Skocz do zawartości
Misiek

Karta graficzna - czyli co kupić żeby nie narzekać

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu jest posunięcie od AMD:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/civilization-beyond-earth-gra-obsluga-mantle-wydajnosc.html

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że coś się w tej sprawie rusza, tylko czemu tak wolno ?

Ile ja już się nasłuchałem jak to będzie cudownie i ile to tytułów będzie, dla tej technologi tez wciąż jestem u czerwonych ale troszkę czuję się rozczarowany.

 

Liczyłem że Mantle będzie wszechobecne, no ale trudno nie można mieć wszystkiego :D


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu kart graficznych to zakupiłem sobie GTX 970 od MSI i OMG. Na pierwszy rzut "oka" karta oprócz mniejszego poboru mocy nie różni się aż tak bardzo osiągami od 780 ti, jednak po podkręceniu po prostu niszczy system. Jeśli ktoś ma zamiar kupić dzisiaj jakąś grafikę to z 980 i 970 będzie zadowolony tak jak ja jestem. Osiągami bije na głowę radki 290 i 290x w tej samej cenie a 780 ti niszczy po podkręceniu za niższą cenę więc na dzień dzisiejszy nowe gtxy to najlepszy wybór moim zdaniem na prezent pod choinkę, dodam, że obydwie karty ciągną swobodnie 4k plus oczywiście dx12. Ktoś może napisać, że starta kasy, lepiej poczekać na rozbudowane wersje lub jakieś nowsze karty ale przecież tak można gadać w kółko bo cały czas coś lepszego będzie wychodziło ale w końcu przecież trzeba coś kupić więc polecam :).

Edytowane przez Gromnix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1.5 miesiąca i Gtx 980 TI BĘDZIE MOJA! Muhahahahha!  :devil:  :nuke:  :devil:

 

Z tego co czytałem, wersja TI ma mieć o wiele ciekawsze GPU w środku. :3

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie jeszcze czekam...

Chociaż [temu panu] zazdroszczę, no ale tam samo mobo to ok 1900 zł...


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie wymyśliłem, że kartę kupię teraz, tym bardziej, że nowe gtxy ciągną wszystko na max settings a czekać będę na nowy proces technologiczny. Jak coś się nagle zmieni to można jeszcze zrobić SLI ale myślę, że w przyszłym roku powinni się wyrobić z procesem.

 

980 TI będzie miało ten sam GPU tyle, że większy no i szyna będzie szersza, wiadomo moc wzrośnie ale cena także :P.

Edytowane przez Gromnix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w moim przypadku i tak wąskie gardło jest też na cpu.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czy później, a na pewno za te 3 lata, samo mocne GPU będzie niewystarczające, już teraz sporo grafik wymaga wsparcia w postaci mocnego CPU.

Sytuacja ma się nieco zmienić w przypadku DX12 czy wspomnianego już Mantle ale jak doskonale wiemy nie wszystkie obietnice się spełniają tak więc nie bagatelizował bym zupełnie roli CPU, zwłaszcza że w SC ma być sporo fizyki która tak samo jak AI będzie liczona głownie na CPU.


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem że ówczesnego zakupu i7 nie żałuję :P


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem że ówczesnego zakupu i7 nie żałuję :P

 

Tak samo jak i ja, w dodatku z powodzeniem udało mi się go prze-taktować do pełnych 4.9 GHz na każdym rdzeniu :D

Co oczywiście nie znaczy że za jakieś 3 lata wymiana CPU będzie mi całkowicie obojętna ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900p realy? Co mają konsole do 4k, przecież wiadomo, że konsola nigdy nie dorówna PC. Ja dzisiaj gram w 1440p a jak dokupię drugiego gtxa 970 to będę grał w 4k bez problemu, w sumie to już mogę ale nie na full settingsach. Telewizja w Polsce już jest dostępna w 4k mimo, że bez treści a przecież Polska jest w dupie za murzynami, Wiele zagranicznych stacji takich jak Netflix czy Amazon puszczają treści w 4k a NHK z Japonii walczy z 8k, wydali już 1 bilion $ i wydadzą jeszcze drugie tyle tak samo jak inne stacje a potem jeszcze kolejne tyle i kolejne bo przecież o to w tym chodzi i nie zatrzymają się na jakiejś rozdzielczości bo wydali kupę forsy na sprzęt. Rok temu zaprezentowano już kamerę AH-4800, która nagrywa w 8k a ty tu z jakimiś konsolami wyskakujesz :PPostęp technologiczny trwa a 3 lata to sporo czasu. Pozdro :).

Edytowane przez Gromnix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tylko powiem że ówczesnego zakupu i7 nie żałuję :P

 

Tak samo jak i ja, w dodatku z powodzeniem udało mi się go prze-taktować do pełnych 4.9 GHz na każdym rdzeniu :D

Co oczywiście nie znaczy że za jakieś 3 lata wymiana CPU będzie mi całkowicie obojętna ;)

 

 

Też wkładam palec do tej budki, a najlepsze jest to, że nawet nie kręcę go bo zacznę jak to dopiero będzie potrzebne! :D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie pewnie prócz CPU i GPU się wymieni, a może i całą platformę, czego to się nie robi by wyciągnąć parę klatek więcej :D


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: AMD Kontratakuje modelem R9 295X2:
http://www.pcworld.com/article/2140581/amd-radeon-r9-290x2-review-if-you-have-the-cash-amd-has-the-compute-power.html

Edytowane przez Shivon

en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29/10/2014 at 20:33, Shivon napisał:

UWAGA: AMD Kontratakuje modelem R9 295X2

Proszę Cię, za "tysionc pińcet" baksów to od zielonych mam statek kosmiczny :D


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żaden kontratak bo ten radek miał premierę 6 miesięcy temu :P a Titan Z 5 miesięcy temu, który to ma lepsze osiągi przy mniejszym zużyciu energii w porównaniu do R295x2 a kosztuje tyle samo więc trochę outdated ten kontratak Ci wyszedł :P.

Edytowane przez Gromnix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900p realy? Co mają konsole do 4k, przecież wiadomo, że konsola nigdy nie dorówna PC. Ja dzisiaj gram w 1440p a jak dokupię drugiego gtxa 970 to będę grał w 4k bez problemu, w sumie to już mogę ale nie na full settingsach. Telewizja w Polsce już jest dostępna w 4k mimo, że bez treści a przecież Polska jest w dupie za murzynami, Wiele zagranicznych stacji takich jak Netflix czy Amazon puszczają treści w 4k a NHK z Japonii walczy z 8k, wydali już 1 bilion $ i wydadzą jeszcze drugie tyle tak samo jak inne stacje a potem jeszcze kolejne tyle i kolejne bo przecież o to w tym chodzi i nie zatrzymają się na jakiejś rozdzielczości bo wydali kupę forsy na sprzęt. Rok temu zaprezentowano już kamerę AH-4800, która nagrywa w 8k a ty tu z jakimiś konsolami wyskakujesz . Postęp technologiczny trwa a 3 lata to sporo czasu. Pozdro .

 

Całkiem sporo. Niestety rynek idzie w masę, a póki co console peasants jest więcej niż nas. Ale "łatwa obsługa, naciśnij 1 guzik" no i NIC nie trzeba umieć / wiedzieć.

Nawet dziś w czasach 20GB patchów do gier konsolowych (HALO Master Collection na XONE) obsłuży to pudełko byle jełop. A na naukę absolutnych podstaw win trzeba poświęcić te kilka godzinek.

 

A co do standardów... Co z tego że są kamery czy ktoś ma techniczną możliwość nadawania. Liczy się efektywność kosztowa, a także to, co konsument ma w domu - w tym przypadku na pewno bardzo ciekawe by były dane ile osób jeszcze ma antyczny kineskop, ile pseudo HD (które elektromarkety pchały masowo przez długi czas mamiąc klientów niejasnymi opisami, gdy już płaskie odbiorniki w pełni wkroczyły na rynek PL), ile "normalny" odbiornik full HD, no i w końcu jaki margines już przeskakuje na 4K (bo kto bogatemu zabroni ;)).

 

Zapewne gros stawki stanowią właśnie telewizory pseudo-HD (czy jakkolwiek to zrozumiale inaczej nazwać) i full HD.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie wymyślili... Takie tam ready jak Fiat 126p na wyścigi F1 :D


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żaden kontratak bo ten radek miał premierę 6 miesięcy temu :P a Titan Z 5 miesięcy temu, który to ma lepsze osiągi przy mniejszym zużyciu energii w porównaniu do R295x2 a kosztuje tyle samo więc trochę outdated ten kontratak Ci wyszedł :P.

To miała być kontra na GTX 980 a nie na TyTeXa Z :P

 

EDIT:

Eeeee...

http://www.extremetech.com/gaming/184216-nvidias-3000-titan-z-takes-on-the-1500-radeon-r9-295x2-and-gets-crushed

 

No dobra, koniec tego dobrego, czekamy na ciąg dalszy :)

AMD -> http://pclab.pl/news60329.html

nVidia -> http://www.guru3d.com/articles-pages/galax-geforce-gtx-980-soc-review,1.html

Edytowane przez Shivon

en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30/10/2014 at 09:51, Shivon napisał:

 

To żaden kontratak bo ten radek miał premierę 6 miesięcy temu :P a Titan Z 5 miesięcy temu, który to ma lepsze osiągi przy mniejszym zużyciu energii w porównaniu do R295x2 a kosztuje tyle samo więc trochę outdated ten kontratak Ci wyszedł :P.

To miała być kontra na GTX 980 a nie na TyTeXa Z :P

 

EDIT:

Eeeee...

http://www.extremetech.com/gaming/184216-nvidias-3000-titan-z-takes-on-the-1500-radeon-r9-295x2-and-gets-crushed

Patrz na daty publikacji kolego oraz sugeruj się raczej bechmarkami a nie zwykłymi stronami informacyjnymi. Titan Z kosztuje 1600 euro a R295X2 1450 euro w dodatku akurat przy CryEngine 3 Titan jest wydajniejszy niż radek więc nie wiem skąd oni ten diagram wzięli  :). Przy BF4 radek wyprzedza titana o jakieś 3 FPSy ale zjada przy tym 200W więcej energii więc szału nie ma. Tak btw gtx 980 miał premierę niecałe 2 mc temu  :P.

 

HD Ready to po prostu znak, który mówi nam że sprzęt jest gotowy do odbioru obrazu w wysokiej rozdzielczości czyli HD od 720p w górę , Full HD to 1080p, Quad HD to 1440p a Ultra HD to 2160p, wszystkie te rozdzielczości będą miały znak HD Ready. Trzeba było to jakoś posegregować żeby ludzie wiedzieli co mają kupić :). Co do rynku to to musi on iść w masę żeby zarabiać pieniądze, rozwój technologiczny kosztuje więc skądś te pieniążki trzeba wziąć a każdy ma swój rozum i żyje tak jak chce, ludzie nie rodzą się równi ale console peasants daje rady :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności