Skocz do zawartości
Usunięte konto

PayPal - ostrzeżenie

Rekomendowane odpowiedzi

PayPal czyli popularny serwis płatności internetowych prosi użytkowników o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej. To niebezpieczne!

PayPal zmienił dostawcę usługi szybkiego doładowywania konta użytkownika. Wcześniej takie świadczyła firma Bluemedia. Teraz pośrednikiem pomiędzy PayPal'em, a bankiem użytkownika, jest serwis trustly.com.

Prawie niezauważalna zmiana niesie za sobą niebezpieczeństwo. W czasie próby doładowania konta, trustly.com prosi użytkownika o podanie loginu i hasła do konta bankowego oraz o podanie jednorazowego hasła SMS.

Szybkie doładowywanie konta

Po zalogowaniu się na konto PayPal i wybraniu opcji „Doładuj konto błyskawicznie”, PayPal prosi o wybranie kwoty doładowania.

Powyżej wszystko jest jeszcze w porządku. Niebezpieczeństwo zaczyna się chwilę później, gdy użytkownik zostaje przeniesiony na stronę trustly.com i jest proszony o podanie loginu i hasła do banku internetowego:

Umieszczona na dole informacja wiele tłumaczy: Usługę dostarcza Trustly Group AB, nie bank klienta. Dane logowania zostaną przesłane przez platformę płatniczą Trustly, zapewniającą bezpieczne oraz szyfrowane połączenie z bankiem internetowym klienta. W ten sposób przelew bankowy zostanie zrealizowany z konta bankowego klienta w jego imieniu i za potwierdzeniem jego tożsamości. Korzystając z tej usługi, zgadzasz się na Warunki korzystania z usług. W celu uzyskania dalszych informacji odwiedź trustly.com.

"Screen scraping"

Trustly korzysta z metody płatności internetowych, którą nazywa się "screen scrapingiem". Trustly używa danych logowania użytkownika (w tym jego jednorazowego hasła SMS) do zalogowania się na jego konto bankowe, zlecenia przelewu, a następnie potwierdza go drugiej stronie transakcji.

O "screen scrapingu" negatywnie wypowiada się Komisja Nadzoru Finansowego, która zakazała bankom korzystania z tej technologii, ale zakaz nie dotyczy prywatnych firm jak np. Trustly.com

Przekazanie tak wrażliwych danych firmie Trustly.com jest niebezpieczne z co najmniej z trzech powodów:

Nasze hasło może trafić w niepowołane ręce np. w przypadku wycieku danych

Możemy stracić prawo do reklamacji, gdyż naruszamy umowę z bankiem

Tracimy naszą prywatność i dzielimy się z firmą trzecią historią rachunku

PKO BP zablokował dostęp do swoich serwerów dla PayPal/Trustly


Źródło: http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/PayPal-chce-login-i-haslo-do-konta-bankowego-uzytkownika-00021969


Użytkownik zbanowany permanentnie za wandalizm, łamanie regulaminu i brak RiGCz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferment jak cholera będą mieli. Smród się będzie ciągnął jeszcze przez dekadę pewnie, tyle lat budowali wizerunek firmy, która kładzie nacisk na bezpieczeństwo, a tu dupa :D 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dupa po doładowaniach błyskawicznych... Dzięki za info @Dmger !


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla tych co widzą w tym coś dziwnego. "

Obsługa transakcji płatniczych poprzez logowanie się do konta użytkownika jest usługą płatniczą uregulowaną w II Dyrektywie o Usługach Płatniczych (PSD2). Usługi takie nazywają się usługami Access to Account i są mocno promowane przez Komisję Europejską. PSD2 powinno zostać zaimplementowane do polskiego ustawodawstwa do 2018 roku. Uwaga – dyrektywa nie nakazuje przyjmować loginu i hasła – bank może udostępnić API. Rozwiązania techniczne podobne (lub identyczne) do opisywanego powyżej Trustly czy Sofort są popularne w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.


6T0c2xV.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu ja doładowuje przez usługę Ideal, czyli internetowy pre-paid z przekierowaniem do strony banku. :P

Edytowane przez Dastro

ad.pngdastro_ad.pngad.png
 
banner-discord-ga-ad-scpl.png

Wszystkie moje posty na forum GameArmada mają postać prywatnej opinii i są oparte na moim prywatnym zdaniu odnośnie różnych zagadnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szakal mam gdzieś, że jest to popularne gdzieś. Pełny dostęp do konta to jednak coś. A po co im? Nie moja rzecz, ale teraz tak lubią zbierać info o nas, że choćby historia zakupów do personalizacji reklam czy co oni tam z tym zrobią.

Przy okazji argument, że UE to popiera nie jest specjalnie trafiony, bo chyba każdy zna ich idiotyzmy.

 

PS. Usuń formatowanie.


"Strzeżcie się rozczarowań, bo pozory mylą. Takimi, jakimi
wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy"
   

 

amberlight_ad.png

Mój referral: STAR-ZZXF-MJF6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planowac zakupy z wyprzedzeniem i wczesniej doladowywac konto ... oby to sie nie przelalo na inne formy doladowania pay-pal ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zerat_KJ napisał:

oby to sie nie przelalo na inne formy doladowania pay-pal ;/

Oby, jak na razie zwykły przelew działa po staremu.


Nic mi w życiu tak nie wyszło jak włosy.

JAX0wAC1.jpg

Lepiej dobrze zjeść, niż podobać się byle komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowa/regulamin z PayPal wygładza tak:

Bardzo istotna dla bezpieczeństwa konta PayPal jest ochrona hasła dostępu do niego. Hasła tego nie wolno nikomu wyjawiać. (…) wszelkie wiadomości e-mail lub inne formy komunikacji zawierające prośby o podanie hasła powinny być traktowane jako nieautoryzowane i podejrzane (…) Jeśli Użytkownik uważa, że ktoś mógł uzyskać dostęp do jego hasła, powinien je natychmiast zmienić.

Mniej wiecej podobnie brzmi umowa we wszystkich bankach. PayPal oczekuje pogwałcenia umowy klientów z bankami ale żąda przestrzegania własnej w tym nieujawniania paypal-owych haseł. Hipokryzja?

Logowanie Trustly do konta bankowego można łatwo wykryć, choćby po IP. Wiecie co może zrobić bank jak ktoś kiedyś wam ukradnie kasę z konta? Powie żeście sami sobie winni bo podaliście hasła dostępu paypalowi. I będzie po reklamacji, nikt nie pomoże. :)

Edytowane przez Obrońca Zbanowanego Zgudiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jazz napisał:

A jak ma się sprawa z płatnością pobieraną z karty kredytowej? Dawno nie kupowałem przez PP i nie bardzo wiem czy coś się zmieniło.

Tu sięwiele nie zmieniło.. nie licząc jednego drobiazgu, którym PP wkurzył mnie ostatnio. Tzn. jak nie udało mu się obciążyć karty 1 (EUR, miałem za niski limit) to automatycznie pobrał co się dało bezpośrednio z konta PP, a na resztę obciążył kartę 2 (PLN), mimo, że przy opcjach płatności wyraźnie wybrałem, że ma obciążyć kartę w EUR. Więc trochę dopłaciłem na niepotrzebnym przewalutowaniu.

PS. Ktoś wie gdzie aktualnie w PP można sprawdzić jakie serwisy mają prawo przez niego 'pobierać' kasę? Miałem tam Spotify i Netflixa, już zmieniłem na płatność bezp. z karty, ale chciałbym sprawdzić ustawienia w samym PP jeszcze...


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tecon

 

 


Skutki niepożądane obejmują: suchość w ustach, zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie wody, bolesne swędzenie odbytu, halucynacje, demencję, psychozę, śpiączkę, śmierć i cuchnący oddech. Star Citizen nie jest dla każdego. Przed uruchomieniem zapoznaj się z treścią licencji dołączonej do instalatora bądź skonsultuj się z Chrisem lub Benem, gdyż każda gra w fazie pre-alfa niewłaściwie potraktowana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2016 at 22:32, Quelen napisał:

@Tecon

Spoiler



 

 

No własnie w starym layaucie wiedziałem gdzie to jest ;-)

ale już udało mi się znaleźć... no i było tam więcej pozycji niż pamiętałem ;-P

 

pp_payment.png


tecon_ad.png

Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,
and the Universe trying to produce bigger and better idiots.
...
So far, the Universe is winning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaraz
      Cześć.
      Opowiem Wam historię z soboty wieczora (14.05.2016). Coś tam sobie robiłem, nie koniecznie przy laptopie. Stał sobie włączony i tyle. Nagle na telefonie pojawiło mi się powiadomienie od paypala, że własnie wyszły z mojego konta dwie transakcje na łączną kwotę 246 dolarów... No to ja do komputerka sprawdzić co to się dzieje. No i rzeczywiście. Na paypalu dwie transakcje zatwierdzone... Dzwonię do nich się zapytać o co chodzi. Przecież nikomu loginów i haseł tym bardziej nie podawałem. No ale przecież sobotę mamy i automatyczna sekretarka prosi, że mam dzwonić w poniedziałek od 8... A tutaj w między czasie na laptopku mi się strona otwiera jakaś. Sama tak o. Kursor sobie chodzi. No kurde TeamViewer. Otworzyła się jakaś koreańska strona i zaczęła wyklikiwać kolejną transakcję na 236$. Rozłączyłem delikwenta. Więcej się nie połączył.
      Sprawę zgłosiłem do paypala, ale niestety nie są w stanie mi pomóc, ani anulować tych dwóch operacji, gdyż logowanie do paypala nastąpiło z mojego własnego komputera. Karta kredytowa była dodana a paypal nie posiada żadnej dodatkowej weryfikacji, chociażby po numerku CVV... Co dziwne, żeby kartę usunąć numerek ten trzeba podać. Do transakcji już nie  Takim oto sposobem jestem tysiąc złotych polskich w plecy. Zasiliłem konto jakiegoś koreańskiego dzieciaka w złoto do jakieś gry...
      Jedyną zagadką dla mnie jest to, jak on się dostał do mojego teamviewera. Ja go często używam, haseł nikomu nie podaję, numerów ID tak samo...
      Morał z tego taki, że nawet Twój własny komputer nie jest bezpieczny
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności