Skocz do zawartości
s00p3L

[s00p3L] Ryan Tons

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec przerwy - ciszę przerwał kobiecy głos.

Dużo jeszcze tego mamy? - odpowiedział męski głos starszego mężczyzny

Nie ważne ile, musimy znaleźć dzisiaj przynajmniej jednego kandydata. Jeżeli będzie potrzeba spędzimy tutaj miesiąc przeglądając te akta - odrzekł trzeci głos, najbardziej charyzmatyczny.

Dobrze, możemy zatem kontynuować? - zawtórowała kobieta.

Poczekajmy na Kennetha - odrzekł ponownie charyzmatyczny głos.

Nim odpowiedz ucichła, salę wypełnił dźwięk pracujących mechanizmów otwierających się automatycznych drzwi. Obecni w pomieszczeniu ujrzeli mężczyznę w średnim wieku, o poważnym obliczu, trzymającego w ręku kubek parującego napitku.

Coś mnie minęło? - rzucił z lekką nutą rozbawienia Kenneth.

Chciałbyś, czekaliśmy specjalnie na Ciebie - rzucił sarkastycznie, głos starszego mężczyzny, należący do Jaspera O'Dumaniego.

Nic nowego... - rzucił w odpowiedzi Kenneth.

Dobrze, dosyć tego. Czas ucieka a roboty przed nami wiele, Jasmine kontynuuj - zakończył ciemnoskóry mężczyzna o charyzmatycznym głosie, poprawiając opaskę na prawym oku.

W odpowiedzi, obecni w sali kiwnęli potwierdzająco głowami. Nastąpiła chwila ciszy. Wszyscy wrócili to swojej poprzedniej pracy pochylając się nad konsoletami wertując akta obywateli Imperium.

- Dobrze, mam kolejna kandydatkę. Juliette Re... - rzucił Kenneth

- Czekaj!- przerwał mu czarnoskóry mężczyzna. Musa Bengali, jako jedyny z obecnych tutaj w tej sali przeszedł wszystkie szczeble drabinki Imperialnej armii. Nie miał żadnych "pleców" i podczas swojej kariery w armii widział i przeszedł sporo co w znaczący sposób zaowocowało przedwczesną siwizną na jego głowie oraz utratą prawej gałki ocznej – Mam kogoś kto wydaje się obiecujący.

Pozostała obecna grupa, nagle oderwała się od wertowania bazy danych.

- Jasmine, czyń swoją powinność - dodał po chwili Musa

Kobieta, wykonała natychmiast rozkaz, odbierając wysłane dane na konsolecie blatu stołu. Po sekundzie, mrok sali wypełnił błękit holograficznego obrazu który zawierał podobiznę człowieka.

- Uhmmm kogo my tu mamy... - rzucił Kenneth skupiając wzrok na hologramie.

- Ryan Tons - odpowiedziała natychmiast Jasmine, której rodzice prawdopodobnie pochodzili z terytorium Chin lub Japonii epoki "przed kosmicznej" Ziemi - co ciekawe, był członkiem elitarnej Eskadry 42.

Słysząc to pozostali, wyraźnie zaintrygowani, rozsiadli się wygodnie w fotelach czekając na pozostałą część informacji o nowym kandydacie.

- Ryan Tons... pochodzenie nieznane. W naszych bazach nie figurują informacje o jego pochodzeniu, co jeszcze bardziej intrygujące jego informacja DNA jest również zastrzeżona najwyższym stopniem tajności. W zasadzie pierwsze wzmianki o nim pojawiają się dopiero w momencie rozpoczęcia edukacji.

- Ciekawe... - rzucił przeciągle Vlad, najstarszy tu z obecnych - zazwyczaj nasze bazy danych są kompletne.

- Chyba że miał wpływowych rodziców, to częsta praktyka zamożnych. Wielu bogatych obawia się informacji o swoich pociechach w obawie przed uprowadzeniami, szantażami lub... możliwe że jest nieślubnym dzieckiem jakiegoś polityka który nie chciał aby ten fakt nie ujrzał światła dziennego. Ale od tego jest aborcja lub zabójc...- dodał Kenneth.

- Mniejsza z tym – przerwał mu stanowczo Musa - Kontynuuj Jasmine

- Dziękuje, komandorze. - odpowiedziała kobieta - Wiadomo że ukończył standardową ścieżkę edukacji, nie wyróżniając się zbytnio od rówieśników. Jednak im dalej zerkniemy w jego życiorys tym jest coraz ciekawiej. Wychowywał go opiekun, co już brzmi intrygująco. Ukończył studia, na Uniwersytecie w Tokio, w zakresie Inżynierii Planetarnej. A więc ma wyższe wykształcenie i do tego technicznie. Nieźle jak na zwykłego człowieka.

Podobnie jak większość z klasy średniej miał tendencje do kultywowania "Starych zwyczajów", trenując prymitywny sport znany Soccer'em, a w dawnej Europie zwany Football'em. Grywał w amatorskiej drużynie zwanej Suzuka Steelers. Co ciekawe, raz nawet udało im się wydać jedną z lig amatorskich. Z innych ciekawych informacji wiemy że po studiach nie potrafił znaleźć stałego zatrudnienia w branży, tak więc zaczął pracować fizycznie. Ciekawe... zazwyczaj na studia udawały się osoby bogatych rodzin, a tutaj mamy rodzynka, pochodzącego dosłownie "znikąd" który kończy studia a do tego nie boi się pracować fizycznie. Na studiach dorobił się licencji pilotażu, wykazując na dodatkowych zajęciach talent ku temu.

Podczas konfliktu z Vanduul'ami dostał powołanie do armii, gdzie po kilku miesiącach służby został zaproszony do słynnej Eskadry 42. Podczas Bitwy o Ziemię wykazał się pomysłowością wykorzystując Prąd Strumieniowy w Ziemskiej atmosferze do przewyższenia parametrów szybkościowych Vanduul'skich myśliwców, co pozwoliło na ucieczkę kilku cywilnych statków. Patrząc na jego metryki... mamy tutaj 13 potwierdzonych zestrzeleń. Ładnie jak na osobę z poboru, a do tego sam nie został zestrzelony...

Po utracie Ziemi rezygnuje z armii wybierając pracę na własną rękę. Armia w ramach rekompensaty strat materialnych oraz mentalnych poniesionych wraz z utratą Ziemi za sponsorowała mu Aurorę. To tyle z oficjalnych informacji. Na koniec warto jeszcze dodać że jak na zwykłego człowieka z tłumu ma ciekawe zainteresowania jakie zadeklarował wypełniając kwestionariusz do armii, a mianowicie: meteorologie oraz archeologie.

- Nie wiedziałem że Armia rozdawała statki. W sytuacji w której straciliśmy macierzystą planetę wydaje się to absurdalne - rzucił do Musy Kenneth.

- Podczas ten kampanii straciliśmy sporo dobrych ludzi, a co dopiero o rodzinach i całym naszym dziedzictwie. Musieliśmy w jakiś sposób podwyższyć morale ocalałych. Byliśmy im to winni. Ci którzy nie chcieli zostać w Armii musieli potrafić jakoś zapracować na siebie. A same Aurory to tak naprawdę "Latające łóżka" tak więc zbytniego pożytku armia nie miała by z nich. - odpowiedział spokojnie Musa

- A co wiemy z informacji... nieoficjalnych? - zapytał po chwili Vlad

- Z informacji wywiadu wiemy tyle, że po odejściu z Armii rozpoczął pracę jako drobny handlowiec. Głownie jako kurier bądź handlarz informacjami lub "handlarz dobrami kultury" jak to ktoś tu opisał. Wiemy również że podejrzewany jest o handel kontrabandą, ale nikt mu tego do tej pory nie udowodnił. Dodatkową ciekawostką jest fakt że zakupił robota, w postaci ziemskiego kota. Nazwijmy to... cybermecha, oddającego zachowania ziemskiego ssaka domowego. Co ciekawe to mechaniczne „coś” posiada cząstkę sztucznej inteligencji, oczywiście w zakresie dopuszczalnych norm. System ten oddaje charakter gatunku na którym jest wzorowana maszyna.

Ostatnią informacją jest zapisek że został zaproszony do organizacji handlowej Ater Dracon, ale czy je przyjął tego już nie wiemy. Podejrzewamy że je przyjął, mało kto odrzuca takie zaproszenia.

- Heh, podejrzewamy? - zapytał lekko rozbawiony Vlad - Skoro nie potrafimy skompletować informacji o zwykłym szaraku to jak mogliśmy przewidzieć inwazje Vandruul'i.

Słysząc to twarz Kennetha poczerwieniała od gniewu.

- Dosyć! Nie czas na wzajemne oskarżania. Co się stało to się nie odstanie! Skupmy się na kandydacie. - rzucił gniewnie Musa

Nastała chwilowa cisza.

- Justine, co sądzisz o nim ? - odrzekł po chwili komandor

- No trzeba przyznać, że po pierwszym oględzinach wydaje się obiecującym kandydatem.

- Kenneth?

- Popieram

- Vlad?

- Uhmmm popieram, ale nasz wywiad musi go jeszcze wziąć po lupę, nie chcemy przecież kolejnej wtopy?

- Racja, Kenneth zajmiesz się tym? - odrzekł Musa.

- Tiaaaa moi ludzie z Agencji tylko o tym marzą - rzucił sarkastycznie Kenneth

- Dobrze, zatem Projekt Meduza możemy uznać oficjalnie za rozpoczęty. Na dzień dzisiejszy wystarczy. Odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Jednak to nie koniec, to dopiero pierwszy z wielu kandydatów tak więc nie możemy spocząć na laurach. Rozejść się - dokończył Musa, powstał i wyszedł stanowczym krokiem z sali obrad.

Pozostał część obecnych w sali, zasalutowała i opuściła salę obrad, ze słodkim poczuciem nadchodzącej zemsty...

 

 

 

Błękit hologramu wypełniał biuro Komandora Bengali. Powoli, dokładnie słowo po słowie analizował kartotekę kandydata którego znaleźli dzisiejszego dnia.

Sporo musiało czekać zanim przesłano do jego biura wszystkie informacje jakie wywiad zdołał zebrać na temat tego młodego człowieka. Zmęczonym wzrokiem, zerknął na staromodny zegar wiszący na ścianie. Na cyferblacie widniała godzina 5:23.

- W Mombasie już by świtało...

Myśli przywołały nagle tęsknotę za domem oraz ból jego utraty. Szybko się zganił w duchu odwracając wzrok z zegara na hologram przedstawiający błękitną planetę, która miała być jedyną w swoim rodzaju w odniesieniu do całego wszechświata. Niestety nie była nią.

- ...jeszcze tam wrócimy – odrzekł lekko słyszalnym głosem.

 

 

 

Ryan%2BTons.jpg

 

 

Imię: Ryan

Nazwisko: Tons

Pseudonim: s00p3L

numer ID: 1313

DNA: wpis utajniony najwyższym stopniem

Pochodzenie: Nieznane

Wykształcenie: Wyższe. Magister Inżynier, Uniwersytet Tokio, kierunek Inżynieria Planetarna

Zainteresowania: Meteorologia, Archeologia

Stan Cywilny: kawaler

Stopień wojskowy: Kapral

Przebieg kariery zawodowej: Kierowca transportowy firmy budowlanej Terrabud. Obecnie praca na własną rękę.

Kariera wojskowa: Powołany z poboru podczas powszechnej mobilizacji spowodowanej zagrożeniem inwazji cywilizacji Vandruul na Ziemię. Podczas szkolenia wykazał talent do pilotażu przez co został zaproszony oraz wcielony do elitarnej Eskadry 42. Podczas bitwy o Ziemię (tzw. Bitwa Ostatniej Nadziei) wykazał się 13 potwierdzonymi zestrzeleniami oraz 7 niepotwierdzonymi. Zastosował przeciwko najeźdźcy właściwości Prądu Strumieniowego, totalnie go zaskakując. Taktyka ta dała mu przewagę szybkościową nad myśliwcami wroga, za co został odznaczony Skrzydlatym Orderem oraz podniesiony do rangi Kaprala. Zdołał jako jeden z nielicznych, opuścić Układ Słoneczny korzystając z własnego myśliwca. Po zakończeniu bitwy, odchodzi z armii. Na mocy decyzji najwyższego Sztabu 7 Ziemskiej Armii Kosmicznej Imperium zachowuje stopień wojskowy z możliwością ponownego powrotu do służby.

 

Dodatkowe informacje:

Podejrzany o działania poza prawem w formie nielegalnego handlu dobrami materialnymi oraz informacjami. Niestety nigdy nie złapany na gorącym uczynku.

Właściciel specyficznego cybermecha wzorowanego na kształt ziemskiego ssaka domowego z gatunku Felis Catus. Jednostka posiada namiastkę sztucznej inteligencji pozwalająca na odwzorowanie podstawowych czynników życiowych oraz charakteru gatunku na bazie którego został zaprojektowany. Rdzeń sztucznej inteligencji nie podlega zapisom konwencji Imperialnej dotyczącej Zakazu Badań nad Sztuczną Inteligencją. Numer seryjny jednostki: XFGSA53FS1

 

 

mozi1.jpg

 

Mozi.jpg

 

 

Opis:

Smukły wysportowany 26 latek. Krótką brąz czuprynę zaczesaną na bok (chodź zazwyczaj na głowie panuje artystyczny nieład) uzupełniają bystre brązowe oczy oraz (nie zawsze) kilku dniowy zarost. Całości dopełnia zazwyczaj zawadiacki, szelmowski uśmiech. Otwarty na nowe znajomości, z nieustannym poczuciem humoru, miłośnik kobiecej urody.

 

 

 

Archetypy postaci. Podaje archetypy aby każdy kto zaznajomi się z moją historią mógł wyczuć „klimat” mojej postaci – tzn czego się można po mnie spodziewać oraz dać ogólne wyobrażenie mojej postaci.

 

Archetypy”

Henry Walton Jones, znany ogólnie jako Indiana Jones,

Han Solo

Jack Sparrow

 

Dodatkowe informacje będą znajdowały się w poszczególnych etapach historii, którą planuje spisywać i udostępniać w formie małych epizodów.

Edytowane przez s00p3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Wam to wyszło, Obywatelu.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 • Podobna zawartość

  • Przez Nebthtet
   AKTUALIZACJA: wygląda na to, że był jakiś spory problem z PTU, przez co miały miejsce jakieś rollbacki / wypychano nowe dane na serwery. Powinien wam się pokazać update w launcherze PTU, jeśli nie ma to miejsca to na wszelki wypadek zróbcie sobie weryfikację danych klienta jeśli korzystacie z PTU.
    
    
   Pierwsza fala użytkowników dostała już dostęp do serwerów testowych - jesteście gotowi by wsiąść za stery Reclaimera i Razora? Sprawdźcie, czy jesteście w grupie szczęśliwych testerów. Osobom po raz pierwszy korzystającym z PTU polecamy zapoznanie się z podlinkowanym poniżej FAQ na ich temat. Macie pytania na które nie ma tam odpowiedzi? Zadajcie je w komentarzu.
    
   Kilka przydatnych linków:
   Kopiowanie konta FAQ po polsku dotyczące PTU Instalator launchera PTU 3.1 Strona PTU Temat na Spectrum dotyczący PTU 3.1  
   O części nowości przeczytacie w poprzednim newsie dotyczącym wersji 3.1 (link poniżej).
    
   Zapraszam również do dzielenia się wrażeniami i dyskusji w wątku dedykowanym wersji 3.1.
    
  • Przez Nebthtet
   W tym tygodniu poznacie odpowiedzi na pytania związane ze śledzeniem rynku, wyświetlaniem radaru, EVA w wysokich prędkościach i różnymi typami wojny elektronicznej.
  • Przez Nebthtet
   Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej wybierane pytania w wątku Q&A Tumbril Nova opublikowanym w zeszłym tygodniu na Spectrum. Jeśli przegapiliście pierwszą serię Q&A o starcitizenowym czołgu, to tutaj możecie nadrobić tę zaległość.
   Pamiętajcie, że Tumbril Nova wciąż jest koncepcją, a odpowiedzi na pytania go dotyczące mogą ulec zmianie na podstawie balansowania gry przez developerów i opinii społeczności.
    
   Na pytania pomagał odpowiadać Lead Technical Designer John Crewe.
    

   W jaki sposób kierowca widzi to, co dzieje się na zewnątrz? Czy Nova ma termo- i noktowizję?
   Zarówno kierowca jak i wszyscy inni operatorzy mają możliwość oglądania tego, co dzieje się na zewnątrz pojazdu za pośrednictwem zewnętrznej kamery (podobnie jak strzelec w Super Hornecie). Oprócz tego z przodu czołgu znajduje się opancerzona klapa, którą można odsunąć, aby wyjrzeć samodzielnie na zewnątrz. Wizjer ten jest chroniony przez szkło pancerne.
    
   Jak skuteczne jest uzbrojenie EMP przeciwko czołgowi Nova?
   Choć jest nieco uodporniony atakami EMP dzięki komponentom wojskowej jakości, to broń EMP wystarczająco dużego kalibru wywoła takie same efekty, jak w przypadku naszych statków.
    
   Jaki będzie zasięg Novy na pełnym baku?
   Nova ma przeciętny zasięg dla swojego typu. To czołg - jest ciężki i nie może przemierzać ogromnych odległości tak jak dedykowane pojazdy badawcze.
    
   Dlaczego miałbym mieć czołg, jeśli prawie żaden statek nie może go transportować tam, gdzie są walki?
   Pojazdy naziemne można już spawnować na powierzchni ciał niebieskich. Ogromna część pojazdów naziemnych zazwyczaj nigdy nie opuszcza planety, na której początkowo je przyzwano.
    
   Czy Nova może realistycznie stawiać czoła okrętom takim jak Sabre i Hornet?
   Pociski i lasery samopowtarzalne w arsenale Novy są realistycznie najlepszą obroną przed atakującymi czołg statkami, ponieważ główne działo nie ma prędkości ani artykulacji, aby trafiać szybko poruszające się cele. Kiedy rozważa się ilość zadawanych obrażeń, te bronie mogą wystarczyć, aby odstraszyć myśliwiec taki, jak te wspomniane ale nie na długo. Korzystając ze współczesnych scenariuszy jako przykładu najlepszym wykorzystaniem czołgów jest łączenie sił. Przeciw nieprzygotowanemu wrogowi lub myśliwcowi niższego poziomu czołg Nova powinien być w stanie łatwo dać sobie radę.
    
   Czy Tumbril Nova jest amfibią?
   Nova w żadnej mierze nie była zaprojektowana by pełnić jakiekolwiek funkcje amfibii.
    
   Jak wysoko pionowo mogę wycelować wieżyczką?
   Obecny zakres ruchów pionowych dla głównej broni na wieżyczce wynosi od -10 do +35 stopni, jednak podobnie jak w przypadku wszystkich innych elementów gry może to ulec zmianie w trakcie developmentu. Repeatery laserowe na wieży mogą celować znacznie wyżej.
    
   Czy czołg może prowadzić niebezpośredni ostrzał artyleryjski?
   Obecne uzbrojenie zainstalowane w wieżyczce Novy nie zostało zaprojektowana do tego celu, ale w ograniczonym zakresie jest to możliwe...
    
   Jakie ma zdolności przeciwlotnicze?
   Jak opisano powyżej, podstawowe uzbrojenie przeciwko statkom to pociski i repeatery laserowe na wieżyczce.
    
    
    
   Broszurę dedykowaną czołgowi Tumbril Nova znajdziecie w naszym dziale download:
    
  • Przez Nebthtet
   Oprócz zwykłego tekstowego zestawu pytań i odpowiedzi, zespół projektowy odpowiedzialny za Pioneera wziął także udział w panelu, podczas którego przez godzinę dyskutowano o statku i jego funkcjonalności. Możesz obejrzeć zapis całości poniżej.
    
    
   Po ukończeniu prac nad konceptem statku rozpoczął się kolejny etap jego developmentu. Podczas dalszej produkcji koncepcje poruszone w poniższych pytaniach i odpowiedziach zostaną wdrożone i rozbudowane. Minie jeszcze trochę czasu, nim zobaczymy Pioneera w grze, ale już teraz warto dowiedzieć się więcej o tym jakże interesującym statku. 
    
   Na pytania odpowiadali John Crewe, Todd Papy, Kirk Tome, Ben Lesnick i Steven Kam.
    
   Jak duża może być placówka?
   Placówka będzie mieć taki sam obrys, jak to, co pokazano w grze, czyli 48x x 48d x 5h (metry). Developerzy uważają to za początek małej lokalizacji do kolonizacji, w założeniu jest to coś bardzo podobnego do budowy niewielkiego ośrodka badawczego na Antarktydzie.
    
   Czy Pioneer może budować hangary do przechowywania statków w naszych bazach?
   Obecnie developerzy przyglądają się możliwości budowy najprostszych lądowisk dla statków. W tej chwili jest prawdopodobnie zbyt wcześnie, aby oczekiwać, że placówki graczy będą działać jak Port Olisar, Revel & York, czy Self-Land. Podczas gdy będzie można wylądować i zostawić statek na lądowisku należącym do placówki, szersza kwestia "magazynowania statków" i związanej z tym persystencji jest skomplikowanym i złożonym zagadnieniem technicznym. Dobrze widać to na przykładzie wszystkiego, co już jest zaangażowane w zgłaszanie zapotrzebowania, zastępowanie, spawnowanie, despawnowanie, i lądowanie statków w miejscach takich jak Port Olisar. Nawet najmniejszy podzbiór tych rzeczy w placówce gracza, gdzie dostępny układ, struktury i systemy zależą od niego, a nie od zespołu projektowego byłby co najmniej bardzo trudny do zrealizowania. Jeśli CIG kiedyś wymyśli dobry sposób, aby to zrobić, to społeczność gry na pewno zostanie o takiej opcji poinformowana.
    
   Czy możemy użyć Pioneera do budowy posterunków na asteroidach?
   Nie jesteśmy przeciwni tej idei. Będzie to jednak zależało od kilku różnych czynników, które wciąż muszą być ustalone: rozmiaru asteroidy, co będzie robione z technologią voxeli i tym, czy powierzchnia asteroidy jest wystarczająco równa by można było na niej cokolwiek postawić.
    
   Czy Pioneer może przestawić umieszczone placówki?
   Tak, jednak trzeba je zdemontować, a następnie zbudować od nowa w innej lokalizacji. Nie będzie to działać na zasadzie podnoszenia i przenoszenia takiej bazy w całości. Pioneer może zarządzać tym procesem (chociaż może być konieczne zebranie dodatkowych zasobów).
    
   Czy Pioneer może budować stacje kosmiczne?
   Nie, ten statek został zbudowany w celu kolonizacji planet. Budowa na lądzie i konstrukcje naziemne mają różne potrzeby niż stacje kosmiczne.
    
   Jakiego rozmiaru jest roszczenie do ziemi zawarte w pakiecie ze statkiem?
   Będzie to zależeć od gęstości texeli naszej mapy zasobów, chcemy się upewnić, że roszczenie to będzie mieć co najmniej 1 × 1 piksel na tej mapie. Wstępne przypuszczenia poparte wiedzą jaką mamy to obszar w przedziale od 4 × 4 km do 8 × 8 km. Całkiem duży kawał ziemi, który da graczom wiele miejsc pod zabudowę. Poza konstrukcją prowadzoną przez Pioneera ważny będzie system ustalania praw do ziemi. Prawo własności gruntu uniemożliwi innym graczom budowę na waszym terytorium i zaoferuje różne opcje związane z rozgrywką (takie jak przyznanie praw do powierzchni konkretnie pod zabudowę vs prawa do wydobycia). Wiemy, że istnieją obawy, że teoretycznie roszczenia do ziemi mogą być nadużywane (sytuacje takie jak wykupienie obszaru przy dużym mieście lub użycie placówek do blokowania ważnych obszarów). Zapewniamy, że system jest opracowywany tak, aby zapobiec tym sytuacjom.
    
   Czy będziemy musieli przemieszczać Pioneera za każdym razem, gdy chcemy umieścić nowy moduł?
   Po zakończeniu procesu produkcyjnego statek przesuwa gotowy fragment placówki do przodu i umieszcza je w określonym miejscu. Jeśli to miejsce nie może bezpiecznie pomieścić nic więcej, wówczas pilot będzie musiał przesunąć Pioneera.
    
   Czy Pioneer może budować konstrukcje przeciwlotnicze, które są uzbrojone np. w pociski rakietowe do obrony naszych baz?
   Pioneer wykonuje w pełni zamkniętą modułową konstrukcję placówki na miejscu. Tworzy modułowe struktury, fundamenty, takie rzeczy. Jak Silas Koerner podkreśla, jest to całkiem rewolucyjne, jeśli chodzi o możliwości statków. Pioneer nie jest jednak fabryką broni, warsztatem naprawczym, ani sklepem meblowym. Ulepszenia zewnętrzne, takie jak statyczne mechanizmy obronne są jednym z pomysłów, które opracowujemy dla dodatków do placówek. Wszelkie zewnętrzne struktury dodatkowe będzie trzeba jednak kupować w sklepie (podobnie jak statek lub sprzęt osobisty), a następnie można je zamontować po zbudowaniu placówki lub dodać je później.
    
   Czy Pioneer może budować struktury większe niż jego wewnętrzna przestrzeń?
   Najbardziej oczywistym tego przykładem są teraz lądowiska. Musimy jeszcze zdecydować dokładnie, w jaki sposób pozwolimy graczowi zbudować lądowiska, ale prawdopodobnie będzie trzeba robić to w sekcjach. Jeśli gracz chce zbudować posterunek i użyć go tylko do przechowywania, to jest to jego wybór, ale nie będzie większy niż podany powyżej rozmiar obrysu struktury.
    
   Co dzieje się z placówkami zbudowanymi przy pomocy Pioneera, gdy gracz, który je stworzył, wylogowuje się z gry?
   Powiedzmy to wprost i z góry tym, którzy martwią się tymi rzeczami: tak, placówka i ich zawartość są trwałe, tak więc można je zaatakować i splądrować. Bezpieczeństwo w trybie offline będzie miało wiele wspólnego z twoim "sąsiedztwem". Tak jak w różnym stopniu polegasz na lokalnych władzach, aby chroniły twój dom, mieszkanie, przyczepę itp.  w rzeczywistości, gdy nie ma cię w domu. Między innymi oznacza to, że aktorzy we wszechświecie gry (w tym lokalne organy ścigania, milicja, UEE lub ktokolwiek inny) mający za zadanie utrzymywanie generalnego bezpieczeństwo w tym regionie, zareagują na ataki na prywatne placówki, sporo będzie zależało od lokalizacji AI i czasu podróży do placówki. Czasami siły porządkowe zareagują szybko, a kiedy indziej będzie to opóźnione. W związku z tym gracze są bardzo zachęcani do ochrony swojej placówki / inwestycji poprzez umieszczanie odpowiednich środków obrony i zatrudnianie najemników lub ochrony. Im mniej gościnny obszar, w którym założyłeś swoją placówkę, tym większy ciężar zapewnienia jej bezpieczeństwa spadnie na ciebie.
    
   Czy Pioneer może użyć materiału po rafinacji wykonanej przez Oriona (lub jakikolwiek inny statek)?
   Tak, o ile to, co budujesz, wymaga tego konkretnego zasobu. Pamiętaj, że istnieją różne typy rud, metali i innych substancji używanych w budownictwie.
    
   Czy Pioneer będzie miał jakąkolwiek inną funkcjonalność / opcje kariery poza produkcją placówek?
   Nie, będzie opisywany na listach i zestawieniach jako Heavy Construction (ciężki budowlany), aby odzwierciedlić faktyczną rolę jaką pełni.
    
   Czy Pioneer może produkować "dodatki", takie jak panele słoneczne, lądowiska, generatory i tym podobne, czy też muszą być kupowane osobno?
   Zostałyby one zakupione już wyprodukowane i dodane do placówki. Zobacz także odpowiedź dotyczącą statycznych mechanizmów obronnych powyżej.
    
   Czy Pioneer może budować posterunki na nierównym terenie, na przykład na zboczach, czy grunt musi być płaski?
   Podłoże będzie musiało być wystarczająco płaskie, aby bezpiecznie nim wylądować. Nie musi być idealnie płaskie, ale nie będzie można umieścić posterunku na szczególnie trudnym terenie.
    
   Czy Pioneer będzie w stanie budować wysokie budynki lub moduły piętrowe?
   Nie ma planów dla posterunków dwupiętrowych. To powiedziawszy, przygotowujemy wystarczająco dużo opcji modułowych placówek i różnych dodatków, które naszym zdaniem sprawią, że będzie z nimi sporo zabawy nawet bez szalonego piętrzenia modułów.
    
   Ile czasu zajmuje postawienie placówki?
   Obecnie nie mamy szacunków, ale uważamy to za sporą inwestycję czasową. Tworzysz trwałą, łatwą do utrzymania instalację, która może być tak duża jak większość statków (lub większa). Ilość czasu będzie się zmieniać w zależności od wielkości placówki.
    
   Czy będziemy mogli spawnować statki w naszej placówce?
   Obecnie nie ma takich planów, Statki dostępne w placówce muszą być do niej najpierw sprowadzone. Zobacz także naszą odpowiedź powyżej dotyczącą przechowywania statków.
    
   Pioneer zawiera trzy sloty narzędziowe (utulity). Czy może służyć do jakiegokolwiek innemu celu niż budowanie baz planetarnych? Jeśli tak, co może robić?
   To niestety błędna informacja. Pioneer nie jest wyposażony w sloty narzędziowe, zamiast tego koncentruje się wyłącznie na zadaniach budowy placówek, do których został stworzony.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na twoim urządzeniu pliki cookies by ulepszyć korzystanie z naszego serwisu. Możesz dopasować swoje ustawienia obsługi cookies, a jeśli tego nie uczynisz zakładamy, że nie stanowi to dla ciebie problemu.