Skocz do zawartości
Nebthtet

Zainteresowani finansami F42 i Frontiera?

Rekomendowane odpowiedzi

W UK jest specjalna strona, na której publikowane są dane firm. Chcecie wiedzieć więcej o finansach Foundry 42? Albo Frontiera? Poczytać kto jest kim? Albo w jakich innych firmach te osoby mają wysokie stanowiska? Zerknąć na sprawozdania finansowe? To klikajcie.

 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nic się niezwykłego nie dzieje. Duże studia też biorą pożyczki, a zastaw to normalna rzecz. Zresztą jest już chyba o tym na forum. Choć może to było na Discordzie i źle zapamiętałem. 


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hornet jako że linki do sprawozdań finansowych już wrzucałam łączę wątki by całość dyskusji była w jednym miejscu.

 

@Amb3r i dlatego proszę aby ważne rzeczy postować i tutaj zawsze... Discord jest od pierdół :) a nie poważnej rozmowy.

 

Podsumowując - w artykule słusznie zauważono że bank od którego pożyczane są środki nie jest instytucją rozdającą je na prawo i lewo pierwszemu Johnowi Smithowi jaki się napatoczy. Tak więc bank ocenił że szanse na dowiezienie projektu przez CIG są odpowiednio wysokie. Tym niemniej stopień ryzyka jest - co wskazuje ilość zabezpieczeń.

Natomiast GOL błędnie napisał, że bank jest teraz właścicielem marki. To totalna bzdura - bank może zostać właścicielem czegokolwiek jeśli pożyczkobiorca nie będzie spłacać zaciągniętego zobowiązania.

 

Ot i cała filozofia.

 

Bardziej ciekawe pytanie to: gdzie są pieniądze ze zbiórki? W sensie np jaki procent jest zainwestowany i w co, jaki jest już wydany, etc. Np dsmardz podniósł kwestię Turbulenta - i o ile jego rewelacje traktuję z podobną dozą wiary jak artykuły AszDziennika, to zastanawiające jest aż takie powiązanie CIG z nimi (IIRC - poprawcie mnie jeśli się mylę - robią wszystkie tematy webowe SC, a na stronę ludzie narzekają po dziś dzień; zwłaszcza jej nieprzyjazność dla "nowych").


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mamo, cud nastąpił, CDA napisało cokolwiek pozytywnego o SC (że gra się fajnie) eech... Panikarstwo będzie. Ale tak na zdrowy rozum - mogli pożyczyć w USA a nie w UK, tam nie ma obowiązku publikacji wszystkich danych. 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nebthtet napisał:

Ale tak na zdrowy rozum - mogli pożyczyć w USA a nie w UK, tam nie ma obowiązku publikacji wszystkich danych. 

 

Może w USA nikt im nie chciał nic pożyczyć ... :devil:

ps.

Oczywiście żartuje ale może z tej całej rozdmuchanej "afery" będzie jeden pozytyw czyli CIG zepnie poślady i szybko wyda 3.0.

Na GoL-u "specjaliści" od gier już Star Citizena pogrzebali a CR to złodziej, dupek i oszust.

 

Edytowane przez Dako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dako chyba nawet po kryzysie tam łatwiej... Ale to moja spekulacja :P

A w spinanie pośladów nie wierzę jakoś niestety :( 


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujące to informacje pojawiły się w brytyjskim rejestrze firm. Możemy się z niego dowiedzieć, że w zeszłym tygodniu Cloud Imperium zaciągnęło pożyczkę w banku Coutts & Co pod zastaw wszystkiego co posiada to studio, w tym gry Star Citizen, marki oraz kodu źródłowego. Coś takiego zdarza się rzadko i prawie zawsze wymuszone jest ciężką sytuacją finansową pożyczkobiorcy. Zgodnie z warunkami umowy, obecnie to bank jest w praktyce właścicielem gry i jedynie użycza deweloperom licencji na kontynuowanie prac. Zmieni się to dopiero wtedy, gdy deweloper spłaci swoje zobowiązania względem Coutts & Co.

Tu link do artykułu http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=104533

Nawet ,jeżeli zużyli kasę - to branie kredytu , świadczy ,że zamierzają ją dokończyć (taką mam nadzieję) , a odbiją sobie jak gra będzie już grywalna, nie mniej jednak ta informacja trochę mnie zaniepokoiła, a szczególnie to"Ponadto, jako, że obecnie to bank jest w praktyce właścicielem marki Star Citizen zapewne będzie chciał przypilnować produkcji, co może dobrze wpłynąć na tempo postępów w pracach"- i jak to wpłynie na koncowy efekt i co może zostać usunięte.

Edytowane przez Drus4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat połączony. Kochani - prośba - korzystajcie z opcji "nieprzeczytana zawartość", to pomaga :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że zaczyna się z tego robić głuchy telefon. GOL pisze, że kredyt jest na dokończenie gry (źródło?), cdaction że pożyczka jest na 60 dni (źródło?), czyli standardowa dziesiąta woda po kisielu obowiązkowo z clickbaitowym tytułem. 

 

CIG już ma jeden kredyt w UK (z 2015 roku), więc skoro teraz dostają kolejny i to w banku z renomą to chyba nie jest tak źle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak, a postrzeganie całości interesu przez satelitę w UK też zdrowe nie jest. Już nie mówiąc o tym, że wypowiadają się osoby o finansach jako takich niemające zbyt dużego pojęcia. Bardziej interesowałaby mnie wypowiedź kogoś "siedzącego" w temacie, no ale przecież pisać do eksperta i to w weekend to zbytek wysiłku. Epic :facepalm: po prostu.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest oficjalna informacja od CIG https://robertsspaceindustries.com/spectrum/community/SC/forum/1/thread/re-uk-tax-rebate-advance-for-foundry-42

 

We have noticed the speculations created by a posting on the website of UK’s Company House with respect to Coutt’s security for our UK Tax Rebate advance, and we would like to provide you with the following insight to help prevent some of the misinformation we have seen.

 

Our UK companies are entitled to a Government Game tax credit rebate which we earn every month on the Squadron 42 development. These rebates are payable by the UK Government in the fall of the next following year when we file our tax returns.  Foundry 42 and its parent company Cloud Imperium Games UK Ltd. have elected to partner with Coutts, a highly regarded, very selective, and specialized UK banking institution, to obtain a regular advance against this rebate, which will allow us to avoid converting unnecessarily other currencies into GBP.  We obviously incur a significant part of our expenditures in GBP while our collections are mostly in USD and EUR.  Given today's low interest rates versus the ongoing and uncertain currency fluctuations, this is simply a smart money management move, which we implemented upon recommendation of our financial advisors. 

 

The collateral granted in connection with this discounting loan is absolutely standard and pertains to our UK operation only, which develops Squadron 42.  As a careful review of the security will show and contrary to some irresponsible and misleading reports, the collateral specifically excludes “Star Citizen.”   The UK Government rebate entitlement, which is audited and certified by our outside auditors on a quarterly basis, is the prime collateral. Per standard procedure in banking, our UK companies of course stand behind the loan and guarantee repayment which, however, given the reliability of the discounted asset (a UK Government payment) is a formality and nothing else. This security does not affect our UK companies’ ownership and control of their assets.  Obviously, the UK Government will not default on its rebate obligations which will be used for repayment, and even then the UK companies have ample assets to repay the loan, even in such an eventuality which is of course unthinkable.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może z urzędniczego angielskiego na nasze?


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W newsie GOLa (http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=104533) możecie plusować mój komentarz z odpowiedzią CIGa, żeby trafił na topa komentarzy.


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frosty Chyba zbyt agresywnie podszedłeś do tematu na GOLu :P 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Quelen napisał:

Chyba zbyt agresywnie podszedłeś do tematu na GOLu

Biorąc pod uwagę rozgarnięcie ludzi w sekcji komentarzy to nad wyraz łagodnie :v


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frosty nie wystawiasz nam dobrego świadectwa takim komentarzem. Chamstwa nikt nie lubi a wybacz, ale tam to wprost można odczytać jako to. A później jest że mamy pieniacką społeczność. 

Plusujcie komentarz @Artsalah, to też człowiek od nas.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te komentarze na GOLu i po prostu nie mogę. :D Kto tym ludziom dał dostęp do internetu. haha :D


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dastro efekt Krugera-Dunninga. Ja to osobiście lubię nazywać paradoksem (nie)kompetencji.

Ludzie, którzy się nie znają zupełnie nie znają się na tyle, że nie potrafią nawet zobaczyć, że się nie znają.

Czyli stare dobre: "nie znam się, ale się wypowiem".

 

Ja o sobie mogę powiedzieć, że mam wszechstronną wiedzę, ALE oznacza to, że w znacznej części jest dość pobieżna i tak naprawdę to guzik się znam na te tematy. Jest kilka, które znam niemal specjalistycznie, ale to jest duże niemal i mały wycinek tematów.

Jednak znam się na tyle, że potrafię stwierdzić, że się nie znam ^^

 

Zresztą można to podsumować krótko - banki są nastawione na zysk, nie dałyby pieniędzy na straconą inwestycję.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmcie trolli, bo to nie ma sensu, tylko nerwy można na tym stracić.

 

Próba prostowania czegokolwiek na GOLu mija się z celem. To wylęgarnia marud i pseudo-znawców, do których nie docierają żadne kontrargumenty i dotyczy to każdej produkcji, nie tylko Star Citizena.

Był spory hejt na rzekomy downgrade Wiedźmina 3.... którego nie było - można łatwo przywrócić tę grę do stanu z E3 edytując plik konfiguracyjny ponad domyślne opcje i modyfikując domyślne oświetlenie. Ale znawcy z GOLa i tak wiedzą lepiej i choćby się im naocznie dowody przedstawiło to i tak przeforsują swoje. A to jeden z milionów przykładów burzy o nic z tego serwisu.

No ale wracając...

Główne argumenty wszystkich narzekaczy to "150 milionów dolarów" i "5 lat w produkcji, a nadal w wersji Alpha". 

Dla porównania koszt produkcji MMO Star Wars The Old Republic oscyluje przy granicy 200 milionów dolarów. Koszt kampanii marketingowej to prawie kolejne 200 milionów. Gra w produkcji była przynajmniej 6 lat. BioWare potrzebowało kolejnych 6 lat aby rozbudować ją do stopnia, w jakim jest obecnie, a nadal nie jest to tak ogromną grą z dbałością o każdy detal jaką chce stworzyć CIG.

Imo, według marud z GOLa 150 milionów dolarów i 5 lat w zupełności wystarczy na stworzenie gry MMO z grafiką Crysisa, proceduralnie generowanym światem, setkami przeróżnych szczegółów jak np. w pełni sprawne przełączniki w kokpitach, itepe, itede, wiadomo o co chodzi. A producent po prostu rozpuścił pieniądze, zamiast rozwijać produkt.

 

CIG ma problem, bo ich portfolio jest puste. Nie mają na koncie ani jednej ukończonej gry, a Star Citizen po 5 latach zaczyna dopiero  wyrastać z pieluchy (wielkie zmiany w 3.0). Dlatego maruderzy nie zamilkną, bo w dzisiejszych czasach mało kto uwierzy "na krzywy ryj" i w sumie słusznie. Mało to wizjonerów-oszustów już było? Niesławna gra ReRoll miała mieć odtworzony cały glob w skali 1:1. Projekt upadł, a twórcy zwiali z pieniędzmi.

Edytowane przez LuKi965

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam widzisz przeprosiny? To nawet nie jest sprostowanie, lecz news ontym że CIG wypuściło komunikat :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności