Skocz do zawartości
Dastro

Pay to win i SC

Utrzymanie PU w Star Citizen  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką formę wsparcia CIG na rzecz Star Citizen po wydaniu PU wolisz?

    • Pay To Win (Kupuje wszystko co popadnie.)
    • Pay To Save Time (Kupuje tylko niezbędne rzeczy, bo nie mam czasu dużo grać.)
    • Pay NOTHING (Nie ma takiego grania! Krew,pot,łzy i nieprzespane noce! CIG musi wymyślić coś innego.)


Rekomendowane odpowiedzi

Vulcan, Hull C, B i A, Cutlass, Freelancer, Caterpillar, Genesis, 600i, Prospector. To są statki, które wymagają min. 1-2 osób do obsługi. No chyba że to https://robertsspaceindustries.com/ship-matrix jest niezgodne z rzeczywistością? Jakoś nie powiesz mi, że utrzymanie takiego statku będzie super drogie skoro z tego co wyczytałem żeby tym latać lepiej wystarczy wynająć NPC. A z tego co widzę taki caterpillar nie jest mały i na samym przewozie można będzie sporo kasy natrzepać. Podobnie Hulle. W tego Starlinera też nie będziesz dużo wsadzać bo tym się ma wozić ludzi, to w sumie co poza statkiem trzeba?

 

I nie mówmy o eskorcie, przecież nikt nie każe się tłuc gdzieś na obrzeża znanej przestrzeni, na pewno będzie można się poruszać w hi-secu i ryzykować mniej. A taki Reclaimer - minimum by tym latać to 4 osoby. Czyli gracz i 3 NPC. No wielkiego orgowania to przecież nie wymaga. Z tym, że pewnie przyda się info gdzie leżą wraki to prawda. Ale przecież będzie Vulture na którego ludzie głosowali i to już ma być jednoosobowy statek.

 

Czyli po prostu takie argumenty mnie nie przekonują. A jeszcze wciąż dokładają kolejne nowe statki do kupienia. Te duże statki o których wspominasz to chyba idrisy czy javeliny, a nie to. Bo jeśli nawet one miałyby być tak problematyczne, to można się spodziewać hordy ludzi z widłami idącymi na studia Robertsa.


Zawsze najlepszych rad udzielam sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyczuć, co z tego wyjdzie "w praniu". Faktycznie zasadna jest IMO obawa właśnie o te takie średnie pod względem wymogów załogowych i pojemności / gabarytów statki. Na pewno jeśli P2W będzie zbyt oczywiste zewsząd podniosą się głosy świętego oburzenia (IMO słuszne). Jako posiadacz jakiejś tam miniflotki chciałabym mieć coś więcej z tego tytułu. Z drugiej strony nie chcę P2W bo zawsze jest ktoś z większym portfelem, zwłaszcza tu :D.

 

Z tym, że patrząc na dotychczasową historię marketingową CIG (sprzedaż jpg z kijkami do claimów, SNAFU ze słabą komunikacją tego, czemu wywalane są zerówki, cały cyrk z LTI) to obawiam się co i jak może być komunikowane. A docelowo konsekwencje mogą być niewesołe, ze względu na to, że złą prasę robi się w trymiga, a wykopać się z dołka już trudniej. 

 

Zagadnienie jest ciekawe i warto to przegadać na wszystkie strony.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 

Tylko to nie EVE :P w SC gracze maja stanowić maksymalnie 10% populacji. A na łakomy kąsek w postaci niechronionego transportowca pokuszą się i gracze, i NPC :) 

 

Duży statek to nie P2W.

 

Pozdrawki

BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet odkładając temat p2w na bok wątpię że jakieś wilcze stada będą krążyć po głównych szlakach Sol czy Terry, to tak jakby mieli jacyś bandyci napadać kogoś na rogatkach Warszawy, no weź nie żartuj :P.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zanim ten Hull-E trafi do Sol czy Terry (tym tam są strasznie wysokie opłaty i podatki) musi przelecieć przez mniej bezpieczne tereny  :) A jak wyłączysz Com Array to "nobody will hear your scream" :P i raczej żadna NPCowa flota ci nie pomoże.

 

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nebthtet wiesz może nie napadają jak jedziesz ale dobre fury znikają wszędzie ;) 

 

Będzie tak jak w cywilizowanym świecie: czyli miejsca o wysokim rozwoju nie przynoszą tak dużo pieniędzy jak styk pomiędzy słabo i mocno rozwiniętymi państwami / systemami.

Kosmos jest ogromny i pomimo jego monitorowania, bandyci będą mogli operować w każdym systemie bo nie da się fizycznie żeby cały kosmos był monitorowany :P niektóre miejsca będą rzadziej niektóre częściej..

 

Na bank będą bezpieczne korytarze, w pełni monitorowane gdzie nic Ci się nie stanie. Czy taki Hull C będzie P2W ? W grze też go zdobędziesz.. Może da Ci boost na start no ale to jest P2ST ;)

@Stalowy Szczur Co do Reclaimer to wraki są przeważnie tam gdzie była walka lub nieszczęśliwy wypadek. W erze kosmicznej to drugie będzie rzadkością więc pozostają pozostałości po walce. Oznacza to, że te miejsca nie były bezpieczne więc czemu mają teraz być? Złomiarz sam w sobie nie musi być smakowitym kąskiem, więc eskorta nie będzie must have... Chyba ;) 


Zapraszam do wspólnego grania (Discord):

DISCORD.GG

Check out the LYNX CORP community on Discord - hang out with 185 other members and enjoy free voice and text chat.

Zapraszam do wspólnego grania (Guilded):

https://www.guilded.gg/i/bEzq3q6p

 

Jeżeli na start w grze chcesz dostać dodatkowe 5000 UEC (5$) skorzystaj z mojego "Refferal Code"  podczas rejestracji (wystarczy kliknąć w link->)STAR-4NYK-GPNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Meandester owszem, porzucone bez dozoru znikną. Ale to wszędzie. Sorry, ale ja się zgadzam z podejściem że jakieś P2W to jest, bo ze tak się posłużę przykładem z logistyki - zupełnie inny potencjał zarobkowy ma koleś posiadający ciągnik siodłowy, którym bez jakiegoś problemu przetransportuje 40-stopowy kontener, a inny ma Janusz z ciężarówą, gdzie na pakę wrzuci tylko trochę drobnicy. Jasne, zalać jeden i drugi wóz trzeba za różne kwoty, ale dalej są szybko w miarę osiągalne, a potencjał zarobkowy jest zauważalnie różny.

I nie mówimy tu o przypadku kogoś kto ma własny statek na który wlezą setki kontenerów, bo tam faktycznie koszty w porównaniu z poprzednikami są zaporowe.

 

Cóż, czas pokaże co się z tego urodzi, ja mam nadzieję tylko że nie spieprzą tematu.


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz jednego z największych statków (ale jak na razie zdecydowanie nie największego) pozwolę sobie na wtrącenie swoich "trzech groszy" do tematu dyskusji. Poniższy wpis kieruję głównie do @Stalowy Szczur (tak na marginesie fajny bohater w literaturze SF ten Stalowy Szczur ;) ).

 

Od samego początku zamierzam się specjalizować w jednym rodzaju działalności co w przypadku SC może być bardzo rozsądną decyzją (w SC nie ma "magicznych" przycisków z daną umiejętnością - ma być tylko i wyłącznie umiejętność wykorzystania przez gracza danego elementu gry). W związku z tym zbieram jak najwięcej informacji o mojej specjalizacji i możliwościach jakie będzie ona dawał już w ukończonej grze. Z danych które zebrałem wyłania mi się dość jasny obraz tego czym tak naprawdę są największe statki w SC.  Będą one dumą organizacji ale też naprawdę dużym obciążeniem dla organizacji. Dlaczego? Bo nawet obsadzone załogą i wykonujące najbardziej intratne misje będzie ciężko zarobić na tych statkach na ich utrzymanie. Inne, mniejsze statki z floty danej organizacji będą miały dużo łatwiejsze możliwości zarobku, a co za tym idzie by utrzymać Capital Shipa w jakimś sensownym stanie trzeba będzie ekipy która będzie na tego Capital Shipa i jego załogę zarabiała na mniejszych statkach. Najprawdopodobniej najbardziej optymalnymi statkami do zarabiania będą te średniej wielkości takie jak Cutlassy, Freelancery czy Constelacje. Do tego oczywiście dochodzą jeszcze statki czysto bojowe i tutaj prym w zarabianiu będą miały jedno- lub max dwu-załogowe myśliwce. 

Dlatego właśnie, moim zdaniem, by Star Citizen nie był grą Pay to Win muszą być naprawdę dobrze wyważone pod względem zarówno ceny realnej, ceny in-game oraz możliwości in-game statki rozmiarów mały/średni. Jako właściciel statku wartego kilkaset dolarów będę dużo bardziej zależny od kolegów/koleżanek latających w statkach mniejszych wartych kilkadziesiąt, no max te stoparę dolców, niż te maluchy będą zależne ode mnie. Ba, te wszystkie aurory, Avengery, Freelancery Mustangi i inna drobnica będą dla funkcjonowania mojego statku niezbędne, podczas gdy mój statek będzie dla nich praktycznie tylko udogodnieniem czy ułatwieniem "życia" w SC. Dodajmy do tego fakt, że statki wielkości Freelancera czy Cutlassa mające być "wołami roboczymi" dla orgów będzie można stosunkowo szybko (jak na grę MMO czyli miesiąc, może dwa) do zdobycia więc przewaga graczy kupujących je za prawdziwe pieniądze nie będzie w sumie jakaś duża i stosunkowo szybko zostanie ona zniwelowana zwłaszcza przez hardkorowych graczy. I takie właśnie rozwiązanie na balans w grze planuje Chris dla SC (moim zdaniem oczywiście, bo mogę się mylić). 


sygn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Tak mi jeszcze przyszło na myśl, że po stracie statku, z ubezpieczenia dostaniemy nowy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że np. Aurora jako najpopularniejszy statek będzie dostępna od ręki, a Jevelin to dni jak nie tygodnie czasu rzeczywistego czekania. Nie będzie można tego procesu też przyspieszać za kasę w nieskończoność. A każdy wrak odnotowany w ubezpieczalni będzie ten czas wydłużać.

 

Krótko mówiąc duży statek, duży problem :P 

 

Tak jak napisał @Darayaharus specjalizacja w konkretnej dziedzinie będzie działać lepiej niż statki za kupę kasy. Jeśli poznasz daną mechanikę to mając mały statek praktycznie cały czas będziesz gotowy do działania. Dorobisz się wersji średniej zarobisz więcej, ale jak cię skasują, to twoje umiejętności możesz nadal wykorzystać na małym statku lub nająć się na większa jednostkę w czasie oczekiwania na nowego średniaka  z ubezpieczalni.

 

Pozdrawki
BHoleVX


sygn.png.c4efbbba4bad9acc32e1f37d60e375b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dako z tego co ja widzę to ten tekst popełnił Commanderllama (w sumie widać po lekturze też, Nehkara pisze lepiej warsztatowo). Ale pomijając tę pierdołę fakt, artykuł jest niezły i podane w podsumowaniu opcje mają sens. Z tym, że mnie się w te prywatne serwery wierzyć jakoś nie chce, przy tej skali gry IMO mało realne. To nie Freelancer, gdzie nie trzeba było symulować planet i takiego detalizmu - wątpię że koszt pociągnięcia priva byłby w zasięgu ludzi (no chyba że mówimy o goonsach, ale oni są nienormalni i wolą trollować na live).

 

Przecież przy początkowej kampanii była mowa o modach, a potem ciszkiem, raczkiem jakoś temat zniknął, rozpłynął się jak obietnice wyborcze po zakończeniu kampanii :).


Jakiś post jest interesujący, pomocny, zabawny, denerwujący? Skorzystaj z systemu reakcji - autor będzie mieć większą motywację, by napisać kolejne lub się poprawić! Masz pytanie do admina? Zajrzyj tutaj.

:miecio: :ad: sig_neb.png :ad: :miecio: 

banner-discord-ga-ad-scpl.png
Power tends to corrupt; absolute power corrupts absolutely. - Lord Acton
Frankly, my dear, I don't give a damn. - Rhett Butler

I am the Law. - Judge Dredd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Czy masz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati
      Tak przewrotnie zapytam:
      Skoro parafrazując klasyka "I nie ma tu już nikogo" to kto teraz zgasi światło?
       
    • Przez Frosty
      Sprzedam konto w Star Citizen.
      W skład wchodzi:
      - paczka z Aurorą MR (24 miesiące ubezpieczenia);
      - Dragonfly Black ( Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
       Zaloguj się aby zobaczyć tę zawartość. 
    • Przez number10
      Cześć, ostatnimi czasy myślę coraz bardziej nad poszerzeniem swojej floty, jedyne co mnie powstrzymuje to dosyć wysokie ceny jak na grę,  z tym związane jest moje pytanie. Jakie są wasze triki na obniżenie ceny? Podzielcie się proszę swoimi sposobami na oszczędzanie. Wprowadzam ten temat do poradników aby inni gracze również mogli  przeczytać wszystkie porady. 
    • Przez Riddick88
      Witajcie. Chciałbym odzyskać pieniądze za grę i w mojej paczce mam opcje exchange i mam napisane 
      ATTENTION
      You are about to exchange your PACKAGE - AURORA MR SC STARTER pledge.
      This will remove the pledge, including any upgrades (such as customizations or CCUs) from your account awarding $195.00 USD in store credit.
      This process is intended to be final, although some pledges may be available for reacquisition using the BuyBack system, if applicable and as long as the BuyBack system remains available. Items acquired with the use of store credits are BOUND TO YOUR ACCOUNT and non-giftable.
      WARNING!
      SOME LIMITED AVAILABILITY ITEMS INCLUDED OR CONTAINED WITHIN THE EXCHANGED PLEDGE ARE PERMANENTLY RELINQUISHED.
      Type in your password to confirm:
       
      Jak mi przejdą te pieniądze do kredytów mogę je jakoś przelać na konto??
       
    • Przez Candidate
      Możecie polecić jakieś dobre miejscówki do kopania Prospectorem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności