam dla siebie i nie chciał kabli (albo właściciel stwierdził że nie bo wynajmujesz), a nie znałbym stanu sieci elektrycznej -  to zmieniłbym na coś z wymiennymi antenami z n i ac, dorzucił lepsze anteny i miał w dupie durne polskie prawo - przy czym nie przekraczałbym normy jakoś znacznie, raczej oscylował w okolicy.


Pytanie jaki masz fundusz i czy możesz zmienić router, czy np wynajmujesz i właściciel Ci nie pozwoli? 

Potem dobierałbym adapter i tak samo zmieniłbym anteny, Jeżeli PC ma być pod biurkiem to wywaliłbym adapter czy anteny gdzieś wyżej.

Mimo wszystko jednak na wielką poprawę pingu nie licz .

P.S, sprawdź w końcu te kanały za FREE możesz poprawić jakość swojego WiFi !

Edytowane przez Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności