Skocz do zawartości
 • Dołącz do nas!

  Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich możliwości oferowanych przez naszą społeczność. Po zalogowaniu możesz zakładać tematy, odpowiadać w istniejących, przeglądać i dodawać zawartość galerii, korzystać z systemu reputacji, prywatnego komunikatora i wielu innych opcji!

  Ten komunikat zostanie usunięty gdy się zalogujesz.

 • Whyduck
  Whyduck

  Przewodnik Galaktyczny: system Davien

  Davien.jpgDo odkrycia systemu doszło w okresie wczesnych podróży człowieka w pozasłoneczną przestrzeń. Pierwszym człowiekiem który pojawił się w Davien w roku 2430 był Wendell Dopse, który nazwał go po swoim teściu. System jest jednak bardziej znany jako miejsce pierwszego spotkania ludzi i Banu. Odkrycie Davien wywarło spory wpływ na społeczność ziemskich astrofizyków. Badania i wyliczenia ówczesnej nauki nie zakładały występowania dodatkowych punktów skokowych w ziemskim systemie słonecznym. Wytyczenie współrzędnych punktu skoku do Davien przez Dopse'a oznaczało, że podręczniki trzeba napisać na nowo oraz wpłynęło na ożywienie i postęp nauki. Doprowadziło to do rozwoju technologii skanowania i poszukiwania punktów skokowych.

   

  Zainteresowanie systemem Davien osłabło, gdy przycichła ekscytacja po jego odkryciu. System nie posiadał ukrytych zasobów egzotycznych minerałów ani żadnych strategicznych przyczółków - składał się po prostu z czterech planet krążących wokół niewielkiej, pomarańczowej gwiazdy typu K. Wydawało się iż stanie się zaściankową i nielicznie zaludnioną prowincją przyklejoną do pozostałych bardziej rozwiniętych systemów Imperium.

   

  Wszystko zmieniło się w roku 2438. Vernon Tar, niezrzeszony badacz punktów skokowych na zewnętrznych rubieżach systemu natrafił na statek obcej cywilizacji - po raz pierwszy w historii ludzkości. Wspomniane spotkanie okazało się być pierwszym kontaktem jaki ludzkość nawiązała z Protektoratem Banu. UNE szybko ulokowała wojskowy posterunek obserwacyjny dla zapewnienia kontroli nad zaistniałą sytuacją i pierwszy międzygwiezdny traktat z delegacją Protektoratu powoli nabierał kształtu (szczytem ironii dla obu stron jest fakt, że statkiem z którym spotkał się Tar kierował zbieg uciekający ze swojego świata).


  Teraz gdy system został punktem stycznym handlu z Banu zainteresowanie nim ponownie poszybowało w górę. Davien został zalany najróżniejszymi osobnikami poszukującymi egzotycznych materiałów, technologii obcych i podobnych rozmaitości. Terraformowanie Davien II stało się priorytetem. W ciągu kilku następnych dziesięcioleci system rozwinął się i został jednym z najliczniej zaludnionych przez człowieka układów gwiezdnych.

   

   

  Davien I


  Wielka, poobijana i szara skała - z wyglądu przypominająca ziemski księżyc. Davien I to idealny przykład obiektu, obok którego się tylko przelatuje. Pozbawiona rdzenia i uboga w minerały - mało kto znajdzie powód, by postawić stopę na tej planecie.

   

  Davien II (Cestulus)


  Jedynym nadającym się do zamieszkania światem jest Davien II (nazwany Cestulus). Jego terraformację zakończono w drugiej połowie 25 wieku. Niestety rezultatem jest gorsza niż oczekiwano, uboga atmosfera. Z tego powodu większość osiedli ludzkich znajduje się pod skomplikowanymi biokopułami, do których wpompowywany jest tlen, by wzbogacić powietrze którym oddychają ludzie.

   

  Chociaż tytuł "bramy do Wschodniego Imperium" został temu układowi zabrany przez system Corel, to dziesiątki głównych szlaków towarowych wciąż krzyżują się tutaj i transport wciąż stanowi znaczną cześć ekonomii tego świata. To spowodowało, że planeta usiana jest licznymi kosmoportami wyposażonymi we wszelkiego rodzaju atrakcje oraz wsparcie dla załóg długodystansowych transportowców.

   

  Davien-System-Jata-1.jpg

   

  Miasto Jeta jest ikoną Cestulusa. Zlokalizowane pod nieustannie rozrastającymi się kopułami znane jest głównie dzięki korporacji Aegis Dynamics, która wzniosła tu swoją kwaterę główną oraz pierwsze zakłady produkcyjne. Obecnie zakłady nie budują konkretnych statków, a jedynie komponenty do nich. Produkcja wymaga stałych dostaw egzotycznych minerałów, które są tu importowane. Oprócz korporacji Aegis charakterystyczne biokopuły licznie pokrywające cale miasto stały się symbolem i znakiem rozpoznawczym systemu.

   

  Z powodów nie do końca zrozumiałych dla socjologów Cestulus stal się punktem zapalnym zamieszek na tle politycznym. W 2529 obawy przed krachem ekonomicznym, jakie towarzyszyły wprowadzeniu ujednoliconej, wspólnej waluty (UEC) doprowadziły do krawych, dwutygodniowych zamieszek w mieście Jata. Dopiero interwencja sił wojskowych powstrzymała protestujących. W 2545 planeta stała się miejscem zamachu terrorystycznego, w którym życie straciły tysiące osób - ładunki wybuchowe terroryści rozlokowali w wielu miejscach, tak by doprowadzić do zapadnięcia się najliczniej zaludnionej kopuły miasta. Ten akt przemocy pociągnął za sobą serię podobnych ataków w całym UPE, co doprowadziło do wprowadzenia w życie planu "Prime Citizen" Ivara Messera. W ostatnich latach Cestulus został zaanektowany jako podium dla każdego - od terrańskich secesjonistów aż po grupy ksenofobów.

   

  Davien III


  Atmosferę planety Davien III wypełnia warstwa smogu i jest oparta ona na kwasie. Występujące na niej zasoby mają zbyt niską wartość, żeby zakładać tu osadę górniczą z osprzętem ochronnym, dlatego planeta pozostaje bezludna. Plotki mówią, że na Davien III wyrzucane są osoby sprawiające kłopoty - zwłaszcza takie, które naraziły się różnym grupom przestępczości zorganizowanej z regionu.

   

  Davien IV


  Davien IV to piękny, lecz niegościnny lodowy olbrzym. Ze względu na bliskość punktu skokowego do systemu Cathcart oraz stabilność atmosferyczną na orbicie planety ustanowiono bazę Marynarki. Jednak cięcia finansowe oraz zacieśnianie relacji z Banu doprowadziły w 29 wieku do jej zamknięcia. Dzisiaj baza służy jako Muzeum Przyjaźni z Banu, gdzie zwiedzający mogą poznać historię kontaktów człowieka z Protektoratem. Jednakże niewielu turystów jest na tyle tym zainteresowanych, by podróżować na kraniec układu, dlatego muzeum jest stale zagrożone utratą finansowania.

   

   

  _TRAVEL_WARNING.png

  OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻNYCH

  390xTransport-Safety-Board.png

  Z uwagi na długą historię niepokojów politycznych podróżujących przez system ostrzega się, że obecne w systemie jednostki Advocacy oraz lokalnych milicji to nie tolerująca wygłupów elita. Prawa pilnują tu naprawdę dobrze wyposażone siły, dlatego tylko statki posiadające zaawansowane przedziały ładunkowe do szmuglowania kontrabandy mogą próbować przelatywać przez system. Nikt się tutaj nie patyczkuje z przemytnikami, nawet tymi łagodnymi.
  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia


 • Polecane

  • Szybki i zarazem kosmiczny giveaway, tym razem do wygrania gra Interplanetary: Enhanced Edition 
    
   Zapraszam oraz życzę powodzenia.  
    
   Interplanetary to turowa strategia artyleryjska rozgrywana na kosmiczną skalę. Rozwijaj ojczystą planetę i stosuj potężne salwy, tura po turze tocząc wojnę na galaktycznym polu bitwy. To wyścig zbrojeń pomiędzy planetami rozwijającymi coraz potężniejsze uzbrojenie. Ogromne baterie dział elektromagnetycznych to podstawa międzyplanetarnego arsenału, ale kluczem do wygranej może być chytre użycie rakiet i precyzyjnych laserów.
   Strategiczne planowanie, ulepszenia i fortyfikacje mogą ochronić twoje kluczowe budynki, dając ci przewagę – ale porażka jednej ze stron jest tylko kwestią czasu.


   Wersja Enhanced Edition zawiera też: Sieciowe boty, orbity eliptyczne, tryb szybkiego celowania, nowe budynki, lepszy balans rozgrywki oraz ogólne poprawki i ulepszenia.
    
   Uwaga: giveaway tylko dla osób mających minimum zero punktów reputacji. Zgłoszenia osób z ujemną reputacją będą usuwane.
   • 2 odpowiedzi
  • Hearts of Iron IV
   Nasz kolejny giveaway dedykowany jest miłośnikom wojowania oraz strategii. Tym razem możecie zdobyć Hearts of Iron IV - klasyczną już strategię Paradoxu, grę trudną, ale cholernie satysfakcjonującą.
   • 0 odpowiedzi
  • Assassins Creed Origins (Uplay)
   Zamorduj nudę z Game Armadą! Tym razem do wygrania idealny tytuł na wakacyjne wieczory - Assassins Creed Origins.
    • Twoje zdrowie!
    • Dzięki!
   • 3 odpowiedzi
  • Magazyn Jump Point wydanie 06.06 - What's Mine Is Yours
   Kolejny numer magazynu Jump Point już dostępny! Poczytaj o mechanice górnictwa oraz Reclaimerze i Prospectorze!
    • Dzięki!
   • 0 odpowiedzi
  • SOMA (Steam)
   Zapraszamy do udziału w kolejnym giveawayu Game Armady! Tym razem do zdobycia jest klucz steam do gry SOMA.
    • Lubię to!
   • 1 odpowiedź
 • Promowane produkty

 • Kategorie

 • Który starter wybrać?   26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które startery podobają ci się najbardziej?


   • RSI (seria Aurora)
   • Consolidated Outland (seria Mustang)
   • MISC (seria Reliant)
   • Origin (seria 100)
  2. 2. Startery z której serii posiadasz lub planujesz kupić?


   • RSI (seria Aurora)
   • Consolidated Outland (seria Mustang)
   • MISC (seria Reliant)
   • Origin (seria 100)
   • Żaden, skupiam się na większych jednostkach

  Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować. Zobacz temat
 • Odpowiedzi

  • Q&A: Drake Kraken Following the launch of the Kraken from Drake Interplanetary, we took your community-voted questions to our designers to give you more information on the recently unveiled capital ship. Special thanks to John Crewe and Todd Papy for answering these questions.   Do the Kraken’s shields cover other ships parked on the deck? The Kraken’s shields cover the hull of the ship and do not cover the ships or people that may be on the exposed landing pads. Ships contained inside the Hangars are covered by the shields. With the improvements to shield tech coming with Single Distance Field in the future, the projected bubble people currently see will be removed with a more hull wrapping projection of shield energy.

   What are the Kraken’s refuel, restock, and repair abilities for docked ships? The Kraken is, in many ways, a mobile base. This means it is able to refuel, restock and repair ships that have landed on it but these resources must be taken from the Kraken’s stores.

   Can you quantum travel while ships are parked on the deck? What about with people on the deck?

   Yes, you’ll be able to Quantum with ships parked on the deck. Quantum drives in our universe create a little bubble around the ship to move it and protects outward to cover those in very close proximity to the hull. Like other ships in our game, being outside your ship when in Quantum travel is an extremely dangerous scenario, so it’s not recommended due to the slightest misstep resulting in death or abandonment in deep space.

   What are your plans for landing on the Kraken while it is in motion? Like the Idris or other ships where you can land whilst they are in motion, we’ll provide automated landing solutions for those who do not wish to attempt a manual landing. This will provide a safe and secure landing at the expense of time, similar to our current automated landings at stations and rest stops.

   Can you spawn ships from the Kraken? When you spawn your Kraken, you will be able to spawn ships in/on it if you own them, but beyond that point no other ships can be spawned dynamically on-board. It is similar to how the Constellation will be able to have a ground vehicle within when spawned but is unable to spawn another ground vehicle in the hold, mid-flight. Players landing on the ship during game-play will have their ships permanently on the pad.

   What happens to the landed/hangar-landed ships if the Kraken pilot logs off/is disconnected? And what will happen when the owners of the landed ships log off? Do their ships persist until the Kraken is despawned, or is the pad free for another one to land on?
   The Kraken will follow the same rule-set as the persistent bed log off system we current have in game, if the owner of the Kraken logs off and there are no other players on-board, then it will be despawned. If there are still players on-board, then the Kraken and ships on-board will persist. If a player lands their ship on a Kraken, then proceeds to log off, their ship will persist with the Kraken until the point the Kraken is despawned or destroyed, at which point if the player then rejoins they will either have it respawn at the point the Kraken was or have to reclaim it in the event it was destroyed.

   How does the Kraken’s armor compare to other ships in its size-class, like the Idris? In true Drake fashion, the approach to construction prizes pragmatism and cost-effectiveness. Consequently, the Kraken is substantially less sturdy than the Idris and other dedicated military ships that are expected to face direct heavy or capital-scale firepower.

   What is meant by “Towards the rear of the ship public accommodations can be found for visitors and associates?” Does the Kraken offer any special function or gameplay for public services like shops, bars, medical, or trading for those who are waiting for repair or just visiting? There are onboard accommodation rooms to cover 1-2 players per landing pad. These are basic habs like you’d find at GrimHex and provide somewhere to rest, change, and sleep. There are no dedicated facilities like bars or trading areas on-board at this time.

   With the Kraken being capital ship size will it have escape pods now unlike other Drake ships? Drake sees no need to provide expensive escape pods when the Kraken can hold plenty of ships to facilitate escape in the “unlikely” event of an emergency.

   How many ships can the Kraken hold and still quantum drive with? The current design for Quantum Travel requires all the doors to be shut before the Quantum Drive can be initiated, with no requirements beyond that, such as checking for maximum ship amounts. The Kraken can therefore quantum travel with a full complement of ships, although as mentioned earlier, being on deck is a risky proposition.

   Can the Kraken equip military grade items or only civilian/industrial? The Kraken can only equip Civilian and Industrial items and comes with Civilian Grade C items by default.

   The Kraken brochure talks about configuring the rear hangars to fit our needs. Does this mean that the Kraken might have some modular capabilities to outfit those hangars to suit other functions like extended medical/S&R or salvage processing?
   Drake always look to maximize the use of their spaceships, and whilst these rear cargo holds are ostensibly for cargo, there is a significant amount of real estate that could be re-purposed in the future for alternative uses.

   How will this ship defend against armed boarding parties or other guests who refuse to leave? The internal layout of the ship provides quite a few choke-points from the landing pads, allowing a somewhat organized defense against boarding. There are no inbuilt mechanics within the ship to deal with guests who refuse to leave. That will be down to the owners persuasion techniques.

   Can we transfer cargo between docked/landed ships? If not, can cargo be transferred between docked/landed ships and the Kraken?
   Every external landing pad has access to the internal tram route via a loading hatch located within the airlock antechamber. The internal tram is primarily designed to carry cargo between the pads and the main cargo hold of the ship to facilitate cargo moving between ships and the Kraken itself.

   The Kraken shows some concept of it landed in a desert, as well as parked at Lorville . How can we expect it to fare in atmospheric flight. Does it have VTOL?
   As with all ships of this size, the atmospheric flight performance can be characterized as poor at best, but the Kraken does have multiple VTOL thrusters to allow it to take off and land in atmosphere. There are two located under the front “ears” that pivot to face 90 degrees down and more are built into the underside of the rear hull in a permanent down-facing layout.

   Przeczytaj całość
  • John Crewe and Paul Jones join Jared at CitizenCon 2948 to discuss the Drake Kraken and Anvil Valkyrie.

   To watch Reverse the Verse LIVE each and every week, tune into http://twitch.tv/starcitizen. Przeczytaj całość
  • I jeszcze podsumowanie do "Mrówy"  
  • Wczorajszy stream   Obłoki gazowe   Zebrane informacje  
 • Tematy

 • Quizy

 • Blogi

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na twoim urządzeniu pliki cookies by ulepszyć korzystanie z naszego serwisu. Możesz dopasować swoje ustawienia obsługi cookies, a jeśli tego nie uczynisz zakładamy, że nie stanowi to dla ciebie problemu. Polityka prywatności