Skocz do zawartości
Xeroeth

Anvil Carrack i statek pokładowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak będzie wyglądał statek załadowany na Carracka. Biorąc pod uwagę wielkość ładowni, myślę że byłby większy niż Merlin czy Archimedes, może nawet z jump drivem?

Jeśli tak, Carrack mógł by zbadać wszystkie możliwe jump pointy. Jakieś pomysły, spekulacje, bądź konkretniejsze informacje?

Edytowane przez Xeroeth

59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział ... ;)

A we wlocie do jego hangaru nic większego chyba niż P-52 lub P-72 się nie zmieści. Ładnie widać na tym obrazku.

ZqcD0ik.png

A tu masz resztę statków w skali porównawczej

HFxhiD9.jpg

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nawet i te obrazki to spekulacje, a mi się wydaje że zwiększą jego mase/wielkość jak już raz to zrobili. Nie wleci do średnich wormholi, więc nic nie stoi na przeszkodzie. Idrisa raczej z niego nie zrobią, ale dodatkowy statek zdolny do eksploracji i badania wormholi (czyli nie coś co lata i tyle jak merlin itp.) to must have. To nie statek wielozadaniowy, tylko stricte eksplorator o klase wyżej niż connie.

Rozpoczynając rozmowe na ten temat próbuje rozgryźć, czy będzie mi potrzebne jeszcze coś mniejszego jak Freelancer DUR czy wystarczy sam Carrack + statek na jego pokładzie, by być przygotowanym na wszystkie możliwe sytuację.

A co do działu to faktycznie mogłem to umieścić w temacie Carracka. Miecio?

 

Edytowane przez Xeroeth

59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prom, który będzie w Carracku nie został jeszcze zaprojektowany. Były spekulacje na forum CIG, że moze byc yćpodobny do utility shipa z Irdisa:

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

ale do dzisiaj nie bylo żadnych konkretnych informacji. Raczej spodziewam się czegoś bardziej ekspedycyjnego niż stworzonego do walki. Coś jak promy z StarGate Atlantis co pozwala na szybką akcję ekspedycyjną na nieznanych planetach.

Co do tych wizualek to nie przywiązujmy się zanadto - wymiary baya jeszcze na 90% się zmienią - Conie została też totalnie przeprojektowana od tego co było na początku. Niepokojące jest to, ze żadnych nowości o Carracku po roku czasu nie ma, :( za to doszło już kilka kolejnych większych nawet od niego statków - nawet w exploracji evandor - bąbel marzeń rośnie a konkretów brak. CIG pracuje tylko nad 2 statkami - Retaliator i Conie a resztą mają w totalnej d.... Lepiej robić nowe koncepty i sprzedawać za coraz grubszą kasę niż ciężko pracować nad tym co się kiedyś pokazało. Tak to wygląda.


Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. ostatniego info mają teraz wprowadzić nową politykę i będą udostępniać statki "hangar ready" nawet bez skończonych tekstur. Jest nadzieja że nabiorą tempa ;)


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Hangar w Carracku jest jedynie obniżonym landing padem. Statek który tam wyląduje nie chowa się do żadnego luku, więc jedyne ograniczenie to głębokość wcięcia i ewentualne barierki. W fazie koncepcyjnej barierki wydają się być wysokie, jeśli jednak CIG je usunie bez problemu powinien się tam zmieścić statek pokroju 315p !

Zresztą umieszczenie tam Merlina nie miało by większego sensu z punktu widzenia przeznaczenia statku, chyba że jako jednoosobowy lądownik ale bez dedykowanego eksploracji sprzętu to już lepiej i bezpieczniej wylądować Carrackiem. Natomiast 315p sprawdził by się świetnie do sprawdzenia nowo odkrytych niewielkich wormholi ;)

aVR32Nq.png 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

@Tommy  jesteś pewien tego, że nie ma tam hangaru?

Dla mnie opis rysunku jednoznacznie wskazuje na to (scout ship hangar a nie np. landing pad ) a jego struktura wygląda na jakąś roletę :tongue:

Z drugiej strony patrząc na wygląd Carrack-a latanie w kosmosie oraz przez wormhole z czymś takim jak "300i" przyczepionym na zewnątrz jest takie mało eleganckie i nieestetyczne w przypadku designu tego statku :devil:

ps.

Nie napisałem, że ma tam być P-52/P-72 tylko, że coś tej wielkości ;)

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tym rysunku to trochę za krótki ten hangar a ROVER (ang. wędrowiec) wskazuje na coś raczej nie latającego. 

 

 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Edytowane przez Heem

STAR-QVKG-B3F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Ursa Rover

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tak jestem pewien !

Pamiętam odcinek specjalny w którym projektanci opowiadali o Carracku i jego założeniach w trakcie fazy projektowania konceptu do aprobacji przez CR. Zauważ że dokładnie za landing padem są dziwi dla pilota które prowadzą do statku. Trzeba pamiętać że mamy XXX wiek, istnieją sztuczne pola magnetyczne trzymające struktury itp. ;) 

Jeśli chodzi o statek, to możliwe że będzie tam jakiś dedyk, jednak żeby był funkcjonalny jego konstrukcja musi uwzględniać jump drive. Nie jest to trudne bo według mnie w tym miejscu bez problemu zmieści się coś pokroju M50. 

PS. widziałem fanowskie grafiki przedstawiające Carraka, który w tym miejscu miał basen ( wersja rozrywkowa lub luxury jak kto woli ) :D

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M50 też nie ma jump drive. :P To własnie największy statek jaki go nie będzie posiadać.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Wątpię aby tak było, nie wiem skąd masz tą informację, ja o tym nie słyszałem. Podstawowym przeznaczeniem M50 to bycie kurierem, nie tylko wyścigówką w AC. W założeniach ma być to statek, którym najszybciej dostaniesz się z punktu A do punktu B ( nie jest napisane że A i B są w tym samym systemie ) ;) 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zawracam honor. Nie ma Jump Drive w pakiecie, trzeba dokupić. :(


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Ja myślałem, że kurierem będzie Herald...
Już przestaję ogarniać statki, a po premierze raczej będzie ich przybywać ^^


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Herald będzie kurierem ale informacji, właściwie to będzie jednostka wywiadowcza, szpieg przechwytujący transmisje danych.


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poza exploracyjnymi to zaden statek nie posiada w stadardowym wyposarzeniu jump drive.

herald ma byc szybkie w prostej linii + hakerstwo, M50 jest szybki i zwrotny. Oba nadaja sie na kurierskie, z tm ze herald moze jeszcze cos zdobyc po kryjomu, M50 raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herald - info runner. M50 - inerceptor/racing i może kurier małych, podręcznych rzeczy.

Rolą Heralda będzie dostać się z punktu A do punktu B tak, żeby nikt go nie zauważył, a w razie przechwycenia ma wyczyścić wszelkie zapisane na pokładzie dane. Ponadto ma mieć systemy utrudniające jego zhakowanie i moc obliczeniową pozwalającą na mocne szyfrowanie danych. Taki latający szpieg.

M50 ma dolecieć z punktu A do B w najkrótszym czasie, waląc przy tym takie sygnatury, że będzie się go widzieć z sąsiedniego systemu. :P  Co ma mu ponoć nie przeszkadzać, bo ma być najszybszy.


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Ewentualnie coś mniej drastycznego:

 

Edytowane przez Goomich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Goomich Może mniej spektakularne, ale bardziej skuteczne i pozwala na wielokrotne użycie dysku.

 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy mały statek nadaje się na kuriera, bo ponoć każdym można przewieść niewielki pakunek tak zwany bagaż podręczny :D 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Nie do końca się zgodzę że się "nadaje" - wykorzystać można i owszem (tak jak wiele przedmiotów może od biedy zastąpić młotek), ale IMO dobry kurier jest szybki, ma małą sygnaturę/cloak, zmieści się w każdy JP. Łatwość destrukcji przewożonego ładunku w razie wpadki/przejęcia to kolejny duży atut.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak zobaczę zapierdalajacego Herald lub M50 przez jakiś drugorzędny system, mimo ze go nie dogonię to dam smoków znać gdzie na niego czekać ;) a taki kolejny mustang może nie zwrócić na siebie uwagi.. Tylko dobry schowek na koperty mu zamontować :D 


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym sęk, że NIE zobaczysz (niska sygnatura, wyłączony ID broadcast).

Oczywiście M50 to nie jest dobry kurier, to statek przechwytujący, na pewno tą rakietą którą ma na dupsku bedzie świecić jak Firefly swoim silnikiem :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności