Skocz do zawartości
Dako

Aegis Gladius

Rekomendowane odpowiedzi

hmm dali mu jednak S2 pod skrzydłami i 240 max speed... kusi przerobić brzydactwo deltę na niego  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png"> Imho to najlepiej wyglądający statek w tej grze, a nie bardzo jest sens kupować czwarty myśliwiec :(

Chociaż delta ma jeszcze jump engine i ten pancerz obniżający sygnaturę, z tymi jej rakietkami może być fajnym "rogue do it from behind" ( dać jej sledge na wieżyczkę, podlecieć na cicho, z powyłączanamy systemami, do takiego wymuskanego retaliatora i wywalić z podów i sledgy co fabryka dała ;) ).

 

Kurde, a może s horneta sprzedać, co by na gladiusa mieć :D

Edytowane przez duszy

Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość.  A czemu nie mieć wszystkiego? Tommy nie wygląda na smutnego z powodu swojej idiotycznie dużej floty [emoji14]

"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[offtop]
Jakbym napisał, co mi na myśl przychodzi, to by była obraza  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">
Już i tak za dużo na tą grę wydałem i nie zamierzam raczej wydawać więcej ( albo wiele więcej, jeszcze te upgrady z delty do gladiusa przeboleję ). Gra jeszcze nie wyszła, a już wydałem na to więcej, niż na niektóre mmo z abonamentem, w których tonąłem ;) A wcale nie mam pewności, że po wyjściu pogram dłużej niż parę miesięcy, zbyt wiele hype'u w okół gier już widziałem  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_tongue.png">

[/offtop]

 

A tak poza tym nie wiem jaki jest sens trzymać jednocześnie gladiusa, deltę i s. horneta. Gladius i delta to lekkie myśliwce, po tym jak zmniejszyli gladiusowi tarcze ( wcześniej w statach miał chyba S3 jeśli dobrze pamiętam ), a zwiększyli broń, są już dość podobne do siebie. Różnica właściwie tylko w wyglądzie i rakiety vs pody delty. Tylko dalej wydaje mi się, że delta będzie niezła do zdejmowania większych statków - na tyle zwrotna, żeby pozostać poza ostrzałem wieżyczek, a te jej pody mają niezły dmg i da się to dość szybko wystrzelać w duży cel, dodać sledge czy coś w tym guście na dziób i wychodzi taki glass-cannon. Gladius imo lepszy do walki z innymi myśliwcami.

A s.hornet vs Gladius - nie podoba mi się styl lotu horneta, jest strasznie ociężały jak dla mnie, choć to może kwestia, że przesiadałem się z lżejszej delty do niego i właściwie nigdy nie dałem mu okazaji - po paru pierwszych próbach wracałem do lekkich statków ;)


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta ma jak dla mnie jeszcze jedną przewagę nad Gladiusem - jej pancerz ma docelowo zmniejszać sygnaturę statku. Co za tym idzie będzie można ją wykorzystać prawdopodobnie jako tani myśliwiec stealth - kolejna kwestia, umożliwiająca skuteczne jej wykorzystanie przeciw większym statkom


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba tylko cs, a nie ir/em, a tą i tak ma mniejszą niż gladius (chyba, właściwie nie zwróciłem uwagi, ale patrząc po sylwetkach powinna mieć mniejszą ).


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma miec zmniejszoną sygnaturę i CS i IR. Tylko EM jest nie zmniejszona dla Delty. 

Te zmniejszenia nie są tak duże jak w przypadku Ghosta, ale na tyle, by można się zacząć interesować tym statkiem.


vim_ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mniej więcej dlatego widzę jeszcze sens trzymania i delty i gladiusa, jako lekkie myśliwce do różnych zastosowań ( no i jak jeden padnie, to zawsze w pogotowiu jest drugi, nie czekając na ubezpieczenie ).


Time for some thrillin' heroics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

dobrze sie nim lata - tak

Must have - kwestia stylu gry, dla handlarza, zlomiarza czy gornika jest G warty bo nie ma ladowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie opis Gladiusa mówi, że jest to przestarzała konstrukcja adoptowana do nowoczesnych technologii+ przytoczony wcześniej opis historii 36th FS mówi, że jednostka ta będzie wycofywana ze służby. Latam Gladiusem w Electronic Access i stwierdzam, że uzbrojenie tego myśliwca jest dosyć kiepskie. Na Vanduul Swarm, żeby coś zestrzelić z działek to naprawdę się trzeba namęczyć bo można za jednym nalotem trafić przeciwnika 8 razy z rzędu i nawet nie przebić jego osłon. Plusem jest możliwość umieszczenia ruchomej broni S2 pod dziobem natomiast to że myśliwiec dostał S2 pod skrzydła to niewiele zmienia bo wstawione tam S2 są sztywne, narazie nie ma odpowiednich podkładek, które by ten stan zmieniły (podkładek o rozmiarze S2 mogących unieść broń S2- narazie są S2 mogace unieść S1). Rozwiązaniem jest zmiana Bulldog Repeater'ów na Lasery Omninsky III ale z tego ciężko się strzela, bo lasery nie są tak szybkostrzelne jak repeatery no i ich moc szybko się wyczerpuje przy dłuższym ogniu.

Dlatego też mam do Was pytanie, jak dopasować uzbrojenie pod ten myśliwiec by nadać mu nieco większą siłę ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kazeti Przecież Buldogi to S1, S2 to Borsuki. :<

https://robertsspaceindustries.com/electronic-access/Weapon-Roms/CF-007-Bulldog-Repeater

https://robertsspaceindustries.com/electronic-access/Weapon-Roms/CF-117-Badger-Repeater

PS, nie będzie się dało założyć gimballa, w który wchodzi bron o takiej samej wielkości, jak hardpoint. W sensie, w gimballa S3 wsadzisz bron S2 i S1 ale o S3 zapomnij, tylko fixed (czyli bez "nakładki").

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kazeti zmierzam do tego, że albo S1 na gimbalu pod skrzydłami i strzelasz gdzie chcesz, albo S2 fixed i przełączasz się w relative mode (ctrl + c) i wszystkie działka robią się fixed. Jedyny problem drugiego rozwiązania to to, że może się zdarzyć, że zabraknie stołu pod myszką.  Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. /emoticons/default_smile.png">

Edit: na wyrost, tak wiem, można jeszcze wcisnąć Alt żeby wyłączyć gimbale i latać bez relative mode, ale fatalnie się celuje wtedy.

Edytowane przez Quelen

Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie latam gladiusem, ale mimo to patrząc na parametry to bym wywalił CF-007 wraz z gimbalami i wstawił fixed Omniski VI ewentualnie te nowe Strife Mass Driver, póki są jeszcze OP. Nie wiem tylko co z działkiem na dziobie, da się je wymienić na coś normalnego?


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działko na dziobie to specjalna wieżyczka ( ball mount ) działająca jak gimbal w slocie S1 ( normalnie powinien być S2 ). Gdybym miał tym statkiem latać rozważył bym dwie opcje.

  1. skrzydła Fixed 2xS2 Omnisky VI lub Badger CF-117, zostawiając działko na dziobie jak jest
  2. skrzydła Gimbal 2xS1 Omnisky III oraz Omnisky III na dziobie ( łącznie 3x Omnisky III ) 

Pierwszy z nich ma większy firepower ale trudniej trafiać z różnych broni, zaletą drugiego jest trochę większy zasięg i jeden typ uzbrojenia ( jeśli się lata na myszce to gimbale dają znaczną przewagę przy celowaniu w stosunku do broni zamontowanej na sztywno - fixed ).

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

możesz rozwinąć bo nie bardzo łapię, czy to czeski błąd czy ja cos źle rozumiem bo myślałem, że gimbale właśnie dają przewagę jak się lata na myszce i przez to bezpośrednie podwieszenie na fixed daje możliwość podwieszenia broni o 1 wielkość wyżej, a dzięki temu zadawanie większych uszkodzenia. 

P.S. wcale się nie czepiam tylko szukam ciekawych pomysłów i optymalnych rozwiązań, od dawna nie latam na myszce, nie wiem czy to tylko takie wrażenie czy cały czas robią coś aby polepszyć frajdę z latania na joysticku, a utrudnić latanie na myszce ale takie słuchy mnie doszły od ludzi którzy latają na gryzoniu. 

 

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nexus Możesz podwiesić gimbala na slot fixed, wtedy mając fixed S3 podwieszasz gimbala S3 na który wchodzi bron S2. Czyli bez gimbala podepniesz większą broń, ale gimbal daje lepsze celowanie na klawiaturze (jak dla mnie kwestia przyzwyczajania się do danego rodzaju uzbrojenia).

Będzie to miało większe znaczenie na statkach z dwoma lub więcej stanowiskami, gdzie jeden pilotuje, a drugi strzela własnie z broni na gimbalach w dowolnym kierunku (ewentualnie kierunek może być ograniczony przez umiejscowienie hadropintu).


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quelen - dzięki za szybka odpowiedź ale to akurat już załapałem, myślałem, że jest może coś o czym nie wiem i działa podobnie jak gimbale np. w Elite: Dangerous.

Pytam bo ostatni wbiłem na jakiś mecz PVP i dostałem taki manto że nie wiedziałem kiedy się resowałem, a kiedy byłem na spekcie :confused:, fakt że może wybrałem do tego zły statek bo Mustanga Delte,  który pufał jak bańka na wietrze. Ale jeszcze nie tak dawno dawał sobie świetnie radę dzięki malej sygnaturze i sporym DPS-ie. 

Poćwiczę może z czymś większym i twardszym.

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie źle się wyraziłem, jak słusznie zauważył Quelen, gimbale dają przewagę w łatwości celowania ale często ich użycie mocno zmniejsza firepower. W przypadku latania z bronią zamontowaną jako fixed można użyć maksymalnie dozwolonych broni dla tego slotu, a celowanie nie powinno być trudne w przypadku używania Hotasa czy Joysticka ;)

Zaraz poprawię, żeby dało się to przeczytać normalnie. 


UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic, a już miałem nadzieję że jest coś ciekawego co można wykorzystać.

Jednak z tego co widzę przygotowano nam dzisiaj chyba małą niespodziankę,a raczej jej zapowiedź: 

Star Citizen Alpha 2.0: Flight Model Changes  

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tak, CIG zdaje sobie sprawę że obecna mechanika lotu, walki itp.. jest daleka od doskonałości i wrażeń jakie powinien nam serwować symulator, dlatego takich zmian zaserwują nam jeszcze sporo zanim SC stanie się gotowym dziełem.

W sumie dobrze, bo wszyscy chcemy żeby nie było za ławo i za prosto oraz mało spektakularnie. Co prawda martwią mnie trochę z góry zaplanowane ograniczenia prędkości i brak relatywizmu w stosunku: odległość, prędkość, czas, ale trzeba pamiętać że to gra i nie wszystko musi być zgodne z rzeczywistością, musi być też racjonalnie z odrobiną fun'a ;) 

 

Edytowane przez Tommy Rich

UXleTZk.pngATER DRACONES         TOMMY RICH FLEET        STAR CITIZEN POLSKA3W1sLPY.png   
URl3Qun.png?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i całe szczęście bo to przepiękna maszyna tylko była mocno znerfiona

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z przyjemnością udostępniamy nasz filmik na temat Gladiusa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności