Skocz do zawartości

Witaj na pokładzie !

Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich możliwości oferowanych przez naszą społeczność. Po zalogowaniu możesz zakładać tematy, odpowiadać w istniejących, przeglądać i dodawać zawartość galerii, korzystać z systemu reputacji, prywatnego komunikatora i wielu innych opcji!

Ten komunikat zostanie usunięty gdy się zalogujesz.

Wygraj Battlefield V!

Weź udział w naszym giveawayu i wygraj pełną wersję Battlefield V!

Porozmawiajmy na żywo!

Chcesz pogadać na żywo? Dołącz do nas na Discordzie!

Dołącz do Ater Dracones!

Szukasz wyborowego towarzystwa do gry w Star Citizena i nie tylko? W Ater Dracones znajdziesz sporo interesujących osób, wsparcie i fajny klimat, a także największą lecz posiadającą własny charakter praktycznie najstarszą aktywną polską organizację w SC.

Mimo iż jest nas wielu cenimy sobie indywidualność naszych członków, a aktywni mogą liczyć na możliwość kształtowania losów klanu.

 • Jazz
  Jazz

  Przewodnik Galaktyczny: system Taranis

  Skaliste serce pogranicza! Taranis jest znany jako jeden z systemów Kellar’s Run, pozwalający załogom transportowców uniknąć przelotu przez pełny piratów system Nexus. Taranis jest wolny nawet od najbardziej bezczelnych piratów - ale nie bez powodu: znajdujące się w systemie kilka bardzo gęstych pasów asteroid wymusza nakładanie dystansu podróży pomiędzy punktami skoku. Asteroidy i pola pełne księżycowego gruzu w systemie Taranis stały się cmentarzem dla wielu pilotów, którzy nie mieli wystarczających umiejętności aby uniknąć tamtejszych zagrożeń.

   

  Taranis jest gwiazdą Typu A świecącą niebiesko-białym blaskiem. Została odkryta w 2401 przez słynny w UEN statek badawczy „Mythic Horizon”. Układ odkryto rutynowo, niemal mimochodem. System ten uważa się za niezdolny do podtrzymania życia, z tylko jednym kandydatem do terraformowania - dodatku bardzo ryzykownym. Sama lokalizacja gwiazdy nie ma do zaoferowania w najbliższym czasie żadnych strategicznych walorów. Ponadto źródła surowców oceniono jako niewystarczające. Na samym początku eksploracji systemu doszło do niewielkiej tragedii: wyniku zderzenia z meteorytem jeden z wahadłowców badawczych „Mythic Horizon” został utracony wraz z całą załogą. Tablica pamiątkowa wmurowana w pobliżu strefy lądowania na Taranis III upamiętnia szlachetną ofiarność ludzkiej ekspansji kosmosu.

   

  Niedawno Taranis wpisał się do kultury popularnej z powodu roli jaką odgywa w grze "Arena Commander" wydanej przez Original System. "Broken Moon of Taranis" jest jedną z dwóch map zawartych w demie tego niezwykle popularnego symulatora udostępnionym szerokiej publiczności. Graczy ustawiono przeciw sobie w polu kosmicznego gruzu znajdującego się blisko Taranis II. Piloci Hornetów, Auror i 300i unikając latających skał i potężnego pracującego terraformera walczą w ultrarealistycznej epickiej bitwie. Wybór Taranis jako jednej z map „Arena Commandera” doprowadził do wzrostu (bardzo niebezpiecznej) turystyki w systemie. Przybywający nazywający siebie "Arena Nuts" podróżują z daleka, aby wykonać sobie holografię na tle szczątków księżyca.

   

  Taranis I


  Pierwsza planeta w Układzie Taranis to typowy rozpalony słońcem karzeł. Jest zbyt gorący dla ludzkiego osadnictwa, w dodatku całkowicie bez atmosfery i w dużej mierze pozbawiona surowców mineralnych lub innych interesujących zasobów. Planetoida była źródłem niezwykłego incydentu w połowie XXV wieku: przegląd wstępnych danych badawczych (skanowanie radarowe, interferometria i obrazowanie dalekiego zasięgu) ujawniły coś, co wyraźnie wyglądało jak ludzka twarz położona w północnym regionie polarnym planety. Tak zwana "Twarz Taranis" stała się przez krótki czas szaleństwem kulturowym na Ziemi i zainspirowała finansowaną z prywatnych środków wyprawę mającą potwierdzić, że uzyskany obraz to po prostu formacje skalne sfotografowane z nietypowej pozycji. Teorie spiskowe jednak mnożyły się nadal, twierdząc że rząd ukrywa prawdę o istnieniu żyjącej tam obcej cywilizacji.

   

  Taranis II i pas asteroid


  Teraz najlepiej znana jako lokalizacja "pękniętego księżyca", Taranis II była (podobnie jak wiele innych planet) ofiarą szaleństwa terraformowania ery Messera. Pozbawioną jądra planetę pierwotnie sklasyfikowano jako kiepski wybór dla procesu terraformowania i kolonizacji. Ale przez rząd uważający że bardziej liczy się to że 'możemy' niż 'powinniśmy' Taranis II stał się jednym z wielu światów zrujnowanych przez błędy w procesie terraformowania. W tym przypadku podłożem problemu była firma Ophion Inc., - tani, słabo wyekwipowany geodeweloper wyznaczony do procesu przemiany planety. Standardowa procedura operacyjna dotycząca terraformowania planety bez jądra wymaga wykorzystania energii księżyca znajdującego się na jej orbicie. W przypadku Taranis II niska jakość oraz bliska niewolnictwu praca mogła oznaczać tylko jedno: katastrofę. Ophion doprowadził do pęknięcia płaszcz małego księżyca Taranis II, przez co ów został rozrywany na milion groźnych kawałków. Oprócz śmiertelnego pola szczątków, które będą spadać na powierzchnie planety przez setki lat, doszło do pożaru maszynerii terraformującej znajdującej się na orbicie. Kilka stosów płonie do dzisiaj, przekształcająć powierzchnię planety w bezwartościowy żużel.

   

  Poza Taranis II i jej byłym księżycem jest jeszcze bardzo gęsty pas asteroid, który trzeba pokonać, aby przebyć system. Pierwszy Pas Taranis to poważne zagrożenie dla żeglugi, a w dodatku nie jest szczególnie bogaty w minerały, dlatego wpłynęło bardzo niewiele podań dotyczących umieszczenia tam kopalń. Najlepsi z najlepszych przemytników uważają, że jest to doskonałe miejsce na kryjówkę. Sporadyczne wybitni piraci urządzają tam zasadzki, ale nawet oni często znajdują się wśród ofiar skalnych złomów.

   

  Taranis III i pas asteroid


  Taranis III jest burzową, pokrytą smogiem planetą znajdującą się na krawędzi strefy zdatnej do zamieszkania. Nazwa planety pochodzi od ciągłych burz występujących na niej (Taranis, celtycki bóg piorunów). Planeta nie posiada atmosfery zdatnej do oddychania dla ludzi, ale jednak stała się miejscem ludzkiego osadnictwa za sprawą stacji badawczej Bethor, założonej w 2436 w celu prowadzenia badań nad możliwościami kontroli pogody. Naturalna ekspansja trwająca przez wieki pozwoliła planecie stać się celem uchodźców Tevarinów i ludzi, którzy zdecydowali się na podróż w nieznane. Pierwsi właściciele odeszli dawno temu, Teraz podobno Bethor jest kontrolowany przez syndykat, chociaż utrzymuje on swoje działania niewidocznymi dla gości.

   

  Drugi Pas Taranis znajduje się opodal Taranis III. Jest on podobny do pasa wewnętrznego, ale o mniejszej gęstości i z większą liczbą bezpiecznych wektorów podejścia (od momentu utworzenia punktu tranzytowego przez Taranis III przebycie systemu stało się nieznacznie bezpieczniejsze).

   

  Taranis IV


  Taranis IV to gazowy olbrzym średniej wielkości, składający się z wodoru i helu. Znajduje się on w niewielkiej odległości pomiędzy punktami skoku znajdującymi się w systemie i jest sporadycznym przystankiem dla statków wyposażonych we własna rafinerie paliwa. Przystanki takie są rzadkie, zdarzają się kiedy ktoś przybywa do systemu bez odpowiedniej ilości paliwa, wtedy zatrzymuje się tam w pierwszej kolejności. Po za tymi wypadkami postój tam nie ma sensu, tym bardziej, że nad planetą nie ustawiono żadnej stacji orbitalnej.

   

  _TRAVEL_WARNING.png

  OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻNYCH

  390xTransport-Safety-Board.png

   

  Podróżni odwiedzający system Taranis powinni być szczególnie ostrożni - tranzyt przez system powinien być dokonywany wyłącznie przez pilotów i załogi o największym doświadczeniu w pilotażu pośród gęstych pól asteroidów.

   

   

   

  Zasłyszane na wietrze


  "Mą nadzieją jest że poświęcenie naszych przyjaciół i kolegów w dążeniu do pogłębiania wiedzy uczyni ten system latarnią przyszłego postępu i ekspansji ludzkości."
  - Mowa żałobna kpt. Glena Whitacre’a na cześć utraconej załogi Mythic Horizon 

   

  "Ophion skupia swoje wysiłki na postępie naukowym i czasami oznacza to podjęcie ryzyka. Wiemy że nasi geoinżynieowie mają niekonwencjonalne pochodzenie, ale by prawdziwie sięgnąć po wielkość trzeba być skłonnym by zaryzykować.”
  - Fragment z prezentacji firmy Ophion na temat terraformacji

  • Lubię to! 3  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia


 • Promowane produkty

 • Kategorie

 • Game Armada / Star Citizen Polska
  Serwer Discord
  13
  kanałów
  74
  online
 • Który starter wybrać?   38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które startery podobają ci się najbardziej?


   • RSI (seria Aurora)
   • Consolidated Outland (seria Mustang)
   • MISC (seria Reliant)
   • Origin (seria 100)
  2. 2. Startery z której serii posiadasz lub planujesz kupić?


   • RSI (seria Aurora)
   • Consolidated Outland (seria Mustang)
   • MISC (seria Reliant)
   • Origin (seria 100)
   • Żaden, skupiam się na większych jednostkach

  Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować. Zobacz temat
 • Odpowiedzi

  • Pokaż ten giveaway Battlefield V Za przekazanie nagrody na niniejszy konkurs bardzo dziękujemy @Shin! Dołącz do największego konfliktu świata w Battlefield™ V. Seria Battlefield wraca do swoich korzeni dzięki zupełnie nowemu spojrzeniu na II wojnę światową. Weź udział w starciach wieloosobowych ze swoją drużyną, w trybach takich jak Wielkie Operacje i kooperacyjny tryb Sił Połączonych, lub poznaj dramatyczne historie rozgrywające się na tle globalnej wojny w jednoosobowych Opowieściach Wojennych. Ciesz się największą i najbardziej wciągającą grą z serii Battlefield, walcząc w niesamowitych i niespodziewanych miejscach na całym świecie. II wojna światowa w zupełnie nowej odsłonie – weź udział w kluczowych operacjach konfliktu, od którego zaczęła się historia serii Battlefield. Starcia wieloosobowe dla 64 graczy wśród chaosu wojny – poprowadź swoją kompanię w niesamowitych starciach sieciowych, takich jak rozbudowany tryb Wielkich Operacji. Graj w klasycznych trybach, takich jak Podbój, lub połącz siły ze znajomymi w kooperacyjnym trybie Sił Połączonych. Najbardziej wciągająca gra z serii Battlefield – przemierzaj pole bitwy, wykorzystując nowe ruchy żołnierza, umocnienia i ruchome narzędzia zniszczenia. Poznaj nieopowiedziane Opowieści Wojenne – dramatyczne historie rozgrywające się na tle globalnej wojny w jednoosobowych Opowieściach Wojennych. Zjeżdżaj na nartach po norweskich górach, walcząc o kontrolę nad linią zaopatrzeniową materiałów do produkcji broni jądrowej. Ruszaj na linię frontu z francuskimi wojskami kolonialnymi. Udaj się za linie wroga w Afryce Północnej, by siać chaos wraz z bandą wykolejeńców. Teatry Wojny – wyrusz na przygodę, podczas której nowa zawartość przeniesie cię wraz z kompanią do miejsc, w których czekają nowe pola walki i rodzaje broni.   Uwaga: giveaway dedykowany jest dla osób, które kiedykolwiek wsparły serwis Game Armada / Star Citizen Polska jakąkolwiek donacją. Jeśli nie jesteś w tym gronie, a chcesz wziąć udział zapraszamy do wsparcia!  Utworzył Game Armada Data zakończenia 10 dni i 3 godziny Utworzono 2019.02.18 Kategoria Game Armada  
  • +1 Może uda się odebrać preorder w dzień premiery jeszcze
  • Kim jesteś?
   Jestem Atonn. Gram w SC od 2016. Pochodze ze Szczecina. Lubie dobry film, muzyke no i gry oczywiscie. W jakie gry chcesz z nami grać?
   Star Citizen Czego od nas oczekujesz?
   Dobrego grania w przyjaznym srodowisku graczy. Co możesz nam zaoferować?
   Dobrego, godnego zaufania czlanka zalogi na ktorym mozna polegac o7 Jakie masz zainteresowania?
   Lubie dobry film, muzyke no i gry oczywiscie. Skąd dowiedziałeś/aś się o Ater Dracones?
   Internet Czy chcesz pełnić jakąś funkcję w naszej organizacji?
   Nie wykluczam Dodatkowe uwagi
   Link do profilu na RSI
   https://robertsspaceindustries.com/citizens/Atonn Czy przynależysz już do jakiejś organizacji w Star Citizen?
   Czy Ater Dracones będzie dla Ciebie organizacją główną (main) czy poboczną (affiliate)?
   tak Co chcesz robić (preferowany styl gry)?
   FPS/Dog fight + exploring Czy jesteś zainteresowany/a RP?
   tak Posiadane statki w Star Citizen
   Arrow, Gladius Vailant, Super Hornet, Andromeda. Jeśli polecił ci naszą organizację jakiś użytkownik tego serwisu, wpisz jego nick z forum
  • Hello everyone, Valentine’s Day is but a sweet memory, yet after celebrating all weekend long with community-made Valentines and limited-time ship offers, you still have until 11:59pm PST today to pick up Anvil’s limited-edition Hornet F7C-M Heartseeker. The ‘Be my Valentines’ greeting card contest is over and we’d like to thank everyone who shared their love (and cards) across the ‘verse. It was tough as always to select the winning entries and we can only recommend checking out all the fantastic cards the community created over the past few days. Last week we sent out the latest information on the continuing development of Squadron 42, collected from each of our studios around the globe. Check your inbox if you haven’t read the report yet and make sure you’re subscribed to the SQ42 newsletter to ensure you don’t miss any future news. Also last week, a new ship from Argo Astronautics was unveiled. From tugging massive cargo containers to team-towing titans through the stars, the tenacity and rugged reliability of ARGO engineering are on full display in the SRV. If you’re looking for more information about the latest addition to the Argo Astronautics portfolio, head to the Spectrum Q&A thread and post your questions or vote for the ones you want to see answered. We’ll then send them over to the developers and publish the answers in a Comm-Link early next week. Now, let’s see what’s going on this week: Tuesday is lore day and features a post mysteriously named ‘DataCache’. You’ll have to wait until then for the cache to unlock. Pass the time by catching up with previously published lore posts. On Thursday, another episode of Around the Verse takes a look at the latest Star Citizen news. Friday sees a Roadmap update and the RSI Newsletter delivered right to your inbox. We also welcome a new episode of Reverse the Verse, which broadcasts LIVE on our Star Citizen Channel. We’ll update this post with more info about guests, talking points, and a link to the Spectrum question-gathering thread later this week. Furthermore, the latest issue of Jump Point, our monthly digital magazine, will be available to subscribers. See you in the ‘verse! Ulf Kuerschner
   Senior Community Manager *Image credit to HowSnow The Weekly Community Content Schedule MONDAY, FEBRUARY 18TH, 2019
               Valentine’s Day promotion ends    TUESDAY, FEBRUARY 19TH, 2019
               Lore Post – DataCache   (https://robertsspaceindustries.com/comm-link/spectrum-dispatch) WEDNESDAY, FEBRUARY 20TH, 2019
               -    THURSDAY, FEBRUARY 21ST, 2019
               Around the Verse    (https://www.youtube.com/user/RobertsSpaceInd/)
               Vault Update    FRIDAY, FEBRUARY 22ND, 2019
               Reverse the Verse LIVE   (https://www.twitch.tv/StarCitizen)
               Roadmap Update   
               RSI Newsletter   
               Squadron 42 Monthly Report Comm-link(Repost)   
               Jump Point – February Issue    Community MVP: February 18th, 2019
   We are constantly amazed by the contributions made by the Star Citizen community. Whether it's fan art, a cinematic, a YouTube guide, or even a 3D print of your favorite ship, we love it all! Every week, we select one piece of content submitted to the Community Hub and highlight it here. The highlighted content creator will be awarded an MVP badge on Spectrum and be immortalized in our "MVP section of the Hub":https://robertsspaceindustries.com/community/mvp-posts. Don’t forget to submit your content to our Community Hub for a chance at seeing it here!
   Stanton System Facility Directory by Delta_Lima This directory of facilities in the Stanton System, including information on obstructions, hazards, and services available is brought to you by Delta_Lima!

   Check it out on the Community Hub. Przeczytaj całość
 • Tematy

 • Blogi

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na twoim urządzeniu pliki cookies by ulepszyć korzystanie z naszego serwisu. Możesz dopasować swoje ustawienia obsługi cookies, a jeśli tego nie uczynisz zakładamy, że nie stanowi to dla ciebie problemu. Polityka prywatności