Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Jest dość industrialny, w sumie tego chciałem jednak w moich myślach roiła się raczej obraz wielkiej bryły stali, szerokiej, wysokiej, mieszczącej w swej przepastnej przestrzeni olbrzymi ładunek który umieszczany by był za pomocą zamontowanych na górze szyn i uchwytów transportowych, od góry wisiały by huśtające się łańcuchy montażowe po których ciekła by skraplająca się woda z systemów osuszania powietrza ;)   Tak wiem za dużo oglądałem obcego  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">

 

Co do ergonomii, rozwiązanie faktycznie jest praktyczne i trudno się z tym nie zgodzić, wcześniej zastosowano podobne w Orionie, może stąd to wrażenie wtórności.   


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu dla odmiany macie rzut okiem na średniaka czyli Hull C 

 

 

Oraz porównanie od GreyHeadedGamer

 

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam ...

Wam tylko torpedy, lasery i wybuchy w głowie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.gif">

Pomijam wygląd serii Hull bo są jakie są  (w wersji rozłożonej zawsze można dorobić sobie na wyświetlanej reklamie)

Gdyby mogły funkcjonować w wersji złożonej wożąc ładunek były dla mnie super (takie latające wieloryby)

Akurat Freelancery mi się bardzo podobają a to nic innego jak ich "mniejsi, więksi i dużo więksi kuzyni" ...

 

Ale ja nie o tym chciałem się "powymóżdżać"

Dwa ostatnie Hull-e to dla mnie jednostki specyficzne które nie mają latać nigdzie indziej niż w tzw. bezpiecznych systemach UEE i to najlepiej z obstawą.

Jeśli SC w PU nie będzie tylko "Arena Commander do kwadratu" to taki Hull D/E może "zrobić dobrze"   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.gif">  właścicielowi i Organizacji.

Po prostu najważniejszy jest tu efekt skali.

Nawet gdy przewożąc zwyczajną żywność z planety na planetę w systemie Sol zarobimy na czysto pewnie choć ten 1 UEC na 1 SCU ładunku (wydaje mi się, że będzie tego trochę więcej bo raczej właściciele Aurory nie będą wozić towaru dla 4 UEC zysku :devil: )

Tak więc na jednym kursie z przysłowiowym "żarciem" zarobimy minimum 154 tys UEC czyli możliwość zakupu Aurory a po dwóch kursach Gladius-a itd. (uwzględniając 3-krotny wzrost cen statków w PU)

A mówimy o zysku 1 UEC na 1 SCU  - zakładam, że tyle minimum powinno być dla właściciela a będzie pewnie znacznie, znacznie więcej ... (takie 6 UEC/1 SCU  zysku daje prawie milion UEC ...)

Mając takie możliwości zarabiania łatwo będzie opłacić finansowo eskortę oraz załogę dla takiego statku.

Może posiadając kilka różnych Hull-i zorganizujemy konwój a Tecon nawet odpali swojego Javellina w ramach eskorty :)

No przy takich zarobkach zawsze będzie możliwości już na początku finansowej rozbudowy Organizacji i wsparcia Kolegów ...

 

Należy jednak pamiętać, że aby coś takiego jak Hull E na początku PU załadować należy mieć trochę kapitału na zakup towaru ... :confused:

 

Pozostaje pytanie co w tym "idealnym planie"  :thumbsup:   spieprz ... CIG ?

Czyli jak w grze będą funkcjonować np. następujące kwestie:

  • czy handel będzie sensownie rozwiązany ?
  • jak będzie działo prawo podaży i popytu ?
  • ile będzie dostępnego towaru na stacjach ?
  • jakie będą koszty lotu (?), ubezpieczenia reszty takiego np. E, ubezpieczenia ładunku ?
  • w jaki sposób będzie się odbywał i jak długo trwał załadunek i rozładunek takiego Hull E ?

No i jeszcze wiele innych pytań bo tradycyjnie niewiele wiadomo a to wiadomo jeszcze pewnie ulegnie zmianie ...

 

No i na koniec (dzięki pracy @Zerat_KJ na naszej głównej stronie) kilka wypowiedzi CR na temat handlu

 

10 for the Chairman – odcinek 38

 

P: Kocham handel i lubię prowadzić karierę potentata handlowego. Zastanawiam się jaki będzie rynek w Star Citizenie. Czy będą tam dostępne wszystkie / większość przedmioty występujące w grze?  Czy ceny będą zależne od działań graczy? Czy gracze będą w stanie osiągać zyski tylko kupując towar w jednym systemie, transportując go do innego i tam sprzedając? Czy też będzie możliwa spekulacja cenowa w miejscu gdzie gracz będzie przebywać?
O: Rynek będzie zależny od lokalizacji, dostępności towarów i potrzeb każdej planety oraz co gracze będą w tym regionie sprzedawać. Bardzo mało prawdopodobne jest że każdy towar będzie dostępny w każdym miejscu chociaż miejsca takie jak np Terra będą miały znacznie większy wybór towarów dostępnych jak i potrzebnych niż planety na pograniczu. Ogólnie skłaniam się ku konieczności przewozu towarów, więc lecimy gdzieś kupujemy dużo i sprzedajemy z zyskiem gdzie indziej. Możliwe że będzie się dało kogoś wynająć do przewozu towarów i zarządzać swoim imperium handlowym z jednego miejsca. Gracze będą wywierać wpływ na ekonomię uniwersum, ale system jest zaprojektowany tak, aby uniknąć możliwości manipulacji nim – transakcje przeprowadzane przez graczy będą stanowić tylko ok 10% transakcji ekonomicznych w grze.

 

10 for the Chairman – odcinek 50 (PL)

 

[18:10] P: Czy możesz szerzej opisać system handlu w PU? Czy będę mógł zarabiać bez wychodzenia ze statku czy planowane jest coś bardziej złożonego, gdzie będzie trzeba wyładować ładunek i przewieźć do sklepów, a następnie spróbować im go sprzedać?
O: Na większości planet i stacji załadunkiem i rozładunkiem zajmą się załogi od tego odpowiedzialne. Będą pewne rodzaje cargo np. nielegalne towary, gdzie trzeba będzie znaleźć odpowiedniego kupca a nie sprzedawać je przez główny system handlowy. Mogą zdarzyć się miejsca, gdzie od punktu lądowania do sklepu jest daleka droga wtedy trzeba będzie załadować towar na jednostkę naziemną i przewieźć gdzie trzeba.

 

Więc jakaś tam nadzieja jest, że to się może udać ...

 

 

ps.

Na reddit-cie znalazłem pomysł na jeszcze jedno zastosowanie ( dla tych co lubią wybuchy   Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.gif"> )

Załadowany na maksa materiałami wybuchowymi/tlenem/benzyną Hull E jako latająca bomba ... :devil:

Jeśli doleci do celu to też ładnie zaprezentuje działanie efektu skali ...

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten nowy system obrażeń ( co pokazywali na gladiusie ) porządnie działa to już widzę, co będzie ulubioną zabawą trolli. Strzelamy w środek tego wieszaka w Hullach i przepoławiamy statek  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_biggrin.png">


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Hull D i Hull E

 

 

 

Jeszcze jeden film z Hull D - warto zwrócić uwagę na porównanie postaci człowieka w 50 sekundzie  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przehandlowalem swojego super horneta i m50 za hull d. Teraz jestem juz spokojny o swoja przyszlosc. Zarobie mnostwo kasy, kupie i terraformuje jakas spokojna planetke i moge zyc!  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


A tu mial byc jakis zajebisty podpis albo cytat, ale wole piwo i fajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, ja bym jednak nie spodziewał się, iż Hull E będzie statkiem "I win" - zaryzukuje stwierdzenie, iż to będzie swego rodzaju odpowiednik Javelina -  daje nowe, duże możliwości, ale też nie jest bez wad.

 

W przypadku Hull E, kilka przykładowych kwestii, które utrudnią korzystanie z niego:

-Załadunek statku. Po ostatnim design poscie, nt cargo, raczej nie spodziewałym się po prostu przycisku "ładunek cargo" po naciśnięciu którego po 5 sekundach można już ruszać - to wszystko trzeba będzie (czy to przez NPC, czy to przez graczy) dostarczyć i załadować na Hull E. Hull B który m.in. do takich rzeczy ma służyć będzie potrzebował 250 kursów by to przewieźć(lub 250 Hull B;p). Hull A - 2000, Aurora pewnie z 6000 kursów. To wszystko będzie zajmowało czas i pieniądze

-To jest spore - nie ma szans by to się zmieściło w cokolwiek innego niż największe punkty skokowe. Co za tym idzie, podróż będzie znacząco dłuższa, niż innymi statkami, nie wiem czy wszędzie dało się dolecieć. A i na pewno paliwo na skok nie będzie darmowe.

-Ktoś chcę przewieźć  złoto za powiedzmy 1 mld $. To jest mniej więcej 1SFU - będziesz to przewoził Reteliatorem/Connie/Freelancerem/F7C/Idrisem czy pozwolisz by to dyndało nie zabezpieczone na powolnym Hull E? Hull E będzie się przewoziło przede wszystkim niskowartościowe towary w bezpiecznych układach

-To było powiedziane, ale jeśli kontenery są na zewnątrz, to eskorta musi być SZCZELNA - nie wiem czy nie kilka eskadr Hornetów nawet wystarczy do ochrony Hull E.

-Te kontenery trzeba będzie kupić - pewnie będą kosztować majątek:)

 

Inna kwestia, iż wyobrażam sobie taki scenariusz: ktoś (powiedzmy UEE Advocacy) zleca przetransportowanie 1M SFU z nie do końca bezpiecznego obszaru. Wieści się rozchodzą, o dużej robocie. Organizacja i logistyka zorganizowania takiego transportu byłaby wyzwaniem nawet ATER Dracona - 4-6 Hull E, sporo Hull D,C,B,A(by w razie czego przewozić kontery pomiędzy statkami, dziesiątki myśliwców eskorty, Retaliatory, Redeemery, by w razie czego walczyć z desantem, Reclaimer, by zbierać swoje części, Javelin, przodem sporo zwiadowców, jakieś Heraldy próbujące zmylić przeciwników.....Już uwielbiam SC jak to umożliwi:)


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Obstawiam, że im większy statek, tym mniejszy zysk w przeliczeniu na 1 SCU. Oczywiście nie proporcjonalnie mniejszy, bo trudno się spodziewać równych zysków przy użyciu Hull A i Hull E. Warto też wziąć pod uwagę czas - mniejsze prawdopodobnie będą szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie, czy warto kupować A tylko po to żeby "zaklepać" sobie jakieś LTI? Generalnie, chcę w grze zarobić na statki, ale dopuszczam też możliwość, że ubezpieczenie przyjmie funkcję abonamentu i wcale nie będzie tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Jeśli chcesz mieć w przyszłości LTI na swoich statkach to imho warto dokonac zakupu choćby wersji A.

Gdy natomiast wyjdzie MISC Reliant (ostatni tzw. statek startowy - ma mieć podobno LTI) zawsze będziesz mógł przetopić Hull-a i kupić za odzyskane pieniądze może nawet 2 Reliant-y a później szybciej (niż w przypadku Hull-a) przerobić je za pomocą CCU na to co Cię interesuje.

Co do samego LTI to warto mieć (imho szczególnie w przypadku dużych jednostek) ale jego znaczenie w SC wydaje się mocno maleć ...

Pewnie zanim wyjdzie SC dzięki polityce CIG będą mogli mieć je wszyscy gracze na wszystkich swoich statkach  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_wink.png">

 

 

edit

 

Porównanie wielkości wszystkich statków serii Hull

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na szczęście tylko Cutlassi, jak bym miał Constalkę to bym nie przetapiał  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam Hulla A  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_heart2.png"> i jestem w nim zakochana podoba mi się bardzo pomysł wyglądowi XD ( o ironio większości się się nie podoba XD  ) jeśli statek naprawczy będzie ogromnym klocem to sobie go odpuszczę i zostanę przy handu XD i mój jeleń będzie miał robotę do bronienia mnie :P


inuciian_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIG postanowiło trochę doprecyzować i odpowiedzieć na pytania i wątpliwości graczy do serii Hull.
W ciągu tygodnia ma pojawić się kilka artykułów na ten temat:
Kilka krótkich informacji o Hull-A https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/14681-Hull-A-Q-A

  • Kontenery w uniwersum Star Citizen są w pełni ujednolicone, tak że ​​te z serii Hull będą pasować do Aurory jaki i do Bengall-a.
  • zamiast wielu małych pojemników będzie można zabrać jeden duży kontener jeśli tylko będzie można go fizycznie podpiąć
  • seria Hull będzie przystosowana do przewożenia innych statków (przygotowanych/złożonych odpowiednio do transportu)
  • seria E ma możliwość przewożenia (kosztem ładunku) małych myśliwców zyskując dzięki temu statki eskorty - startujące w przypadku niebezpieczeństwa.
  • będzie możliwość samodzielnego rozładowania Hull-i ale dotyczy to małych jednostek. Duże (C,D i E) stacjonujące na orbicie będą rozładowywane automatycznie przez NPC.
  • będzie dostępny ekran do zarządzania ładunkiem (na wszystkich statkach handlowych) co będzie bardzo przydatne w przypadku serii Hull.
  • wszystkie statki serii Hull mają standardowo Jump drive
  • wrzeciono kadłuba wygląda na najsłabszy punkt Hull-a ale CIG planuje aby uszkadzając je nie można było statku rozerwać na dwie części.
  • każdy kontener i wszystkie razem mają mieć pełne ekranowanie jak kadłub statku a dodatkowo można będzie zakupić specjalne wersje opancerzone (zresztą który pirat niszczy w pierwszej kolejności łup)
  • CCU będzie dostępne do całej serii Hull (gdy będą dostępne w silniku gry)

No i zaczynam myśleć nad wersją E ....  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_devil.gif">
 

 

 

ps.

Na zakończenie sprzedaży CIG planuje zrobić tzw. "Flash Sale" i sprzedać 1000 sztuk unikalnej wersji Hull-L ale cena i parametry nie są jeszcze znane ...
 

hull-l.jpg

 

 

 

 

Oczywiście ze sprzedażą wersji Hull-L to żart ...

:D

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za Hull'a w wersji E wołają 550+vat to za tego jamnika przynajmniej 700-800$

 

Edit: A nawet jak zażyczą sobie 2000$ to i tak się sprzeda  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Edytowane przez Berecik26

Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

 

Padłeś kolego ofiarą żartu kolegi Dako, zresztą bardzo dobrego, bo znając praktyki CIG w kwestii sprzedaży statków to bym się nie zdziwił ;)

 

Zresztą jak wrócę do domu to wrzucę odpowiednie materiały graficzne dotyczące sposobu wyceniania przez CIG nowych statków, dzięki temu wszyscy zrozumieją mechanizmu ich powstawania :P


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nad B zastanawiam, tylko nie wiem czy jest sens jak i tak pewnie jakieś CCU poleci w przyszłości. Chociaż taki transporter by się przydał w mojej mini-flocie. Do czwartego maja jeszcze trochę czasu, to jest czas na wymyślenie czy brać A, czy B.

Edytowane przez zaraz

sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem A z tego względu że najtańszy a mają być CCU dla całego spektrum Hulla. CCU nigdy nie wychodzi drożej, więc po co przepłacać  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy opłaca się przetopić Banu na Hulla C.  Banu nieznacznie droższy .

CIG tak to rozmydlił ,że sam nie wiem, to i to nadaje się do transportu. Banu miał  Cargo 6000 teraz będzie miał 1500 (bez sensu ). Hull C 4800.

Myślałem ,że polecę sobie rozłożę kramik i oki, kasa leci. Teraz wydaję się, ze Hullem więcej przewiozę - więc więcej zarobię , tym bardziej ,że Hull ma  LTI , Banu 24 miesiące.

Banu miał być statkiem  wszechstronnym (zmiany wyposażenia) do handlu i przewożenia , teraz chyba oni sami nie wiedzą o co im chodzi.

To tym bardziej trudno jest nam decydować o tym jak ma wyglądać nasza przyszła flota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Banu ma ładownie w środku, Hull na zewnątrz.

Banu ma sporą przestrzeń mieszkalną

Banu ma być szybkie i nieźle uzbrojone

Te 1500 to jest tyle samo co było, jeno inaczej liczone.

 

 

Ogólnie to ja bym wybrał Hull C, ale dlatego, że lubię statki MISCa.


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności