Skocz do zawartości

Grasz w Destiny 2? Zapraszamy do dołączenia do klanu Ater Dracones i wspólnej zabawy!

Polecane posty

Tja. Iron Fist też miał być dobry, a  wyszło tak-se. Dopóki nie zobaczę efektu nie zakładam niczego i hajpuję się jak najmniej. Bo to prosta droga do rozczarowania.

Link do postu

Nie obiecuję sobie za wiele. Poczekajmy na efekt końcowy. Dużo ludzi będzie porównywać serial do gier, oczekując czegoś w tym stylu. Nie wiem czy to najlepszy pomysł. Biorąc pod uwagę niechęć Sapkowskiego do samych gier, a wiemy że ma on mieć spory wpływ na to jak serial ma wyglądać...

Link do postu
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tu nie chodzi o niechęć samych gier, tylko Sapek się sapał, bo prawie nic z tych gier nie miał.

Link do postu

W sumie z książek też nie ^^

Może i lubię jego pisaninę, ale biznesmen z niego jak z koziej dupy trąbka.

Link do postu

Dla mnie książki Sapkowskiego stoją na piedestale top 3. Po grach bazujących na jego twórczości powinien być milionerem, GDYBY zrobił to, co zrobiła J.K.Rowling, ale widać że trzepanie "kapuchy" nie należy do jego priorytetów (bo gdyby tak było i miał choć trochę oleju w głowie, nie podpisał by tak niekorzystnych dla niego kontraktów). Pisarz ma mój szacunek i mam nadzieje że wreszcie ujrzymy dobrą adaptację jego książek, nie ważne czy w formie filmu czy serialu. 

PS. Nie ma lepszego gościa na miejsce Geralta niż Żebrowski, starą adaptację ratowała tylko jego postać, choć i tak filmy/serial były jakimś gniotem który nakręcili w pośpiechu i z budżetem niższym niż dzisiaj wydają na nakręcenie reklam ...

• Lubię to! 1

Link do postu

A no widzisz, ja nigdzie nie pisałam że Żebrowski dał de, tylko że całość była pokrakiem. Nawet dobry aktor / obsada nie nadrobi kijowej całej reszty. A co do budżetu to święte słowa, to co udawało tam CGI to śmiech przez łzy.

Sapek książki pisze dobre. Ale nie zmienia to faktu, że jest bucem, burakiem i chamem - a tak przynajmniej zachowuje się publicznie. I przez to akurat mnie ciężko mieć do niego jakikolwiek szacunek. I dlatego Wiedźmina jako markę / uniwersum traktuję rozłącznie od postaci pisarza, który swoimi wypowiedziami i zachowaniem w mediach niejednokrotnie mnie mierził.

Link do postu

Fakt. Pisaninę Sapka lubię, ale spotkać bym go nigdy nie chciał.
Stawiam, że za sporą część jego gburowatości odpowiadał fakt ile kasy mu przed nosem przeleciało z jego własnej głupoty.

Co do Żebrowskiego w tej abominacji zwanej przez niektórych chyba przez pomyłkę filmem lub serialem irytował tylko fakt, że chodził nieogolony. Niegolonego Geralta pamiętam tylko jak u driad przebywał.
Gdyby ten zarost był przynajniej biały...

Nie będę więcej o tym pisał, bo już mnie dreszcze przechodzą.

Link do postu

@Amb3r wątpię, to chyba chamstwo inherentne ^^ - bo skoro książki się w Polsce spopularyzowały wcześniej, to zapewne agenta miał. A jeśli miał, to agent ów musiałby być funta kłaków niewart by źle doradzać. Oczywiście agent można doradzać dobrze, ale autor i tak zrobi jak uważa.  I tu bucera Sapka kazała mu stwierdzić że "to gópie gry, i tak się nie sprzeda" - a efekt widzieliśmy.

Link do postu

Gry to jeszcze potrafię zrozumieć. Jest na tyle stary, że może mieć taką opinię i nie rozumieć, że gry to multimilionowy rynek.
Nie mogę teraz tego znaleźć, ale chyba czytałem kiedyś, że z książkami też zawalił sprawę, bo myślał, że się jakoś super nie sprzedadzą ^^

Link do postu

To nie jest usprawiedliwienie. Od tego właśnie się ma agenta, który dostaje swoją dolę i skoro płacisz takiej osobie to może słuchaj jej rad. A jeśli nie ma, to sam jest sobie winien i nie jest to ŻADNE usprawiedliwienie.

A książki migrowały po co najmniej kilku wydawnictwach, tak więc raczej to tylko takie pieprzenie w bambus - "żałujcie mnie bo ja biedny głodny literat".

Link do postu

• Podobna zawartość

• Przez Whyduck
      Nowy serial SF, na razie 1 epizod, dla mnie bomba. 
    • Przez Dako
      Nowy Punisher od Netflixa

• Przez Nebthtet
      Już wkrótce brytyjski Channel 4 wraz z Amazonem pokażą nową serię SF. Kojarzycie Black Mirror? To właśnie na owym kanale się narodziło. Teraz, gdy jest w netflixie stacja próbuje zastąpić go w ramówce właśnie tą nową serią. Serial ma być oparty na podobnym schemacie co Black Mirror - każdy odcinek będzie osobną zamkniętą całością z inną obsadą.

Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. .

• Gość
      Przez Gość
      Jak wiadomo od stycznia startują nowe odcinki Z Archiwum X. Zapraszam do dzielenie się wrażeniami ze starej serii jak i oczekiwaniami co do nowej

Hasło: XPhiles
    • Przez Dako
      Ciekawy nowy paradokumentalny serial od National Geographic Channel
      Seria MARS łączy elementy serialu fabularnego z sekwencjami dokumentalnymi, ilustrując dzieje ludzkiego dążenia do kolonizacji Marsa. Historia produkcji, której akcja osadzona jest zarówno w przyszłości, jak i teraźniejszości, opowiadana jest z perspektywy odbywającej się w 2033 r. fikcyjnej misji załogowej na Czerwoną Planetę. Fabularne elementy scenariusza i efekty specjalne malują realistyczny obraz świata przyszłości. Historie współczesnych starań, by dotrzeć do Marsa, opowiadane są za pomocą wstawek dokumentalnych oraz wywiadów z naukowcami i innowatorami, którzy kierują badaniami oraz rozwojem technologii kosmicznej. W produkcję zaangażowali się światowej klasy eksperci, jak James Lovell, były astronauta NASA i dowódca misji Apollo 13, czy Elon Musk, założyciel SpaceX i Tesla Motors. Za produkcję serialu odpowiadają laureaci nagród Akademii i Złotych Globów, Ron Howard oraz Brian Grazer. Reżyserem serii MARS jest pochodzący z Meksyku Everardo Gout, osobiście wybrany przez duet producentów. (źródło Na Ekranie)
      Światowa premiera już była (pierwszy odcinek), w Polsce terminarz wygląda następująco:
      Odcinek 1. MARS: Nowy świat. 13 listopada, o godz. 21:30.
      Odcinek 2. MARS: Lądowanie zakończone. 20 listopada, o godz. 21:30.
      Odcinek 3. MARS: Spadek ciśnienia.  27 listopada, o godz. 21:30.
      Odcinek 4. MARS: Siła.  4 grudnia, o godz. 21:30.
      Odcinek 5. MARS: Najmroczniejsze dni. 11 grudnia, o godz. 21:30.
      Odcinek 6. MARS: Na rozstaju dróg.  18 grudnia, o godz. 21:30