Skocz do zawartości
Demokop

No Man's Sky - Miliardy planet do odkrycia!

Polecane posty

Oni sami się nie spodziewali nagrody i jak jorgnęli się że ją dostali to na twita poszło takie coś:

Miałam polew pół dnia z tego jak newsy w świat poszły. No ale pokazuje po raz kolejny ich poziom kompetencji hehe.

Link do postu
🐲 Dako    949

Jedno trzeba ludziom z Hello Games oddać, nadal mimo wszystko nie rezygnują i walczą ...

Wczoraj wyszedł nowy patch 1.2 (Path Finder)

Edytowano przez Dako

Link do postu

@Dako zrobiliby jeszcze do tego sensowną cenę (ok 10€) i wtedy bym to mogła kupić. Tymczasem nie spadło nigdzie jeszcze oficjalnie poniżej 35€, a za chwilę będzie rok od premiery.

Link do postu
🐲 Dako    949

@Nebthtet fakt jest zdecydowanie za drogo.

Ale Ci którzy już "wtopili" czyli kupili i jeśli jeszcze grają mają być może jakiś tam powód do zadowolenia ;)

Link do postu

W Polsce nie sprzedawano tego w formie fizycznej na PC, tylko digital via steam / GOG.

Link do postu
🐲 Dastro    532

Może kiedyś w przyszłości wrócę do tego jak będzie miała jeszcze więcej do zaoferowania puki co mnie jeszcze to nie przekonuje do powrotu. ;p

Link do postu
🐲 Frosty    183

Nie żeby coś, ale cały ten "update" jest zerżnięty z ME:Andromeda. Mogli chociaż własną nazwę wymyślić i zmienić design tego pierwszego pojazdu, ale widać, że ciągle mają graczy tam gdzie ich mieć nie powinni.

Link do postu
🐲 Dako    949

Panowie z Hello Games się nie poddają i w tym tygodniu (dziś?) będzie kolejne update o numerze 1.3

Zrodlo  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Patch notes

Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Edytowano przez Dako

Link do postu

To dalej za drogo jak dla mnie. No sorry, ale tak dali dupy, że nie kupię tego, aż nie zleci poniżej 10€. I fakt że teraz patchują ich nie ratuje, bo komunikacja od premiery do teraz jest poniżej krytyki. Jasne - szacun że nie zwinęli się i coś tam rzeźbią, ale z drugiej strony jak by tego nie zrobili, to nikt w przyszłości nic zrobionego przez tych ludzi nie kupił.

Link do postu

Raczej nie do końca tak, jak się powinno to robić. Molyneux też notorycznie kłamał i baaaaaardzo długo uchodziło mu to na sucho. Tutaj jest problem absolutnego braku komunikacji po premierze, gdy okazało się że Murray sprzedał fanom gry galaktykę bullshitu. A później patche owszem są, ale zamiast zapowiedziane i odpowiednio "sprzedane" to faktycznie "too little, too late"

Ta gra jako taka ma potencjał - są ludzie lubiący samotnie przemierzać wirtualny kosmos i zwiedzać, dowodem na to jest popularność Elite. NMS miało dać podobne wrażenia w mniejszej skali ale z bardziej rozbudowanym tłem. Okazało się płytką kałużynką... Po patchach jest lepiej, ale aby to "sprzedać" powinni zabić cenę i jechać na wolumen sprzedaży aby przyciągnąć nowych ludzi...

Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.  trochę się ruszyło po obniżce ceny i aktualnym patchu ale i tak patrząc na to, że grę ma ponad 800 tys. osób jest słabo.

Link do postu

Mam NMSa na swoim p4 ale jakoś nie chce mi się go odpalać ponownie. Jak to się mówi "kto raz się spalił...". Niemniej jak ktoś wejdzie do tej gry po raz pierwszy to może się niezle zaskoczyć in plus. W grze od premiery zmieniło się sporo i to praktycznie wszystko na plus. Niemniej ja się przejadłem w pierwszym tygodniu premierowym ( zresztą mój rekord w czasie poznania wszystkich słów jednego języka już jest nie do pobicia - błąd który to umożliwiał był usunięty chyba w pierwszym dużym patchu). 

Link do postu
🐲 Tronuss    24

Na pewno lepiej wygląda teraz NMS graficznie. Wczoraj trochę pograłem na streamie i muszę przyznać, że dokonane zmiany robią pozytywne wrażenie. Jasne, że próbują ratować gierkę, ale życzę im powodzenia i jeśli coś z tego wyjdzie, będzie to na plus dla wszystkich.

Powierzchnie planet wyglądają atrakcyjnie, loty przy powierzchni planet dają miłe wrażenie, ale pod dużymi formacjami skalnymi nie da się przelecieć.

Walki w kosmosie wydają się trudniejsze ( ale może mój stary statek nie ma nowy ulepszeń ).

Rozbudowany rynek z nowymi produktami, minerałami i schematami wymaga nieco dłuższego sprawdzenia co z czym się je i jak to działa.

Cena 120 kk a frachtowiec , który ma 17 pól to moim zdaniem lekka przesada.

Powiększony obszar do budowy bazy to na pewno gratka dla osób lubiących tę część NMS'a - ja osobiście pomimo, że uwielbiam base building to akurat w tej grze przemieszaczam się z planety na planetę i wędruję po uniwersum bez przykładania wagi do miejsca zamieszkania ( pewnie ma tu wpływ założenie z SC gdzie to statek jest moim domem :) )

Ogólnie gierka dużo zyskała na ostatnim patchu i teraz mógłbym ją spokojnie polecić każdej osobie zainteresowane tematyką sci-fi w grach komputerowych.

Pozdrawiam Bardzo Serdecznie !

Jacek "Tronuss" Sieńko

Link do postu

Tej obniżonej ceny jest warta na pewno okolice 20-30 euro są w sam raz dla NMSa. Do tego w tym przedziale cenowym będzie jedną z lepszych gier (ale nie najlepszych ;) ). Gdyby NMS w dniu premiery był w takim stanie jak dzisiaj nie byłoby tego hejtu na niego. Niestety mleko się rozlało, a w raz z nim nieprzychylna opinia (obecnie krzywdząca) się zakorzeniła w umysłach graczy. 

@Nebthtet jeśli nie grałaś wcześniej w NMSa to może warto spróbować teraz? Jako grę eksploracyjną mogę ją polecić, choć nie jako grę AAA ale raczej jako A- (nie każdemu przypadnie kreska graficzna ;) ).

P.S. W sumie w UK tą grę można znaleźć w cenie poniżej 20F i gdybym się tylko tak nie zniechęcił po pierwszym tygodniu to teraz bym się w NMSa zagrywał - mnie w sumie wciągnął już wtedy bardziej niż ostatnio ME:Andromeda (chodzi mi o eksplorację, a nie fabułę). 

Link do postu

@Darayaharus w tym sęk że pograłam. Po każdym z patchów też - staram się nie wieszać psów bez przetestowania produktu bo to hipokryzja by była :), I dlatego czekam aż zejdzie do sensownego poziomu cenowego, aktualnie za tę cenę wolałam kupić remake StarCrafta z którym spędziłam sporo czasu. 

A Andromedę skończyłam prawie na 100% i świetnie się bawiłam.

Link do postu

Jeśli nie chcesz gra w multi to poczekaj. Jeszcze spadnie z ceny jak tylko będzie kolejny wysyp premier na jesieni. A to pytanie powinno być w wątku o Andromedzie :P

Link do postu
🐲 Tronuss    24
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Wiesz @Nebthtet , ja bym powiedział że jest - ale to mój punkt widzenia. I z tego punktu widzenia mogę ją polecić. Ja lubię ten klimat, eksplorację, kolory, muzykę.

Ale każda osoba ma różną wrażliwość i może zwracać uwagę na różne czynniki - nie koniecznie te co ja.

Po za tym, ja byłem najarany na tą gierkę "jak szczerbaty na suchary" i po pierwszym kontakcie byłem zawiedziony - były bugi, które uniemożliwiały grę i ogólnie rzecz biorąc to była porażka.

TERAZ TO CO INNEGO. Znowu się cieszę, że mam tą gierkę.

W tej gierce można spokojnie pominąć element rywalizacji ( udostępnianie baz w warsztacie steam ) i zająć się rozkoszną eksploracją, której rytm zaburzają jedynie ataki pirackich statków w przestrzeni kosmicznej.

Jest jakaś fabuła nawet ale prawdę mówiąc/pisząc ma ona dla mnie mniejsze znaczenie. Dla kogoś może mieć duże .

Pozdrawiam Bardzo Serdecznie !

Jacek "Tronuss" Sieńko

Link do postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz