Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Greetings Citizens


DRAKE.png

To cap off our Anniversary Special this week, we gathered developers on Happy Hour to discuss options of the next Drake vehicle to enter the ship pipeline.

During the show, viewers helped narrow the choices down to three prospective options, as potential design aspects were discussed for each one.

Now, and through December 11th, we are opening the voting to all Star Citizen backers to decide which of these options will become a reality. Each ship represents a different aspect of Star Citizen’s gameplay, and while all would make fantastic additions to our universe, only one will be voted in by you, the members of our community.

If you’d like to know more about each ship option before voting, we recommend watching our Happy Hour Gamedev special that was aired live on Twitch and Youtube.

Thank you for helping make this another fantastic anniversary for our project.

-DL

 

THE THREE CHOICES

A. ENTRY-LEVEL DRAKE SALVAGE SHIP (CODE NAME: VULTURE)

A one man salvage starter ship, no drones but plenty of on-board storage to help with EVA salvage operations (space for cutters, charges etc) and space in a separate area to store/process the recovered salvage. Mostly designed for the player to EVA out and do the salvage, rather than sit inside and do it with tractor beams/lasers. Small enough to sneak into hostile areas unnoticed to recover fresh salvage.

B. MULTI-CREW DRAKE EXPLORER (CODE NAME: CORSAIR)

Drake’s competitor to the Constellation, the rough and ready multi-crew explorer. Differs from the 600i by its crude basic construction and from the Constellation by its lower missile count, but with a third turret to make up for it. Able to transport a vehicle and cargo (think extended/up-scaled Cutlass rear area) faster and more nimble than the others, but like all Drake ships pretty paper thin.

C. DRAKE SCOUT CARRIER (CODE NAME: KRAKEN)

Drake’s capital ship entry, space to park and store a few medium ships (up to Freelancer-sized) and transport them around the verse. Serves as a mobile truck stop in function with a small hub of stores (some less than legit) to help restock.

 


Zapraszamy do regularnej aktywności na forum! Jeśli widzisz jakieś treści, które tu nie powinny się znajdować skorzystaj z opcji "zgłoś post". Jeśli coś nie działa, lub masz problem kliknij "Pomoc".

Ater Dracones rekrutują - dołącz do naszej organizacji multigamingowej!

banner-discord-ga-ad-scpl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał by wygrał projekt Vulture - po pierwsze brakuje startowego złomiarza, po drugie mało zróżnicowane na razie są statki jednoosobowe, po trzecie jeśli wygra Kraken to po raz kolejny opóźni to tworzenie starych capital shipów (taki Hammerhead już jest w bardziej zaawansowanej fazie produkcji niż większość dużych statków które czekają na swoją kolej po kilka lat)


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja zobaczę mojego Redeemera flight ready ;( Imo powinni się skupić na dopracowaniu obecnych projektów, chyba że zaczyna brakować kasy (co jest mało prawdopodobne). 

Edytowane przez Xeroeth

59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony wyborem Społeczności.

Bardzo się cieszę, że wygrywa Vulture i mam nadzieję, iż taki wynik pozostanie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dako No pozostaję jeszcze tylko cena początkowa, żeby ich zbytnio nie poniosło :)/ Faktycznie mogli by skończyć statki które są już z nami od początku a za nowe brać się dopiero po ich ukończeniu... Chociaż myśląc o tym, zastanawiam się czy aby nie chcą zostawić swoich flagowych pomysłów na sam koniec żeby wyszły jak najlepsze i tym samym były nagrodą dla early backersów :) (Marzenia ściętej głowy).


76561198047905051.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SerjRenji napisał:

No pozostaję jeszcze tylko cena początkowa, żeby ich zbytnio nie poniosło :)

To fakt. Wszystko jest możliwe. Jedyna pociecha, że Vulture ma być statkiem jednoosobowym przez co może nie będzie tak drogi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w końcu i tak wydadza pozostałe dwa, kwestia tylko kiedy. Co do wyboru, też mi się wydaje że to był najlepszy wybór. Kolejnego multi-role statku imo nie trzeba, a mini bengal, no cóż, szczerze to sam bym przygarnął taką ciężarówkę, dla samej możliwości transportu mniejszych statków.

 

A kto wie, może AI będzie na tyle dopracowane że będzie można wykorzystać te obiecane dwa sloty na obstawę sterowaną przez NPC i robić misje, które dla jednego gracza były by zbyt trudne. Możliwości jest wiele, ale i tak jeśli będzie to sprzeczne z "wizją" Chrisa, to nam nie ułatwią życia. 


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Kraken. Na cholerę komu złomiarka, gdzie i tak trzeba ciąć ręcznie... Mija się z celem.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złomiarka ręczna to jakaś pomyłka. Kraken jest ciekawy, a Corsair to jakaś alternatywa Connie. Osobiście jak wygra coś innego niż Vulture to będę uważał, że jeszcze nie padło większości na łeb.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę ;)

CIG dotychczas sprzedał:

100 Idris M

1750 Idris P

i chyba 300 lub 400 Javelinów (nie jestem pewien ile teraz rzucili)

Nie wiem czy tej grze potrzeba jeszcze kolejne 1000 i więcej Krakenów ;)

Tak wiem, że to niby nie statek stricte bojowy ale wygląda na to, że całkiem nieźle nada się na lotniskowiec z MIS-iami, Vanguardami, Gladiatorami lub co tam może zabrać mocne uzbrojenie.

A i ręczne "dziabanie" wraków też znajdzie swoich zwolenników.

Skoro mając takiego Crucible i decydując się na karierę szefa "warsztatu statków kosmicznych" trzeba będzie nie tylko za pomocą ramienia naprawczego remontować statki ale również robić to ręcznie wymieniając podzespoły, spawając itd.

Więc działanie w drugą stronę tzn.  demontaż, wypruwanie bebechów oraz podzespołów też będzie miało swoich zwolenników. A CIG ze statku zrobi już ciekawą jednostkę wystarczy, że dadzą mu maskowanie plus zrobią go szybkim i już będzie ciekawie. Mamy przecież wielkiego górniczego Oriona którego załoga jest w stanie w kilka godzin przerobić Mount Everest na zestaw gustownie zapakowanych woreczków żwiru i małego specjalistę od rzadkich minerałów czyli Prospectora . 

Z drugiej strony może ankieta pokaże CIG, że aktualnie Społeczność niekoniecznie oczekuje kolejnych wielkich statków za czterocyfrowe kwoty (z Vat)

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie dziabać wraki to ja sobie mogę z Cutlassa czy wręcz z Hulla A bo ma ładownię.

Porównanie Vulture do Prospectora nie ma tutaj IMO absolutnie sensu, bo mając Prospectora nie siedzisz i nie naparzasz skałek laserkiem ręcznym przecież...


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, że w grze mogą istnieć specjalistyczne do ściśle określonych zadań statki będące na dwóch końcach skali.

Mamy już takie pary w grze Cutlass Red i szpitalny Endeavor, Prospector i Orion, Freelancer DUR i Carrack. Niby do tego samego ale jeden drugiego do końca nie zastąpi.

A sam Vulture nie musi być wykorzystywany do wycinania palnikiem kawałków złomu z wraków ;)

Ja bardziej widzę jego rolę jako tego który pierwszy szybko i po cichu (stealth) pojawia się w niebezpiecznych strefach (np. po walkach, wśród przestrzeni kontrolowanej przez piratów) gdzie pilot eksploruje wrak wyłuskując z niego co cenniejsze podzespoły lub moduły a następnie równie niepostrzeżenie znika. Reclaimeer tego w ten sposób nie zrobi.

CIG już się zatroszczy o to aby w takiej roli był lepszy od wspomnianego wyżej Cutlassa czy jakiekolwiek innego średniego ale uniwersalnego statku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dako napisał:

Ja bardziej widzę jego rolę jako tego który pierwszy szybko i po cichu (stealth) pojawia się w niebezpiecznych strefach (np. po walkach, wśród przestrzeni kontrolowanej przez piratów) gdzie pilot eksploruje wrak wyłuskując z niego co cenniejsze podzespoły lub moduły a następnie równie niepostrzeżenie znika

No właśnie ja dokładnie w ten sposób wyobrażam sobie rolę Sępa czytając dostępne info na jego temat. Ma on NIEPOSTRZEŻENIE wejść na pole pobitewne, zebrać najcenniejsze kąski i zwiać przez nikogo niezauważony. Dlatego właśnie opcja zbierania "ręcznie" złomu jest na plus w jego przypadku - mniejsze prawdopodobieństwo wykrycia niż użycie ciężkiego sprzętu z Reclaimera. 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sępy to strasznie hałaśliwe zwierzęta i obserwując gdzie się zlatują łatwo zlokalizować padlinę. Jednak nazwy kodowe nie zawsze są sensowne. 

 

Ja jednak widzę jedno niewątpliwe ryzyko - ktoś uzbrojony przyleci jak jesteś poza statkiem to masz przesrane. 


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nawet jeśli będziesz w tym statku, to masz przesrane :P Przeciwko szybkim statkom typu Sabre czy Glaive nie masz szans na ucieczkę, chyba że w miarę szybko go zauważysz i odpalisz QD, to samo tyczy się Prospectora przecież, z tym że w tym przypadku będziesz dysponował nieco lepszym radarem, więc może zauważysz wilka, zanim wilk zauważy Ciebie :)


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, problem w tym czy tacy piloci Sabre'ów i Glaive'ów zauważą Vultura w stercie złomu rozsianego po pobojowisku. I o to w tym wszystkim chodzi. Taka zabawa w kotka i myszkę. Jak ciebie zauważą masz przerąbane. Słowo "jak" w poprzednim zdaniu jest kluczowe. Wszystko oprze się o nabyte umiejętności graczy. Jak dobrze potrafią korzystać ze skanerów i radarów, jak dobrze potrafią się maskować itd. To jest właśnie kwintesencja gry i to obiecuje przecież CR


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja troszkę inaczej widzę tę jednostkę oraz filozofię dla jej działania. ;) Ten statek z założenia nie może się znaleźć w hot-zone. Przylecisz nim w momencie jak dostaniesz info od jakiegoś cutlassa red, że ktoś właśnie wzywa pomocy. Pojawisz się tam, po ekipie ratunkowej może chwilę przed nią i w zależności w której części kosmosu właśnie odbyła się jatka rozpoczniesz rozbieranie statku jeszcze w obecności cutlassa red lub już po jego odlocie.

 

Będziesz miał skaner. Jego dokładność będzie umiarkowana, im bliżej celu tym lepiej będzie on skanował. Będziesz posiadał jakiś tractor i silniki dzięki którym będziesz wstanie unieruchomić lewitujące części. Być może nawet całego dryfującego myśliwca z odrobiną wprawy. Osłony będą na tyle mocne aby odłamki statku nie przebiły się przez nie i nie zrobiły dziury w Twojej jednostce. Do skafandra będziesz mógł przyczepić heavy EVA suit wyposażony w ramiona z sprzętem. Vulture oprócz tractora będzie posiadał palnik lub mechaniczne ramie do przecinania, miażdżenia rozszarpywania.  Tym będziesz tworzył sobie dziurę w skorupie aby móc później wybrać ręcznie wnętrze.

 

Pamiętaj, że to DRAKE, więc zawsze któraś część nie będzie działać w Twoim statku ;) 

 

Zbieractwo będzie można wykonywać dużą ilością statków ;) jednak żaden z starterów na chwilę obecną nie jest wstanie tego zrobić. 

 

EDIT: Wiem, że część opisu RSI wyklucza mój. Jednak RSI już wiele razy zmieniało zdanie ;) wg mnie w takim kierunku wyewoluuje Vulture.

Edytowane przez Meandester

Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety wygrał Vulture...

image.png


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to mi jakoś specjalnie nie zależy, to co mam w zupełności wystarczy, a w jakim tempie wydają pozostałe statki imo nie ma znaczenia. Koniec końców i tak wszystko ujrzy światło dzienne do 2020 :)


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xeroethzapomniałeś dodać że owszem, w 2020 - ale koncepty dopiero :) 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobny szczegół :P


59973c1720a50_Gotowa(poobrbce).png.e3324d3f0cf88a107e142b90ab2a93b0.png

||CASE: TT CORE X9 || MOBO: ASUS X99-A II || CPU: I7-6800k@4.2GHz || GPU: EVGA 3080FTW3 ULTRA || RAM: G.SKILL TRIDENT Z 64GB@3000MHz||
||SSD: SAMSUNG EVO-850 500GB, NVME CORSAIR MP600 1TB || HDD: 2X TOSHIBA 2TB || PSU: EVGA SUPERNOVA 1000W P2 || LCS: 2xHWL BLACK ICE SR2 480 & LAING D5||

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Frosty
      Sprzedam Dragonfly Yellowjacket z  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez Darayaharus
      Pierwsze informacje na temat planowanej nowej wersji Krakena - Krakena Privateera.
      Rola: Mobile Space Station
      Posiada do 10 sklepów
      Sklepy mogą być obsługiwane przez NPCów
      Będzie można zablokować klientom dostęp do reszty statku
      8 sklepów będzie zlokalizowanych w miejsce ładowni (ładwonia zostaje zmniejszona o około 80%) - te sklepy będą dostępne dla wszystkich klientów
      2 sklepy będą zlokalizowane w miejscu doku dla Dragonflya - te sklepy będą dostępne tylko dla zaufanych klientów
      Każdy sklepikarz będzie posiadał swojego własnego huba z łóżkiem
      Każdy sklep będzie miał ściśle limitowaną przestrzeń do wykorzystania
      Mechanika działania sklepów na szybko: wybierasz rodzaj sklepu, wynajmujesz npca do jego obsługi, kupujesz towar, ustalasz zakres zysków i... patrzysz jak zarabia sklep  Banu Marchantman będzie miał tą samą mechanikę.
       
      Podstawowe różnice między Krakenem, a Krakenem Privateerem:
        Kraken: rola - mobile combat outpost, Cargo - 3792 SCU, Dragonfly Bays
        Kraken Privateer: rola - mobile space station, 10 sklepów, cargo - 768 SCU, brak Dragonfly bays
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności