Skocz do zawartości
Misiek

Karta graficzna - czyli co kupić żeby nie narzekać

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co na GTX970 wszystko działa mi tak, że nie narzekam. Jasne, mogłoby być lepiej - ale nie usprawiedliwia to kolosalnego wydatku obecnie. Poza tym jeszcze zawsze może się pojawić coś nowszego w dziedzinie VR... Nigdzie się nie śpieszmy.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie epoka 9XX zupełnie przeskoczyła. W stacjonarce, od dawna już nie odświeżanej mam Radeona 7970, ale do niej mam podpięty stary monitor rozdzielczości 1680x1050 więc do wszystkiego wystarczy. W lapku miałem 770m spięte z i5 i dawało radę, nawet Wiedźmina 3 uciągnęło w średnio wysokich w full HD w 30 klatkach. Teraz oddałem go latorośli i od stycznia mam w lapku 1070 i  i7 i  jestem bardziej niż zadowolony, wystarczy mi to na co najmniej kolejne 3, 4 lata jak nie dłużej. W SC w arenie mam około 70 do 80 klatek w max detalach, w PU MSIAB pokazuje około 25 do 35 klatek, czasami oczywiście trafiają się jakieś dropy. Teraz sobie tylko dokupię około 512 GB SSD bo 256 to trochę za mało na system i jakieś gierki, zwłaszcza że przy moim necie nie mogę sobie nimi dowolnie żonglować.


81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku może być tak, że pominę 10xx jeśli Volta będzie superhiper. A jako że jadę na stacjonarce, to i realia użytkowania inne :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć że generalnie z całym sprzętem nie można poddawać się modzie i zmieniać dobre na ciut lepsze, pasąc i rozpuszczając w ten sposób producentów. Ja się decyduję na upgrade wtedy kiedy muszę i staram się , na tyle ile mi pozwala mój ograniczony zasób wiedzy w tym temacie, robić to dosyć świadomie. Na papierze Volta zapowiada się ciekawie, ale upgrade i tak będę prawdopodobnie teraz robił dopiero na jej następcy ;)

 


81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie monitora miałam wymienić i kartę, ale wyszło jak wyszło i czekam.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Na dniach w sklepach pojawi się RX Vega, może warto zaczekać chwile na testy przed podjęciem decyzji.

Nie będzie to najszybsza karta, ale ma sporo nowych technologi które zapewnią jej dłuższe życie w naszych piecach.

 

Zobaczymy jak będą wyglądać ceny u nas :)

 

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na dniach" ha ha ha. Podobno dopiero za dwa tygodnie wyjdą pierwsze testy, a referenty mają pojawić się na półkach we wrześniu. Niestety szykuje się bolesna dla AMD powtórka z Furiata, jeżeli warto na coś czekać to na "poor Voltę" ;) 

 

ps. czy tylko ja zauważyłem, że temat został podbity ni stąd ni zowąd przez kolegę, który proponuje (niedostępne albo pieruńsko drogie) RX 580? Czyżby nieudana inwestycja w koparkę ethereum? :P

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STAR-QVKG-B3F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności