Skocz do zawartości

Witaj na pokładzie !

Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich możliwości oferowanych przez naszą społeczność. Po zalogowaniu możesz zakładać tematy, odpowiadać w istniejących, przeglądać i dodawać zawartość galerii, korzystać z systemu reputacji, prywatnego komunikatora i wielu innych opcji!

Ten komunikat zostanie usunięty gdy się zalogujesz.

Wygraj Battlefield V!

Weź udział w naszym giveawayu i wygraj pełną wersję Battlefield V!

Porozmawiajmy na żywo!

Chcesz pogadać na żywo? Dołącz do nas na Discordzie!

Dołącz do Ater Dracones!

Szukasz wyborowego towarzystwa do gry w Star Citizena i nie tylko? W Ater Dracones znajdziesz sporo interesujących osób, wsparcie i fajny klimat, a także największą lecz posiadającą własny charakter praktycznie najstarszą aktywną polską organizację w SC.

Mimo iż jest nas wielu cenimy sobie indywidualność naszych członków, a aktywni mogą liczyć na możliwość kształtowania losów klanu.

 • Zerat_KJ
  Zerat_KJ

  Przewodnik Galaktyczny: system Rihlah

  Rihlah.jpg

  • Przynależność: Xi’An
  • Wartość strategiczna UEE: purpurowa
  • Planety: 6
  • Okres planetarny:
   • Rihlah I (? SED)
   • Rihlah II (? SED)
   • Rihlah III (? SED)
   • Shorvu (615 SED)
   • Xi (831 SED)
   • Rihlah VI (? SED)
  • Import: elektronika, metale ciężkie, maszyneria przemysłowa
  • Eksport: outsourcing broni
  • Status kryminalny: niski
  • Czarny rynek: nadwyżki broni

   

   

   

  rihlah_latest_-1.jpgRihlah to słowo w języku Xi’An oznaczające „źródło siły”. System ten niegdyś był bastionem wojskowym znajdującym się jeden skok za Linią Perry’ego. Xi’An kolonizują systemy z konkretnym celem na myśli i pierwotne skupienie Rihlah na produkcji przemysłowej nie jest tu wyjątkiem.Wraz z pojawieniem się zagrożenia ze strony ludzi Rihlah został skonwertowany w punkt zborny dla wojsk Xi’An i dwie planety tego systemu były wstępnie terraformowane tylko z tym przeznaczeniem na uwadze. Ogromne koszary, obozy treningowe oraz liczne fabryki amunicji szybko zaludniły system. Gdyby kiedykolwiek wybuchła wojna z Ziemią w całym tego słowa znaczeniu ten system byłby kluczowym strategicznym źródłem ataku.

   

  Dziś Rihlah jest czołowym przykładem ocieplenia się relacji pomiędzy imperiami Xi’An i ludzi. Wraz z nasileniem się handlu i innych relacji pomiędzy tymi potęgami przygotowane siły militarne zostały wycofane, a Rihlah formalnie z powrotem dedykowana swojemu pierwotnemu przeznaczeniu jako strefa industrialna. Ta konwersja oraz integracja ludzi w życie planet systemu miały ciekawy efekt i poskutkowały w powstaniu szczególnego miejsca do odwiedzenia przez ludzkich gości (chociaż występują pewne ograniczenia).

  Kosmologicznie Rihlah jest gwiazdą typu A4 ciąguy głównego z szeroką strefą będącą w stanie podtrzymać dwa duże ekosystemy. Punkty skokowe wiodą zarówno do światów ludzi jak i Xi’An, chociaż te drugie pozostają nienaniesione na wszystkie oficjalne mapy. Mimo wycofania większości sił zbrojnych z układu pozostała tam dobrze wyszkolone oddziały stanowiące patrol graniczny czyniąc tym samym z Rihlah raczej niefortunne miejsce dla przemytników próbujących przedrzeć się na terytoria Xi’An.

   

  Rihlah-System-Chart_-1.jpg

   

  Wewnętrzne planety (I, II i III)


  Pierwsze trzy planety systemu są w dużej mierze nijakie. Rihlah I to skalista, bombardowana przez gwiazdę układu protoplaneta niezdolna by podtrzymać jakąkolwiek znaną formę życia. Rihlah II to „spuchnięta planeta” – niezwykle  bliski gwiazdy układu gigant gazowy o dużym promieniu lecz bardzo niskiej gęstości. Ze względu na to i małą odległość od gwiazdy nie jest ona wydajną stacją paliwową. Rihlah III to świat rozmiarów Ziemi, z szybką orbitą dzienną. Posiada bardzo cienką warstwę atmosferyczną a jej powierzchnia pokryta jest licznymi poszarpanymi formacjami gęstej skały. Ze względu na to jest bardzo małe prawdopodobieństwo że będzie ona terraformowana.

   

  Rihlah IV (Shorvu)


  Czwarta planeta układu, nazywana Shorvu („sure-vu”) była terraformowana przez Xi’An jako świat koszarowy usiany licznymi placówkami gdzie mieli trenować i mieszkać żołnierze armii Imperium, oraz fabrykami broni średniego zasięgu które miały zapewniać im wyposażenie. Na skutek wydarzeń z ubiegłego wieku fabryki zbrojeniowe zostały metodycznie rozebrane i zastąpione korporacyjnymi strefami przemysłowymi (widok tego procesu jest fascynujący – ogromne mechaniczne mrówki sterowane przez Xi’An rozbierają budowle na czynniki pierwsze).

   

  RihlahIV_Final_-1.jpg

   

  Dziś przemiana w świat industrialny już jest na ukończeniu, chociaż wszędzie widać ślady niegdysiejszego militarnego przeznaczenia planety. Korporacje Xi’An licznie przeprowadziły się na Shorvu. Jest to jedna z niewielu planet gdzie zachęca się rasę ludzką do odwiedzin za pośrednictwem lądowiska w Yahti, megapolis będącej kiedyś miejscem szkolenia wojsk. Była to skalkulowana decyzja rządu Xi’An – korporacje potrzebujące kontaktów z ludźmi dostają ulgi podatkowe aby zachęcić je do otwierania biur w Yahti, co utrzymuje najścia ludzi na terytorium Xi’An na absolutnie minimalnym poziomie. Rezultatem tej polityki jest „park biznesowy” z placówkami dużych graczy  – od budowniczych statków (jak MISC-Xi’An i Aopoa) po firmy wytwarzające żywność i prostych prawników importu/eksportu.

   

  Występuje tutaj ciekawa mieszanka kulturowa. Wiele z tych placówek zatrudnia głównie ludzką  załogę ale nalega by utrzymać zwyczaje i sposoby interakcji Xi’An. Regiony przemysłowe otaczające Yahti skupiają się również na ludziach. Każdy zakupiony przez kogoś Khartu-al (Xi’An Scout) przemierzy ścieżkę w pobliżu Yahti, a wiele nadzorowanych przez MISC fabryk produkuje dostosowane do Xi’An wersje Hull D. Shorvu również skupuje towary z zewnątrz by zasilić rozwój przemysłu. Jest tu popyt na ciężkie metale oraz szeroką gamę elektroniki, a populacja przyzwyczaiła się by kupować te towary od ludzi gdy zajdzie potrzeba.

   

  Rihlah V (Xi)


  Nazywana „Xi” („żi”) przez mieszkańców Rihlah V ma techniczną klasyfikację jako Świat Mieszkalny. Xi to naturalna superziemia – planeta o umiarkowanym klimacie około 3,5 raza większa niż nasz świat macierzysty. Podobnie jak w przypadku innych planet Xi’An skupiających się na konkretnym przeznaczeniu i tutaj zaowocowało to ultra-uporządkowanym rezultatem nie przypominającym niczego, co można znaleźć na orbicie skolonizowanych przez ludzi gwiazd. Szacuje się że umieszczone jedna na drugiej sfery mieszkalne będące podstawą tuzinów ogromnych metropolii planety zamieszuje od 50 do 100 miliardów Xi’An.

   

  Rihlah_Aerial_Final_-1.jpg

   

  Wyjątkiem jest Corilla, mniejsze miasto otoczone gęstą dżunglą deszczową. Otwarta dla ludzi z zewnątrz stała się de facto placówką handlową gdzie zaineresowani Xi’An mogą nawiązać kontakt z kapitanami statków ludzi, Banu i Tevarinów. Przez lata Corilla stała się domem dla wyrazistej społeczności eks-patriotów UEE i uchodźców politycznych, którzy zaczęli subtelnie łączyć swoją odmienną ludzką kulturę pośród standardowej architektury mieszkalnej Xi’An. Corilla leży poza obszarem jurysdykcji wymiaru sprawiedliwości UEE, tak więc stała się popularnym miejscem aby „ukryć się na widoku”. Warto jednak pamiętać że Xi’An zazwyczaj nie ścigają przestępstw popełnianych przez ludzi przeciwko innym ludziom, co czyni port otwartym dla bardziej bezwzględnych łowców nagród.

   

  Odwiedzających miasto ostrzega się aby nie próbowali zwiedzać innych regionów planety z socjologicznych i praktycznych względów. W tym pierwszynm przypadku kultura Xi’An pozostaje ekstremalnie ksenofobiczna i ludzie absolutnie nie są mile widziani w osadach poza Corillą. Każdy, kto zostanie pochwycony w innej osadzie będzie traktowany jako szpieg,a rząd UEE w takich przypadkach okazuje mało zainteresowania w poświęcaniu swoich wpływów na ratowanie życia niefortunnych turystów. Dodatkowo po prostu wyjście z Corilli jest praktycznie niemożliwe – otaczające osadę lasy są nieprzebyte i obfitują w wiele toksycznych roślin i zabójcze zwierzęta (głównie budzące strach wszystkojęzyczne skokobestie z Rihlah).

   

  Rihlah VI


  Z powierzchni Rihlah VI, karłowatego światka tego systemu światło gwiazdy Rihlah jest ledwie widoczne. Oczywiście nie jest to coś, czego kiedykolwiek doświadczyłby typowy podróżnik. Rihlah VI to samotny świat pozbawiony atmosfery, zasobów, stref lądowania czy jakicholwiek interesujących cech. Jest całkowicie niegodny uwagi, poza uporczywie powracającą plotką krążącą wśród pilotów według której na planecie znajduje się „potykacz” Xi’An będący w stanie autonomicznie przestawić Imperium w tryb wojny. Twierdzi się (całkowicie bezpodstawnie) iż na planecie pozostała technologia z czasów gdy Rihlah służył jako ufortyfikowany system graniczny i że ukryta w jądrze Rihlah VI jest ona po dziś dzień aktywna. Żadna z plotek nie precyzuje czym miałby być potykacz – i słyszy się różne twierdzenia – od centralnego komputera sterującego ogromną kosmiczną siecią skanerów po jakiś typ broni ostatecznej zagłady zdolnej zniszczyć planetę i kogokolwiek, kogo złapano by na jej badaniu.

   

  • Lubię to! 1  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia


 • Promowane produkty

 • Kategorie

 • Game Armada / Star Citizen Polska
  Serwer Discord
  13
  kanałów
  74
  online
 • Który starter wybrać?   38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które startery podobają ci się najbardziej?


   • RSI (seria Aurora)
   • Consolidated Outland (seria Mustang)
   • MISC (seria Reliant)
   • Origin (seria 100)
  2. 2. Startery z której serii posiadasz lub planujesz kupić?


   • RSI (seria Aurora)
   • Consolidated Outland (seria Mustang)
   • MISC (seria Reliant)
   • Origin (seria 100)
   • Żaden, skupiam się na większych jednostkach

  Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować. Zobacz temat
 • Odpowiedzi

  • Pokaż ten giveaway Battlefield V Za przekazanie nagrody na niniejszy konkurs bardzo dziękujemy @Shin! Dołącz do największego konfliktu świata w Battlefield™ V. Seria Battlefield wraca do swoich korzeni dzięki zupełnie nowemu spojrzeniu na II wojnę światową. Weź udział w starciach wieloosobowych ze swoją drużyną, w trybach takich jak Wielkie Operacje i kooperacyjny tryb Sił Połączonych, lub poznaj dramatyczne historie rozgrywające się na tle globalnej wojny w jednoosobowych Opowieściach Wojennych. Ciesz się największą i najbardziej wciągającą grą z serii Battlefield, walcząc w niesamowitych i niespodziewanych miejscach na całym świecie. II wojna światowa w zupełnie nowej odsłonie – weź udział w kluczowych operacjach konfliktu, od którego zaczęła się historia serii Battlefield. Starcia wieloosobowe dla 64 graczy wśród chaosu wojny – poprowadź swoją kompanię w niesamowitych starciach sieciowych, takich jak rozbudowany tryb Wielkich Operacji. Graj w klasycznych trybach, takich jak Podbój, lub połącz siły ze znajomymi w kooperacyjnym trybie Sił Połączonych. Najbardziej wciągająca gra z serii Battlefield – przemierzaj pole bitwy, wykorzystując nowe ruchy żołnierza, umocnienia i ruchome narzędzia zniszczenia. Poznaj nieopowiedziane Opowieści Wojenne – dramatyczne historie rozgrywające się na tle globalnej wojny w jednoosobowych Opowieściach Wojennych. Zjeżdżaj na nartach po norweskich górach, walcząc o kontrolę nad linią zaopatrzeniową materiałów do produkcji broni jądrowej. Ruszaj na linię frontu z francuskimi wojskami kolonialnymi. Udaj się za linie wroga w Afryce Północnej, by siać chaos wraz z bandą wykolejeńców. Teatry Wojny – wyrusz na przygodę, podczas której nowa zawartość przeniesie cię wraz z kompanią do miejsc, w których czekają nowe pola walki i rodzaje broni.   Uwaga: giveaway dedykowany jest dla osób, które kiedykolwiek wsparły serwis Game Armada / Star Citizen Polska jakąkolwiek donacją. Jeśli nie jesteś w tym gronie, a chcesz wziąć udział zapraszamy do wsparcia!  Utworzył Game Armada Data zakończenia 10 dni i 3 godziny Utworzono 2019.02.18 Kategoria Game Armada  
  • +1 Może uda się odebrać preorder w dzień premiery jeszcze
  • Kim jesteś?
   Jestem Atonn. Gram w SC od 2016. Pochodze ze Szczecina. Lubie dobry film, muzyke no i gry oczywiscie. W jakie gry chcesz z nami grać?
   Star Citizen Czego od nas oczekujesz?
   Dobrego grania w przyjaznym srodowisku graczy. Co możesz nam zaoferować?
   Dobrego, godnego zaufania czlanka zalogi na ktorym mozna polegac o7 Jakie masz zainteresowania?
   Lubie dobry film, muzyke no i gry oczywiscie. Skąd dowiedziałeś/aś się o Ater Dracones?
   Internet Czy chcesz pełnić jakąś funkcję w naszej organizacji?
   Nie wykluczam Dodatkowe uwagi
   Link do profilu na RSI
   https://robertsspaceindustries.com/citizens/Atonn Czy przynależysz już do jakiejś organizacji w Star Citizen?
   Czy Ater Dracones będzie dla Ciebie organizacją główną (main) czy poboczną (affiliate)?
   tak Co chcesz robić (preferowany styl gry)?
   FPS/Dog fight + exploring Czy jesteś zainteresowany/a RP?
   tak Posiadane statki w Star Citizen
   Arrow, Gladius Vailant, Super Hornet, Andromeda. Jeśli polecił ci naszą organizację jakiś użytkownik tego serwisu, wpisz jego nick z forum
  • Hello everyone, Valentine’s Day is but a sweet memory, yet after celebrating all weekend long with community-made Valentines and limited-time ship offers, you still have until 11:59pm PST today to pick up Anvil’s limited-edition Hornet F7C-M Heartseeker. The ‘Be my Valentines’ greeting card contest is over and we’d like to thank everyone who shared their love (and cards) across the ‘verse. It was tough as always to select the winning entries and we can only recommend checking out all the fantastic cards the community created over the past few days. Last week we sent out the latest information on the continuing development of Squadron 42, collected from each of our studios around the globe. Check your inbox if you haven’t read the report yet and make sure you’re subscribed to the SQ42 newsletter to ensure you don’t miss any future news. Also last week, a new ship from Argo Astronautics was unveiled. From tugging massive cargo containers to team-towing titans through the stars, the tenacity and rugged reliability of ARGO engineering are on full display in the SRV. If you’re looking for more information about the latest addition to the Argo Astronautics portfolio, head to the Spectrum Q&A thread and post your questions or vote for the ones you want to see answered. We’ll then send them over to the developers and publish the answers in a Comm-Link early next week. Now, let’s see what’s going on this week: Tuesday is lore day and features a post mysteriously named ‘DataCache’. You’ll have to wait until then for the cache to unlock. Pass the time by catching up with previously published lore posts. On Thursday, another episode of Around the Verse takes a look at the latest Star Citizen news. Friday sees a Roadmap update and the RSI Newsletter delivered right to your inbox. We also welcome a new episode of Reverse the Verse, which broadcasts LIVE on our Star Citizen Channel. We’ll update this post with more info about guests, talking points, and a link to the Spectrum question-gathering thread later this week. Furthermore, the latest issue of Jump Point, our monthly digital magazine, will be available to subscribers. See you in the ‘verse! Ulf Kuerschner
   Senior Community Manager *Image credit to HowSnow The Weekly Community Content Schedule MONDAY, FEBRUARY 18TH, 2019
               Valentine’s Day promotion ends    TUESDAY, FEBRUARY 19TH, 2019
               Lore Post – DataCache   (https://robertsspaceindustries.com/comm-link/spectrum-dispatch) WEDNESDAY, FEBRUARY 20TH, 2019
               -    THURSDAY, FEBRUARY 21ST, 2019
               Around the Verse    (https://www.youtube.com/user/RobertsSpaceInd/)
               Vault Update    FRIDAY, FEBRUARY 22ND, 2019
               Reverse the Verse LIVE   (https://www.twitch.tv/StarCitizen)
               Roadmap Update   
               RSI Newsletter   
               Squadron 42 Monthly Report Comm-link(Repost)   
               Jump Point – February Issue    Community MVP: February 18th, 2019
   We are constantly amazed by the contributions made by the Star Citizen community. Whether it's fan art, a cinematic, a YouTube guide, or even a 3D print of your favorite ship, we love it all! Every week, we select one piece of content submitted to the Community Hub and highlight it here. The highlighted content creator will be awarded an MVP badge on Spectrum and be immortalized in our "MVP section of the Hub":https://robertsspaceindustries.com/community/mvp-posts. Don’t forget to submit your content to our Community Hub for a chance at seeing it here!
   Stanton System Facility Directory by Delta_Lima This directory of facilities in the Stanton System, including information on obstructions, hazards, and services available is brought to you by Delta_Lima!

   Check it out on the Community Hub. Przeczytaj całość
 • Tematy

 • Blogi

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na twoim urządzeniu pliki cookies by ulepszyć korzystanie z naszego serwisu. Możesz dopasować swoje ustawienia obsługi cookies, a jeśli tego nie uczynisz zakładamy, że nie stanowi to dla ciebie problemu. Polityka prywatności