Skocz do zawartości
Meandester

RimWorld

Rekomendowane odpowiedzi

Link do strony twórców: https://rimworldgame.com/

Link do strony steam: http://store.steampowered.com/app/294100/?l=polish

Mały wstęp ;) :

Słyszysz jęk rozrywanego metalu połączony z dźwiękiem tłuczonego szkła.. Zewsząd dobiega wycie syren alarmowych. Kapsuła hibernacyjna w której spędziłeś wiele lat ze względu na jej uszkodzenia rozmraża Ciebie. Podciąg galerii technicznej który uszkodził Twoją i szereg innych kapsuł w wyniku gwałtownego szarpnięcia statku poszybował w naprzeciwległy kąt pomieszczenia. Stalowe siłowniki kapsuły mimo wyboczenia i tryskania olejem podnoszą wieko wystarczająco wysoko abyś mógł się wydostać. Ręką znajdujesz szczelinę, drżąc wysuwasz się i siadasz z trudnością na krawędzi. Płuca palą, ciało drży. Próbujesz zebrać myśli i przypomnieć sobie gdzie jesteś. Rozglądasz się. Gówno widzisz bo zamglony wzrok skutek nagłego Twojego rozmrożenia w niczym nie pomaga. Jedyne co rozpoznajesz to, że coś miga na żółto i czerwono.. Syrena w sposób modułowy wyje, wwiercając się bólem w mózg. W pamięci migają Tobie slajdy: znajomych, rodziny, podróży i jakiegoś statku. Szarpnięcie któremu towarzyszył wybuch zwala Ciebie na podłogę.

Zastanawiasz się: Co tutaj do diabła się dzieje?

Próbujesz podnieść się, lecz ciało po długim kriośnie ma inny plan - woli wyrzucić resztki płynu chłodzącego. Rzygasz niczym kot.

Kolejna seria wybuchów. Każdy głośniejszy od poprzedniego, zadziałały jak świst bata i w końcu wyostrzyły Ci zmysły.

Ekspedycja! Dokładnie! Jestem członkiem ekspedycji! Ekscytacja z tego, że wiesz kim jesteś miesza się z tym, że szkolenie przewidywało spokojniejszą procedurę rozmrożenia..

Pamiętasz, że gdzieś tu były kapsuły ewakuacyjne tylko łatwiej by było je znaleźć gdyby nie ten cholery zamglony wzrok. Po ostatnim wybuchu alarm ucichł i słyszysz jak pomosty robocze w wyniku drżenia jednostki złowrogo metalicznie klekoczą.

Myślisz: To koniec. 15 lat szkolenia i teraz umrę w tej stalowej trumnie nawet nie widząc tych pieprzonych światów zewnętrznych! Czujesz jednak, że ktoś Ciebie łapie pod ramię. Krzyczy coś do Ciebie. Instynktownie kiwasz głową na "tak". Podnosi Ciebie i razem próbujecie iść. Tak naprawdę to on Ciebie ciągnie i po dystansie wydającym się kilometrem gwałtownie niczym worek kartofli wrzuca Ciebie przez jakieś drzwi. Czujesz jak tajemnicza postać Cie podnosi, sadza i przypina. Tutaj jest o wiele ciemniej, nic nie miga. Słyszysz syk uciekającego tlenu podczas uszczelniania śluzy. Światło z za mgły zrobiło się zielone. Gwałtowne szarpnięcie, wciska Ciebie w fotel. Zanim straciłeś przytomność uświadamiasz sobie, że ktoś uratował Ci życie wrzucając Ciebie do kapsuły... Ta z założenia ma być ratunkową, lecz  dopiero to czas pokaże...

Tak może się rozpocząć się wasza przygoda w RimWorld :) Czy przetrwasz razem z swoimi kolonistami, zależy tylko od Ciebie i Narratora.

Czym jest RwimWorld?

RimWorld jest połączeniem gry strategicznej (ekonomicznej) z Sandboxem. Zarządzasz kolonią, jej zasobami, kierunkiem jej rozwoju i zmagasz się z przeciwnościami jakie zsyła na Ciebie Narrator - czyli sztuczna inteligencja Gry. Musisz dbać o kolonistów, gromadzić żywność i surowce (np. przed nadejściem zimy). Każda z postaci ma indywidualny charakter, posiadając swoje słabe i mocne strony. Postacie również mają swoją historię która uwarunkowuje ich w czym będą lepsi a w czym gorsi.

Jak będzie wyglądała rozgrywka zależy również od miejsca gdzie będzie się ona toczyć. Inne wyzwania będą gdy wybierzesz spokojny umiarkowany region. Całkowicie inne jak wylądujesz na wiecznej zmarzlinie w górach.

Oprócz aspektu ekonomicznego RimWorld oferuje rozwinięty system walki w którym korzystamy z różnego typu osłon i zróżnicowanego uzbrojenia. Np. Worki z piaskiem są lepszą osłoną niż roczna brzózka ;) Do tego postacie potrafią wychylać się z za ścian. Jako kolonia musimy się bronić przed atakami piratów lub innych koloni, ale możemy również zacząć atakować inne kolonie. Raz kiedyś mogą pojawić się u nas w wrogich odwiedzinach roboty.. Więc rozwijanie systemów obronnych jest cenną sprawą.

RimWorld posiada bardzo rozbudowanego Narratora który lubi podkręcać wrażenia ;) Analizuje on na bieżąco nasze posunięcia i na podstawie tego rozwija fabułę. W grze posiadamy 3 poziomy sztucznej inteligencji. Phoebe Friendly nastawionego na grę Sandbox, gdzie możemy skupić się na budowaniu a wydarzenia są raczej dodatkiem do gry. Cassandra Classic stopniowo zwiększa napięcie, przetrwanie z nią w dalszym etapie rozgrywki jest wymagające.  Randy Random - SI które się nie patyczkuje, chaos to jego drugie imię.

Poniżej link do galerii screenów z gry-online.pl:

http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=326841

Gra jest opracowywana przez  Ludeon Studios i pół roku temu weszła na steam. Społeczność już jakiś czas temu wzięła ją w obroty i oprócz regularnie wydawanych aktualizacji od Twórców, powstają mody usprawniające grę.

Jak przetestuje ciekawsze mody to wkleję je w temacie.

Zapraszam do gry i dzielenia się waszymi opiniami. Ostrzegam, gra strasznie wciąga! :) 

 

 • Dzięki! 2

sygn (4).png

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG to niedopuszczalne przeoczenie że wątku na temat tej gry tu nie było... Bodajże @Szakal w to pocinał też, na pewno @Miodzio (bo ma ponad 100h na liczniku :)).  Ja się tym trochę bawiłam ale jeszcze sporo wersji temu.

Natomiast poniższy obrazek jest idealnym podsumowaniem tego, czym jest Rimworld :). Więcej można znaleźć na subreddicie gry.

A tutaj do smaku jeszcze trailerek. Jak widać grafika jest podobna do tej, jaką można zobaczyć w Prison Architect (rzecz jasna za wiedzą i zgodą jego twórców).


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

1094301.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton

Manners maketh man. - William Horman

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rimworld plus tony modów to jest dopiero coś, z niecierpliwością czekam na MP. :D


ad.pngdastro_ad.pngad.png
ad.png1094301.pngad.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super, spedziłem przy niej 100 godzin. Nie raz obrażam się na RimWorlda po tym jak w jakiś przykry sposób zostaje zniszczona kolejna z moich koloni jednak zawsze wracam po więcej. Polecam.


I have… seen things you people wouldn't believe… Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those… moments… will be lost in time, like tears… in… rain. Time… to die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie Rimworld w dniu dzisiejszym został oficjalnie wydany!

link do źródła: https://ludeon.com/blog/2018/10/rimworld-1-0-released/

 

Filmik YT:

 

 • Lubię to! 1
 • Dzięki! 1

sygn (4).png

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Gra jest epicka i do tego ma ogomne zaplecze steam workshop. Ja gierki przeliczam ile godz zabawy będę miał z niej. Pod tym względem RimWorld jest wart swojej ceny. Wątpię aby były na nią przeceny...


sygn (4).png

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 • Podobna zawartość

  • Przez ze4lot
   Factorio
   steam: http://store.steampowered.com/app/427520
   home: https://www.factorio.com/
   wiki: https://wiki.factorio.com/index.php?title=Multiplayer
    
   Ta gra mnie pochłonęła. Nie jem, nie śpię, nie rucham, nie wiem, ... 
   Podobno wszyscy ją znają ale dla mnie to nowość i widzę, że szybko się nie znudzi. Jak ktoś chciałby pograć multi to postawię serwer (lub uśmiechniemy się do @Dmger).
   W grze się  buduje bazy i rozwija eko. gra 2d.
  • Przez Nebthtet
   Gra już wylądowała - w tej odsłonie nie ma ponoć łażenia po wieżach, tym razem robimy rozpierduchę w pięknej i górzystej Montanie łojąc fanatyków religijnych. Jak na razie polski Eurogamer dał grze srebrną rekomendację, a Gry-Online ocenę 7,5. Średnia i oceny userów na Metacriticu też oscylują mniej więcej w tych regionach.
    
    
   Warto mieć na uwadze, że gra korzysta z Denuvo :[ 
   To jak, planujecie grać?
    
   Jeśli planujecie zaopatrzyć się w ten tytuł, to na pececie macie do wyboru trzy warianty na CDKeys (za każdy zakup z naszego reflinku dziękujemy, jest to sposób na dofinansowanie utrzymania serwisu) :3.
   Wersja podstawowa do kupienia za ok. 200 zł (po rabacie z FB) na CDKeys  Wersja Deluxe za ok 240 zł  (DLC + soundrack)  Jest też wersja Gold za ponad trzy stówki zawierająca Season Pass i Deluxe Pack  
    
   Oprócz trybu fabularno-sandboksowego gra zawiera tzw. Arcade - dzięki któremu społeczność będzie mogła tworzyć content do gry solo, co-op oraz pvp. Jak się to sprawdzi? To się okaże. Ktoś z  miał okazję betatestować, tak więc podzielcie się wrażeniami.
    
    
  • Przez Maciejozaman
   Cześć,
    
   Gra space survival - simulation, gracz wciela się w astronautę, który rozbił swój statek "Mouse" na marsie i musi przeżyć w trudnych warunkach. Gra tworzona przez 18-letniego programistę Jakuba Klementewicza.
   Premiera 16 sierpnia na steam.
    
   Zwiastun
    
   W przyszłości ma być multiplayer.
    
   Wywiad z twórcą
    
   Co o tym sądzicie? Ja kupuje.
   Wymagania sprzętowe Voxelaxy
   Procesor: Intel Pentium/AMD Athlon (lub lepszy); HDD: 300 MB wolnego miejsca na dysku twardym; Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0; System operacyjny: Microsoft Windows 7, 8, 8.1 i 10 (64-bit). PS. Nie wiem czy dobry dział :/
    
  • Przez Nebthtet
   Jak widać Gladiusem można polatać nie tylko w SC
    
    
  • Przez Nebthtet
   Premiera Warhammer 40 000 Dawn of War III.
    
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na twoim urządzeniu pliki cookies by ulepszyć korzystanie z naszego serwisu. Możesz dopasować swoje ustawienia obsługi cookies, a jeśli tego nie uczynisz zakładamy, że nie stanowi to dla ciebie problemu. Polityka prywatności