Skocz do zawartości
Misiek

Karta graficzna - czyli co kupić żeby nie narzekać

Polecane posty

Póki co na GTX970 wszystko działa mi tak, że nie narzekam. Jasne, mogłoby być lepiej - ale nie usprawiedliwia to kolosalnego wydatku obecnie. Poza tym jeszcze zawsze może się pojawić coś nowszego w dziedzinie VR... Nigdzie się nie śpieszmy.

Link do postu

Mnie epoka 9XX zupełnie przeskoczyła. W stacjonarce, od dawna już nie odświeżanej mam Radeona 7970, ale do niej mam podpięty stary monitor rozdzielczości 1680x1050 więc do wszystkiego wystarczy. W lapku miałem 770m spięte z i5 i dawało radę, nawet Wiedźmina 3 uciągnęło w średnio wysokich w full HD w 30 klatkach. Teraz oddałem go latorośli i od stycznia mam w lapku 1070 i  i7 i  jestem bardziej niż zadowolony, wystarczy mi to na co najmniej kolejne 3, 4 lata jak nie dłużej. W SC w arenie mam około 70 do 80 klatek w max detalach, w PU MSIAB pokazuje około 25 do 35 klatek, czasami oczywiście trafiają się jakieś dropy. Teraz sobie tylko dokupię około 512 GB SSD bo 256 to trochę za mało na system i jakieś gierki, zwłaszcza że przy moim necie nie mogę sobie nimi dowolnie żonglować.

Link do postu

W moim przypadku może być tak, że pominę 10xx jeśli Volta będzie superhiper. A jako że jadę na stacjonarce, to i realia użytkowania inne :)

Link do postu

Nie da się ukryć że generalnie z całym sprzętem nie można poddawać się modzie i zmieniać dobre na ciut lepsze, pasąc i rozpuszczając w ten sposób producentów. Ja się decyduję na upgrade wtedy kiedy muszę i staram się , na tyle ile mi pozwala mój ograniczony zasób wiedzy w tym temacie, robić to dosyć świadomie. Na papierze Volta zapowiada się ciekawie, ale upgrade i tak będę prawdopodobnie teraz robił dopiero na jej następcy ;)

Link do postu
🐲 BHoleVX    39

Hej!

Na dniach w sklepach pojawi się RX Vega, może warto zaczekać chwile na testy przed podjęciem decyzji.

Nie będzie to najszybsza karta, ale ma sporo nowych technologi które zapewnią jej dłuższe życie w naszych piecach.

Zobaczymy jak będą wyglądać ceny u nas :)

Pozdrawki
BHoleVX

Link do postu
Nuir    11

"Na dniach" ha ha ha. Podobno dopiero za dwa tygodnie wyjdą pierwsze testy, a referenty mają pojawić się na półkach we wrześniu. Niestety szykuje się bolesna dla AMD powtórka z Furiata, jeżeli warto na coś czekać to na "poor Voltę" ;) 

ps. czy tylko ja zauważyłem, że temat został podbity ni stąd ni zowąd przez kolegę, który proponuje (niedostępne albo pieruńsko drogie) RX 580? Czyżby nieudana inwestycja w koparkę ethereum? :P

Link do postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz