Skocz do zawartości
Dako

Pimax 8K VR Headset czyżby nowa generacja VR

Rekomendowane odpowiedzi

W Berlinie na targach IFA Pimax zaprezentował swój nowy prototyp headsetu Pimax 8K

Podstawowe cechy produktu:

• prawdziwe 4k na oko ( marketingowo jest 8K)
  • FOV - 200 " !! 2x ekrany LCD
  • odświeżanie 120~160hz ( tak naprawdę jest to 60~80  ponieważ używa technologi brainstorm , o tym dalej)
  • pełne ( juz zrobione ) wsparcie dla Steam VR ( i dostęp do bazy gier)
  • możliwość korzystania z kontrolerów VIVE i latarni - tu jego dotychczasowi posiadacze są uprzywilejowani bo mogą kupić sam headset Pimaxa
  • technologia "brainstorm" - oszukuje ludzkie oko i mózg naprzemiennie wyświetlając obraz tak aby grafika pokroju 1080 / 1080 TI dawała rade z obróbką obrazu

Więcej informacji w linku na końcu wpisu

Jeśli to wypali (premiera i wysyłka w zależności od wersji  styczeń-maj 2018) to będzie  sprzęt godny uwagi i chyba będzie można go nazwać nową generacją.

Na kickstarterze ruszyła wczoraj zbiórka.

Do wyboru kilka opcji wsparcia projektu (aktualnie zebrano już ponad 530 tys USD )

Uwaga: w celu przejścia do kicka należy nacisnąć literkę K w lewym górnym rogu filmu

Edytowane przez Dako

sygn(1).png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekaw jestem jak będzie działał ten brain storm, bo nawet 4K przy wyższych ustawieniach jest ciężkie dla sprzętu. 8K to by była jakaś makabra, a z tego co kojarzę to VR jest cięższy niż normalne granie. 

"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I VN i AMD maja jakieś swoje sposoby na VR, więc może nie będzie tak źle. Na razie gry VR są raczej niezbyt wymagające.

Poza tym fullhd naprawde sie dobrze skaluje do 4K to i pewnie do 2*4K (8K) też :P

Pozdrawki

BHoleVX

sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pimax z kilkumiesięcznym opóźnieniem we wrześniu rozsyła zamówione zestawy.

Są już pierwsze recenzje

sygn(1).png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Patrząc po cenach na ebayu to ten zestaw VR (pimax 8k) jest tak tani jak całe komputery z najwyższej półeczki. Przykładowa aukcja: https://www.ebay.co.uk/bfl/viewbids/323448394035?item=323448394035&rt=nc&_trksid=p2047675.l2565 (widziałem już aukcję z dwukrotnie wyższą ceną).

@Dako Już wiem dlaczego wkleiłeś pierwszy filmik oglądnij całe 5 sekund od momentu zaznaczonego niżej ;) : 

Edytowane przez Darayaharus
  • Haha 1

sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobaczcie to porównanie FoV-a w VR

Szkoda, że Nvidia pokpiła sprawę z wydajnością nowych kart i wydaje mi się iż jednak będzie problem z komfortowym graniem ;(

sygn(1).png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Podobna zawartość

• Przez Nebthtet
      Premiera Star Trek: Bridge Crew
    • Przez RedDeer
      Hej wszystkim,
      Wygralem ostatnio w konkursie ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. ) gogle vr Oculus Rift CV1. Sprzedaje poniewaz kupilem dopiero co HTC Vive i z checia splace kredyt na nie  Pudlo otworzylem aby zrobic zdjecia i upewnic sie ze wszystko ok z przesylka. Gogle nie byly uzywane ani nawet wyjete z pudla (kable dalej oklejone naklejka, folie na sensorze, etc).
      Jako ze to 100% nowka to chcialbym za nie 3000zl
      Mozliwy odbior osobisty w Warszawie a najlepiej jakby ktos po nie podjechal do Hornowka - w razie co podam adres
      Mozemy tez dogadac kuriera, moge wystawic na alledrogo, czy jak tam kto woli
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez Goomich
      Nawet nie wiedziałem, że potrzebuję tego w moim życiu.
      http://www.cdfstarfighter.com/
      http://store.steampowered.com/app/433190

• Przez Nebthtet
      Wątek wydzielony jako kontynuacja dyskusji stąd:

Można tu rozmawiać na temat możliwości, znalezionych artykułów, chciejstw i marzeń oraz szans i zagrożeń dotyczących VR (Virtual Reality). Enjoy.
      //
      Ja i tak najbardziej bym wolała po prosty wtyczkę w łeb No ale cyberpunk to drzwi obok.
      Jeśli dostanę gogle z dobrą rozdziałką które uciągnie komputer nie z kosmosu, bez sytuacji że mój żołądek myśli że coś go otruło to będę zadowolona. Co do kontrolera - jeśli wymyślą jak zrobić żeby się widziało co się stuka na klawie (nie wszyscy opanowali bezwzrokowe, a w ferworze walki tym bardziej) to będzie OK. A jak się ma HOTASa to już w ogóle - bo obłożenia się człowiek nauczy na pamięć a później pod łapą czuje co naciska.
    • Przez Dastro
      Nie zastanawiałem się nigdy czy takie coś w ogóle powstanie, a jednak... granie w 4D!

Chciałbym zagrać przynajmniej raz w takie coś. Tylko mapy pewnie będą małe hue hue. 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na twoim urządzeniu pliki cookies by ulepszyć korzystanie z naszego serwisu. Możesz dopasować swoje ustawienia obsługi cookies, a jeśli tego nie uczynisz zakładamy, że nie stanowi to dla ciebie problemu. Polityka prywatności