Skocz do zawartości
Nebthtet

Rady i porady, pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem funkcja silent running odpalała się samoczynnie. Podpytywałem już kolegę Dako, ale może ktoś z szanownego grona forumowiczek/ów miał taki przypadek. Niby nic, ale wyłączające się osłony podczas walki to trochę nieciekawa sytuacja ;)


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie zmiana paneli to q i e? Ja sobie obracanie statku przebindowałem na q i e. Może to tego wina?

W innych okienkach q i e pozwalają zmieniać taby. Tylko tam nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam domyślnych ustawień pod Saiteka X52, tam jest to ustawione na joyu pod T5. Ta wajcha raczej sama się nie przełączy. Ale ciekawe jest to, że dzieje się to z reguły podczas walki. Musi jakiś balol czy co.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie zmiana paneli to q i e? Ja sobie obracanie statku przebindowałem na q i e. Może to tego wina?

W innych okienkach q i e pozwalają zmieniać taby. Tylko tam nie ;/

Nie mam pojęcia, ja mam wszystko podmapowane w hotasie. Jak odpalasz comms panel od razu przechodzi chyba do chatu, więc q/e pewnie będzie Ci wpisywać po prostu - spróbuj podmapować np kółko od myszy czy coś

Używam domyślnych ustawień pod Saiteka X52, tam jest to ustawione na joyu pod T5. Ta wajcha raczej sama się nie przełączy. Ale ciekawe jest to, że dzieje się to z reguły podczas walki. Musi jakiś balol czy co.

a nic innego pod to nie masz podmapowanego przypadkiem?


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też z dość głupim problemem wyskoczę. Zrobiłem sobie profil do joya programem, który duszy dał w jednym wątku, wkleiłem do folderu z profilami i gra go nie widzi i nie za bardzo wiem co zrobić.

Z góry dzięki.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tzn profil saitekowy? Je się ładuje z aplikacji saiteka ( profile są defaultowo w Users/Public/Documents/Mad Catz/ ), profil ED jest chyba w: /Users/user_name/AppData/Local/Frontier Developments/Elite Dangerous/Options/Bindings/Custom.binds

Czy mówisz w ogóle o tym joystick configuration tool? To wypluwa presety do SC ( przynajmniej nie pamiętam, żeby ED też obsługiwało )

Edytowane przez duszy

Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a nic innego pod to nie masz podmapowanego przypadkiem?

Kolega Dako już to sugerował, sprawdzałem i nic więcej tam niema  podpiętego.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Czy mówisz w ogóle o tym joystick configuration tool? To wypluwa presety do SC ( przynajmniej nie pamiętam, żeby ED też obsługiwało )

Tak to jest jak się korzysta z Tapatalka...

Zupełnie nie tam gdzie trzeba, chodziło mi o SC, a napisałem w wątku o ED.

Przepraszam za zamieszanie.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

a nic innego pod to nie masz podmapowanego przypadkiem?

Kolega Dako już to sugerował, sprawdzałem i nic więcej tam niema  podpiętego.

 

Coś w profilu saiteka ustawione? Ew. może przypadkiem zmieniasz mode na hotas ( o ile x52 je też ma, w x55 przełącznik jest na przepustnicy ). Jeśli masz podpięte pod usb2 spróbuj podpiąć pod usb3, może płyta daje za małe napięcie na usb i joy wariuje ?


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam, natomiast w temacie małych napięć to no nóż, u mnie takich fanaberii jak usb3 to nie ma. Może joy już swoje też przeszedł, kto wie jak go właściciel traktuje, może gra w decathlony :)


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakiś program do robienia profili do Elita taki jak do SC? Mnie się wygodniej robi w czymś takim niż w grze bezpośrednio, ale jak będzie trzeba...


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o profile pod HOTAS?

 

Jeśli tak to w sieci i na forum Frontier-a jest tego bardzo dużo (oczywiście w zależności od tego co za sprzęt posiadasz) Choć te podstawowe z gry też nie są złe.

 

Jeśli chodzi Ci o poprawę grafiki to warto użyć SWEET FX RESHADE lub GEM FX

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=87727

Osobiście używam tego ostatniego.

 

A jeśli chodzi o konfiguracje statków to na tzw. "sucho" możesz sobie przetestować dzięki ED Shipyard

http://www.edshipyard.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmyślam nad rozpoczęciem przygody z E:D w oczekiwaniu na SC i mam kilka pytań związanych z grą.

1. Jako że w każdym space simie robie zaplecze ekonomiczne korpa mining, crafting i handel to chciałem spytać czy mining jest tak samo nużący jak np. w EVE Online?

2. Czy gra jest dużo bardziej "ciekawsza" z dodatkiem? Jako że trochę kosztuje upewniam się czy jest to taki "must have" oraz czy dodatek ma jakieś dodatkowe contenty dla miningu.

3. Jak się ma optymalizacja? Skoro SC mi się nie ścina to E:D także?

To chyba tyle. Jak sobie coś przypomnę to napiszę jeszcze. :)

Edytowane przez Filipian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kopanie w Elitce to jest to jak do tej pory najciekawsza forma kopania z jaka się spotkałem (mechanika w EVE się nie umywa) 

Mnie mimo że nie jestem zapalonym górnikiem kopanie bardzo wciągnęło swego czasu i fajnie robi się to w ekipie, dobrze jest mieć obstawę lub dosyć wytrzymały statek bo i piraci się zdarzają. 

Oczywiście bez limpetów do kopania nawet nie podchodzić bo można oszaleć a misje kopiące dają szansę naprawdę ładnie zarobić ale najpierw trzeba pokopać i poznać pokłady surowców żeby wiedzieć co i gdzie kopać a i zdążają się podczas wykopków jakieś cenne dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filipian krótko

Ad 1  w górnictwo od dawna się nie wiele bawiłem, handel jest całkiem dochodowym kiedyś był najlepszy przemyt, aktualnie na topie są misje pasażerskie (wszystko zależy od statusów we frakcji u której pozyskuje się misje)

Ad 2 Zdecydowanie warto poświęcić dodatkową kasę i kupić dodatek (lądowanie na księżycach, inżynierownie-upgrade wyposażenia statków itp)

Ad 3 Silnik ED jest mało wymagający i w stosunku do SC to nie ma problemów nie wiem co masz za sprzęt ale na GTX1800 w full HD ma 150 i więcej klatek a u mnie na 3440x1440 stabilne trzyma ok 60 w zależności od ustawień

 

ps.

Pojutrze jest tzw BLACK FRIDAY wstrzymaj się z zakupem może będą promocje

I nie kupuj na Steam tylko na stronie Frontiera i nie za EURO tylko za RUBLE będzie znacznie taniej :)

Do konta Steam jeśli czujesz taką potrzebę zawsze grę możesz dopisać

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zgudi tego nie wiem bo od kilku patchy mogło coś się pozmieniać i nie powiem jak to wygląda obecnie ale kiedyś robiłem to właśnie ASP aczkolwiek słyszałem o ludziach co kopali Anakonda 

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filipian obniżki na ED (-33%) w sklepie Frontiera już są https://www.frontierstore.net/games.html

Pozostałych może zainteresują malowania, boobleheads z rabatem - 40%

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Dako napisał:

obniżki na ED (-33%) w sklepie Frontiera już są https://www.frontierstore.net/games.html

W rublach wychodzi niecałe 70pln za Horizons.


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dako napisał:

@Filipian obniżki na ED (-33%) w sklepie Frontiera już są https://www.frontierstore.net/games.html

Pozostałych może zainteresują malowania, boobleheads z rabatem - 40%

 

1 godzinę temu, zaraz napisał:

W rublach wychodzi niecałe 70pln za Horizons.

Na steam jest ta sama przecena a po przeliczeniu euro na zł wychodzi praktycznie to samo co w rublach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Filipian napisał:

Na steam jest ta sama przecena a po przeliczeniu euro na zł wychodzi praktycznie to samo co w rublach.

Ale w sklepie Frontiera wspierasz bezpośrednio twórców ;)


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Filipian napisał:

 

Na steam jest ta sama przecena a po przeliczeniu euro na zł wychodzi praktycznie to samo co w rublach.

Policz dobrze bo mi wychodzi taniej kupując w rublach (tak ok 12%)

Za Deluxe (ED+Horizon) https://www.frontierstore.net/rub/games/elite-dangerous-cat/elite-dangerous-commander-deluxe-edition.html

w euro (kurs średni) 33,49 EU to ok 148 pln to samo w rublach 2001 RUB to ok 129 pln (bez opłat PayPal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filipian
1. Mining ogolnie sprowadza sie do
-  strzel ze specjalnego lasera w asteroide az odpadnie fragment
- zbierz fragment do ladowni
- odpowiednia ilosc fragmentow tego samego typu przetopic na ladunek ktory mozna sprzedac.

Z poczatku mining bywa nudny, gdyz wymaga zarowno recznego zbierania kazdego fragmentu (ktore znikaja powiedzmy po minucie jesli ich nie zbierzemy), jak i duzej ilosci micro zwiazanej z czestym wyrzucaniem nie interesujacych nas surowcow.
W pozniejszym etapie mozna zaintestowac w modul dronow zbierajacych fragmenty, oraz dronow prospekcyjnych powodujacych 2x wiecej fragmentow do zbierania. Wraz z wiekksza rafineria - zmniejsza tez czas poswiecany na wyrzucanie nie chcianych (malo oplacalnych) surowcow.

Alternatywa jest branie misji na mining - w tym przypadku nie warto brac misji ktoire wymagaja zebranie wiecej niz 10 ton ladunku (mniej do zebrania - szybciej d oddania)

2. Dodatek wrowadza mozliwosc ladowania na niektorych planetach. Co moizna tam robic ? Bywaja bazy dajace questy, bywaja bazy do questow. 
Mozna jezdzic lazikiem i wykonywac misje lub bierac mineraly potrzebne do kolejnego bajeru wprowadzonego z dodatkiem - inzynierowie.
Inzynierowie sprowadzaja sie do tuningu pewnych statystyk wielu podzespolow w naszym statku, np. wiekszy damage, zmniejszenie masy, zwiekszenie zasiegu skoku itp.

3. Elite w porownaniu ze Star citizen - jest mniejszy, zajmuje mniej miejsca i o ile nie bierzesz udzialu w duuzych walkach - przyninek nie powinno byc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
    • Przez Shivon
      It's time to disembark, Commander.

      We are delighted to share with you a glimpse of the Next Era - Elite Dangerous: Odyssey.
       

       
      https://store.steampowered.com/app/1336350/Elite_Dangerous_Odyssey/
       
      Eksploruj pieszo odległe światy, poszerzaj granice znanej przestrzeni i znacz swój ślad w galaktyce, stając się pierwszą osobą w historii, która eksploruje powierzchnie planet nietkniętych od początku czasu.

      Jeden ogromny krok

      Zobacz galaktykę jak nigdy dotąd. Ląduj na zapierających dech w piersiach planetach, napędzanych nową technologią silnika gry. Zanurz się w słońcu wznoszącym się nad niezapomnianymi widokami, odkrywaj posterunki i osady i eksploruj z nieograniczoną swobodą.

      Znacz swój własny ślad

      Podejmuj różnorodne kontrakty i graj po swojemu, od dyplomacji i handlu po ukrywanie się i walkę. Różnorodne ustawienia, cele i postacie niezależne oferują nieskończoną różnorodność misji i prawie nieskończoną ilość treści, którymi można się cieszyć.

      Zbierz załogę

      Centra społecznościowe rozmieszczone w całej galaktyce dają pilotom idealne miejsce do zaplanowania następnego ruchu. Zawieraj sojusze, zamawiaj usługi, a nawet znajdź wsparcie ekspertów w Inżynierach. Te placówki pomagają również zdobywać i ulepszać broń i sprzęt, aby udoskonalić swój styl gry.


      Strefa walki 

      Przeżyj intensywne walki z FPP, wyposaż swoją postać w szereg broni i sprzętu, a także koordynuj współpracę z członkami drużyny, aby opanować wielowarstwowe, głębokie, taktyczne środowisko, w którym zmagają się piloci, SRV i statki kosmiczne.
       
      Tłumaczenie: Mathias Shallowgrave z TWH.
       
    • Przez krms82
      Hej hej otoz po przeinstalowaniu gry z hdd na ssd w trybie universe zamiast wyboru kilku lokacji starowych mam tylko jedna stanton system. Cos robie nie tak ?
    • Przez krms82
      Witajcie otoz dotarłem do hangaru, akurat gra przydziela mi hangar 3 … wchodzę do statku mogę sobie polatac po hangarze ale jak do licha wylecieć w kosmos? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności