Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Starship Mike'a Resnicka (nawalił całą serię o historii cywilizacji kosmicznej, ale przeczytałem tylko to (bo się przeniosłem na Zaginioną Flotę))

Nawet ostatnio przeczytałem sobie seria Starship Resnicka - bardzo dobra, ale, jak to bywa ostatnia księga jest znacznie gorsza niż pierwsza. 

 

Ja ze swojej strony poleciłbym polska SF - przykładowo:

Kołodziejczaka

-Kolory Sztandarów

-Schwytany w światła 

Głowobójcy

Dukaja

-Perfekcyjna Niedoskonałość


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zaproponuje dość nowego coś nowego i polskiego.

Michał Cholewa:

  1. Gambit,
  2. Punkt Cięcia
  3. Forta

W powyższej kolejności, klimat/realia całkiem sensowne, a po autorze widać ze się wyrabia 'w rzemiośle' i czyta się go naprawdę fajnie.


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej strony - Łukjanienkę (tego od cyklu o m.in. Nocnym i Dziennym Patrolu) - napisał fajny z lekka zalatujący cyberpunkiem cykl głębia:

Głębia (Лабиринт отражений)

 

A także (jeśli nie wspominałam o tym gdzieś wcześniej) Ready Player One napisaną przez Ernesta Cline'a nie wiedzieć czemu jako "Player One" 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie na pierwszym miejscu jest seria Davida Webera Honor Harrington, doskonale opisany świat w jakim rozstrzyga się fabuła,

 wspaniałe opisy bitew flot stron walczących, nowinki techniczne nie tylko SF ale i na pograniczu SF i wiedzy z fizyki np. w skoku do innego systemu przez węzeł (jump point) wykorzystuje się żagle Warszawskiej ( teraz właśnie NASA -  i nie tylko - też robi badania nad wykorzystaniem żagli na wiatr słoneczny aby  statki mogły wędrować w kosmosie albo montując je na asteroidach zmieniać kierunek lotu) . Dokładny opis poszczególnych  okrętów ich wyposażenia oraz broni i systemów zakłócania i jak to wszystko działa. W tej serii świat naprawdę żyje. Znakomita fabuła, doskonała znajomość psychiki ludzkiej. Ogromna praca aby posiąść taką wiedzę i udostępnić ją czytelnikowi. 

Wiele pomysłów DW można zaimplantować do SC - ciekawe czy oni czytali tą serię albo inne tego autora.

Edytowane przez Drus4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ja ze swojej strony poleciłbym polska SF - przykładowo:
Kołodziejczaka
-Kolory Sztandarów
-Schwytany w światła 
- Głowobójcy
Dukaja
-Perfekcyjna Niedoskonałość

Dukaj jest super, ale czasem ciężko się go czyta. Z rodzimych jest jeszcze "Zoroaster" Dębskiego, taki space-kryminał.

Od wschodnich kolegów niezła jest "Najlepsza załoga Słonecznego" Dimowa, może nie hard-sf ale przyjemnie się czyta.

Z humorystycznych - był kiedyś tomik opowiadań p.t. "Pustynny blues" Karla Armera, w nim opowiadanko "Przez wszechświat gnam, szubiduba". Zabawna wizja tego, do czego może doprowadzić dylatacja czasu w czasie podróży międzygwiezdnych  - ponieważ podstawę do awansu stanowi czas ziemski, to cała załoga jest w stopniu admirała lub kapitana, komunikaty z Ziemi przychodzą z kilkusetletnim opóźnieniem itp :)


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lem, Zajdel - powtórzę oczywiście innych, ale grzech nie przeczytać.

 

Cykl o Diunie (z 3 czy 4 tomy przeczytałem, ale całkiem fajne takie inne sf - miecze, piloci gwiezdni są na dobrą sprawę cały czas na haju (niech żyje melanż!), o ile pamiętam brak inteligentnego życia poza ludźmi).

 

Z ostatnio przeczytanych mógłbym polecić "Ślepowidzenie" Petera Wattsa. Jest to sf trochę nietypowe, raczej w przekazie niż formie i może się nie spodobać (mnie się podobało, ale nadal nie wiem co o nim myśleć).  To chyba pierwszy autor sf z jakim się zetknąłem, który daje przypisy do prac naukowych, teorii i faktów na których opiera historię. Nieścisłości z faktycznym stanem rzeczy są niewielkie i wymagane do stworzenia ciekawszej historii.

Edytowane przez Amb3r

"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki z gatunku science fiction umiejscowionej w kosmosie. Stosunkowo od niedawna interesuje się książkami i jak dotąd skupiałem się na klimatach fantasy, o klimatach średniowiecznych czy postapokaliptycznych. Przeszukując internet znalazłem takie serie jak "Star Carrier" i "Odyssey One". Z kolei kolega z pracy poleca mi książkę "Diuna".

Czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na temat książek które podałem lub zna inne pozycję godne uwagi?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diuna jest ciekawa mimo, że dość wolno się rozkręca, ale w kosmosie tam się na dobrą sprawę nic nie dzieje - wszystko na planetach.

Możesz przejrzeć ten wątek: http://star-citizen.com.pl/forum/index.php?/topic/86-kosmiczna-czytelnia-sf/&page=2#comment-17076

 

Przy okazji, szukasz raczej poważniejszej sf czy z jajem?


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczna czytelnia - zajrzyj tutaj, trochę już o tym swego czasu napisaliśmy ;) (a i tematowi bump by się w sumie przydał)


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postanowiłem sprzedać "kopala w dupala" w ramach bumpu ;)

Sprawa jest następująca: mam zamiar zagrać sobie w Infinity, ale chciałbym co nieco poczytać jakąś kniżkę w stylu podobnym do tego co oferuje właśnie Infa.

Plus: jakiś Techno-Thriller, nieco w przyszłość jeśli łaska ;)

 

Macie jakieś propozycje?

Edytowane przez ManganMan / Shivon

en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padaj z Jazz'em. Napisał powieść o naszej organizacji w świecie Star Citizena.

O! Będę musiał pana zaatakować. :)

Przy okazji, szukasz raczej poważniejszej sf czy z jajem?

Może być i takie i takie, albo połączenie obu tych rzeczy.

Co do tematu który podaliście, to przeklikam. Musiał mi on umknąć kiedy przeglądałem forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odyssey One tak średnio mi się podoba, chyba dlatego, że mają tam raptem 3 bronie na krzyż (Sword of the Stars mnie pokrzywił), a do tego przy kilku rzeczach mój kołek do zawieszania niewiary mocno skrzypi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać zrobiłam merge tematów, nie było sensu ciągnąć dwóch. Nowe można zakładać np na konkretną dyskusję odnośnie autora/serii/konkretnej książki.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus: jakiś Techno-Thriller, nieco w przyszłość jeśli łaska ;)

 Może nieśmiertelny Tom Clancy i seria Net Force.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało z cyklu lekkie i przyjemne James P. Hogan - Trylogia Gigantów


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując internet znalazłem takie serie jak "Star Carrier" i "Odyssey One".

Odyssey One tak średnio mi się podoba, chyba dlatego, że mają tam raptem 3 bronie na krzyż (Sword of the Stars mnie pokrzywił), a do tego przy kilku rzeczach mój kołek do zawieszania niewiary mocno skrzypi.

Rubieże Imperium Rafała Dębskiego

Heh, to wszystko z jednego wydawnictwa - Drageus, nomen omen. http://drageus.com/ksiazki-wydane/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ogłaszają to jako wielkie promo, a jakoś cudów nie ma. Z resztą bardziej wkurza mnie że nowego Gamedeca mają tylko w papierowej formie, a ebooka niet. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie ma reguły, czasem wychodzą równolegle. Zapewne zależy do tego jak autor ma skonstruowaną umowę z wydawnictwem.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zależy od wydawnictwa - boją się, że jak puszczą równolegle to ebook zaraz będzie na chomiku i nikt papierowej nie kupi.


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Zapewne wielu z was kojarzy serial Black Mirror - dostępną na Netfliksie serię epizodów S-F. Jeśli nie mieliście okazji jeszcze się z nią zapoznać, to polecam nadrobienie tego błędu.
       
      Niedawno rozpoczęta kampania reklamowa czwartego sezonu Black Mirror zaowocowała trailerem, a nowy sezon serialu zostanie udostępniony już 29/12/2017.
       
    • Przez Nebthtet
      Takie oto dzieło trafi do kin 20. października. Mam nadzieję, że trailer nie zawiera wszystkich fajnych scen, jakie są w filmie, bo zapowiada się ciekawie. Jest podróż w czasie, Warszawa i trochę efektów specjalnych.
       
      Cytując opis trailera:
       
       
    • Przez Yodokus
      Film godny uwagi, chociaż nie wszystkim się spodoba zawiła i mroczna fabuła oraz zakończenie zmieniające obraz całego filmu i jak w moim przypadku rodzące pytanie: czy to co ja właśnie oglądnąłem to było jest czy będzie. Świetne kino i dobra muzyka.
       
       
    • Przez Nebthtet
      Już wkrótce brytyjski Channel 4 wraz z Amazonem pokażą nową serię SF. Kojarzycie Black Mirror? To właśnie na owym kanale się narodziło. Teraz, gdy jest w netflixie stacja próbuje zastąpić go w ramówce właśnie tą nową serią. Serial ma być oparty na podobnym schemacie co Black Mirror - każdy odcinek będzie osobną zamkniętą całością z inną obsadą.
       
      IMO jest na co czekać - proza Philipa K. Dicka to coś niesamowitego i niejednokrotnie można się było przekonać że da się ją dobrze adaptować na duże i małe ekrany. Obsada też robi wrażenie - w jej skład wchodzą m. in. Brian Cranston, Liam Cunningham, Benedict Wong, Anna Paquin czy Steve Buscemi. Scenarzyści też mają ciekawe dokonania na kontach.
       
      Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany już w niedzielę 17.09 o 21:00 GMT (czyli 22:00 naszego czasu). Kto będzie oglądać niech da znać, czy się spodobało.
       
      Więcej (w tym opisy i najważniejszą obsadę poszczególnych odcnków) znajdziecie tutaj.
       
       
       
    • Przez Jazz
      I jak by tego było mało. Fox zaprezentował nowy serial komediowy w klimatach Star Treka. Zapowiada sie niezły odolt
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności