Skocz do zawartości
Argetlan7

Studnia głębinowa, czyli co Argetlan majstruje w trakcie nieobecności.

Rekomendowane odpowiedzi

No szacun wielki wygląda na to ze się zawołałeś i życzę znalezienia dobrej wody, zdatnej do picia w miarę szybko, czyli np na 16 metrze maks ;)

Mam doskonały pomysł jak Ci ta studnia uda, to może pomożesz mi własną zrobić ?

Chętnie zatrudnię Cie jako konsultanta ;) 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokopałem się do wody. Cała szlamownica jest nią wypełniona (80 cm) dodatkowo łańcuch jest czysty ( zanirzany w wodzie) około metra. Pojawił sie bardzo drobny żwirek. Sądzę że jutro rano trzeba bedzie wypompowac wodę ponieważ uniemozliwia ona wydobycie większej ilości urobku. Zobaczymy co pokaże jutro;-)

 

P.S.

Tommy, zawsze chetnie pomogę.

Edytowane przez Argetlan7

argetlan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa :) Mam parę pytań :D  :

  1. Jaki planujesz filtr na warstwie z której będziesz pobierał wodę? Tak z mojego doświadczenia to zrób proste badania wody z poziomu z którego będziesz wydobywał aby dobrać parametry filtru.
  2. Jaką planujesz pompę zamontować?
  3. Jak duży obszar chcesz naraz podlewać?
  4. Chcesz podlewać za pomocą zraszaczy o dużym zasięgu? Podlewać kropelkowo? Używać zraszaczy o małym zasięgu (takie talerzyki podobne jak do przeciw pożarowych)

Pamiętaj, że szlamówka wciągnie wszystko a pompa docelowa może ulec zamuleniu (filtr) po paru minutach tam gdzie szlamówka ciągnie jak szalona..


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, badania wody będą zrobione. Jeżeli chodzi o filtry to będą dwa : jeden naturalny z odpowiedniego żwiru,  a drugi budowlany, przeznaczony do studzienek głebinowych. 

Pompa będzie usadowiona zaraz nad filtrem (elektryczna). Podlewane będzie około 50-60 arów ziemii. Ale to będzie także do użytku w domu. 


argetlan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaję tyle pytań bo mam pompę i wiem ile później może być problemów ;) 

Do użytku domowego prawdopodobnie użyjesz zestaw 3 filtrów podłączonych szeregowo lub jakiegoś rodzaju kolumnę ;) 

U nas woda na głębokości ok 20m jest tak silnie zażelaziona, że nadaje się tylko do podlewania ogrodu. Jedną pompa dosłownie się rozsypała po wyjęciu jej i probie otworzenia w celu wymiany filtrów (po 2 sezonach !) a miała być taka Niemiecka niezniszczalna. Pech chciał, że było to więcej niż 2 lata po jej zakupie... Obecnie mamy tańszą i daje rade ;) właśnie niedługo rozpoczniemy uzupełnianie instalacji wodą.

Pamiętaj też aby instalacje przyłączeniową do domu i sterownika podlewania ogrodu była poniżej głębokości przemarzania gruntu. Bo inaczej może zamarznąć zimą. Jeżeli nie znasz tej głębokości to napisz na PW gdzie mieszkasz to przejrzę normę i dam Ci znać.

Ogólnie jak masz jakiś zarys projektu i chcesz jakiś uwag to daj znać. Obsługuję instalację którą podlewamy nasz ogród i sad (1 ha) do tego kuzynce pomagałem dobierać sprzęt pod montaż jej instalacji (ogródek 200 m2) wraz z prostym projektem.

Fajna sprawa podlewanie i wykonanie instalacji jest w zasięgu większości osób która lubi choć trochę majstrować.


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, badania wody będą zrobione. Jeżeli chodzi o filtry to będą dwa : jeden naturalny z odpowiedniego żwiru,  a drugi budowlany, przeznaczony do studzienek głebinowych. 

Pompa będzie usadowiona zaraz nad filtrem (elektryczna). Podlewane będzie około 50-60 arów ziemii. Ale to będzie także do użytku w domu. 

Dzisiaj postanowiłem odświeżyć temat. Takie oto cuda znalazłem na 16. metrze.

 

14993564105071008277687.jpg


argetlan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Argetlan7 napisał:

Takie oto cuda znalazłem na 16. metrze

 

Karmelizowane brzoskwinie tak głęboko? ;)


Kosmos to całkiem spoko miejsce, można tam mieć w końcu święty spokój... szczególnie jak padnie system podtrzymywania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze narodowe złoto ;)

Już głębiej nie pojdzie. Chyba trzeba wynajmować ekipę.

 


argetlan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko znalezione w ziemi poniżej jakiejś głębokości należy do państwa niestety. To nie jest tak, jak w USA że mając działkę posiadasz grunt aż do jądra planety ;)

O, tutaj jest artykuł o poniekąd podobnym temacie. Nie pamiętam jaka jest głębokość wg prawa teraz.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, @Nebthtet ma racje. Już miałem pisać że na tym wszystkim trzyma łapę mafia ;P


argetlan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawa wygląda tak, że jeżeli tam nic nie ma to se kopać można, ale jak jest coś wartościowego to już jest państwowe;) Bo porządek musi być...

 


81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek... nie będę się na ten temat wypowiadać, bo aż się we mnie gotuje na samą myśl...


argetlan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, oraz prawo odnośnie znalezisk archeologicznych to są rzeczy które powinny iść do zmiany. Ale to nie dyskusja na niniejszy wątek... I owszem pobluzgałoby się.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są wszystko pozostałości po socrealiźmie

 


81fdd98d-c046-4380-baf9-104380c4eec2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zjechać działkę koparkami i nie mówić/deklarować po co,  potem wyjechać nad morze, powiedzieć ze byl sztorm i ze dzięki temu znalazłeś 1,5tony bursztynu hehehehe zawsze trzeba się ustawiać w pozycji w której ktoś musi ci coś udowodnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby morze wyrzucało 1.5 tony bursztynu to cena by spadła na łeb, na szyje :D

Edytowane przez Argetlan7

argetlan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mi tutaj takich rzeczy nie pisz. Mam dość problemów. Sasiad mieszka w budynku, który należał do komendanta obozu koncentracyjnego Sztuthoff...


argetlan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no, przyfarcił, pewnie nieruchomość była tanio do nabycia. W sumie czy istotne do kogo budynek należał? Gdyby tam ludzi mordowali, to już inna sprawa. Ale może ja zbyt pragmatyczna jestem.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy jak oni zawsze coś chowali przy posiadłości ;)

Ech... dzisiaj pod wieczór trafiliśmy na kurzawę...


argetlan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołe jest życie górnika... :)


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności