Skocz do zawartości
Demokop

No Man's Sky - Miliardy planet do odkrycia!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedawno dowiedziałem się o pracach nad dość nietypową grą - No Man's Sky. Gra polega na odkrywaniu coraz to innych planet generowanych w podobny sposób jak w grze minecraft. Żadna sensacja? Twórcy zapewniają, że świat będzie się składał z miliardów planet wielkości ziemi z własną fauną i florą, oceanami, lasami, polami, górami które tylko czekają by je odkryć! Nie możliwym jest by poznać ten cały świat za własnego życia!

NoMansSky4.jpg

Ciekawiej? Dodajmy jeszcze handel, wydobywania surowców, walkę i kolonizację!
Osobiście nie mogę się doczekać i żałuję, że twórcy udostępnili do tej pory tak mało informacji :(

Postanowiłem dzielić się znajdowanymi newsami na: https://www.facebook.com/NoMansSkyPL
Stwórzmy naszą społeczność i razem wyszukujmy informacji o grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra i owszem, zapowiada się ładnie ale świat niemożliwy w całości do zwiedzenia jest już w Minecrafcie. A losowo generowane planety do zwiedzania w Starbound. A bliżej naszego podwórka to taka opcja będzie zarówno w Star Citizenie jak i w Elite Dangerous.

Tak więc zobaczymy ile z tych obietnic się spełni.

 

Wszystko pięknie i ładnie, ale może warto się najpierw przywitać z nami a nie w pierwszym poście reklamować prowadzony przez siebie fanpage? Poza tym póki co No Man's Sky jest ogłoszone tylko na PS4. A tu siedzą głównie wyznawcy GabeNa ;) i mimo że część z nas gra i na konsolach to siłą rzeczy target dobrany średnio :P

 

Ech, prosty wniosek dla mnie: doprecyzować punkt regulaminu dotyczący reklamy stron o fanpage na fejsie ;)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam różnego typu strony w tym również tą, ale do tej pory jakoś nie czułem potrzeby rejestrowania się. Przeglądałem sobie tylko co nowego i czy gra idzie w dobrym kierunku. No Man's Sky natomiast wyjdzie na PC i to jest pewne ale prawdopodobnie z lekkim opóźnieniem w stosunku do konsol :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam do udzielania się i w innych tematach :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł mi przed oczami mignął, ale jakoś mnie nie zainteresował. Generowane dynamicznie światy mamy od czasów Diablo 1, jak nie wcześniej. Ale co z tego skoro wszystkie są tak naprawdę takie same? ;) Ew tworzone na podstawie zaledwie kilku rożnych tematów.

 

Może tu będzie lepiej, zobaczymy.


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra w pierwszej kolejności "wącha" się z konsolą, to nie może być nic przełomowego, ale to tylko moje skromne zdanie. :D


ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, klimat i proste rozwiązania nie starczą na zawsze. Np w minecrafcie to działa, bo tam się buduje tak więc jest element wyobraźni gracza który się nie wyczerpuje. Ale i tak w multi serwery są pomodowane, o wersji konsolowej nie wspominam bo to cień tego co na PC...


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na PS4 również grywam, to tytuł sprawdzę na pewno.

Nie będę ukrywał, że zamiast losowo generowanych planet wolałbym ze 100, ale dopracowanych zarówno graficznie jaki merytorycznie.

Trudno jest ocenić grę jedynie na podstawie jej marketingowego bełkotu - niemniej jej nie skreślam.

Zwyczajnie nalezy spokojnie doczekać do premiery.

Podstawowy czynnik dla mnie - fabuła, wydaje się w tej grze pominięta.

O reszcie trudno się wypowiedzieć (model lotu, jakość samych planet itp.) jest to indyk robiony przez zapaleńców - gra również dobrze może być genialna, jak i może być totalnym "crapem". Wierzę, że będzie dobrze - czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo (05.12.14)  otrzymamy więcej informacji tej grze.

 

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2014/12/03/january-cover-revealed-no-mans-sky-3452523434.aspx

 

Na mnie jakoś specjalnie wrażenia nie robi.

Jak na mój gust jest zbyt "cukierkowa" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 4 minuty z gry.

Nadal uważam, że graficznie nie moje klimaty ale latanie od planety do planety i oglądanie tego co tam proceduralnie zostało utworzone może być ciekawe.

 

 

Ma być jakaś fabuła, misje, celem gry dotarcie do centrum galaktyki (choć patrząc na odległość hiper skoku tego stateczku na tym filmie to można by to chyba zrobić za jednym zamachem :D) jakieś roboty na planetach pilnujące ekologi ???

Nadal za wiele nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Sony mocno promuje tytuł, wszędzie w necie można na niego się natknąć.

 

Tytuł mi się bardzo podoba, luźne podejście do tematu i bardzo wiele uproszczeń, najbardziej to widać na minimalistycznym wręcz wejściu w atmosferę planety.

Na uwagę zasługuje fakt, że zrobili coś namacalnego co wiele firm i grup programistycznych obiecuje od lat karmiąc filmikami, które nie są nawet w połowie tak daleko do ukończenia projektu niż ten. Ja wiem może te proceduralne planety dalekie są do ideału, ale jest ich wiele i można sobie po nich polatać, gdzieś wylądować, słowem to na co człowiek od dawna czeka. 

 

To trochę deprymujące że gra o której nawet nie słyszałem, która wychodzi w pierwszej kolejności na konsole zawiera to czego nie dostaliśmy od przynajmniej 5 lat na piecyki ( bo mniej więcej od tylu lat przyglądam się podobnym rozwiązaniom, które to już miały dawno wyjść i być mega super uber ).

 

Ciekawi mnie jak to jest w SC, punkt osiągnięcia co do proceduralnych powierzchni planet został przekroczony już 11-03-2014, a więc przy 41 milionach dolarów.

Obecnie mamy 66 milionów i prawie 9 miesięcy od osiągnięcia i założę się że w tej sprawie jest zrobione dosłownie nic czyli 0 :P


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my na piecykach mamy Starbound i Elite. :P


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę temat w związku z targami E3 i tym, co zostało tam pokazane odnośnie tej gry.

 

Dopiero teraz widzimy jakiś taki bardziej szczegółowy obraz. Gra jest utrzymana w futurystycznym świecie, przez co warta zagrania, bo odbiega od rzeczywistości SC i ED. Wychodzi także na PC co mnie szczerze bardzo ucieszyło.

 

Ponad to dodano tak jakby "prawie" ukończony gameplay, a raczej gameplay z mocno dopracowanej bety. I co śmieszne mówili, że zamierzają dodać zwielokrotnienie światów w sferze multiplayer. Np. każdy gracz lata we własnym świecie systemu własnych planet, ale do walk, może się przenieść do świata innego gracza w równoległym uniwersum.  Tak samo ma być z ustalaniem nazw planet. Każda odkryta planeta będzie nazwana naszą nazwą w równoległych światach dla wszystkich graczy, a jeżeli ktoś do niej potem przyjdzie i zmieni nazwę, to i ona zostanie zatwierdzona we wszystkich światach gry multi.

 

Ponad to, wszystkie elementy, które obiecane są w SC mają wyjść już w listopadzie tego roku. Może warto popatrzyć i zobaczyć, czego oczekujemy po SC, bo w gruncie rzeczy gry są oparte na podobnym podłożu założeń rozgrywki.

 

Zaznaczam, część, nie wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście do tej produkcji mam ambiwalentne odczucia ...

Fajnie, że będzie mnogość planet i światów (mamy to w ED) i na 100% pewnie będzie trochę pusto ...

Nazywanie planet ? Mając ograniczoną wiarę w inteligencję użytkowników "interneta" (w stylu siedzę ukryty za monitorem czyli nic mi nie grozi - bo jestem "bogiem") spotkamy idiotyczne i głupie nazwy ...

Będzie dużo nowych stworów (mieliśmy to w EA Spore) czyli co: "Zobacz nowe stwory i ... ZABIJ JE" ?

No może w opcji zabawa w stylu - unikaj tzw. Strażników aby oni nie zabili Ciebie ...

Eksploracja jest fajna ale wszystko zależy od tzw. społeczności tzn. na ile będzie działać kontakt z innymi graczami ?

Mnie osobiście ten cukierkowy świat nie przekonuje.

Jak to się rozwinie? Nie wiem :)

Dziś nie zakupię ... Poczekam co Twórcy  z nią zrobią ...

 

ps.

ED na dziś trochę przerosło autorów (i oczekiwania graczy) a to tylko jedna galaktyka więc imho "No Man's Sky" może mieć pewien problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem Marsjanina i... Lecimy w Kosmos. Nareszcie. :woot:
http://www.gog.com/game/no_mans_sky
KTO CHCE STATECZEK ZA 150$!? :devil:

EDIT:
http://www.destructoid.com/no-man-s-sky-pc-collector-s-edition-up-for-pre-order-today-346012.phtml

Edytowane przez Shivon

en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Shivon napisał:

KTO CHCE STATECZEK ZA 150$!?

Jak 150? Na stronie jest niecałe 60€ przecież.

Swoją drogą, dzięki tej grze trafiłem na Star Citizena... Bardzo na nią czekałem jak jeszcze ps3 miałem. I na pewno ją kupię jak wyjdzie. Nie wiem czy za te 60€, czy trochę poczekam aż potanieje :)

 


sygn2.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zaraz napisał:

Jak 150? Na stronie jest niecałe 60€ przecież.

 

http://www.engadget.com/2016/03/03/no-mans-sky-explorers-edition-merchandise/;)


en-1-combined-a.png

To jest puste, ciągnie się w nieskończoność i… O mój Boże, tam jest pełno gwiazd! - Arthur C. Clarke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gogu piszą, że singiel a w wywiadzie twórca powiedział, że jedyna możliwość zobaczenia postaci jest wtedy gdy ktoś inny cię zobaczy. Będzie można spotkać inne osoby ale będzie to ekstremalnie rzadkie. Ktoś wie jak będzie to będzie z tym multi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Elll napisał:

Na gogu piszą, że singiel a w wywiadzie twórca powiedział, że jedyna możliwość zobaczenia postaci jest wtedy gdy ktoś inny cię zobaczy. Będzie można spotkać inne osoby ale będzie to ekstremalnie rzadkie. Ktoś wie jak będzie to będzie z tym multi?

Pamiętam, że chyba dość dawno coś wspominali o Dark Souls. Poza upiorami, które cię atakują lub ci pomagają jeszcze pojawiały się takie widma jak byłeś w tym samym miejscu w tym samym czasie z kimś innym.
Ja to zrozumiałem tak - to jest singleplayer, ale jak ktoś jest tam gdzie ty, albo bardzo blisko to będziecie w jednej instancji.

 

Sama gra wygląda ładnie, ale jest strasznie kolorowa, jakby te kolory miały odwrócić uwagę, że te światy wcale tak różnorodne nie będą.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności