Skocz do zawartości
Drus4

Oumuamua- planetoida a może jednak Statek Obcych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko przyleciała do nas spoza Układu Słonecznego, ale jeszcze wygląda "nie z tej ziemi". Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) publikuje dane planetoidy, która dotarła do nas z otchłani kosmosu, by we wrześniu przelecieć najbliżej Słońca. Obiekt o nazwie 1I/2017 U1 (`Oumuamua) odkryty miesiąc temu z pomocą Pan-STARRS 1 na Hawajach uznawano nawet przez chwilę za kometę, ale całkowity brak aktywności sprawił, że astronomowie musieli pozostać przy planetoidzie. Jej opis zamieszczono w najnowszym numerze czasopisma "Nature".

Rysunek przedstawiający, jak może wyglądać 1I/2017 U1 (`Oumuamua) /ESO/M. Kornmesser /Materiały prasowe

Ma około 400 m długości i 40 m szerokości ,obrót wokół swojej osi wynosi 7,3 godziny. Stefhen Hawking wraz z grupą uczonych nie wykłucza, że może to być  Statek Obcych.

Dzisiaj mają  prowadzić nasłuch przy pomocy teleskopu Green Bank in West Virginia szumów elektomagnetycznych , Hawking i jego koledzy z Breakthrough Listen powiedzieli: "Badacze pracujący przy dalekobieżnym transporcie kosmicznym sugerowali wcześniej, że kształt cygara lub igły jest najbardziej prawdopodobną architekturą dla międzygwiezdnego statku kosmicznego, ponieważ zminimalizowałoby to tarcie i uszkodzenia międzygwiazdowego gazu i pyłu. " Swoją drogą to byłby Capital Ship w SC.

https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/666820/Stephen-Hawking-NASA-asteroid-Oumuamua-A-2017-UI-earth-space-radio-signals

Przy okazji Nasa około 19 na żywo ma przekazać jakąś ważną informację, (może o Oumuamua a może o odkryciu planety bardzo    podobnej do Ziemi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest zdecydowanie ciekawy temat. Zwłaszcza, że NASA zapowiedziała opublikowanie niedługo jakiegoś specjalnego komunikatu o którym nikt nic nie wie do tej pory. 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleźli kolejną 8 planetę   Kepler - 90, dzięki algorytmom google. Teraz pójdzie jak z płatka wyszukiwanie kolenych planet.

NASA i Google pracowały razem nad stworzeniem inteligentnych algortymów do poszukiwania nowych planet na zdjęciach z teleskopu Keplera. W wyniku prac algorytmy Google znalazły ósmą planetę układu Kepler-90, który znajduje się 2500 lat świetlnych od Ziemi w gwiazdozbiorze Smoka. Wczęsniej planeta Kepler-90i umknęła uwadze astronomów. Znalazły ją komputery wykorzystując uczenie maszynowe.

Swoją drogą uczenie maszynowe , coraz bardziej przyspiesza, możliwośći w nauce i nie tylko -  w krótkim czasie zmienią bardzo możliwości ludzkości.

Już  specjalnie skonstruowany komputer do szachów przegrywa z algorytmem uczenia się maszynowego. W Go a teraz w Dota2  ludzie oczywiście też przegrywają.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Drus4 napisał:

Swoją drogą uczenie maszynowe , coraz bardziej przyspiesza, możliwośći w nauce i nie tylko -  w krótkim czasie zmienią bardzo możliwości ludzkości.

Wiesz, ja tam widzę cały postęp ludzkości jako robienie narzędzi do robienia bardziej zaawansowanych narzędzi, dzięki którym można zrobić bardziej zaawansowane narzędzia i tak ad infinitum.

 

Ciekaw jestem czego się dowiedzą za badań tej planetoidy.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Amb3r napisał:

Ciekaw jestem czego się dowiedzą za badań tej planetoidy.

To nie jest planetoida, tylko pełnoprawna planeta w układzie Keplera. I na bank nikt tego nie bedzie badał. W sumie według Nasa mamy juz odkrytych około 3500 planet w różnych ukladach. Zanim dolecimy te dwa i pol tysiąca lat świetlnych to prędzej wyginie nasza cywilizacja :P A druga sprawa jest taka, ze te wszystkie planety to swego rodzaju taki złom. Sama Nasa twierdzi, ze nie mają jeszcze odpowiednich narzędzi do odnajdywania planet, które mogą mieć jakaś wartość. Z ta wartością to pewnie chodzi o takie planety, na których mogłoby znajdować sie jakiekolwiek życie, czy chociażby woda. A trzecia sprawa, skoro nawet na stosunkowo blisko zlokalizowanego Marsa, czy chociażby księżyc (<-- teoria spiskowa mode ON :p) nie umiemy poleciec jeszcze, to gdzie tu takie odległości... 

1 godzinę temu, Amb3r napisał:

Ciekaw jestem czego się dowiedzą za badań tej planetoidy.

Aa, Ty o pierwszym poście piszesz. Tak to jest jak sie o pierwszym zapomni :P


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zaraz napisał:

To nie jest planetoida, tylko pełnoprawna planeta w układzie Keplera.

Ty mówisz o tym co odkryli dzięki jakiemuś algorytmowi, a ja mówiłem o tej planetoidzie, o której jest temat. Tej, która wpadła w odwiedziny do naszego układu słonecznego.

 

6 minut temu, zaraz napisał:

czy chociażby księżyc (<-- teoria spiskowa mode ON :p) nie umiemy poleciec jeszcze

Tę teorię spiskową znam i jedyne co jeszcze akceptowalne dla mnie by było to, że pierwsze było sfałszowane, bo się nie wyrobili. Jednak choćby odbłyśniki laserowe na Księżycu mówią, że jednak ktoś tam był i je rozstawił.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Księżyca jest tyle teorii spiskowych, że starczyłoby na film, serial i parę gier, aż przypomina mi się parę nocnych rozmów głosowych z Discorda. Ale to osobny temat zróbcie. 

 

A wracając do meritum - ostatnio o temacie ucichło. Ale jeśli by się okazało że to naprawdę jacyś Obcy, to możemy mieć przesrane bardziej niż Indianie jak im się Cortez i spółka władowali na kwadrat...


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Nebthtet napisał:

ostatnio o temacie ucichło

Ucichło, bo kamyka zbadali. Okazał się zwykłym kamykiem, który nawet nie przelatywał obok obcego statku kosmicznego :P Żadnych nadzwyczajnych i nieznanych surowców też nie znaleziono. 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności