Skocz do zawartości
Usunięte konto 2

"Wrażliwe Materiały"

Rekomendowane odpowiedzi

- Co za syf - pomyślał Khirion - Siedzę w tej norze już drugą godzinę. Oni na prawdę myślą, że nie mam co z czasem robić?
Kwatera Szczura rzeczywiście nie należała do zachęcających, wszędzie walały się jakieś puszki po konserwach, chętnie odwiedzane przez lokalnych sześcionożnych mieszkańców w poszukiwaniu resztek pożywienia, jeżeli tak można to nazwać. Pościel nie była zmieniana chyba od początku istnienia łóżka.
- Czy ja na prawdę aż tak nisko upadłem? - pytanie pozostało jednak bez odpowiedzi.

Jego przemyślenia przerwał cichy szum serwomechanizmów otwierających się drzwi. Do pomieszczenia wszedł postawny, ubrany w doskonale leżący garnitur gość, oraz ciągnący za nim mały, pokraczny rudowłosy chłopak.

- Co za syf! Czy ty tu nigdy nie sprzątasz? - spojrzał z dezaprobatą na chłopaka - W takich warunkach interesów się nie da robić, przejdźmy do lokalnej knajpy, bo tu nawet nie ma gdzie usiąść. - Pokręcił z niedowierzaniem głową i wyszedł. Facet nawet się nie przedstawił, co Khiriona specjalnie nie zdziwiło. Nie pierwszy raz kiedy klient chce pozostać anonimowy.

W nieco poprawionych nastrojach usiedli przy najgłębiej schowanym stoliku, zamówili coś mocniejszego do picia i przeszli do interesów.
- Chłopak mówił, że szuka pan kogoś dyskretnego do przerzucenia... - Khirion się zamyślił - wrażliwych materiałów - dokończył.
- Tak, mam 4 kontenery wrażliwych materiałów które jutro muszą znajdować się na Tiber I.
- Hmm, mało czasu. Co dokładnie będę przewoził?
- "Wrażliwe materiały" - uśmiechnął się przy tym z przekąsem pokazując złotą górną trójkę.
- W takim razie to będzie moja potrójna stawka. Mam złe doświadczenia z przewozem "tej substancji".
- Żartujesz sobie?
- Nigdy nie przeszedłem z Panem na Ty i nigdy nie żartuje w kwestii interesów. Nikt inny Panu tego tak szybko tego nie zrobi, a jeżeli spędzimy tu jeszcze chwilę, to nawet ja nie dam rady, więc jak będzie?
- Dobrze, płatne po dostawie.
- Po dostawie, to śladu po Panu nie będzie, płatne teraz.
- Połowa z góry połowa po robocie, ale jak nie dostarczysz towaru to jesteś skończony.
- Jasne, moja fretka stoi na B10, niech załadują towar. - Po pobraniu odpowiedniej kwoty wstał i wyszedł odprowadzany przez dość niezadowolonego "klienta".

Był przekonany, że nic dobrego z tego nie ma prawa wyjść. Pod skórą czuł to dziwne mrowienie które mu podpowiadało, że to będzie długi dzień. Jednak to właśnie takie zlecenia płaciły najlepiej. Jeden dzień roboty pokrywał wydatki na cały miesiąc, a rachunki same się nie zapłacą. Samo paliwo kosztuje fortunę, a przecież są jeszcze ubezpieczenia, jedzenie, amunicja, naprawy... o wydatkach na panienki nie wspominając.

Przy statku spotkał dwóch dobrze zbudowanych panów którzy oświadczyli, że lecą ze mną... dla bezpieczeństwa. Jasne, dla bezpieczeństwa.
- Traportem ludzi się nie zajmuje, panowie wykupią sobie bilety na prom.
- Dobra cwaniaczku, kasę wziąłeś, to teraz weźmiesz i nas.
- A. ha. Dobrze, w takim razie który z was Gentlemanów umie obsługiwać wieżyczkę wyposażoną w dwa działka Behringa?
Cisza
- No, to Pan z lewej ma okazję nauczyć się w biegu, bo na pewno ktoś jeszcze ma ochotę na na nasz ładunek. Drugi Pan może czuwać nad jego bezpieczeństwem z siedzenia za mną, bo nie podjeżewam, żeby znał się na obsłudze pól siłowych.
Zmierzył ich od stóp do głów po czym spytał.
- Gdzie są panów kombinezony?
Cisza.
- Wasza sprawa. Zapraszam na pokład, nie mamy czasu na drobiazgi.

Freelancer może nie jest największym statkiem, ani najgroźniejszym, ale jak się go właściwie wyposaży, to potrafi być groźnym przeciwnikiem, a przy tym jest dość szybki i potrafi się przecisnąć przez dziury, przez które większe statki nie dadzą rady. To wszystko razem, powodowało, że Khirion nadal był w stanie realizować mniej lub bardziej lukratywne zamówienia. Przy tym wszystkim, niby miło było mieć dodatkowe 2 osoby w załodze, no może nie takie jak teraz, ale nawet bez nich, dawało się z tej kupy żelastwa wiele wycisnąć.

Khirion zasiadł w swoim fotelu i rozpoczął procedurę startową. Rozległ się cichy szum silników a różnorakie kontrolki zaczęły migać różnymi kolorami. Na głównej szybie wyświetlił się ekran z informacjami o położeniu, szybkości i stanie kadłuba. Wszystko w porządku. Po szybkości z jaką Khirion przechodził przez kolejne ekrany ustawiając system docelowy, można było łatwo poznać, że jest wprawnym pilotem. Ustawienie trasy omijającej główne szlaki a nawet przechodzące przez punkty skoku nie znajdujące się na mapach zajęło zaledwie kilkanaście sekund. Nawet ochroniarz siedzący za nim był pod wrażeniem. Nad ich głowami otworzyły się drzwi hangaru a pani z kontroli naziemnej życzyła im miłej drogi.

Chwilę później delikatne szarpnięcie oznajmiło załodze, że statek oderwał się od pokładu.

Niebo było usłane pięknymi gwiazdami a w nich czekała przygoda.

Jak się spodoba, to CDN.

PS. A można coś zrobić, żebym mógł we własnym temacie odpowiedzieć bez 3 postów? ;)

Edytowane przez Khirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe, ale naprawdę "na prawdę", "a ha" i "podejżewać"

Podoba mi się za to określenie "fretka". Muszę przyznać, że oryginalne.

45 minut temu, Khirion napisał:

Chwilę później delikatne szarpnięcie oznajmiło załodze, że statek oderwał się od pokładu.

Pokład to może mieć jakiś statek, a wątpię, że to ze statku startowałeś.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Amb3r napisał:

Niezłe, ale naprawdę "na prawdę", "a ha" i "podejżewać"

Podoba mi się za to określenie "fretka". Muszę przyznać, że oryginalne.

Pokład to może mieć jakiś statek, a wątpię, że to ze statku startowałeś.

Gramanaziol! :D Mi tam się podoba. :)


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dastro napisał:

Gramanaziol! :D Mi tam się podoba. :)

A czy ja mówiłem, że złe?
Powiedziałem, że "niezłe" - z mojej strony to konkretna pochwała, a ktoś musi być :grammar:


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Amb3r napisał:

A czy ja mówiłem, że złe?
Powiedziałem, że "niezłe" - z mojej strony to konkretna pochwała, a ktoś musi być :grammar:

Myślałem, że to działka Neb. :D Widać ktoś chce awans! hehe ;) 

 

A wracając do RP... Więcej!!!!! :D


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dastro napisał:

Myślałem, że to działka Neb. :D Widać ktoś chce awans! hehe ;) 

Ja zawsze też się czepiałem, a teraz jak Neb nie ma...
To mam więcej pola do popisu ^^

 

1 minutę temu, Dastro napisał:

A wracając do RP... Więcej!!!!! :D

Zgadzam się. Jestem ciekaw co z tego urośnie, ale byłoby miło gdybyś przeglądał tekst przed opublikowaniem.

Przestańmy też spamić mu wątek Dastro, ostatecznie to jego wątek do RP.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy już planeta zniknęła w daleko za nimi Pilot wstukał na konsoli kilka komend i statek połączył się szyfrowanym kanałem z siedzibą Syndykatu Ater Dracones. Dla postronnego obserwatora mogło to wyglądać jak normalna korekta kursu, jednak w rzeczywistości była to wymiana szyfrowanych wiadomości.
- Tu Fretka, Chyba się wpakowałem w niezłą kabałę, czy może ktoś wejść na moją 6-tą i trzymać się kawałek za mną? Robota na 24h, płacę 5k.
- Fretka, podaj namiar.
- 332.421, 221.210, 621.232, w drodze do punktu Juliet Papa 3, ETA 1h. Docelowo Tiber I.
- Fretka, trzymaj się, kawaleria w drodze, out.
5k drogą nie chodzi, ale może to pozwoli uśpić ten uporczywy głos przekonujący, że coś jest mocno nie tak. Niby radar pokazuje, że wszystko jest w porządku, ale jeszcze długa droga przed nami.

Po kolejnych 15 minutach lotu, odezwał się dryblas siedzący na tylnym siedzeniu.
- Nie lecimy przez Bremen?
- Nie.
Przez chwilę się nie odzywał.
- Potrzebuję się skontaktować z szefem, nie będzie zadowolony, że nie zna trasy przelotu.
- Trasa przelotu to nie jego sprawa, kazał dostarczyć towar w określonym czasie i to właśnie zostanie wykonane, to którędy będzie on dostarczony, to nie jego sprawa.
Przy głowie Khiriona pojawiła się spluwa.
- Będę nalegał.
- Dobra, dobra, usiądź na fotelu drugiego pilota, stamtąd sobie porozmawiasz, ja nawiążę połączenie.
Khirion sprawdził czy mocowanie magnetyczne ładunku działa prawidłowo, upewniając się, że przyszły oprawca rozpiął uprząż i wstał, otworzył równocześnie drzwi ładowni oraz drzwi do kokpitu. Nagłe wypuszczenie atmosfery ze statku spowodowało, że całym statkiem szarpnęło, a niedoszły oprawca został razem z powietrzem wyssany z kabiny. Khirion zatrzasnął drzwi do kokpitu, ale pozostawił otwarty pokład ładunkowy.

Tym razem Khirion się nie patyczkował, otworzył szyfrowane połączenie głosowe z kwaterą syndykatu.
- Hej, Khirion z tej strony. Macie może kilka osób które mogą mnie po eskortować przez tereny Vanduuli? Właśnie pozbyłem się ze statku niepotrzebnego balastu, ale wszystko wskazuje na to, że władowałem się w pułapkę. Niestety, kontrakt to kontrakt. Płacę 5k od osoby, tylko nie zlećcie mi się tu całą bandą, bo zbankrutuję.
- Gdzie dokładnie
- Możemy się spotkać przy wlocie z Nix do Virgil. Przy wylocie przez Bremen raczej się mnie spodziewają, ale obstawiam, że jak dłuższą chwilę mnie tam nie będzie, to zaczną sprawdzać inne drogi, więc nie zatrzymujcie się na kawę.
- Czekaj na nas, ktoś tam przyleci.
- Dzięki

- Wiesz, że masz otwartą tylną klapę - rozległo się w jego hełmie.

- Dzięki, zapomniałem - odpowiedział Thorgallowi, który zdążył znaleźć się na za jego statkiem.

Zamknął klapę i ruszyli do punktu spotkania. Korciło go, żeby zobaczyć o co zadają sobie tyle trudu, ale profesjonalizm nie pozwalał mu na to.

Zatrzymał się dłuższy kawałek od punktu skoku obserwując sytuację.

Przyleciał jeden statek, drugi, czwarty... dziesiąty. Same myśliwce wyposażone w silniki pozwalające na skoki przez tunele podprzestrzenne.
- Czy wy wszyscy na prawdę myślicie, że ja śpię na pieniądzach?
- Nie przejmuj się, płacisz połowę, drugą zapłacimy ze wspólnych. Trzeba wysłać wyraźną wiadomość, że z nami się takich numerów nie robi.
- Ok - 25k... mam nadzieję, że to się opłaci.

Krótki przeskok i znajdował się tuż przy tunelu. Ten, był nie wiele większy od jego statku. Wyglądał jak wielka kula zakrzywiająca rzeczywistość. Zagwizdał. Ilekroć to widział, robiło to na nim niesamowite wrażenie.

- Dobra, to proszę o skauta przodem, a reszta chwilę za mną. Jeżeli ktoś tam na mnie czeka, to niech wyjdzie z ukrycia, zanim wlecicie.

CDN.

 

Edytowane przez Khirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, produkuj więcej. Czepiać detali się nie będę, bo @Dastro zrobił to za mnie :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2016 at 02:47, Nebthtet napisał:

Fajne, produkuj więcej. Czepiać detali się nie będę, bo @Dastro zrobił to za mnie :)

Ja?! Why me?!?! :D

@Khirion, swoją drogą czytałeś nasze "Ater Dracones - Prolog", w sumie to technicznie rzecz biorąc książka cała. :D

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności