Skocz do zawartości
Misiek

Karta graficzna - czyli co kupić żeby nie narzekać

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym 1GB to chyba błąd się wkradł... Chodzi o przepustowość, nikt nie wspominał ile to ma ramu mieć.

Cytując game-debate:

"GeForce GTX 1080 is an upcoming high-end graphics card that will be based on the Pascal architecture which will feature Stacked DRAM and allow a bandwidth of 1 up to TB/s. 
Maxwell will get a second revision and so this GPU will only be seen in late 2016 or most likely, early 2017."


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotfix który ma rozwiązać problemy z zawieszaniem się sterownika GPU dla GTX 980 i 970. 

Testuję u siebie od dziś, póki co nie uświadczyłem ani jednego Kernel Crasha.

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3694

@Nebthtet może i Tobie pomoże. 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pobiera się.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję u siebie od dziś, póki co nie uświadczyłem ani jednego Kernel Crasha.

A kiedy to się objawia ? 

Podpytuję bo dumam czy wymienić swojego 6 msc gtx760 na gtx970. A może poczekać, aż gtx 980 stanieją do rozsądniejszej kwoty.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnie i różniaście, zazwyczaj podczas przełączania się miedzy kartami w przeglądarce, zamykaniu lub otwieraniu nowej karty ewentualnie uruchamianiu filmiku na youtube etc. Wydaje mi się że flash też powoduje zawiechy. Niektóre gry też wysypują się, ja miałem problemy np. w: Wiedzmin 3, WoW, Hearthstone. Zdarzały się dni zupełnie bez problemów,  a czasem to i 3 razy w ciągu minuty potrafiło się wysypać na Chromie.

 

PS ja mam GTX 980, poza tym jak się pobuszuje po Reddicie to i ludzie nawet z 660  to zgłaszają :P

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tylko zainstalowałam bo później już padłam na nos. Może dziś w coś pogram to zobaczę czy będzie zdychać czy nie.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykopki ... :D

Strix 980ti DLC Edition! fajna "budgetowa" karta  graficzna od Asusa za niecałe 200 USD. Idea jest prosta czyli kupujemy gotową kartę 980Ti ale z zablokowanymi częściowo funkcjami czyli na przysłowiowy "dzień dobry" nie mamy dostępu do wszystkich funkcji i możliwości. I tu pojawia się cały geniusz projektu od ASUS-a. Jeśli zechcemy zagrać w rozdzielczości 4K trzeba zwyczajnie za "kilka dolarów" zakupić DLC odblokowujące nam tą możliwość, podobnie  w przypadku możliwości używania antyaliasingu, obsługi SLI itd. Każdy użytkownik może dowolnie konfigurować swoje potrzeby względem karty i gier. Imho super rozwiązanie.

Szczegóły na filmie od ASUS-a

 

 

Spoiler

Szkoda, że to tylko żart z okazji Prima Aprilis bo choć sam pomysł (na żart) zasługuje na uznanie to idea zacna i pewnie znalazłaby orędowników :D

A zamieszczam na forum dla "potomnych" z szacunku dla pomysłu firmy ASUS :P

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla co poniektórych dobry pomysł, ale same koszta produkcji przewyższają te 200$ które by sobie liczyli. Także innowacyjne, ale nie do zaakceptowania dla producenta.

Ciekawe ile osób zaczęło szperać w poszukiwaniu info, zanim załapali że to "jednodniowy" deal ;)

Edytowane przez Xeroeth

59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dako napisał:

Wykopki ... :D

Strix 980ti DLC Edition! fajna "budgetowa" karta  graficzna od Asusa za niecałe 200 USD. Idea jest prosta czyli kupujemy gotową kartę 980Ti ale z zablokowanymi częściowo funkcjami czyli na przysłowiowy "dzień dobry" nie mamy dostępu do wszystkich funkcji i możliwości. I tu pojawia się cały geniusz projektu od ASUS-a. Jeśli zechcemy zagrać w rozdzielczości 4K trzeba zwyczajnie za "kilka dolarów" zakupić DLC odblokowujące nam tą możliwość, podobnie  w przypadku możliwości używania antyaliasingu, obsługi SLI itd. Każdy użytkownik może dowolnie konfigurować swoje potrzeby względem karty i gier. Imho super rozwiązanie.

Szczegóły na filmie od ASUS-a

 

 

  Odkryj ukrytą treść

Szkoda, że to tylko żart z okazji Prima Aprilis bo choć sam pomysł (na żart) zasługuje na uznanie to idea zacna i pewnie znalazłaby orędowników :D

A zamieszczam na forum dla "potomnych" z szacunku dla pomysłu firmy ASUS :P

 

Większym wkrętem by było pójście za ciosem modułowych konsol czy projektu ARA :D

Kupujesz płytę NVIDIA GPU 900 i potem procesor z serii 950-980 i do tego pamięci itp itp :) Tutaj było by sporo wątpliwości czy to aby prima aprilis czy może rewolucja :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO warto poczekać jeszcze do lutego bo może pojawi się coś nowego i ceny spadną.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nebthtet napisał:

IMO warto poczekać jeszcze do lutego bo może pojawi się coś nowego i ceny spadną.

No nie wiem, czy tak spadną. Wczoraj sprawdziłem sobie tak z ciekawości zestaw jaki mi tu poleciliście i który kupiłem kilka miesięcy temu. Cena zestawu nie tylko nie spadła, ale wzrosła o około 10%. Tyle, że ja mieszkam w Anglii więc zawirowania waluty związane z Brexitem są widoczne...


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie się ostrzę ale na 1070 - tylko czekam na cenę rozsądną. I dlatego zwlekam. Teraz jest początek roku, więc zawsze są prezentowane nowe rozwiązania, jednak coś cenowo drgnąć powinno. W Twojej sytuacji zgodzę się że cholerny Brexit swoje może zdziałać - tylko nie w tę stronę co powinien.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kowal napisał:

co sądzicie i karcie graficznej z 1060? którą polecicie coś w miare cena jakość do około 1300.. 

Do monitora 1080 z maks 60Hz jak najbardziej, powyżej tych wartości FR spada nawet do 30. Polecam poniższy test na YT:

Nvidia GeForce GTX 1060: Benchmark Review - 25 Games Tested

Edytowane przez Whyduck

STAR-QVKG-B3F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kowal napisał:

co sądzicie i karcie graficznej z 1060? którą polecicie coś w miare cena jakość do około 1300.. 

Jeśli celujesz w tą półkę cenową to popatrz też na RX480. Jeśli posiedzisz z tą kartą dłużej niż 2-3 lata to optymalizacja sterowników da jej przewagę nad 1060. Poza tym lepiej się spisuje w DX12 i Vulkan.

Sam mam XFX RX480 GTR BE i DOOM na Vulkanie trzyma miedzy 50 a 60 FPS na ultra w 1920x1080 przy procku z przed 11 lat (Intel(R) Xeon(R) CPU X5460 @ 4x3.16GHz) :) 

Na tą chwile jedynym problemem jest to, że potrzebuje w miarę dobrego przepływu powietrza w obudowie, ja teraz mam 5x120 na minimalnych obrotach i dają radę bez problemu. Wcześniej miałem tylko 2 i przy obciążeniu trochę hałasował ale zegary trzymał.

Jeśli jednak zdecydujesz się na 1060 to polecam Gaming X od MSI, kumpel ma taką i chodzi naprawdę nieźle, jest wydajnie, cicho i ochłodo. Generalnie RX480 od MSI z tym samym chłodzeniem też jest niezły :)

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy polecacie Geforce GTX 1050Ti od MSI do grania w star citizen?

Moje parametry aktualne

• Płyta Główna: MSI Z87-G45 Gaming DDR3

• Procesor: i5-4670 3.4GHz

• RAM: (2x4GB) Kingston HyperX XPM Beast CLO

• Dysk Twardy HDD: Seagate 1TB

• Dysk SSD: Kingston 120GB HyperX 3K

• Karta Graficzna: ASUS Nvidia GeForce GTX660 2GB OC

• Zasilacz: XFX Core 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, karta nie jest zła w aktualnej cenie, ale tuż za rogiem czai się Vega od czerwonych, radzę poczekać jeszcze 2-3 miesiące i wtedy podjąć decyzję. 


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej się nadaje niż ta którą masz obecnie.

Ja sam też mam 660 Asusa ale z jej wymianą jeszcze czekam, bo jak SC wyjdzie za ileś tam lat, to możne się okazać ze 1080 to absolutne minimum i będzie zonk.


STAR-QVKG-B3F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie strasz ludzi :) W SQ42 na pewno się pogra na aktualnych maszynach ze średniej półki, a na samo SC nie ma co czekać, przysłowiowe soon™ może nadejść bliżej 2030 :P No, ale na poważnie, w aktualną wersję pograsz bez problemu, w dniu premiery gra będzie już zoptymalizowana (miejmy nadzieje), ale wąskim gardłem może się okazać ram/vram którego SC potrzebuje coraz to więcej, w miarę dodawania tekstur.

Edytowane przez Xeroeth

59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mr.Tomash87 napisał:

witam czy polecacie Geforce GTX 1050Ti od MSI do grania w star citizen?

Moim skromnym zdaniem, dozbieraj tą 100 i kup RX470, jest 10-15% droższa ale średnio 25% szybsza, a w DX12 czy Vulkanie potrafi czasami przegonić 1060.

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaprezentowano GTX 1080Ti

W skrócie

35% bardziej wydajny od „zwykłego” GTX-a 1080

Rdzeń GeForce’a GTX 1080 Ti zawiera 12 mld tranzystorów i taktowany jest zegarem o częstotliwości 1,6 GHz (z Boost 3.0), która może być podkręcona nawet do 2 GHz. Podczas prezentacji nie podano niestety nominalnej częstotliwości taktowania rdzenia układu. Rdzeń GP102 podzielono na 6 klastrów GPC (Graphics Processing Cluster), w których znalazło się 28 SM (multiprocesorów strumieniowych - Streaming Multiprocessor), zawierających z kolei po 128 rdzeni CUDA (łącznie 3584 rdzenie). GTX 1080 Ti korzysta z 28 jednostek przetwarzania geometrii, 224 jednostek teksturujących (TMU) oraz 88 renderujących (ROP). Wyposażona w 11 GB 352-bitowej pamięci GDDR5X o przepustowości 11 Gb/s (na każdy pin), co oznacza, że cały podsystem pamięci może się pochwalić efektywną przepustowością rzędu 484 GB/s. Dla porównania: przepustowość pamięci GTX-a 1080 to „zaledwie” 320 GB/s.

Usprawniony układ zasilania GTX-a 1080 Ti pozwolił na zwiększenie o kilka procent wydajności prądowej nowego GPU względem GeForce’a GTX 1080. Przekłada się to bezpośrednio na niższą temperaturę rdzenia (o ok. 5 stopni Celsjusza) oraz mniejszy hałas generowany przez układ chłodzenia (ok. 2,5 dB) względem modelu GTX 1080. 

ps.

Zapowiedziano wprowadzenie na rynek odświeżonych wersji GTX-ów 1060 oraz 1080, wyposażonych w nowe, szybsze pamięci. I tak: GeForce GTX 1060 będzie dostępny również z pamięcią GDDR5 o przepustowości 9 Gb/s na pin (w porównaniu z 8 Gb/s w standardowym modelu), zaś pamięć GDDR5X GeForce’a GTX 1080 zostanie przyspieszona do takiej samej wartości jak w przypadku GTX-a 1080 Ti, czyli do 11 Gb/s.

Druga wiadomość to obniżenie (już od dziś) ceny GeForce’a GTX 1080 o 100 dolarów, do poziomu 499 USD czyli przy odsprzedaży jestem w plecy o tą "stówkę" ... :wallbash:

Zródło:

PcLab http://pclab.pl/news73119.html

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności