Skocz do zawartości

Cześć! Miło nam, że pomagasz współtworzyć naszą społeczność! Niestety czas leci nieubłaganie i po raz kolejny musimy opłacić licencję oprogramowania dzięki któremu możecie korzystać z forum, pobieralni i galerii - w związku z powyższym rozważ proszę wsparcie naszego serwisu - każda złotówka pomaga!

A jeśli chcesz dołączyć do Redakcji, napisz coś więcej o tym co chcesz robić korzystając z tego formularza.

Dziękujemy za każde wsparcie!

Zaloguj się, aby obserwować  
Dako

Nowy system RPG w świecie Elite Dangerous

Polecane posty

Jakiś czas temu odbyła się w gronie Użytkowników forum sesja rpg gry Traveller więc może ta informacja ich zainteresuje :)

A więc krótko.

Frontier wydał własny system rpg dziejący się w świecie Elite Dangerous.

Całość dostępna na tej stronie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Wersja testowa oraz podręcznik w pdf za 20 funciaków

Okładka podręcznika

d3452a_6dfc63cb08d74ec98bce72f055b6cd25~

 • Lubię to! 2

Udostępnij ten post


Link do postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wersję testową omijając samą przygodę (dokładnie to wczytałem się we wszystko do ostrzeżenia dla graczy oraz karty postaci na samym końcu by mieć pogląd o tym systemie). Sam pomysł całkiem fajny, wstępny zarys mechaniki też nie najgorszy, ale... no właśnie jest "ale". Niepokoi mnie jedna ze zdolności postaci która sugeruje rozgrywanie walk podobnie do tego co serwuje nam Dungeons@Dragons od 4 edycji. Czyli połączenie klasycznego erpega z planszą do gry. Do momentu napotkania tego byłem nawet skłonny kupić pełną wersję, teraz się wątpliwości. Zwłaszcza, że karty postaci sugerują nastawienie systemu na walkę (w trzech różnych "trybach") podobnie jak we wspomnianym D&D (D&D był bardziej elastyczny do drugiej edycji włącznie - później już niemal wszytko było tam ukierunkowane na walkę, im dalej tym wyraźniej).  Według mnie dużo lepszym systemem do zagrania w E:D jako papierowego erpega byłby system oparty na "Star Wars" West Endu - ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenie gdyż zdaję sobie sprawę z mojego "zauroczenia" tymże systemem ;) 

 

P.S. Nie znam Travelera w którego ostatnio łupaliście więc ciężko mi się odnieść do tego systemu. Być może również by pasował lepiej niż ten "oryginalny"

Udostępnij ten post


Link do postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podoba Traveller (tak w ogóle to ma bardzo fajny sposób kreacji postaci). Poza tym to bardzo dojrzały system tak więc watpię że się znudzi. I mimo iż mniej znam tamten świat mam wrażenie, że oferuje większą różnorodność. Ale @Yoda pewnie by się tu lepiej wypowiedział niż ja. 

 

Tym niemniej fajnie że Frontier rozwija brand bo to zawsze podnosi świadomość marki ma szansę na ściągnięcie nowych fanów. 

Udostępnij ten post


Link do postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez Nebthtet
   Jako że coraz więcej tego tałatajstwa lata, zakładam wątek do rozmów i spekulacji. A na dobry początek ślicznie zrobiony za pomocą fotogrametrii Scout.
    

    Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.  by  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.  on  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    
×