Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego napisałem testowa, ja zostaję przy mojej "siódemce" do premiery "dziesiątki" :)

Dokładnie. Z tym że do zmiany na 'Dychę' zmusi mnie tak naprawdę DX12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że tylko co druga wersja Windowsa jest udana i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że dziesiątka potwierdzi tą regułę. Poczekam parę lat i pewnie się przesiądę, na razie 7 wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 czy 8.1? :)

bo dla mnie 8.1 to własnie 9ka, choć też nie używam ;P


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie zamierzam instalować w dniu premiery, poczekam w takim razie kilka miesięcy i zobaczę, jak będzie oceniany przez użytkowników a potem podejmę decyzję. Koniec końców może się okazać, że 7 będzie pod pewnymi względami lepszy od 10.

Edytowane przez centurionix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 7, i 8 są udane, więc już nie ma tej reguły :)

 

Guzik prawda, bo jak 8 wyszła to interfejsowo to było ścierwo jakich mało. 8.1 już się fajnie używa.

Neb jest oficjalna, to się pewnie wypowie :P

 

OEMkę na pewno będzie można upnąć. Nigdzie nie pisałam że to się odnosi tylko do boxowych licencji (chociaż w sumie nie zdziwiłoby mnie to - ale wtedy z automatu pewnie by 2/3 rynku (poza firmami) odcięli. Licencje OEM i tak zawsze są krzywe, bo tak naprawdę łączą się z kompem. Niby jeśli składasz nowy i odprawisz odpowiednią ilość ceregieli z infolinią małomiękkich, złożysz ofiarę całopalną, spluniesz za lewe ramię i zatańczysz na rzęsach to da się toto przerejestrować na nowy sprzęt... Ale i tak więcej zachodu niż ustawa przewiduje. 

 

Boxa dezaktywujesz (albo i nie), reinstalujesz ile razy chcesz, coś zmieniasz w kompie (nawt i 99% bebechów) to nic nie trzeba kombinować - po prostu fire&forget. A up z 7 do 8 nie oemkowy kosztował jakieś 150 w sklepie więc też tragedii nie było. Oczywiście mówię cały czas o wersjach ultimate 7ki i pro 8ki (polski win który łatwo wtedy przerobić na anglojęzyczny, ma wszystkie funkcje i - po raz kolejny - nie ma zbędnych kombinacji. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEM sie podobno podpina do Plyty glownej, czyli puki Star Citizen nie bedzie wymagal 24 GB ramu , lub splonie mi dzwiek . sieciowka to jest mam spokoj, w innym wypadku walka z tech support

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest na pól-legalne ;)

 

tzn. niby masz swój klucz, ale jak smutni panowie wejdą do domu to nie masz licencji ;)

 

wersje OEM mogą być tylko sprzedawane z komputerem/podzespołami do których są przypisane (sprzedane z nimi) tylko w połączeniu z nimi licencja działa.

 

Poza tym czasem te klucze nie działają i MS je blokuje - i ich nie odblokujesz, a sprzedawcy nie chcą oddawać kasy przy takim czymś.


A ja pragnę jedno - to jest spokój...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje OEM mogą być tylko sprzedawane z komputerem/podzespołami do których są przypisane ...

To co to jest ?

http://proline.pl/?g=Oprogramowanie&c1=&c2=&c_wersja=oem&c_j_ezyk=&c_producent= Http://www.softgroup.com.pl/?l=1&art=123

Tapnięte z F60

Edytowane przez eerozeteen

A ja pragnę jedno - to jest spokój...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam klucz - półlegalne.

OEM pudełkowy - legalne. Wtedy przejmujesz na siebie rolę dostawcy sprzętu i sam sobie świadczysz pomoc techniczną.

Pudełkowy OEM zawiera certyfikat czy naklejkę i masz namacalny dowód legalności softu.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jeśli składasz nowy i odprawisz odpowiednią ilość ceregieli z infolinią małomiękkich, złożysz ofiarę całopalną, spluniesz za lewe ramię i zatańczysz na rzęsach to da się toto przerejestrować na nowy sprzęt... Ale i tak więcej zachodu niż ustawa przewiduje.

Nie dramatyzuj, powiesz ze spaliła/zepsuła ci się płyta główna i da się dogadać,

my w 2014 kupowaliśmy jeszcze winde XP 32x w M$ i też się dało ;)

Tylko trzeba podać sensowny powód czemu potrzebujesz.


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda wersja  oryginalna od 7 do 8,1 przez rok po publicznym wydaniu wersji 10  będzie można apgrejdować za darmo.

Polityka Microsoftu  polega na ujednoliceniu systemu i jednego wspólnego wsparcia.

Haczyk jest taki , że aktualizując wyrażasz zgodę iż nowy system  (licencja)  jest usługą - będzie co prawda  bezpłatny , ale Microsoft decyduje jakie pakiety systemu będą wyłączone w przyszłości a jakie się pojawią (o tym się raczej głośno nie mówi). 

Gdyby nie to, że w systemie będzie DirectX 12, to bym się zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że w systemie będzie DirectX 12, to bym się zastanawiał.

 

Brak wspierania nowszych technologii to chyba jedyny powód dla którego zmieniam systemy. Patrząc na fakt, że prędzej czy później i tak będę zmuszony do zmiany to wolę upnąć sobie 7 (o ile OEMa się da - mam gdzieś pudełko z płytką i kodem, ale czy ja to znajdę?) czy tam z boxa jak będzie trzeba, bo pewnie i tak taniej wyjdzie.

Edytowane przez Amb3r

"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na Windows 10 przejście będzie bardzo proste za pomocą Windows Update

 

http://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2015/02/02/windows-10-automatic-install/

 

ps.

Ja raczej cierpliwie poczekam ( w końcu jest na to cały rok) i zobaczę co z tej "dziesiątki" będzie ;)

 

edit:

Info po polsku na GryOnline

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=90183

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chryste...

 

Sterowniki od 7 nie są kompatybilne z 10. A na laptopach...

 

Jakbym miał takiego z 7, to natychmiast wyłączyłbym automatyczne aktualizacje (bo później mógłbym zapomnieć). Jak producent laptopa nie zapewni wcześniej sterów do 10, to będzie dzień sądu. A jak zapewni, to i tak będzie, bo nie będzie sieć działać. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nebthtet
      Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie wsparcia RSI egzekucję 0$ CCU przełożono na 2 maja 2019. Jeśli jakieś macie, to na ich zużycie nie pozostało wam wiele czasu.

      Dzisiejsza konserwacja robertsspaceindustries.com potrwała blisko trzy godziny (pewnie szykowali się już do wywalenia zerówek i "coś się popsuło") i to właśnie z tej okazji odroczono usunięcie CCU z kont.
      Źródło informacji znajdziecie tutaj - jest to artykuł z bazy wsparcia RSI. Co dziwne i niepokojące, CIG nie raczyło poinformować o przedłużeniu terminu w wątku dedykowanym całej akcji - informację wkleił jeden z użytkowników. Jako klientowi CIG mnie zdecydowanie nie podoba się takie podejście (tak samo jak i w ogóle sposób przeprowadzenia całej tej akcji). Można było problem "zerówek" rozwiązać na WIELE innych sposobów, lecz widać iż "spice must flow" i CIG ma coraz większe parcie na napływ świeżych środków od klientów.
      A co wy o tym sądzicie?
    • Przez Frosty
      W internetach krążą plotki, że Microsoft przymierza się do wykupienia EA, Valve oraz Bluehole. Zapewne czysta plotka, ale może...
       
      https://www.vg247.com/2018/01/30/microsoft-could-be-looking-to-acquire-ea-valve-pubg-maker-bluehole-rumour/
    • Przez Nebthtet
      No patrzcie, prawie zima już jest a tutaj żniwa jak rzadko... Kolejna duża wtopa jeśli idzie o bezpieczeństwo Windowsa
      Polecam pobrać aktualizację - chociażby dla świętego spokoju.
    • Przez Yodokus
      We wszystkich wersjach MS Office wydanych i aktualizowanych w ostatnich 17-tu latach powielany jest błąd, dzięki któremu hakerzy mogli instalować złośliwe oprogramowanie (Malware) bez wiedzy użytkownika. Szczegóły w linku poniżej. 
       
      https://thehackernews.com/2017/11/microsoft-office-rce-exploit.html
       
      PS. Microsoft wypuścił bodajże już dzisiaj patch z 53 poprawkami, również dla błędu opisanego powyżej.
    • Przez Nebthtet
      Jak widać robi się moda na remake starych, kochanych staroci. Microsoft na trwającej właśnie prezentacji z Gamescomu mówi więcej o zapowiedzianym podczas E3 remake kochanego przez wielu graczy Age of Empires. Oj, grało się w to kiedyś.
       
       
      Rzecz jasna - nie na steamie tylko na Windows Store. Pytanie, czy nostalgia fanów będzie wystarczająco duża by kupili grę tam? Blizzard miał łatwiej - ich launcher nie miał tak spektakularnych fuckupów jak Windows Store. Cóż, jeśli flopnie to tak jak Quantum Break prędzej czy później zrobią edycję steam
       
      Rzecz jasna można się zapisać do bety.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności