Skocz do zawartości
Nebthtet

45 rocznica misji Apollo 17

Rekomendowane odpowiedzi

 

image.png45 lat temu (co ciekawe też była to środa) rozpoczęła się misja Apollo 17, w wyniku której po raz ostatni ludzie stanęli na Księżycu.

 

Na stronie Apollo17.org można oglądać misję krok po kroku - "na bieżąco" albo od samego początku.  Strona zawiera pełno archiwalnych materiałów audio (ponad 300h), zdjęć (ponad 4200), filmów (ponad 22h) - ogólnie super sprawa dla osób zainteresowanych podbojem kosmosu IRL.

 

Apollo_XVII


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Jest co podziwiać - projekt trwał kilkanaście lat, a zdjęcie jest efektem ponad 7 500 obserwacji połączonych w całość.
      Źródło jest jakie jest - ale tym razem artykuł fajnie opracowany i zawierający sporo ciekawych informacji.
      Zdjęcie dnia: NASA pokazała najbardziej szczegółowe zdjęcie wszechświata
      WWW.SPIDERSWEB.PL NASA potrzebowała aż 16 lat do zrobienia tego zdjęcia. Tyle czasu trwało zebranie danych przez teleskop Hubble’a, by stworzyć jego największe dzieło: najdokładniejsze zdjęcie wszechświata, jakie kiedykolwiek powstało.  
    • Przez Marcin Przybyłek
      Doświadczenia z Neb dały mi do myślenia. Wziąłem więc samotnie tę samą misję, dotargałem skrzynię w kosmos i tym razem w próżni wypuściłem ją z rąk, a potem aktywowałem. Urządzenie rozłożyło panele słoneczne i voila, misja zakończona :). Tak byłem zadowolony, że strzeliłem sobie tę słitfocię, a FOIP w kamerze uchwycił mój zawadiacki uśmiech :)
    • Przez Dako
      Cytat:
      Jak to się mówi - cudze chwalicie, swego nie znacie. To w Polsce powstało prawdopodobnie najlepsze zdjęcie Księżyca i za chwilę będzie premiera na Astrography. Porównajcie sobie z tym, które właśnie podbija internet w tempie kosmicznym. Jakie odczucia?   Dodam jeszcze, że polskie ma 400 mpix, a nie marne 81 mpix
      Link do informacji
      Link do tego "marnego" 81 mpix
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności