Skocz do zawartości
Nebthtet

W jakiej formie wolisz czytać książki?

W jakiej formie preferujesz czytać książki?  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybierasz?

    • Papier
      4
    • Ebook
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do głosowania w ankiecie i podzielenia się opinią dlaczego wolicie dane medium. Audiobooków nie dołączyłam ze względu na zupełnie inną formę ich konsumpcji, są dla mnie czymś zupełnie innym niż książka :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiobook to dla mnie herezja.

Ebook to rzecz wygodna, ale brakuje mi w nim chyba uroku książki. W sumie to muszę sobie w końcu załatwić, bo czasami by się przydawał.

Książka papierowa. Zapach, faktura, dusza...

I zajmowanie w cholerę miejsca przy moim przerobie. Serio. Zazwyczaj jak idę do biblioteki to idę z i wracam z plecakiem (może nie największym, ale jednak) pełnym książek, a to jeszcze swoje waży.

 

Póki co wolę papierowe, ale ebooki zachęcają głównie poręcznością. Są chyba też trochę za białe jak na moje przyzwyczajenia (czytam sporo starszych wydań, które zdążyły trochę pożółknąć), ale to kwestia przyzwyczajenia.
No i nie można ich kartkować! To znaczy nie można było jak ostatnio sprawdzałem, a to było dość dawno.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O audiobookach możemy zrobić osobny temat. Ale nie ciągnijmy tego wątku w niniejszym :)

 

A tak do rzeczy - mimo niezaprzeczalnej magii jaką ma w sobie papier, wolę ebooki.

  • praktycznie nic nie ważą,
  • łatwo je przeszukiwać, adnotować,
  • wyszukiwać z nich coś w necie,
  • bez problemu można je zintegrować ze słownikiem (czytam ostatnio głównie po angielsku)
  • nie można ich zaczytać na śmierć
  • można zmieniać dowolnie rozmiar i krój czcionki, kolor "papieru", interlinię itp.

@Amb3r inny kolor papieru? Żaden problem. Są od tego aplikacje (jeśli czytasz np. na tablecie) - na iOS polecam Kindle do *.mobi i Gerty do pozostałych formatów. Kartkować? Kindle ma nawet ładną animację na tablecie do tego :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami bywam niepoprawnym tradycjonalistą, no i w sumie to lubię chodzić do biblioteki. W sumie to mam własny kubek i herbatkę w jednym z działów tam gdzie swego czasu byłem wolontariuszem ^^

 

W sumie muszę załatwić sobie czytnik ebooków - już się swego czasu wywiadywałem o to, ale było dość dawno i może coś nowego fajnego zrobili. Ile obecne wytzymują godzin użytkowania?
Jeszcze dość często wybieram książkę do czytania wpatrując się w półkę aż mnie oświeci.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, biblioteki to fajne miejsca. Ja niestety jakoś nie miałam kiedy do jakiejś zajrzeć już od lat... Ale mam nawet w domu jeszcze stertę papieru i e-papieru do przeczytania :). To czasu wiecznie brak.

 

Odnośnie urządzeń - zrobiłam wątek o nich, tak więc proponuję żebyś napisał tam i będę się mogła poprodukować o życiu z kundelkiem :P

 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie głównie papier. Do tego lubię takie herezje jak omnibusy, czyli im grubiej tym lepiej. ;) Papier pachnie, ma fakturę, waży. Mniam.


81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, komandor_tarkin napisał:

Do tego lubię takie herezje jak omnibusy, czyli im grubiej tym lepiej.

Sporo czytam, ale nie wiem o co Ci chodzi z tym omnibusem. Jednak poniżej 500 stron to nie książka (z nielicznymi wyjątkami), bo za szybko się kończy.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amb3r omnibusy to wydania zbiorcze - np. trylogia w jednym tomie. De facto to sklejone w cegłę kilka książek.

 

Ja też lubię grube (bo inaczej skandalicznie szybko się kończą) - np. taki Bastion Kinga to kochana cegiełka. Tylko że nawet w paperbacku ustrojstwo nieporęczne, a anglojęzyczne książki (jak mogę czytam w oryginale) są na dokładkę droższe. A moja torba i tak dużo waży - nawet bez książek w środku.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba... miłość wymaga poświęceń ;P

 

Edytowane przez komandor_tarkin

81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja i tak mam problemy z kręgosłupem. A tam, gdzie kręgosłup to koniec z miłością.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę papier. Jakoś lepiej mi się czyta papierowe. Będąc na emigracji jednak doświadczyłem trudności z dostępnością papierowych polskich książek i by jakoś zaradzić kupiłem sobie czytnik Kobe. Niestety nie czyta mi się na nim dobrze, a i problemy z dostępem do książek raczej teraz mam niewielkie. 

Zapach, dotyk i to uczucie przerzucania kolejnych kartek - mmm to jest to. 

Niestety, ale pod tym względem jestem tradycjonalistą :D


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Jak w temacie.
      Jako że ta kwestia wraca jak bumerang to w końcu się dorabia osobnego wątku (z ankietą w pakiecie). I tu można sobie dywagować dlaczego Cutlass jest lepszy
    • Przez Nebthtet
      Ankieta jest uzupełnieniem artykułu - zapraszam do dyskusji i podzielenia się opinią na temat planowanego systemu!
       
    • Przez Nebthtet
      Dziękuję wszystkim naszym Czytelnikom, którzy wypełnili ankietę i wzięli udział w konkursie - Wasze odpowiedzi naprawdę przydadzą się nam przy podejmowaniu dalszych decyzji o rozwoju serwisu. Ale na pewno czekaliście również na ogłoszenie, do kogo trafi nasz śliczny, wyścigowy Mustang Omega. Z wielką przyjemnością ogłaszam iż zwycięzcą został:
      @eerozeteen
      Gratuluję wygranej! A tych, którzy nie zwyciężyli zapraszam do udziału w kolejnym konkursie, który ogłosimy już wkrótce!
    • Przez Nebthtet
      Wspomóż rozwój naszego serwisu wypełniając ankietę, weź udział w konkursie i wygraj unikalnego Mustanga Omega, pakiet startowy Star Citizen oraz przepustkę do Arena Commandera!

      Tego modelu nie kupisz w sklepie CIG. Nie potrzebujesz nic więcej by grać w Star Citizena już teraz!
      Badanie Czytelników Star Citizen Polska
      DOCS.GOOGLE.COM UWAGA: biorąc udział w konkursie akceptujesz regulamin. Udział w konkursie mają zgłoszenia nadesłane do 01.01.2015 włącznie.
    • Przez Nebthtet
      Czy uważacie, że gry takie jak Sekiro czy Dark Souls powinny mieć "easy mode"? A inne tytuły? Strategie, symulatory, RPG-i? 
      Niech ludzie grają tak, jak lubią, czy koniecznie mają "git gud" albo grać w co innego? Zapraszam również do zagłosowania w ankiecie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności