Skocz do zawartości

Co dalej z TS?  

19 głosów

W tej ankiecie nie można już głosować
  1. 1. Czy chcesz aby TS był dalej online?

• Utrzymać TeamSpeak!
    • Po co płacić, przenosimy się na discorda
    • Mam to gdzieś, nie planuję korzystać i tak
      0

Polecane posty

🐲 Xeroeth    119

Osobiście z TS'a nie korzystam na ten moment, ale jak już parę osób wcześniej napisało, jest to sofcik niezbędny przy wiekszych op'ach. Nie wyobrażam sobie chaosu przy akcji nawet w grupach 24+ plus osób, gdzie każdy próbował by powiedzieć coś w tym samym czasie.

TS może jest starożytny, ale ma funkcje których ciężko szukać w jakim kolwiek innym oprogramowaniu tego typu i przy jego pomocy mamy możliwość ogarnąć tego typu sytuacje oraz koordynowac poszczególne jednostki jak i całe grupy korzystając z paru klawiszy (tak, wiem że to sporo skrótów, ale da się przyzwyczaić). 

Chociaż, kto wie, może spectrum będzie miał takie możliwości? :-)

Czyli suma sumarum, dopóki nie ma premiery SC, dla mnie TS jest zbędny, później będzie jednym z niezbędnikow citizenholika. 

Edytowano przez Xeroeth

Link do postu

Na chwilę obecną TS jest opłacony na kolejny miesiąc. Najbardziej smutny jest fakt, że zagłosowało jedynie 18 osób... Jeśli jeszcze ktoś kiedyś będzie prawić dyrdymały o demokracji w orgu, to zastrzelę go śmiechem chyba :P

Link do postu
🐲 Amb3r    109

Niby org ma 403 osoby na chwilę obecną z czego 221 ma rangę Draco Catulum co o ile mnie pamięć nie myli oznacza, że była na forum przynajmniej raz i wypełniła formularz.

Wyższe rangi, nie wliczając Ciebie Neb, to dalsze 37 osób.

Ile jest aktywnych, ale tak naprawdę aktywnych osób na forum?

20? 30?

Wątpię by było więcej, ale bez jakichś statystyk nie jestem w stanie powiedzieć.

Patrząc na to te 18 głosów ani nie dziwi, ani nie wygląda aż tak fatalnie.

Jednak i tak trochę porażka patrząc na ilość osób w orgu i to tych co na forum kiedykolwiek były.

Z form rządów zawsze oligarchia mnie najbardziej przekonywała - wystarczająco dużo osób by były różne punkty widzenia, wystarczająco mało by potrafili dojść do jakiegoś konsensusu (zazwyczaj :D).

Link do postu

@SlaV strzelać do nikogo nie zamierzam, chyba że zdradzi (a i wtedy to w zasadzie będą od tego ludzie, ja mogę się poprzyglądać głaszcząc :miecio: lub dać jemu na pożarcie taką zakałę).

@Amb3r dlatego również te osoby powinny aktywnie działać by rozruszać tę rzeszę "śpiochów" - niestety inercja ludzka jest jaka jest i "samosię" nie zrobi :) 

Link do postu
🐲 Amb3r    109

Sam pomysł nie jest zły, ale ciężko ruszyć kogoś z kim się nie ma żadnego kontaktu.

Link do postu

No cóż spóźniłem się o dobę z głosowaniem. Można strzelać. :turned:

Co do mojego głosu to TS powinien zostać.

Dlaczego:

1. Możliwość tworzenia pokoi w pokojach przez co jest porządek a nie gadanie na jednym kanale wszystkich. Jak chcesz pograć z znajomymi akurat np. w CSa gdzie komunikacja głosowa jest kluczowa, to idziesz na inny kanał i gracie.
  2. Różne wtyczki do TS które w różnych grach zwiększają imersję, np. Task Radio w Arma 3.
  3. Ilość pokoi oraz ich podział w pod pokojach (odnośni się do punktu 1). Można stworzyć drużynę A i B. Na wspólnym kanale spotykasz się przed ustawką a później każdy rozchodzi się na swój kanał. Daje to możliwość rozgrywek wewnątrz orga. Discord w obecnej postaci nie daje takiego luksusu.
  4. Dla mnie org bez TSa jest orgiem który jest słaby. Jest to must have dla orgów większych niż 5-10 osób. TS daje możliwość stworzenia w krótkim czasie struktury do zarządzania głosowego której inne softy nie dają. Tu chodzi o skalę, np. w 4 osoby to na skajpie można się zgadać i pograć. Jednak AD ma 300+ osób w papierach i musi mieć coś co te osoby obsłuży.

Czemu w takim razie mnie na TSie nie ma? Bo nie mam czasu na granie i gadanie.. Obecnie taka karma ;)

Czemu w AD TS się nie sprawdza? (Moja opinia): Bo nie mamy gaduł oraz nie mamy paczki znajomych co codziennie muszą pobleblać.. Oraz jest nas za dużo wiekowo 30+. Jednak z tego co wiem AD kreowało się na dojrzałą organizację. W dorosłym życiu nie ma jednak zbyt wiele czasu, żeby móc siedzieć co wieczór na TS. Więc TS w głównej mierze dla takiego dojrzałego orga jest na eventy i akcje organizowane prywatnie lub orgowo. Więc na codzień pewnie będzie pustawy. Lepiej zacznijmy aktywność z innych komunikatorów głosowych przenosić do TSa. Tzn nasze granie z ludźmi z poza AD.

Grasz z paczką w WOTa, zaciągnij ich do AD i korzystajcie z TSa.

Grasz paczką w World of Warship, zaciągnij ich do AD i korzystajcie z TSa.

Macie tam orgi, to nie problem jakoś z Neb się dogadacie.

Wydaje mi się, że powyższa droga będzie lepsza niż zamykanie TSa i opieranie się na kanale #dracones na Discordzie. Który nadaje się do dyskutowania o sprawach codziennych a nie do wspólnego grania.

To mój głos wraz z uzasadnieniem.

Co do kolejnych ankiet proszę o to aby były 14dniowe.

• Lubię to! 1

Link do postu
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

No tak, tylko ile osób u nas gra w ARMA? A jakoś nie słyszałam o takich fajnych rzeczach np do SC, SE, Overwatcha itp. A szkoda, bo to byłby argument na plus.

• Lubię to! 1

Link do postu

Co do ściepy to już na innych częściach forum pisałem, żeby podesłać co na co ile idzie i się dołożę..

A czy w discordzie jest się wstanie "dowodzić" w strukturze sztab komunikuje się ze sobą na jednym kanale, ale członkowie sztabu mogą od razu bez zmiany kanału wydawać rozkazy do drużyn będących na innych kanałach. Wiem, że tą funkcją w grach gdzie były duże akcje TS wygrywał z resztą komunikatorów. BTW "na poważnie" grałem w okolicach 2007-2012 (studia :P ) i być może technika tak poszła do przodu, że się mylę..

Neb jeżeli jest to jedno kliknięcie aby było więcej kanałów na disc, to może lepiej je pozakładać ;) 

Link do postu

Przecież Rada budżet dostała i to nieraz... Tam gdzie zawsze dyskutujemy wszystkie tematy:D

Link do postu

Ja bym założył dwa kanały typy Gra 1 i Gra 2. Będzie widać, w co kto gra pod nickiem a siedząc na tych kanałach będzie oznaczało, że chętnie poszuka kompana do gry głosowej. Chyba to za bardzo nie rozepcha.

Ogólnie komunikacja głosowa to fajna sprawa tylko trzeba mieć czas żeby grać w gry w których się ją wykorzystuje..

Link do postu

Owszem, ale nie rozpatrujemy tematu przez pryzmat swoich potrzeb tylko ogólnego wykorzystania :) - np. z punktu moich aktualnych komunikacja głosowa przydaje się raz na wiele tygodni. Ale rozmawiamy o ogóle orga. 

Kanał do grania jest aktualnie na discordzie GA (randomowe granie) - nikt nie używa :( tak jak i smokowego na discordzie AD

Link do postu
🐲 Amb3r    109

Przesiedziałem dziś pół dnia na TSie i trochę na głosowym Discorda.

Nikt nie wpadł z wizytą :/

Kiedyś na TSie był zawsze jakiś ruch. Dlaczego wtedy tak, a teraz nie? Nie wiem.

Sądzę, że dlatego ruch generuje ruch. Większa jest szansa, że ktoś wejdzie spodziewając się, że przynajmniej parę osób będzie niż na pusty serwer, a nawet jak wejdzie na pusty i zobaczy, że nikogo nie ma to sobie pójdzie.

Dlaczego zaś na Discordzie nikt nie gada?

Tu sytuacja jest bardziej osobliwa, bo całkiem sporo osób jest zazwyczaj online, ALE mieć czas i możliwość obserwowania chatu to inna rzecz niż dołączanie do kanału głosowego.

I chyba sytuacja na swój sposób do podobna do TSowej. Mało kto chce wchodzić do pustego kanału, a na tekstowym jest niemal zawsze mniejszy lub większy ruch.

Ludzie się przyzwyczaili, że tam nigdy nikogo nie ma, a jakoś nikomu specjalnie nie chce się tego zmienić.

Link do postu
🐲 Frosty    183

Swego czasu na TSie było z 5 osób dziennie. Powiedzmy, że wyjazd Argetlana ma negatywny wpływ na TSa :P 

Link do postu
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Nebthtet
      Jeśli chcesz wstąpić w szeregi Syndykatu Ater Dracones zacznij od połączenia swojego profilu na forum ze Steamem oraz uzupełnienia w profilu namiarów na siebie na platformach Blizzarda (BattleTag), EA (OriginID), Uplay, GOG.com. Pozwoli to na dodawanie Cię do znajomych pozostałym członkom naszej organizacji. Oczywiście jeśli gdzieś nie masz konta, to dane miejsce możesz pozostawić puste.

Następnie wypełnij proszę  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. , który automatycznie założy temat na niniejszym forum.

Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość od reprezentanta Kadr Ater Dracones. Do wiadomości dołączona będzie treść Kodeksu Honorowego Ater Dracones. Zaakceptowanie Kodeksu jest warunkiem dołączenia do naszego Syndykatu.

Aktualny skład Działu Kadr poniżej - w razie pytań nie wahaj się wysłać do nich PM.
      @Frosty @Meandester @Dastro @Tommy Rich @Darayaharus
    • Przez Nebthtet
      Po rejestracji zaczekajcie na nadanie dostępu do wewnętrznej części serwisu - po otrzymaniu uprawnień zostaniecie powiadomieni prywatną wiadomością. Jeśli uprawnienia nie zostaną nadane w ciągu 24h proszę wysłać mi PM  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png" alt=":)">