Skocz do zawartości
Alexy78

Freespace 2 - w oczekianiu na Squadron42

Rekomendowane odpowiedzi

Jedną grę z kategorii space sim, jak się okazuje bardzo udaną, przegapiłem. 

Freespace 2 nawet teraz, po zainstalowaniu ze steam przekonuje, a grafika mimo swojej archaiczności pozwala się w dosknały sposób wczuć w klimat.

Aby ten klimat zgłębić mam pytanie do Was - w jaki sposób tak zmodować grę, by mieć widoczny kokpit statku?

 

Nigdy jeszcze żadnej gry nie zmodowałem (próbowałem Skyrim, ale z marnym skutkiem) i tak naprawdę nie wiem, 

czy open source gry trzeba oddzielnie instalować, by móc potem w jakimś menu ustalać dodatkowe mody?

Jakie mody są najbardziej aktualne? Bo jak czytam numerek 3.4.21 sprzed 4 lat to nie wiem czy przypadkiem nie ma już 3.4.22, który to wreszcie przestaje wieszać grę w takiej a takiej sytuacji 9 misji itp. ;D

 

Z góry dziękuję za możliwie łopatologiczne przedstawienie sprawy. Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazowe freespace nie miały nigdy widoku kokpitu, a w modowane wersje nie grałam. Do dziś żałuję że nie wyszła 3-ka. Obie gry są kapitalne i szkoda że "czyste" wersje słabo zniosły presję czasu.

 

BTW - na GOG.com są często w wyprzedażach. Swoją drogą przypomniałeś mi tym tematem że muszę zainstalować sobie Descenty bo na HOTASie się bosko w takie coś lata :D


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś czuję, że gra w świetny sposób będzie mi umilać czas do premiery Sqiadron'a 42.

Do Wing Commander'a 3 nie udało mi się powrócić - sterowanie i fatalna na obecne standardy grafika (również model "kwadratowego" latania), niestety przeważają nad klimatem i sentymentem jaki do gry mam.

Czasem trochę żałuję, przepraszam za bluźnierstwo na tym forum ;), że Chris rzucił się motyką na księżyc, do gry cały czas coś dodaje itp. zamiast się skupić na Remasterze/Remaku starych wing commanderów - które z perspektywy czasu miały "duszę", albo na zrobieniu nowej serii jak wing commander (z nową fabułą), uzupełniając całość o opcje multiplayer - tak bardzej klasycznie.

Mam nadzieję, że wszelkie obawy i moje malkontenctwo zakończy się wraz z wydaniem gry - oby w 2015, choć mam do tego duże wątpliwości.

 

Wracając do tematu - czy jest ktoś kto modował Freespace 2?

Aż śmieszne może się wydawać, ale kabina dla mnie jest bardzo istotna, nawet kosztem utrudnienia gameplay'u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności