Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

danie podstawy z LTI wywolaloby wiekszy shitstorm niz to ze podstawka Geminin ma LTI ale upgrade juz nie
Ten statke byl juz wiele razy sprzedawany z LTI, starczy ich juz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem Gemini, zwykłego już mam a jak się pojawia CCU to pewnie sobie Heralnda przerobię na podstawę, bo na tą chwilę to ona mi bardziej leży.

Generalnie wolę statki w których nie trzeba stada załogantów ( jakoś nie ufam NPC, może się to zmieni w PU )  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

CIG opublikowało pierwszą cześć planów i wizji na temat nowego/starego aktualnie sprzedawanego statku czyli Starfarer Q&A

  • różnice w wielkości przewożonych ładunków między standardowym Starfarer-em a Gemini wynika ze zmian wewnętrznych w tym ostatnim bo można w nim zamontować wzmocnione grodzie i relatywnie większy sprzęt wojskowy
  • we wnętrzu Starfarera raczej nie zmieści się pojazd typu eksploracyjny rover ale Greycat już powinien dać się tam upchać
  • model podstawowy ma w stosunku do Gemini zwiększoną ładownię oraz zwrotność/manewrowość
  • będzie możliwość tankowania podczas postoju jak i w locie (tak jak w przypadku współczesnych latających cystern) ale będzie to trudne
  • seria Starfarer może lądować na powierzchni planet również z pełnym ładunkiem (inaczej niż większe statki serii Hull)
  • Gemini będziemy mogli zakupić w PU
  • dotychczasowi (wcześniejsi) właściciele Starfarera dostaną dostęp do VFG Industrial Hangar
  • Starfarer-a będzie można wyposażyć i wykorzystać do innych ról niż tylko transport paliwa i towarów
  • Starfarer-a może obsługiwać jedna osoba. Podawana liczba osób załogi dotyczy zwykle konkretnych sytuacji a nie wymogu aby móc latać konkretnym statkiem zajmując miejsce pilota-kapitana
  • MISC buduje podstawową wersję Starfarer-a która następnie trafia do AEGIS i jest modyfikowana do wersji Gemini.
  • podwieszane zbiorniki na paliwo mogą być zastąpione podwieszanymi kontenerami, tego typu rozwiązania mają być w PU znormalizowane.
  • mechanika paliwa w świecie PU jest ciągle rozwijana i ma zapewnić równowagę gry. Ogólny plan jest taki, że rola paliwa będzie ważna ale nie będzie czymś o co będziemy musieli się martwić przez cały czas. Możemy lecieć do domu bardzo szybko na dopalaczach zużywając mocno paliwo lub wracać bardzo bardzo powoli bo istnieje ryzyko, że przy źle zaplanowanym i szybkim locie skończymy w systemie bez stacji paliw.
  • paliwo będzie pełniło poważną rolę wsparcia w Star Citizen. Znaczenie paliwa będzie inne w zależności od charakteru misji. Na przykład kampania wojskowa przeciw Vanduul znacznie zyska mając wsparcie w postaci Starfarer-ów a z kolei statki transportowe latające w bezpiecznych strefach nie będą potrzebować korzystać z usług tankowców bo zwykle będą w pobliżu planet gdzie można tankować.
  • Gemini nie będzie mógł przewozić myśliwców.
  • w porównaniu do Hull C to jeden jak i drugi mogą wozić paliwo w zbiornikach oraz towary w kontenerach ale Starfarer ma dodatkowo wbudowaną w kadłub instalację hydrauliczną umożliwiającą tankowanie innych statków w locie.
  • CIG nie jest w stanie dziś odpowiedzieć czy z Gemini będzie możliwe zrobienie Gunshipa (jak współczesny AC-130) ale nie wyklucza tego bo ma on budowę modułową i wiele hardpointów np. opracowali już możliwość umieszczenia na nosie (zamiast instalacji paliwowej) wyrzutni rakiet.
Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to byłoby ciekawe rozwiązanie, Gemini  jako wielki bombowiec.

Nastawienie się natomiast na wydobycie paliwa , jeżeli ma być nie tak konieczne - bo  z reguły wystarczy na przelot szczególnie w strefach bezpiecznych, może  nie  przynieść planowanych profitów jak np. Hull C.

No ale zobaczymy jak z tą ekonomią będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część druga Q&A dotyczące Starfarera oraz dające pewne wyobrażenie o roli, tankowaniu i pozyskiwaniu paliwa  w PU

 

  • Starfarer w wersji standard będzie lepiej manewrował niż Gemini ale i tak będzie się nim latać jak "jachtem w ciąży" (tak to określił kiedyś Chris Roberts) Statek będzie oczywiście wolniejszy od Horenta a nawet Constellation
  • obie wersje będą wyposażone w ograniczoną wersję rafinerii paliwa
  • na ten moment nie są planowane inne wersje Starfarer-a
  • obie wersje będą mieć dostęp do podobnych upgrade choć w Gemini będzie można montować lepszą/większą broń, tarcze oraz silniki.
  • bom do tankowania będzie obsługiwany z wnętrza statku nie będzie potrzeby wychodzić w kombinezonie w przestrzeń kosmiczną, obsługiwanie bomu przez mechanika spowoduje szybsze i efektywniejsze tankowanie
  • zbiorniki Starfarer-a mają dać możliwość zatankowania eskadry (tuzin) Hornetów lub kilku większych statków, oczywiście w imię balansu może to ulec zmianie
  • Gemini w PU będą sprzedawane przez UEE oraz przez cywilnych sprzedawców (organizacje i korporacje)
  • będzie możliwe tankowanie obcych statków typu Banu i Xi'An Scout. Na dzień dzisiejszy przewidywany jest tylko jeden rodzaj paliwa dla całego PU, jeśli coś ulegnie zmianie to Starfarer będzie przystosowany do przewozu każdego rodzaju paliwa
  • będzie można wozić paliwo i ładunek równocześnie np. umieszczając zbiorniki po jednej a kontenery po drugiej stronie statku. Starfarer będzie podobnie jak Hull wyposażony w system zarządzania ładunkiem
  • w pewnych okolicznościach zbiorniki paliwa będą mogły wybuchać ale cała gra ma być oparta na rzeczywistej fizyce więc nie będziemy mieli "wybuchających beczek" (w stylu filmów akcji)
  • będzie można pobierać paliwo z gazowych gigantów, nie będą dostępne w całej galaktyce jednak będzie ich na tyle wystarczająco i będą na tyle duże, że wszystkie Starfarer-y w grze nie zdołają wyczerpać ich wodoru
  • oprócz paliwa będzie można wozić inne płyny np. dostarczać wodę na planetę ogarniętą suszą ale też ropę naftową, mleko, płynny tlen, azot
  • porty tankowania na wszystkich statkach będą umieszczone zwykle w pobliżu kabiny tak aby ułatwić operację przepompowania paliwa
  • Starfarer będzie mógł wykorzystywać przewożony ładunek jako paliwo do swoich silników

I tyle na dzisiaj ....

Czekamy na część trzecią i ostatnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli największa zaletą Starfarera, przy licznych wadach jest możliwość pobierania paliwa z gazowych gigantów oraz tankowania statków w locie. Z mojego punktu widzenia istotna jest też informacja, że statek przepompowuje paliwo z cystern do zbiorników, dzięki temu w tej materii robi się samo wystarczalny i trudno będzie w nim wyczerpać paliwo  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnia część Q&A czyli ta trzecia  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

 

  • Starfarer-y jak wszystkie statki w SC będą mogły mieć tzw. "modularne" moduły/pokoje/pomieszczenia choć z racji wielkości statku będą to raczej elementy wspólne z innymi statkami typu biurka, akwarium itp a nie wielkość pomieszczeń. Sam kształt pokojów/modułów będzie determinowany przez wielkość statku np. do Javelina lub Idrisa ma  pasować wszystko.
  • nie będzie możliwości usunięcia systemów instalacji paliwowych z Starfarer-ów
  • Gemini w PU będzie wytwarzany/dostępny w mniejszej ilości od standardowego Starfarer-a
  • Gemini jest jedynym obecnie planowanym wariantem
  • w specyfikacji Gemini na stronie RSI jest błąd powinien mieć o klasę wyższe wieżyczki i silniki
  • wariant Gemini powstał w świecie SC ponieważ wojsko potrzebuje dostaw paliwa, a gra ma uwzględniać systemy zaopatrzenia tak aby świat w grze był realny
  • niebawem doczekamy się odrębnego opracowania/artykułu o roli paliwa w świecie PU
  • Starfarer będzie pobierał paliwo z gazowych gigantów dzięki instalacji umieszczonej na nosie statku (za tymi odsuwanymi żaluzjami)
  • będą dwa rodzaje paliwa rafinowane i nierafinowane. To pierwsze nadaje się do napędu naszych statków to drugie niestety nie. Instalacja Starfarer-a będzie mogła przetwarzać pobrane wcześniej paliwo ale będzie to robiła znacznie wolniej niż rafinerie. Posiadacz Starfarer-a będzie mógł wybrać pomiędzy dostarczaniem dużej ilości nierafinowanego paliwa do rafinerii albo dłuższej i ograniczonej rafinacji paliwa we własnym zakresie.
  • sama operacja tankowania nie będzie prosta, więc będą mogły zdarzać się awarie i kolizje co z kolei może powodować znaczne szkody w naszych statkach.

 

W związku z tym co wyżej @Zerat_KJ nie wiem czy masz rację ;)

Ja rozumiem to tak, że każdy statek ma fuel scoop-a ale to nie taki rodzaj który umożliwia pobieranie wodoru z gazowych gigantów ale taki który daje nam możliwość przeprowadzenia operacji tankowania w locie gotowego rafinowanego paliwa podłączając się do boom-a Stafarera.

Podobnie tak jak to działa współcześnie  http://en.wikipedia.org/wiki/Aerial_refueling

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie teraz pytanie brzmi .. po co kazda krypa ma fuel scoop ?
One byly zawsze okreslanejako FUEL, nie AIR intake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej!

 

Wydaje mi się, że jednak będą 2 rodzaje paliwa z różnym przeznaczeniem:

1. do napędzania silników podczas manewrowania

2. do napędzania statku podczas szybkich przelotów przez systemy i do skoków

 

1 możemy sobie zebrać każdym ze statków

2 zbiera Starfarer, rafinuje i tankuje inne statki

 

Pozdrawki

BHoleVX

Edytowane przez BHoleVX

sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z paliwem jwiemy ze beda rozne klasy paliwa, sprowadzi sie to do wydajnosci i kompresji w zbiornikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy zatem do artykułu na ten temat, bo jak na razie wiadomo ma być tylko jeden typ paliwa ( nie ma nic mowy o osobnym dla skoków i standardowego lotu ), może się to zmieni.  Gdybym miał się zakładać to powiedział bym że inne statki mają tylko instalację do tankowania w locie ze Starfarera, gdyby każdy statek mógł tankować paliwo z gazowych gigantów rola Strafarera była by marginalna, tylko dla kupców i gromadzenia zapasów a to chyba trochę za mało żeby mieć takiego dedyka ( no chyba że ktoś będzie stacjonował w systemie bez gazowych planet ).


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie info:

W wczorajszym 10 For The Chairman Pan CR poinformował, że Starfarer ma trafić do naszych Hangarów jeszcze w tym miesiącu ... :D

ps.

To chyba ostatni statek z tych dużych który się w nim zmieści ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba się Starfarer?

 

 

 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oni poszerzyli hangar? :P 

Edit: A racja, na obrazkach jest, że poszerzają i WIP... Ciamajda ze mnie :aha:

No z chęcią bym zobaczył to bydle u siebie w hangarze.

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpowiednio poszerzą też hangar na szerokość ( a na obrazkach widać że tak ), to powinny się tam zmieścić również następujące statki:

  • Caterpillar  ( L: 66,5  B: 22 )
  • Crucible ( L: 80 B: 73 )
  • Hull C ( L 104 B:40 )

Hull C, może zmieści się z uwagi na bardzo wąski profil, a widać że hangar jest dużo dłuższy w porównaniu do swojej szerokości. Na statki typu Banu MM, 890 Jump czy Reclaimer, raczej nie mamy co liczyć bo o ile np w Banu MM długość nie przeraża o tyle szerokość już wychodzi poza wszelkie normy.

Poszerzone hangary to również szansa na to, na co od dawna liczyłem że CIG zrobi, a mianowicie zwiększenie liczebności w danej zatoce hangaru dla statków typu medium i small z 3x small i 1x medium na 4x smal i 2x medium ! No wtedy skończy się mój  odwieczny problem z przekładaniem statków w konfiguracji hangaru :D 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wnętrze Starfarera jest bardzo ładne to sam statek mi się specjalnie nie podoba.
Nie mogę jednak zaprzeczyć, że na pewno będzie użytecznym statkiem.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności