Skocz do zawartości
 • Dołącz do nas!

  Zarejestruj się aby uzyskać dostęp do wszystkich możliwości oferowanych przez naszą społeczność. Po zalogowaniu możesz zakładać tematy, odpowiadać w istniejących, przeglądać i dodawać zawartość galerii, korzystać z systemu reputacji, prywatnego komunikatora i wielu innych opcji!

  Ten komunikat zostanie usunięty gdy się zalogujesz.

 • Whyduck
  Whyduck

  Przewodnik Galaktyczny: system Centauri

  Centauri.jpgSystem Centauri składa się z pięciu planet oraz dwóch punktów skokowych otaczających wielką gwiazdę typu A. Centauri był jednym z pierwszych systemów skolonizowanych przez ludzi w początkowym okresie podboju kosmosu. 

   

  Odkryty został w 2365 przez specjalny statek badawczy, który natychmiast rozpoznał olbrzymi potencjał kolonizacyjny trzeciej planety. Na Centauri III szybko została wbita flaga, a obszary lądu przydzielono pod zasiedlenie konstrukcyjnym zespołom kolonizującym. W efekcie tego powstał Saisei, jeden z piękniejszych i dobrze skonstruowanych ludzkich światów w UEE. W trakcie jego rozwijania inne planety w tym systemie całkowicie pominięto. Na przestrzeni wieków odkryto na nich rozsiane złoża surowców, gdzie powstały równie rozproszone choć liczne inwestycje górnicze.

   

   

  Centauri I oraz II


  W niedalekiej odległości od gwiazdy orbituje maleńka protoplaneta. Centauri I nie posiada atmosfery ani zasobów kopalnych, jednakże widok na gwiazdę z orbity Centauri I jest zjawiskowy. Znana fotografia (często spotykany motyw widokówek) wykonana przez specjalny statek badawczy przedstawia wschodzące niebiesko-białe słońce, które zdaje się pochłaniać maleńką planetę.

   

  Planeta Centauri II, zwana Yar to skalisty świat terraformowany przez UEE. Bliskość słońca powoduje wyjałowienie środowiska, które na znacznej powierzchni tworzy charakterystyczną czerwoną pustynię ciągnącą się w nieskończoność i dobrze widoczną z orbity. Yar jest usiana przez stacje badawcze, komercyjne punkty postoju oraz opuszczone osady, z których większość pokrywa drobny, czerwony pasek; sporo z tych osad zostało już całkowicie zasypanych i wchłoniętych przez pustynię.

   

  Dlaczego postawiono na rozwój tej planety? Przez Yar przetoczyła się jakieś sto lat temu niespodziewana fala wykupu terenów po tym, jak odkryto złoża cennego kruszcu w pasmie górskim. Z czasem zasoby się wyczerpały, więc obecność ludzi zaczęła się także zmniejszać. Archibald Station - największe lądowisko na planecie to posterunek naukowy, który rozrósł się do obszarów małego miasta po czym skurczył się do wielkości bazy, gdy zainteresowanie planetą osłabło. Pozostała infrastruktura jest wystarczająca do obsługi przylatujących statków, chociaż nieliczna populacja potrzebuje tylko dostaw podstawowych produktów.

   

  Saisei


  Trzecia planeta jest jedynym powodem by odwiedzić Centauri. Saisei to pięknie terraformowany świat, gdzie wszystko od początku zostało zaplanowane i stworzone aby jak najlepiej służyć mieszkającym tu ludziom. W całej skolonizowanej galaktyce Saisei jest jedynym światem, gdzie Rada Rządząca wprowadziła ograniczenie maksymalnej liczby mieszkańców, mające na celu ochronę środowiska.

   

  Centauri-System-Fujin_.jpg

  Historia

  Pierwsze badania systemu Centauri wykonano w 2365 i natychmiast oferta termoformowania trzeciej planety trafiła na rynek. Przetarg wygrała grupa ADJUST Colonial, składająca się z azjatyckich repatriantów z Ziemi, którzy stworzyli podwaliny kulturowe dla ich nowego domu jakim stało się Fujin City. Od tego czasu kulturalny rozwój Saisei uległ wyjątkowej zmianie; spory wpływ na niego miała ziemska tradycja, ale ostateczny efekt jest czymś zupełnie odmiennym. Poza naturalnym pięknem, organicznymi konstrukcjami i limitowaną populacją system Centauri jest znany także jako główna siedziba MISC, koncernu odpowiedzialnego za większość ruchu powietrznego ciężkich jednostek UEE.

  Fujin City

  Fujin City to najczęściej odwiedzane miejsce na Sansei. Szczyci się w pełni zautomatyzowanym lądowiskiem o dużej przepustowości należącym do Sansei Landing Consortium. Prywatne hangary należą do rzadkości gdyż ceny nieruchomości należą tutaj do jednych z większych. W mieście znajdziemy wszystkie wygody i potrzeby, od salonu sprzedaży Astro-Armada aż po biura terenowe Advocacy. W centrum Fujin zlokalizowano salon wystawowy koncernu MISC, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć prezentowane najnowsze modele Freelancera, Starfarera oraz innych statków transportu masowego. W sercu miasta znajduje się Nessa Park, pięknie urządzone i utrzymany park będący oazą zieleni dla pracowników miejskich.

   

  Centralna fabryka MISC zlokalizowana została na dalekich obrzeżach miasta i także jest precyzyjnie zaprojektowanym, w pełni zautomatyzowanym tworem, jaki powielono na wielu innych planetach. W tej fabryce MISC buduje najwięcej Starfarerów, które są dostarczane do innych światów i systemów (tym niemniej modułowa fabryka może zmienić profil produkcyjny według potrzeb). Na Sansei działają także inne fabryki przemysłu ciężkiego, ale wszystkie zgodnie z tutejszym zwyczajem zostały zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska. Efektem jest masowy eksport komponentów do statków, dóbr luksusowych oraz innych wyrobów przemysłu ciężkiego, co wydaje się być zupełną osobliwością zważywszy na w pełni zasłużoną reputację Sansei jako jednej z najczystszych planet w znanej galaktyce. Wiadomość dla pozostałej części ludzkości jest jasna: planowanie popłaca.

   

  Centauri IV, Pas Alfa Centauri & Centauri V


  Centauri IV to skalista planeta, którą charakteryzuje jedna bardzo interesująca cecha - całkowity brak płynnego rdzenia. Ten pozbawiony jądra świat nie mógł oczywiście wykształcić pola magnetycznego, a co za tym idzie utrzymać atmosfery (astronomowie wierzą, że istniała w pewnym okresie w szczątkowej formie, ale wiatry solarne około trzech tysięcy lat temu ostatecznie usunęły jej resztki). Z uwagi na bliskość pasa asteroid Centauri IV była często bombardowana meteorytami. Teoretycznie planeta mogłaby zostać terraformowana, ale szanse na to są znikome - potrzebna jest specjalna technologia oraz zasoby do stworzenia rdzenia, co wiąże się z gigantycznymi kosztami i trudnościami technologicznymi. Dalej za Centauri IV leży gęsty pas asteroid, jedyny w całym systemie. Chociaż całkowita masa zgromadzonych w nim meteorytów mogła by uformować kolejną planetę z nieznanych przyczyn nigdy do tego nie doszło. Region ten obfituje w złoża metali ciężkich, co zaowocowało powstaniem licznych górniczych stacji wydobywczych zasilających w surowiec fabryki na Saisei.

   

  Najdalej wysuniętą planetą układu jest Centauri V, masywny superjowisz - czerwono-żółty gigant gazowy kilkukrotnie większy od jemu podobnych. Jej atmosfera nadawałaby się na urządzenie doskonałej stacji służącej uzupełnianiu paliwa, jednak takowa nie została jak dotąd zbudowana.

   

   

  _TRAVEL_WARNING.png

  OSTRZEŻENIE DLA PODRÓŻNYCH

  390xTransport-Safety-Board.png

   

  Osoby przybywające na Saisei powinny być świadome bardzo wysokich kosztów zakwaterowania i wyżywienia. Posiadanie zasobnego portfela jest bardzo wskazane.
  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia


 • Polecane

  • Szybki i zarazem kosmiczny giveaway, tym razem do wygrania gra Interplanetary: Enhanced Edition 
    
   Zapraszam oraz życzę powodzenia.  
    
   Interplanetary to turowa strategia artyleryjska rozgrywana na kosmiczną skalę. Rozwijaj ojczystą planetę i stosuj potężne salwy, tura po turze tocząc wojnę na galaktycznym polu bitwy. To wyścig zbrojeń pomiędzy planetami rozwijającymi coraz potężniejsze uzbrojenie. Ogromne baterie dział elektromagnetycznych to podstawa międzyplanetarnego arsenału, ale kluczem do wygranej może być chytre użycie rakiet i precyzyjnych laserów.
   Strategiczne planowanie, ulepszenia i fortyfikacje mogą ochronić twoje kluczowe budynki, dając ci przewagę – ale porażka jednej ze stron jest tylko kwestią czasu.


   Wersja Enhanced Edition zawiera też: Sieciowe boty, orbity eliptyczne, tryb szybkiego celowania, nowe budynki, lepszy balans rozgrywki oraz ogólne poprawki i ulepszenia.
    
   Uwaga: giveaway tylko dla osób mających minimum zero punktów reputacji. Zgłoszenia osób z ujemną reputacją będą usuwane.
   • 2 odpowiedzi
  • Hearts of Iron IV
   Nasz kolejny giveaway dedykowany jest miłośnikom wojowania oraz strategii. Tym razem możecie zdobyć Hearts of Iron IV - klasyczną już strategię Paradoxu, grę trudną, ale cholernie satysfakcjonującą.
   • 0 odpowiedzi
  • Assassins Creed Origins (Uplay)
   Zamorduj nudę z Game Armadą! Tym razem do wygrania idealny tytuł na wakacyjne wieczory - Assassins Creed Origins.
    • Twoje zdrowie!
    • Dzięki!
   • 3 odpowiedzi
  • Magazyn Jump Point wydanie 06.06 - What's Mine Is Yours
   Kolejny numer magazynu Jump Point już dostępny! Poczytaj o mechanice górnictwa oraz Reclaimerze i Prospectorze!
    • Dzięki!
   • 0 odpowiedzi
  • SOMA (Steam)
   Zapraszamy do udziału w kolejnym giveawayu Game Armady! Tym razem do zdobycia jest klucz steam do gry SOMA.
    • Lubię to!
   • 1 odpowiedź
 • Promowane produkty

 • Kategorie

 • Który starter wybrać?   26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które startery podobają ci się najbardziej?


   • RSI (seria Aurora)
   • Consolidated Outland (seria Mustang)
   • MISC (seria Reliant)
   • Origin (seria 100)
  2. 2. Startery z której serii posiadasz lub planujesz kupić?


   • RSI (seria Aurora)
   • Consolidated Outland (seria Mustang)
   • MISC (seria Reliant)
   • Origin (seria 100)
   • Żaden, skupiam się na większych jednostkach

  Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować. Zobacz temat
 • Odpowiedzi

  • Q&A: Drake Kraken Following the launch of the Kraken from Drake Interplanetary, we took your community-voted questions to our designers to give you more information on the recently unveiled capital ship. Special thanks to John Crewe and Todd Papy for answering these questions.   Do the Kraken’s shields cover other ships parked on the deck? The Kraken’s shields cover the hull of the ship and do not cover the ships or people that may be on the exposed landing pads. Ships contained inside the Hangars are covered by the shields. With the improvements to shield tech coming with Single Distance Field in the future, the projected bubble people currently see will be removed with a more hull wrapping projection of shield energy.

   What are the Kraken’s refuel, restock, and repair abilities for docked ships? The Kraken is, in many ways, a mobile base. This means it is able to refuel, restock and repair ships that have landed on it but these resources must be taken from the Kraken’s stores.

   Can you quantum travel while ships are parked on the deck? What about with people on the deck?

   Yes, you’ll be able to Quantum with ships parked on the deck. Quantum drives in our universe create a little bubble around the ship to move it and protects outward to cover those in very close proximity to the hull. Like other ships in our game, being outside your ship when in Quantum travel is an extremely dangerous scenario, so it’s not recommended due to the slightest misstep resulting in death or abandonment in deep space.

   What are your plans for landing on the Kraken while it is in motion? Like the Idris or other ships where you can land whilst they are in motion, we’ll provide automated landing solutions for those who do not wish to attempt a manual landing. This will provide a safe and secure landing at the expense of time, similar to our current automated landings at stations and rest stops.

   Can you spawn ships from the Kraken? When you spawn your Kraken, you will be able to spawn ships in/on it if you own them, but beyond that point no other ships can be spawned dynamically on-board. It is similar to how the Constellation will be able to have a ground vehicle within when spawned but is unable to spawn another ground vehicle in the hold, mid-flight. Players landing on the ship during game-play will have their ships permanently on the pad.

   What happens to the landed/hangar-landed ships if the Kraken pilot logs off/is disconnected? And what will happen when the owners of the landed ships log off? Do their ships persist until the Kraken is despawned, or is the pad free for another one to land on?
   The Kraken will follow the same rule-set as the persistent bed log off system we current have in game, if the owner of the Kraken logs off and there are no other players on-board, then it will be despawned. If there are still players on-board, then the Kraken and ships on-board will persist. If a player lands their ship on a Kraken, then proceeds to log off, their ship will persist with the Kraken until the point the Kraken is despawned or destroyed, at which point if the player then rejoins they will either have it respawn at the point the Kraken was or have to reclaim it in the event it was destroyed.

   How does the Kraken’s armor compare to other ships in its size-class, like the Idris? In true Drake fashion, the approach to construction prizes pragmatism and cost-effectiveness. Consequently, the Kraken is substantially less sturdy than the Idris and other dedicated military ships that are expected to face direct heavy or capital-scale firepower.

   What is meant by “Towards the rear of the ship public accommodations can be found for visitors and associates?” Does the Kraken offer any special function or gameplay for public services like shops, bars, medical, or trading for those who are waiting for repair or just visiting? There are onboard accommodation rooms to cover 1-2 players per landing pad. These are basic habs like you’d find at GrimHex and provide somewhere to rest, change, and sleep. There are no dedicated facilities like bars or trading areas on-board at this time.

   With the Kraken being capital ship size will it have escape pods now unlike other Drake ships? Drake sees no need to provide expensive escape pods when the Kraken can hold plenty of ships to facilitate escape in the “unlikely” event of an emergency.

   How many ships can the Kraken hold and still quantum drive with? The current design for Quantum Travel requires all the doors to be shut before the Quantum Drive can be initiated, with no requirements beyond that, such as checking for maximum ship amounts. The Kraken can therefore quantum travel with a full complement of ships, although as mentioned earlier, being on deck is a risky proposition.

   Can the Kraken equip military grade items or only civilian/industrial? The Kraken can only equip Civilian and Industrial items and comes with Civilian Grade C items by default.

   The Kraken brochure talks about configuring the rear hangars to fit our needs. Does this mean that the Kraken might have some modular capabilities to outfit those hangars to suit other functions like extended medical/S&R or salvage processing?
   Drake always look to maximize the use of their spaceships, and whilst these rear cargo holds are ostensibly for cargo, there is a significant amount of real estate that could be re-purposed in the future for alternative uses.

   How will this ship defend against armed boarding parties or other guests who refuse to leave? The internal layout of the ship provides quite a few choke-points from the landing pads, allowing a somewhat organized defense against boarding. There are no inbuilt mechanics within the ship to deal with guests who refuse to leave. That will be down to the owners persuasion techniques.

   Can we transfer cargo between docked/landed ships? If not, can cargo be transferred between docked/landed ships and the Kraken?
   Every external landing pad has access to the internal tram route via a loading hatch located within the airlock antechamber. The internal tram is primarily designed to carry cargo between the pads and the main cargo hold of the ship to facilitate cargo moving between ships and the Kraken itself.

   The Kraken shows some concept of it landed in a desert, as well as parked at Lorville . How can we expect it to fare in atmospheric flight. Does it have VTOL?
   As with all ships of this size, the atmospheric flight performance can be characterized as poor at best, but the Kraken does have multiple VTOL thrusters to allow it to take off and land in atmosphere. There are two located under the front “ears” that pivot to face 90 degrees down and more are built into the underside of the rear hull in a permanent down-facing layout.

   Przeczytaj całość
  • John Crewe and Paul Jones join Jared at CitizenCon 2948 to discuss the Drake Kraken and Anvil Valkyrie.

   To watch Reverse the Verse LIVE each and every week, tune into http://twitch.tv/starcitizen. Przeczytaj całość
  • I jeszcze podsumowanie do "Mrówy"  
  • Wczorajszy stream   Obłoki gazowe   Zebrane informacje  
 • Tematy

 • Quizy

 • Blogi

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na twoim urządzeniu pliki cookies by ulepszyć korzystanie z naszego serwisu. Możesz dopasować swoje ustawienia obsługi cookies, a jeśli tego nie uczynisz zakładamy, że nie stanowi to dla ciebie problemu. Polityka prywatności