Skocz do zawartości
Dako

Monitory z FreeSync będą obsługiwac również technologię G-Sync

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno Nvidia testuje aktualnie dostępne na rynku monitory wykorzystujące technologię FreeSync chcąc udostępnić w nich obsługę G-Sync (będzie możliwość włączenia jej w Nvidia Control Panel)
15 stycznia pojawią się nowe sterowniki z tą funkcją dla 12 wybranych i przetestowanych monitorów z poniższej listy:

• ACER XFA240
  • ACER XZ321Q
  • ACER XG270HU
  • ACER XV253KASUS
  • Agon AG241QG4
  • AOC G2590FX
  • BenQ XL2740
  • ASUS MG278Q
  • ASUS XG248
  • ASUS VG258Q
  • ASUS XG258
  • ASUS VG278Q

Na resztę monitorów z obsługą FreeSync przyjdzie Nam jeszcze poczekać (certyfikacja itp) ...
źródełko:
https://www.dsogaming.com/news/nvidia-will-enable-g-sync-to-specific-freesync-pc-monitors-first-compatible-models-announced/

ps.
Posiada ktoś jeden z w/w monitorów ?
Jestem ciekaw jak to będzie działać?
G-Sync to jednak sprzętowe rozwiązanie a FreeSync to software ...
Pozostaje czekać na efekty i porównania konfiguracji na monitorach z obsługą G-Sync i FreeSync
A sama idea bardzo dobra ...

sygn(1).png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No i na dokładkę polski pclab, ukradzione z discorda:

https://pclab.pl/news79642.html

Dla mnie dobra informacja, bo zbieram sie do zmiany monitora (juz ze trzy lata swoją drogą 😂). Na topowe modele od Asusa szkoda mi kasy, a tak to moze za dużo lepsze pieniądze trafi sie fajny monitor. Koniecznie ultra wide ;))

Edytowane przez zaraz

sygn2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, ja mojego asusa mam już 2 lata i nie żałuję ani grosza. Z freesynkiem problemy miały nawet karty AMD - mam nadzieję, że ogarną to tak, że będzie działać jak powinno. I że AMD się ogarnie żeby ich karty lepiej współpracowały z ich rozwiązaniem :picardfacepalm:

Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Manners maketh man. - William Horman

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z ciekawości zapytam ktoś ma i używa G-Sync / Free-Sync widać jakąś rusznice? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poniżej znajdziecie przykład co może się dziać z obrazem w monitorze, gdzie FreeSync jest, ale nie działa poprawnie.
https://www.pcworld.com/article/3332198/gaming/nvidia-geforce-freesync-gsync-imcompatible.html

• Lubię to! 1

bgVVTCx.png

image.png.1b278d82bb9db045186593d437272419.png

Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie robi, jak miałam jeszcze GTX970 to nawet jak karta nie wydalała i FPS nie był imponujący to komfort gry był zupełnie inny niż w przypadku vsync.

• Lubię to! 1

Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem przyzwyczajony wcześniej do teraingu i brałem to jako dobro inwentarza, dopóki właśnie nie zapoznałem się lepiej z tą technologią. Nawet przy słabo chodzących grach nie szarpało klatek. Fakt , że konieczność niby specjalnego chipu u NV to ściema, ale dobrze że straty jakie NV odnosi z uwagi na karty graficzne, w taki sposób pozytywnie wpływają na nasz, graczy, rynek. Ceny matry z GS to jest, w porównaniu do FS jakiś kosmos, dlatego cudownie wręcz, że sytuacja się normalizuje. Lista wspieranych monitorów wolno ale stabilnie będzie się zwiększać. W sam raz na mojego składanego za trzy lata kompa ;)

81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super - samsung akurat monitory robi porządne tak więc pewnie więcej modeli będzie dobrze działać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Podobna zawartość

• Przez Frosty
      Sprzedam używaną (4 lata) kartę graficzną GIgabyte GTX 970 G1 Gaming.
      Cena: 600zł
      Jeżeli ktoś ma jakieś pytania co do karty to można pisać tutaj w wątku albo wiadomościach na forum lub Discordzie.
    • Przez Shivon
      AMD ogłosiło Radeony Navi: 3080, 3070 i 3060 za o wiele bardziej przystępną cenę niż RTX-y nVidii.

https://wccftech.com/amd-rx-3080-3070-3060-navi-gpu-specs-prices-leaked-rtx-2070-gtx-1070-gtx-1060-challengers-at-249-199-129/
    • Przez Nebthtet
      Jako że po rozmowach z Discorda warto pociągnąć wspominki, to może napiszcie jaki był wasz pierwszy własny (niekoniecznie samodzielnie budowany) pecet? Mieliście z tym jakieś przygody? Kiedy to było?

No i w ramach sentymentu coś z początku XXI w: jak to Intel z AMD wojowało

• Przez Nebthtet
      Premiera 2 listopada. Ktoś tłucze skarbonkę, albo czeka na wersje OC? Kartę można zamówić już teraz. Cena sugerowana w Polsce wynosi 2049 zł.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na twoim urządzeniu pliki cookies by ulepszyć korzystanie z naszego serwisu. Możesz dopasować swoje ustawienia obsługi cookies, a jeśli tego nie uczynisz zakładamy, że nie stanowi to dla ciebie problemu. Polityka prywatności