Skocz do zawartości
Misiek

Karta graficzna - czyli co kupić żeby nie narzekać

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, po długim oczekiwaniu na odpowiedź ze sklepu co z moją kartą zaproponowano mi zwrot kasy za nią, co mi nawet odpowiadało, gdyż w najbliższym czasie i tak bym ją zmienił.

I teraz takie pytanie, wstrzymać się z kupnem do wyjścia nowych generacji, czy kupić teraz, zawsze mogę się wstrzymać gdyż mam laptopa, ale sobie w lepsze gierki nie pogram :D

 

Maksymalnie mogę wyłożyć ~1300zł na kartę

Zasilacz mam 450W, więc zakładam że i jego bym musiał także mienić jeśli by to był jakiś potwór :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Maksymalnie mogę wyłożyć ~1300zł na kartę

 

Ja tyle dałem 1-1.5 roku temu ( tak, mam czasami dziury w pamięci :P ) za mojego GeForce Gtx 660 i do dzisiaj nie narzekam, dzisiaj chyba już masz tą kartę za połowę tej ceny. :P


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj z zakupem tak długo jak tylko możesz, czas działa na Twoją korzyść, a szumnie zapowiadane wyjście nowych kart ze stajni zielonych jak i czerwonych dodatkowo wpłynie na obniżenie cen.

 

Jeśli masz porządny zasilacz ( markowy, w klasie przynajmniej 80+ ) to 450 W, powinno wystarczyć do uciągnięcia niemal każdej karty ze średniego segmentu wydajności, pamiętaj że mocno dociążony zasilacz ma największą sprawność energetyczną i zwykle potrafi dać więcej niż to co ma na tabliczce znamionowej.

 

Przy słabym PU, weź pod uwagę zakup nowego, dobre i mocne  trochę kosztują, więc zalecam Ci dokładnie sprawdzić jakie wymagania wobec zasilania ma docelowa grafika.

Inaczej na nową zasiłkę, gdy stara padnie, może zabraknąć Ci funduszy ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i słusznie, dobra zasiłka nie padnie ciągnąc za sobą coś jeszcze ;)

 

Co do GPU - nie ma parcia to radzę czekać.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zasilacz to XFX Core 450W 120mm 80+, więc jakiś już porządniejszy, zawsze kupuje dobre zasilacze, aby nie mieć z nimi problemów :D

 

Na tej zasilaczu pójdzie ci każda karta ze średniej półki, nie wiem jakie masz pozostałe bebechy ale przy posiadaniu procesora intela np i5, 8Gb ramu, dobrej płyty głównej i dwóch dysków np 1 x SSD i 1 x HDD, twój pobór prądu nie powinien przekroczyć 150 W, a pewnie będzie znacznie mniej.

 

Więc masz spory zapas na kartę graficzną i można założyć, że jeśli karta będzie łykać nawet 250 W, to zasilacz nie powinien się spocić ;)


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie nie nabijac, bo ja noga z tego jestem. Mam GTX 690 firmy EVGA. Poki co to wciaz chyba najsilniejsza karta (moge sie mylic oczywiscie bo postep galopuje). A moje pytanie to: czy jesli bede chcial wpakowac druga 690-ke w SLI to czy musze tez dolozyc EVGA czy moze byc np ASUS czy tez inna? No i na co mam zwracac uwage przy ew. zakupie? Sa jakies dziwne oznaczenia czy cos? Albo moze jakies inne porady? Zasilacz mi pociagnie bo mam Corsaira AX1200 wiec moca nie musze sie martwic, a jedynie rachunkami :D

Tylko powazne odpowiedzi poprosze bo jak nie to bede sie mscil ;P

Pozdr.

P

edit: wlasnie sprawdzilem jakis ranking i widze ze Radek jest lepszy. Moje malenstwo na 2. miejscu :(

Edytowane przez Dragnarek

A tu mial byc jakis zajebisty podpis albo cytat, ale wole piwo i fajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to są już 7xx :D


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Ta karta] zapewne zjada ją na śniadanie ;) 

No ale to już perwersja :P


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zjada ale ja o cos pytalem, nie? Co z ta zgodnoscia w SLI? :/

 

A tu ranking kart:

1. Radeon R9 295X2

2. GTX 690

3. Radeon HD 7990

4. GTX 780 TI

5. GTX Titan

Edytowane przez Dragnarek

A tu mial byc jakis zajebisty podpis albo cytat, ale wole piwo i fajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jednak miec dokladnie te same karty do sli zeby nie bylo różnic w timingach cpu/mem. ALE jesli juz jakas gra/program wspiera wlasnie to sli w pelni a nie tylko wymuszone w sterownikach to max zysk jest na poziomie 15%. Co do rankingu jest on troszke przeklamany poniewaz  do testow 690 urzyto Vantage a  do 780 FireStrike. Test syntetyczny GeForce GTX 860M Kepler (332.35)  3174 Points FS / 5165 Points Va.  ~ 40%

Edytowane przez Demonides

6T0c2xV.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To dla 15 proc nie warto ladowac drugiego takiego potwora...

 

Edit: dzieki

Edytowane przez Dragnarek

A tu mial byc jakis zajebisty podpis albo cytat, ale wole piwo i fajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ze zgodnością? Nie mam pojęcia bo zawsze szkoda mi było kasy na to ze względu że komp i tak mi żre sporo prądu :D


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowalem posta / znow edycja :D

 

Dragnarek jesli masz zapas mocy a widze ze masz i kasy wez zrob sli moze fps nie bedzie duzo wiekszy ale ilosc vramu da takiego kopa w szybkosci ladowania textur ze zadna pojedyncza karata nie da rady :D

Edytowane przez Demonides

6T0c2xV.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zadna z tych "siodemek" nie ma takiego powera jak 690 :P

GTX 690 to "dwie karty w jednej", "siódemki" z Twojej listy to standardowe konstrukcje. Nie za bardzo jest co porównywać.

 

ilosc vramu da takiego kopa w szybkosci ladowania textur ze zadna pojedyncza karata nie da rady

Ilość VRAMu się nie zmieni. Zarówno SLI jak i CrossFire oparte są o AFR (w skrócie na zmianę renderują po klatce), po dodaniu do karty 4GB drugiej takiej samej nadal ilość VRAMu będzie wynosiła 4GB, nie 8.

 

Dzieje się tak dlatego, że obydwie karty do generowania obrazu potrzebują pełnych informacji o scenie, jednak nie są w stanie wystarczająco szybko przesyłać informacji między sobą i stąd każda z nich trzyma własną kopię.

Edytowane przez lethe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności