Skocz do zawartości

Polecane posty

EfT również będzie pokazywane na Gamescom 2017

Info od twórców:

Szanowni Państwo!

Battlestate Games po raz kolejny będzie brało udział w największych europejskich targach rozrywki cyfrowej- w tegorocznych targach Gamescom, które odbędą się w Kolonii w Niemczech. W tym roku BSG, umożliwi prasie przetestowanie rozgrywki długo wyczekiwanej zamkniętej bety EFT wraz z nową mechaniką gry- systemem zadań.

System ten w głównej mierze bazuje na zadaniach zlecanych graczowi przez handlarzy. Poprzez wykonywanie tych zadań gracz będzie mógł poprawić swoją reputację u danego handlarza, odblokować kolejne zadania, otrzymać doświadczenie oraz odpowiednie wynagrodzenie. Wykonując krok po kroku, jedno zadanie po drugim gracz zagłębi się w świat EFT, stopniowo zbierając informacje o tym, co się dzieje w tytułowym mieście. Gracz pozna pobudki, którymi kierują się handlarze, oceni je i wybierze, które są najbliższe jego postaci. Wykonanie niektórych zadań będzie wiązało się z nałożeniem na gracza pewnych kar  i/lub ograniczeń, część z nich może dramatycznie wpłynąć na układy z innymi handlarzami. Zadania mogą mieć różnoraki charakter, mogą one polagać np. na: znalezieniu określonego przedmiotu bądź miejsca, handlu, kontakcie z innymi handlarzami, zlikwidowaniu wyznaczonego celu, instalacji podsłuchów bądź urządzeń zakłócających itd.

Co więcej osoby, które nie będą miały możliwość pojawienia się na targach nie zostaną pozostawione same sobie, dla nich zostanie przeprowadzona transmisja na żywo na Twitch’u (środa, 23 sierpnia o godz. 15:30  – 15:45 CEST), podczas której zostanie zaprezentowana rozgrywka demonstrująca system zadań, zostaną udzielone odpowiedzi na zadane pytania oraz odbędzie się rozdanie kluczy do zamkniętych beta testów.

Link do postu
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tym razem będą mieli rozplanowane "tech demo" więc nie powinno być aż tak źle. :D

Link do postu

Ostatnio miałem trochę więcej wolnego czasu więc wypiszę największe problemy jakie mnie spotkały grając w EFT.

- Desync - szczególnie kiedy nie działa wyjście z rajdu.

- Glicz pozwalający używać pistoletu bez ryzyka utraty

- Glicz pozwalający na bezszelestnie poruszanie się 

- inne losowe błędy (przed chwilą zrespiłem się z połamanymi nogami)

- mało miejsca w "stashu" dla tych co zapłacili mniej (to robi dużą różnicę)

- mniejszy bezpieczny pojemnik dla ludzi z podstawową wersja (robi jeszcze większą różnice) 

Całkiem zabawne jest to, że najbliższy patch ma potencjał naprawić to wszystko. Ciekawe jak będzie to wyglądać w praktyce.

Link do postu

@Morzan wydaje mi się, że głównym problemem jest/była mała ilośc serwerów co przy dużym obciążeniu przez graczy powoduje problemy. Osobiście mam wrażenie, że grając bardzo wcześnie rano oraz przedpołudniem nie miałem problemów dopiero tak po godzinie 17.00 zaczynały się kłopoty. Na pocieszenie dodam, że są/będą odrębne serwery dla Oceanii więc powinno być lepiej (połączenia graczy z Australii z wysokim ping-iem powodowały desync). Co gliczy to zdarzają się ale są na bieżąco poprawiane np. w poprzednim patchu usunięto możliwość zapakowania kamizelki z bronią, lekarstwami do bezpiecznego kontenera i używania ich bez ryzyka utraty. 

Inna sprawa, że to nadal chyba jest Alpha a nie Beta :D

Co do miejsca w stashu będzie można go w grze powiększać wykonując misje a większy kontener można kupić od Tadzia na wyższych poziomach za 5 tys USD .

Dziś niestety Ci co zapłacili mają łatwiej.

Trochę info z wywiadu z Nikitą Buanovem o tym co się pojawi niedługo w EfT.

Edytowano przez Dako

Link do postu

@Dako

Z całą pewnością mogę powiedzieć, że w godzinach porannych mam takie same problemy z desync'em jak wieczorami. O teorii, że Australijczycy sabotują EFT nie słyszałem ( :P ), ale brzmi to całkiem sensownie. 

Poza tymi błędami grę uważam za coś wspaniałego - Dawno nie czułem się tak wciągnięty w jakąś strzelankę. Niedawno też pierwszy raz przeżyłem poważny samotny rajd przez customs, znalazłem swój pierwszy hem i zbliżam się 29 poziomu i odnoszę wrażenie, że dopiero teraz zaczynam czuć tą grę :)

O jakich godzinach będzie można Cie złapać, żeby trochę pograć?

PS: na reddicie piszą, że jakiś niemiecki magazyn (?) przeprowadził wywiad z Nikitą, ale jeszcze nie udało mi się znaleźć co tam się pojawiło

Link do postu

@Morzan

Ja dobiłem do 35 poziomu jakiś tydzień temu, odblokowałem sobie handlarzy i chwilowo dałem sobie spokój  (myślałem, że będzie patch i wipe po Gamescomie ale okazuje się, że dopiero za 3-4 tygodnie).

Gram głównie sam kiedy mam czas no i aktualnie nie mam mikrofonu (w serwisie) co niestety wykreśla mnie z wspólnej zabawy :(

Wczoraj pokazali trochę więcej materiałów.

Czy o ten wywiad dla Gamestara Ci chodziło?

Edytowano przez Dako

Link do postu

Kolejne Q&A z Nikitą Buyanovem na temat przyszłości bliższej i dalszej gry.

Długie więc w spojlerze.

Link do postu

Mimo, że trwa niedziela właśnie na serwery wchodzi nowy patch (do pobrania 600 MB)

Patch notes

"Najważniejsza" rzecz w Tarkovie została dodana.

Teraz gesty możemy odpowiednio i twórczo wykorzystać w rozgrywce ... ;)

x3zyQIq.png

Edytowano przez Dako
obrazek

Link do postu

Miałem już się nie udzielać na forum (wyrobiłem kilkuletnią "normę" i niech w końcu inni Użytkownicy zaczną pisać) ale chyba zrobię ostatni wyjątek ;)

Przez dłuższy czas nie grałem ale było trochę fixów i jest lepiej niż było. Zresztą ja wcześniej aż tak na to nie narzekałem.

Dla osób wspierających Star Citizen te ewentualne problemy to nie więcej niż "pyłek na wietrze" :D

Mamy mocno wpływające na zabawę misje dla handlarzy, trochę nowego sprzętu i całkiem dużą mapę. Za chwilę ta ostatnia zostanie powiększona, dojdzie trochę sprzętu no i osobiście czekam na WIP-a.

Polecam grę bo mimo swoich problemów żadna inna nie dawała mi takich emocji i tylko EfT tak świetnie odwzorowuje przetrwanie na polu walki, współczesną broń, realizm, ryzyko permanentnej utraty wypieszczonej broni i sprzętu oraz tym podobne pierdoły.

I tak na marginesie z grą nie może być źle skoro ludzie grają nawet po 12 godzin non stop :D

ps.

Polecam kanał uKappy i rajdy JW GROT. Można się wiele nauczyć i zobaczyć  ...

Edytowano przez Dako

Link do postu

W tym tygodniu nowy patch i WIP-e.

Później jeszcze dwa patche (nowa mapa) i będzie OPEN BETA.

Dostaniemy tylko jeszcze jedną mapę przed premierą gry i będzie to albo "Interchange" albo "Streets of Tarkov"  Reszta map będzie dostępna wraz z premierą gry (na premierę dostaniemy 10 map).

O zmianach  w preorderach pisałem na discordzie

Link do postu

@Dako teraz wprowadzasz w błąd.

Na premierę planowane jest 6 map z czego dostaniemy prawdopodobnie 5 (sami twórcy napisali, żeby się nie nastawiać na 2 nowe mapy przed premierą), reszta ma być dodawana po premierze i testowana przez pracowników BSG. Szczerze nie wierzę, że dostaniemy te planowane 10 map bez DLC, ale to już czysta spekulacja, ale popatrzmy na fakty:

Produkcja jednej mapy przez to studio trwa około 8 miesięcy. Jeśli Streets of Tarkov i Interchnge rzeczywiście są już częściowo zrobione to ten czas może zejdzie do 6, ale mamy jeszcze nieskończone shoreline więc na te 6 map poczekamy jeszcze pewnie do przyszłego sylwestra i wtedy też szacuję "premierę"

Zostajemy wtedy bez 4 map, po premierze co pewnie pochłonie kolejne 2 lata. Myślicie, że będą wspierali EFT tak długo? Ja wątpię.

I o ile strasznie podoba mi się ta gra i tracę na nią czas w zdecydowanie za dużych ilościach chciałbym pozostać obiektywny. Escape from Tarkow nie zaoferuje nam tego co obiecało przed premierą SQ 42 :'(

(a być może i drugiego epizodu)

(trochę mnie poniosło, ale szlag mnie trafia jak widzę, że tak świetna gra idzie w kierunku SC bez odpowiedniego zaplecza finansowego. To nie może się dobrze skończyć)

Edytowano przez Morzan

Link do postu

@Morzan to rzeczywiście są niepotwierdzone informacje (zabrakło w tym zdaniu słowa "podobno") ale rozpowszechniane przez jednego z polskich tzw.emisariuszy EfT

cytat:

Drodzy Uciekinierzy!
Jeśli wierzyć doniesieniom jakie pojawiły się godzinę temu na reddit'cie, to mamy kilka nowych informacji (jednak tak jak mówię nic nie jest pewne, podobno te informacje pochodzą z Q&A przeprowadzonego za pośrednictwem rosyjskiego serwisu społecznościowego VK):
1. Dostaniemy tylko jeszcze jedną mapę przed premierą gry i będzie to albo "Interchange" albo "Streets of Tarkov";
2. Reszta map będzie dostępna wraz z premierą gry (na premierę dostaniemy 10 map);
3. Niedługo po aktualizacji 0.4.*** nastąpi kolejna, wprowadzi ona wiele zawartości oraz drugą część Shoreline (nazwijmy ją 0.5);
4. Część rzeczy jakie wprowadzi aktualizacja 0.4.*** była planowana dopiero wraz z aktualizacją 0.5, jednak twórcy postanowili przyspieszyć ten proces;
5. Pomiędzy 0.4.***, a 0.5 zapewne nie będzie wipe'u;
6. Odpowiadając na pytanie co zrobić, gdy żołądek spadnie do 0, (a przypomnijmy, że nie będzie można wtedy jeść i pić) jeden z deweloperów zasugerował, że prędkość spadku poziomu wody zostanie zmieniona;
7. Pre-order'y dostaną zapowiadaną zmianę ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. ) już wraz z aktualizacją 0.4.***;
8. Mapy Woods, Factory i Customs zostaną powiększone lub przerobione;
Jeszcze raz przypominam, że nie są to potwierdzone informacje.
***EDIT***
Klean skomentował, że taki był plan, jednak mapy mają pojawić się już w etapie Open Beta

źródełko:  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Edytowano przez Dako

Link do postu

Wczoraj wreszcie wyszedł patch.

Krótkie posumowanie od emisariusza gry.

Do gry dodano ponad 70 nowcyh przedmiotów, nowe bronie wliczając AKM i jego cywilne wersje tak samo jak wytłumioną wersję karabinu DVL-10 M1 „SABOTEUR”. Gracze mają teraz dostęp do pełnego systemu gestów i komend głosowych, wszystko to w celu usprawnienia komunikacji w grze, również rozwinięto system obchodzenia się z bronią dodając system prowadzenia ślepego ognia zza osłony oraz składania kolby. Poprawiono również działanie granatów, pancerzy oraz system obrażeń. Do najważniejszych zmian należy również poprawa SI, optymalizacja zużycia pamięci RAM oraz usuniecie wielu błędów. Ulepszony został również ekwipunek w zależności od posiadanej edycji pre-order’a.

Następnym ważnym krokiem będzie start Open Beta testów, które zaplanowane są na końcówkę roku 2017. Do tego czasu gra będzie stale rozwijana oraz optymalizowana.

W nadchodzących miesiącach twórcy planują również dodać do gry nowe lokalizacje językowe, wliczając Niemiecki, Francuski, Hiszpański, Włoski, Chiński(uproszczony), Polski, Czeski, Portugalski, Japoński oraz Koreański.

Szczegółowa lista zmian

Link do postu

Patch jest świetny! Boty mają teraz różnorodną broń, więc wychodząc z pistoletem nigdy nie wiadomo co się trafi w trakcie rajdu. Potrzebne będzie jeszcze z 5 różnych karabinów i będzie można mówić o prawdziwej różnorodności. 

Poprawka systemu medycznego silnie wpłynęła na rozgrywkę i teraz żeby się uleczyć potrzeba czasem nawet ponad minutę a terminatorzy, którzy chowali się za drzewo i wychylali się już uleczeni należą do przeszłości. 

Boty mimo, że dalej są głupie już zaczynają reagować sensownie, a postęp w jakim BSG implementuje nowe zachowania daje nadzieję, że za rok scavy będą wymagającymi przeciwnikami nie tylko ze względu na szybkość reakcji.

Teraz dla mnie najlepsza część

Gra została całkiem dobrze zoptymalizowana. Z moim 8 GB ramu gran już bez żadnych ścinek, a osławone desynci nie trwają dłużej niż minuta (przynajmniej do tej pory jeszcze nie trafiłem na dłuższy ) i przypomina to bardziej mocnego laga. Teraz wystarczy się schować i za parę chwil wyjść - wszystko powinno działać dobrze.

Kolejna bardzo dobra zmiana to naprawone dźwięki. Teraz dużo łatwiej zlokalizować przeciwnika po krokach, albo oszacować, gdzie jest strzelanina.

Ogólnie patch mimo, że jako tako nie wniósł wiele nowego to wpłyną bardzo pozytywnie na grę. Za dwa tygodnie po hotfix'ah i normalnej ilości graczy na serwerze powinno grać się wybornie :)

• Lubię to! 2

Link do postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

• Podobna zawartość

• Przez kudlaty
      W klanie D2 Ater Dracones aktywnie grywa spora liczba osob, jednak sama gra nie ulawia wewnatrz wspolnotowej komunikacji (chyba ze o czyms nie wiem) i dogadywanie sie ingame na rozne wypady moze byc utrudnione.

Wpadlem wiec na pomysl co by stworzyc na forum miejsce dla tych straznikow pragnacych nieco poszalec wspolnie w nieco bardziej wymagajacych aktywnosciach (straiki, nightfall straiki, rajdy itd), a takze pvp. Oczywiscie wszystko na luzie i bez spiny, najwazniejsza jest przeciez dobra zabawa.

Jesli wiec ktos mialby ochote na tego typu masochistyczne wieczory, to niech sie wpisze w tym temacie (w jakie dni i preferowane godziny).
    • Przez Argetlan7
      Oto coś dla osób posiadających drukarki 3D oraz dla tych, co uwielbiają Cayde 6! 
    • Przez Nebthtet
      Tutaj będę wrzucać patch notes (nie będziecie musieli szukać).

19 października 2017 - poprawka 1.0.5: klucze w najazdach.
      Informacje ogólne
      Klucze nie będą już usuwane podczas cotygodniowego resetu. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w których klucze były usuwane niepoprawnie. Klucze do najazdu nie będą też usuwane po stworzeniu nowej postaci. Klucze do najazdu nie będą też usuwane po wybraniu innej postaci po raz pierwszy w danym tygodniu. Naprawiono błąd, w wyniku którego broń kinetyczna zostawała na stałe w ekwipunku po zakończeniu niektórych superzdolności. Poprawiono błąd, w wyniku którego punkty docelowe prowadzące do niektórych skrzyń nie były wyświetlane po zebraniu raportu zwiadowców z Nessusa.  
      Companion (aplikacja mobilna)
      Android Naprawiono błąd, w wyniku którego niektóre kamienie milowe nie były wyświetlane w dziale postępów. Naprawiono błąd, w wyniku którego w dziale ekwipunku pojawiał się tekst w języku angielskim, nawet po wybraniu innej wersji językowej. iOS Dodano możliwość wyszukiwania po nazwie klanu (tylko dla dokładnych wyników). Naprawiono błąd, w wyniku którego nie była wyświetlana nazwa i ikona niektórych kamieni milowych. Strona internetowa Dodano możliwość wyszukiwania po nazwie klanu.  

30 października 2017 - poprawka 1.0.5.1: usunięcie wymagań procesora SSSE3
      Wersja PC
      Usunięto wymóg procesors SSSE3 aby pozwolić niewspieranym procesorom takim jak np. AMD Phenom II na uruchamianie Destiny 2.
    • Przez Nebthtet
      Akcja ma dziać się na Merkurym (to jakiś cud, że po całej tej rozpierdusze z fabuły w ogóle da się po tym łazić?!) i w roli głównej ma wystąpić Ozyrys i hordy robotów
      Antyfani vexopodobnych mobków pewnie już pucują pukawki .

Jest już też trailerek:

• Przez Nebthtet
      W niniejszym wątki znajdziecie przydatne linki dotyczące gry.
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.   
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.  - polecam dodać do ulubionych - to taki wowhead sprzętu z Destiny. Można zaciągnąć posiadane znajdźki jakie mamy na koncie, oraz zobaczyć czego jeszcze nie mamy...  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.  - kolejna baza ze sprzętem